Nije gotovo!

BlackMusician73:
Znači posle svih argumenata dolazimo do toga da nam prostaje inat i mantranje "Kosovo je naše". Problem je što nije, a nije upravo zahvaljujući takvoj politici mantranja nacionalnim frustracijama.

Pa sa tobom nema svrhe pricati sa argumentima.

Politika Slobina je bila dno i da je neko kome je zaista do Srbije stalo bio na vlasti KiM bi bilo srpsko i nicije vise a siptari kojima se to ne svidja mogli bi da idu tamo odakle su i dosli preko Prokletija
 
BlackMusician73:
Znači posle svih argumenata dolazimo do toga da nam prostaje inat i mantranje "Kosovo je naše". Problem je što nije, a nije upravo zahvaljujući takvoj politici mantranja nacionalnim frustracijama.

А ти си видим већ научио партијску мантру о српском присуству на Косову заснованом на насиљу.
Много брзо, за некога ко је на форуму постао симпатизер.
Питам те - шта мислиш како ће неки Србин са Космета, или ко има родбину тамо реаговати кад чује такав став из уста Чедомира Јовановића?
Али ти си само симпатизер, питање није за тебе, зар не :roll:
 
Dobro, znači ni podaci nisu važni. Važno je samo pisati gluposti, vređati, širiti mržnju.
OK ako je tako, ali samo da znam.

BlackMusician73:
Evo malo podataka:

Population of Serbia by Religion and Native Language in 1921:

Kosovo:
Serbian 114,095
Albanian 288,907


The above data lead to a conclusion that in 1921 more than two thirds of inhabitants in Serbia were of Orthodox religion. In Kosovo & Metohia, the Muslims constituted 75% of the total population, but 65.8% spoke the Albanian language and 6.4% spoke the Turkish language. From the total population in Vojvodina, about one half spoke Hungarian or German (24.3% Hungarian, 22.0% German), while Serbian or Croatian was spoken by 43%.

22. Živojin Kržalić, "Stanovništvo Jugoslavije 1921. godine po veroispovesti i maternjem jeziku," /Population of Yugoslavia by Religion and Mother Tongue.../ in Radni dokument, 32, (Belgrade: RZS SR Srbije, 1986).

http://www.rastko.org.yu/istorija/srbi-balkan/sradovanovic-demography.html
 
BlackMusician73:
Dobro, znači ni podaci nisu važni. Važno je samo pisati gluposti, vređati, širiti mržnju.
OK ako je tako, ali samo da znam.

Тешке речи од стране некога ко је за патријарха рекао да је "матори зликовац"...
Ајде, сад се прави блесав.
То значи да не смеш да се појавиш под својим правим именом и да си полизао оно што си пљунуо.
Ерго, ниси добар револуционар :lol: :lol: :lol: :lol:

А и 5. октобар си пропустио, зар не :wink:
 
Demografska slika Kosova i Metohije se menjala nekoliko puta u ovom
veku. Pre toga, tokom petovekovne Turske okupacije, raznim metodama
Turci su iseljavali pravoslavne Srbe i Crnogorace i naseljavali
muslimane sa albanskih planina na Kosovo i Metohiju.
Godine 1929. na Kosovu i Metohiji bilo je 61% Srba i 39% stanovnistva
svih ostalih nacionalnosti. Posle poraza Kraljevine Jugoslavije 1941,
Kosovo okupiraju Italijani i i tada se prvi put spominje ideja "Velike
Albanije". Srbi su pod pritiskom albanskih fasista i okupacionih
vlasti bili primoravani da napuste Kosmet.

Paralelno sa tim na Kosovo su naseljavani Albanci kako iz Albanije,
tako i iz Turske i nekih evropskih zemalja u kojima je zivela albanska
politicka imigracija. Okupacione vlasti su ukinule agrarnu reformu iz
perioda Kraljevine Jugoslavije i zemlju su na Kosovu dobijali
iskljucivo Albanci iz Albanije. Samo tokom II svetskog rata vise od
100.000 Srba je isterano sa Kosova, a priblizno isti broj Albanaca je
naseljen na njihove posede.

Posle II svetskog rata komunisticki rezim SFRJ je doneo Zakon kojim se
izbeglim srpskim porodicama ZABRANJUJE povratak u svoje domove.
Izmedju 1968. i 1988. 700 mesta na Kosovu postaje potpuno etnicki
cisto (bez Srba).

Na popisu stanovnstva 1961. zabelezeno je 646.605 Albanaca (67,1%
ukupnog stanovnistva Kosmeta). Na popisu 1971. godine je registrovano
916.168 (73.7%) Albanaca (ovaj broj je ukljucivao i Albance koji su
bezali od komunistickog rezima Envera Hodze, koji su koliko ja znam
dobijali nase dokumente lakse nego sto sada neko ko je ovde rodjen
moze da ih dobije). 1974. je promenjen Ustav SFRJ i Kosovo dobija
autonomiju i postaje Republika po svemu osim po imenu, pa je tako
Popis 1981, sproveden pod kontrolom Pokrajinskih vlasti zabelezio
1.226.736 Albanaca sto je 77.48% tadasnjeg ukupnog stanovnistva Kosova
i Metohije. 1989. godine promenom Ustava, Kosovo gubi siroku
autonomiju i vlast se vraca u nadleznost Republike Srbije, zbog cega
vecina Albanaca bojkotuje sve moguce insitucije Republike Srbije,
ukljucujuci i popis stanovnistva, pa se 1991. godine broj Albanskog
stanovnistva na Kosovu samo procenjuje na osnovu podataka Centra za
demografska istrazivanja, i po tim procenama broj Albanaca je dostigao
cifru od 1.407.690 ili 78.2% ukupnog stanovnistva.

Za razliku od albanske populacije koja se povecava i u apsolutnom i
relativnom broju, Srbi na Kosovu dozivljavaju obrnut proces. Popis iz
1961. godine belezi 264.604 ili 27.4% Srba na Kosovu, dok je 1991.
zabelezeno 214.555 ili 11% ukupnog stanovnistva. Sve ove brojke su
samo statistika, a svaki Srbin koji je otisao sa Kosova ima svoju
(jezivu) pricu o nacinima kojima je primoran da to uradi. Pretnje,
ucene, paljenje kuca, fizicko maltretiranje, unistavanje grobova,
kulturnih spomenika, ubijanja, silovanja...

Po nekim procenama, od pocetka II svetskog rata, sa Kosova je otislo
vise od pola miliona Srba.
 
BlackMusician73:
Dobro, znači ni podaci nisu važni. Važno je samo pisati gluposti, vređati, širiti mržnju.
OK ako je tako, ali samo da znam.
Objasni ti meni ,ako su podatci tachni kako to da za skoro 30 godina % Albanaca u odnosu na Srbe se povecao jedva 2% u periodu od 21-48.,a od 48. pa na dalje porast Albanske populacije prosto ide kao explozija....3% na svakih 10 godina....Bushili im kondome?:lol:
 
Слободно ме стави, а ја тебе нећу...
Да, прогоним те и под другим именом. Не волим нацисте, шта ћеш.

А 5. октобар си пропустио и зато си фрустриран

Mašan Stanković (5 Oktobar, 2006 - 08:00)

Bio sam freshman na Carnegie Mellonu i celu noć pre tog dana sam proveo uz forume, freeserbia.org i freeb92 itd.

U jednom trenutku me zove neko od ortaka iz BGa i dere se "Gotov je!" Nedugo zatim mi je u sobu banuo stariji kolega, Indus, koji je video na CNNu da se nešto dešava u mojoj zemlji i zabrinut je došao da pita da li su moji dobro. Pošto je tog dana putovao, ostavio mi je ključeve tako da sam revoluciju gledao "live" na CNNu. Na žalost, više bih voleo da sam je gledao samo live.

Ко је стварно био тамо, углавном не форсира превазиђене поделе и није антисрбин да би се тако доказао - Веља, Џо багериста, делије, моја маленкост...
 
@Enfroz
Iskreno ne znam, možda zato što su tada imali približno isti priraštaj, možda zato što je tada srpsko stanovništvo bilo naseljavano na Kosovu, a možda nešto treće. U svakom slučaju neću smišljati kreativne argumente da bi osporio podatak koji mi se ne sviđa a koji je zvanični dokument države Srbije.

Naša javnost je prepuna nekih dezinformacija vezanih za Kosovo i istoriju od kojih polaze dalje političke manipulacije. Ovo shvati kao ispravljanje jedne od tih dezinformacija. ;)
 
Naravno,naravno...albanci pre 48.su imali po 1 dete a posle su se raspametili i odluchili da imaju po 10:lol:...navike i kultura jednog naroda se tako menjaju preko noci...
Ko je tu kreativan pitam se ja....
 
Ovo su ti zvanični podaci države Srbije, obrađeni na sajtu Rastko.
Ti možeš da veruješ u njih, a možeš i da veruješ anonimnim spisanijima nekih budala poput onoga koje je Torente ovde okačio. Ja biram da verujem kredibilnim izvorima i da na osnovu tih izvora kreiram stav.;)
 
Nije gotovo i tacno je da se moraju ispitati svi zajedno sa gospodinom premijerom, gospodinom leti muva po studiju i svima ostalima umesanim u ubistvo Zorana Djindjica. Istina ce dosi na videlo.
Volim Srbiju!
Govorim istinu!
 
BlackMusician73:
Ovo su ti zvanični podaci države Srbije, obrađeni na sajtu Rastko.
Ti možeš da veruješ u njih, a možeš i da veruješ anonimnim spisanijima nekih budala poput onoga koje je Torente ovde okačio. Ja biram da verujem kredibilnim izvorima i da na osnovu tih izvora kreiram stav.;)

Ма врло аргументовано, тако си и на енглеском аргументован

Scum should be called scum
Mašan Stanković (4 Novembar, 2006 - 12:01)

Scum should be called scum and that's the end of the story. Nothing more and nothing less. I have absolutely no intentions into going into his shamefull writings and explaining anyone why only scum can write that kind of thing.
 
Duh Sekire:
Ма врло аргументовано, тако си и на енглеском аргументован

Scum should be called scum
Mašan Stanković (4 Novembar, 2006 - 12:01)

Scum should be called scum and that's the end of the story. Nothing more and nothing less. I have absolutely no intentions into going into his shamefull writings and explaining anyone why only scum can write that kind of thing.
:lol:Al ovde pala ljubav i bratimljenje:lol:
 
Kosovo_i_Metohija_doline.PNG


Metohija znači "zemlja pod upravom manastira". Naziv dolazi od grčke reči μετοχή (zajednica), koja je prvobitno označavala naseobinu monaha koji obrađuju manastirsku zemlju. Kod Srba u srednjem veku označava manastirsko imanje. Na albanskom Metohija se smatra delom šire oblasti "Rrafshi i Dukagjinit" (što znači "ravnica vojvode Đina" po jednom srednjovekovnom velikašu; na srpskom "Dukađin"), koja objedinjuje Metohiju i određene krajeve Albanije zapadno od albanske granice.

Albanski nacionalisti vide naziv Metohija u negativnom svetlu, jer ih asocira na Srpsku Pravoslavnu Crkvu. Od proglašenja autonomne oblasti/pokrajine na tlu Kosmeta 1945. godine, Metohija je bila sastavni deo zvaničnog naziva teritorije. Metohija je izbačena iz naziva pokrajine novembra 1968. godine, kao deo pokušaja da se smanje nacionalne tenzije sa Albancima. 1989. godine Metohija je vraćena u naziv pokrajine. Rezolucija 1244, UNMIK i sadašnja vlada Kosova koriste isključivo Kosovo kao naziv pokrajine, međutim ne postoji pravni akt kojim je Metohija zvanično izbačena iz naziva.

Metohija na najširem delu ima 23 km širine, a duga je oko 60 km, na prosečnoj nadmorskoj visini od 550 metara. Glavna reka je Beli Drim. Metohiju okružuju planine Mokra Gora na severu i severozapadu, Prokletije na zapadu, Pastrik na jugozapadu, Šar-planina na jugu i jugoistoku i Drenica, koja je odvaja od ostatka Kosova, na istoku i severoistoku.

Najveći gradovi u Metohiji su:

* Dečani
* Đakovica
* Istok
* Orahovac
* Peć
* Prizren
 
Ma to je sve velikosrpska propaganda koju plasiraju nacionalistichko-shovinistichki ochajnici,Metoh je bio prvi Albanac na kugli zemaljskoj koji je sazidao sve te manastire koje su Srbi okupirali 1912.
 
BlackMusician73:
Zbog ovoga sam glasao za LDP i zahvaljujem se ljudima sa ovog foruma koji su me u to ubedili:

Nije gotovo!


Kraj sudskog procesa ubicama Zorana Đinđića nije kraj borbe za istinu o 12. martu. Otkrivanje političke pozadine ubistva prvog našeg demokratskog premijera je uslov normalnog života u Srbiji.

Kazna za nalogodavce i inspiratore 12. marta jedini ispravan korak ka Srbiji kakvu Zoran Đinđić Želeo.

Presude Legiji, Zmiji, Budali ....tek su pocetak utvrđivanja pune istini o ubistvu Premijera Đinđića.

Javnosti mora dobiti odgovore na sledeća pitanja:

* Zašto je Koštunica podržao pobunu „crvenih beretki"?
* Gde se krio Legija? Zašto je imao poverenje u vlast kojoj se predao?
* Šta mu je obećano u noći predaje?
* Zašto su predstavnici vlasti koji su se sreli sa Legijom u noći predaje, lagali o tom susretu?
* Šta su Jočić, Bulatović, Stojković, Tijanić i Nikitović pričali sa Legijom te noći?
* Zašto su falsifikovali službenu belešku?
* Zašto je smenjan svaki policajac, tužioc i sudija koji je učestvovao u hvatanju Đinđićevih ubica u akciji 'Sablja'?
* Gde je prava službena beleška sa tog sastanka?
* Zašto je Koštuničina vlada želela da ukine specijalni sud?
* Zašto je smenjen specijalni tužilac, a njegovi pomoćnici smenjeni, uhapšeni, oterani?
* Ko je ubijao zaštićene svedoke?
* Ko je vršio pritiske na predsednika i članove sudskog veća?
* Šta se nalazi u transkriptu razgovora Bagzija i Biljane Kajganić?
* Zašto su se ljudi iz Koštuničinog okruženja sretali sa Đinđićevim ubicama?
* Zašto pred specijalnim sudom nisu svedočili Koštunica, Rade Bulatović, Tijanić i Stojković?

LDP neće odustati od razotkrivanja političkog zavere koja je dovela do atentata na Zorana Đinđića.

Zbog Srbije u kojoj se naša deca neće mimoilaziti na ulici za ubicama i zločincima,

zbog Srbije koja ima pravo na sreću i mir, zbog svakog poštenog i pristojnog čoveka, nastavljamo borbu za istinu.

Za ubistvo 12. marta su odgovorni oni.
Za istinu o 12. martu smo odgovorni mi.

NIJE GOTOVO!
VOLIM SRBIJU - GOVORIM ISTINU

Ovo je cista budalastina. Sta mislis da bi Legija cutao i cuvao ledja Kostunici dok mu sudija izrice presudu.
 
eremita:
А ти, глупердо, знаш КО ЈЕ НАРЕДИО ЊЕГОВО УБИСТВО... треба ти послати полицију на врата па да даш изјаву па да видимо да ли ће да буде: нисам тако мисло, ја сам чуо, рек'о ми Чеда, Пера.....хајде запуши ??? :evil:


A ti GLUPERDO I FARISEJU, ako vec nemas odgovor na ova pitanja, onda OBUZDAJ TU ZVER U SEBI I UZIVAJ I NASLADJUJ SE, ali ne morash to javno da radis. Zadrzi za sebete tvoje bolesne osobine, pa makar po cenu da te FARISEJ VAJO izkritikuje.
Nauchi se bar da budesh pristojan ako vec nisi chovek!
 
BG5:
Po toj logici,Švedska nije normalna zemlja s obzirom da jos uvek nije otkrivena politička pozadina ubistva Ulofa Palmea

To ubistvo je "delo" bolesnog choveka i nikakvu politichko organizovanu pozadinu nema ZA RAZLIKU OD ATENTATA NA dr ZORANA DJINDJICA KOJE JE IZ ISKLJUCHIVO POLITICHKIH MOTIVA, SHTO JASNO UKAZUJU OKOLNOSTI POD KOJIM SE SUDJENJE ODVIJALO.
I naravno JOSH NIJE GOTOVO, na tome najvishe insistira LDP i to je josh jedan razlog vishe da mrzite Chedu Jovanovica, ali to je samo vash problem. ISTINA CE SE SAZNATI kad tad pa cemo se videti samo shto cete tada imati druge nikove, JER CE VAS, MOZDA , BITI SRAMOTA OD BLJUVOTINA KOJE STE OVDE IZNOSILI
 
Ја бих баш, најискреније, волео да сазнате истину. Праву истину. Е онда бих волео да вас чујем ...
 
alergicna:
A ti GLUPERDO I FARISEJU, ako vec nemas odgovor na ova pitanja, onda OBUZDAJ TU ZVER U SEBI I UZIVAJ I NASLADJUJ SE, ali ne morash to javno da radis. Zadrzi za sebete tvoje bolesne osobine, pa makar po cenu da te FARISEJ VAJO izkritikuje.
Nauchi se bar da budesh pristojan ako vec nisi chovek!
opet dobijas napade.....

exorcist.gif
 
alergicna:
A ti GLUPERDO I FARISEJU, ako vec nemas odgovor na ova pitanja, onda OBUZDAJ TU ZVER U SEBI I UZIVAJ I NASLADJUJ SE, ali ne morash to javno da radis. Zadrzi za sebete tvoje bolesne osobine, pa makar po cenu da te FARISEJ VAJO izkritikuje.
Nauchi se bar da budesh pristojan ako vec nisi chovek!

Алапачо провинцијска безобразна... ја сам лепо одговорио на питање, а то што се теби не свиђа па крештиш као павијан може само да те доведе дотле да ћеш да
промукнеш па ће те избацити из хора ЈЕР СЕ И ОНАКО ЧУЈЕ КАКО МЕНТАЛНО КРЧИШ.......к'о покварен грамофон.......

 

Back
Top