Nemacka zapocela stvaranje EU armije sa jos tri zemlje, otvoren prvi komandni centar

ukoliko se desi da se moc preseli iz vashingtona u berlin, to ce biti samo zbog zelje kartela a ne zbog snage prezaduzene nemacke. nesto slicno se desilo kad se moc preselila iz londona u nju jork davnih godina.

cisto pak sumnjam da cde to da se desi, nemachka je ispushena, njeno stanovnistvo je matoro dozlaboga, kao nacija nikako ne liche na nemachku nekad.

azija je cilj kartela

Ima razlicitih teorija.

Upravo ima onih sto misle slicno tebi, s tim da su uloge razlicite, dakle da je USA toliko prezaduzena da je ne vredi vise poboljsavati i da je novi igrac na koga treba igrati upravo EU predvodjena Nemackom

Ne zaboravi da Nemacka ima mnogo bolje performanse od Britanije i USA.

Naravno treba imati u vidu i nemacke kapitaliste, koncerne i banke plus instituciju koja je medju najjacim na svetu a to je Vatikan.

Stvaranje EU armije predvodjene Nemackom ide tome u prilog, za koju tvrdnju bi se neko slozio od ove dve: 1) EU armija je odbrambena armija; 2) EU armija je imperijalisticka armija.
 
Ima razlicitih teorija.

Upravo ima onih sto misle slicno tebi, s tim da su uloge razlicite, dakle da je USA toliko prezaduzena da je ne vredi vise poboljsavati i da je novi igrac na koga treba igrati upravo EU predvodjena Nemackom

Ne zaboravi da Nemacka ima mnogo bolje performanse od Britanije i USA.

Naravno treba imati u vidu i nemacke kapitaliste, koncerne i banke plus instituciju koja je medju najjacim na svetu a to je Vatikan.

Stvaranje EU armije predvodjene Nemackom ide tome u prilog, za koju tvrdnju bi se neko slozio od ove dve: 1) EU armija je odbrambena armija; 2) EU armija je imperijalisticka armija.

nemacki dug i onaj spoljasnji i onaj unutrasnji je veci od americkog po glavi stanovnika.

znam ja da je nemacka ekonomija na zdravim nogama, onim proizvodnim, medjutim nemacka ima vlasnika a vlasnik sedi u londonu.
drugo, nemacka vise ne lici na nacionalnu drzavu, ne lici na novog zdrebca za kladjenje, to je stara ispusena evropska nacija od cije je slave ostala samo slovo u udzbenicima istorije.

nemacka ce svakako da posluzi kao regionalna sila u EU, da se tu stite interesi kartela ali ne interesi nemacke.
 
nemacki dug i onaj spoljasnji i onaj unutrasnji je veci od americkog po glavi stanovnika.

znam ja da je nemacka ekonomija na zdravim nogama, onim proizvodnim, medjutim nemacka ima vlasnika a vlasnik sedi u londonu.
drugo, nemacka vise ne lici na nacionalnu drzavu, ne lici na novog zdrebca za kladjenje, to je stara ispusena evropska nacija od cije je slave ostala samo slovo u udzbenicima istorije.

nemacka ce svakako da posluzi kao regionalna sila u EU, da se tu stite interesi kartela ali ne interesi nemacke.

3nojavi Omladinac
mislim da pomalo zanemarujes nove trendove.

Iako ne zelim da ti protivrecim jer u tvojim recenicama se oslikava stanje upravo kakvo je postojalo, ne bi me zacudilo da novi trendovi forsiraju rast Frankfurta kao finansijskog centra a da London gubi od ranije moci.

Medjutim da se vratimo konkretnijoj materiji sto se odnosi na ovu temu, cinjenica je da se u poslednje vreme izrazito u medijima pojavljuje tema nemacka armija i EU armija, a slozices se to ne moze biti slucajno, vec se pojavljuju analiticari koji tvrde da se radja nova imperijalisticka armija, jedan od njenih prioriteta je dokopati se resursa posto Nemackoj posebno i velikim delom celoj EU, nesdostaju vitalni resursi za funkcionisanje i razvoj.
 
3nojavi Omladinac
mislim da pomalo zanemarujes nove trendove.

Iako ne zelim da ti protivrecim jer u tvojim recenicama se oslikava stanje upravo kakvo je postojalo, ne bi me zacudilo da novi trendovi forsiraju rast Frankfurta kao finansijskog centra a da London gubi od ranije moci.

Medjutim da se vratimo konkretnijoj materiji sto se odnosi na ovu temu, cinjenica je da se u poslednje vreme izrazito u medijima pojavljuje tema nemacka armija i EU armija, a slozices se to ne moze biti slucajno, vec se pojavljuju analiticari koji tvrde da se radja nova imperijalisticka armija, jedan od njenih prioriteta je dokopati se resursa posto Nemackoj posebno i velikim delom celoj EU, nesdostaju vitalni resursi za funkcionisanje i razvoj.

to je uvek bio slucaj sa nemackom i resursima i nikad resen i za sve to vreme imamo isti kartel.
nemacka moze da bude regionalna sila, ima za to potencijala.
nekog pak nacionalnog poleta, velichinu i znachaj, nemachka nema za neke imperijalne poduhvate.
malo ih je i bice ih sve manje, nacionalno ruinirani, sa dugovima do gushe, oni su samo tool u rukama bankstera. ali takav alat koji moze samo 8-cu da odvrne, ne dalje od toga.

regionalna sila, ali zavisna od mnogo faktora, internacionalnih bankara kojima nemacka duguje i svoje prljave gace pa sve do rusa za energente i kineza koji svojim jeftinim proizvodima drze nemacku inflaciju pod kontrolom.

gledam stubove, temelje, nemacka ih nema za neke imperijalne planove
 
mislis na vashington?

ne sledi ona vashington nego londonski i vol strit bankarski kartel.
nemachki dug je enorman, lako moze da stigne do 90% GDP.

zna se ko je gazda onda, onaj koji kontrolise novchanu masu tamo - isti onaj kartel koji vlada i "prekookeanskom silom", britanijom i celom zapadnom evropom.

nemacka je umrla 1945-e

tako je i podignuta je jevrejskim kapitalom(Marshalplan)
 
Poslednja izmena:
to je uvek bio slucaj sa nemackom i resursima i nikad resen i za sve to vreme imamo isti kartel.
nemacka moze da bude regionalna sila, ima za to potencijala.
nekog pak nacionalnog poleta, velichinu i znachaj, nemachka nema za neke imperijalne poduhvate.
malo ih je i bice ih sve manje, nacionalno ruinirani, sa dugovima do gushe, oni su samo tool u rukama bankstera. ali takav alat koji moze samo 8-cu da odvrne, ne dalje od toga.

regionalna sila, ali zavisna od mnogo faktora, internacionalnih bankara kojima nemacka duguje i svoje prljave gace pa sve do rusa za energente i kineza koji svojim jeftinim proizvodima drze nemacku inflaciju pod kontrolom.

gledam stubove, temelje, nemacka ih nema za neke imperijalne planove

Nemacka kao sama nema tu moc tu si u pravu, ali Nemacka koja vodi EU imperiju to je sasvim druga prica.

Strategija Nemacke i ide u tom pravcu, primiti sto vise zemalja u EU a ona kao ubedljivo najjaca lako ce te zemlje da kontrolise, davao sam misljenja anglosaksonskih strucnjaka koji te zemlje nazivaju nemackim kolonijama i satelitima.

Takodje i za armiju, Nemacka ima sasvim dovoljno ljudi da organizuje oficire, strucnjake, vojnike za specijalne intervencije i dr. a tu su Madjari, Hrvati, Bugari, Rumuni, Kurdi (kojih ima dosta u Nemackoj) i mnogi drugi koji ce da popunjavaju trupe.

Iako stanovnistvo u Nemackoj stari, zemlja je napredovala sa stanovnistvom (i teritorijom) zahvaljujuci pridruzenju Istocne Nemacke.

Tako mogu se ocekivati nove informacije o jacanju nemacke i EU armije, i sprovodjenje razlicitih misija na africkom kontinentu i delovima zapadane Azije i Srednjeg istoka, gde se pod plastom razlicitih nacina propagande krije borba za resurse i ciljeve EU elita.
 
azija je cilj kartela

Naravno, 21 vek je vek Azije, preciznije istocne Azije, gde Kina postaje svetski centar bogatstva i moci i svih zemalja koje inkliniraju Kini poput Rusije, Indije i dr., to je svakome jasno.

Ali ovde govorimo o nemackim i EU elitama i stvaranju EU armije i imperije u kojoj dominatnu ulogu ima Nemacka.
 
Nemacka kao sama nema tu moc tu si u pravu, ali Nemacka koja vodi EU imperiju to je sasvim druga prica.

Strategija Nemacke i ide u tom pravcu, primiti sto vise zemalja u EU a ona kao ubedljivo najjaca lako ce te zemlje da kontrolise, davao sam misljenja anglosaksonskih strucnjaka koji te zemlje nazivaju nemackim kolonijama i satelitima.

Takodje i za armiju, Nemacka ima sasvim dovoljno ljudi da organizuje oficire, strucnjake, vojnike za specijalne intervencije i dr. a tu su Madjari, Hrvati, Bugari, Rumuni, Kurdi (kojih ima dosta u Nemackoj) i mnogi drugi koji ce da popunjavaju trupe.

Iako stanovnistvo u Nemackoj stari, zemlja je napredovala sa stanovnistvom (i teritorijom) zahvaljujuci pridruzenju Istocne Nemacke.

Tako mogu se ocekivati nove informacije o jacanju nemacke i EU armije, i sprovodjenje razlicitih misija na africkom kontinentu i delovima zapadane Azije i Srednjeg istoka, gde se pod plastom razlicitih nacina propagande krije borba za resurse i ciljeve EU elita.

aman covece shvati jednu stvar.SAD se samo i iskljucivo pitaju.Ti u sopstvenoj armiji ne mozes da podvedes sve pod red a svi pricaju istim jezikom i imaju isti cilj.Ti bi Madjare i Rumune terao da ginu za sta u interesu Nemacke.Da nije smesno bilo bi glupo to sto predstavljas kao neku ozbiljnu analizu.Ozbiljne analize ne ugledaju svtla dana,ali se sprovodi to sto se sadrzi u fascikli.Imas li predstavu koliko je vazduhopolova potrebno,brodova za prevoz trupa.Pa to je logistika da se uneredis.To su kostanja u mirnodopskim uslovima da ti stane pamet.Jedino SAD mogu da imaju takve kapacitete jer imaju eksluzivno pravo da STAMPAJU dolare.Budzet im je preko 400 miliardi dolara.Kakva crna Nemacka sa satelitima:DFrancuska je jedina ozbiljna evropska zemlja sa ozbiljnom vojskom.sve ostalo su ficfirici
 
aman covece shvati jednu stvar.SAD se samo i iskljucivo pitaju.Ti u sopstvenoj armiji ne mozes da podvedes sve pod red a svi pricaju istim jezikom i imaju isti cilj.Ti bi Madjare i Rumune terao da ginu za sta u interesu Nemacke.Da nije smesno bilo bi glupo to sto predstavljas kao neku ozbiljnu analizu.Ozbiljne analize ne ugledaju svtla dana,ali se sprovodi to sto se sadrzi u fascikli.Imas li predstavu koliko je vazduhopolova potrebno,brodova za prevoz trupa.Pa to je logistika da se uneredis.To su kostanja u mirnodopskim uslovima da ti stane pamet.Jedino SAD mogu da imaju takve kapacitete jer imaju eksluzivno pravo da STAMPAJU dolare.Budzet im je preko 400 miliardi dolara.Kakva crna Nemacka sa satelitima:DFrancuska je jedina ozbiljna evropska zemlja sa ozbiljnom vojskom.sve ostalo su ficfirici

Ti govoris o sadasnjem i proslom vremenu, ne govorimo o istom vremenu.

Razumes, postoje analize i kretanja gde se na osnovu podataka i signala koji se danas desavaju nastoji da se prepoznaju desavanja u relativno bliskoj buducnosti.

Ovde je tema EU armija i drzacu se teme da ti dam primer.

U Nemackoj, Francuskoj i nekim drugim evropskim zemljama dugo tinja ideja EU armije, da kazem decenijama, da bi tek EU armija usla u Lisabonski sporazum, a znas koliko je Nemackoj bilo stalo da taj dokument prodje, eto vidis koliko je vremena od tada trebalo do formiranja ovog komandnog centra EATC, ocekuj sutra sve vise razlicitih vidova EU armije koji ce se formirati u okviru jedinstvene komande i ispunjavace razlicite vojne misije, jednog dana EU armija bice kompletno uspostavljena sa svim rodovima, ljudstvom, naoruzanjem, znaci to je proces ne dogadjaj.

(A naravno da ce sve zemlje unutar EU armije morati da popunjavaju trupe, malo sam karikirano rekao a ti si pogresno shvatio, nisam mislio tako za male evropske narode kako si se ti eksplicitno izrazio.)
 
Ti govoris o sadasnjem i proslom vremenu, ne govorimo o istom vremenu.

Razumes, postoje analize i kretanja gde se na osnovu podataka i signala koji se danas desavaju nastoji da se prepoznaju desavanja u relativno bliskoj buducnosti.

Ovde je tema EU armija i drzacu se teme da ti dam primer.

U Nemackoj, Francuskoj i nekim drugim evropskim zemljama dugo tinja ideja EU armije, da kazem decenijama, da bi tek EU armija usla u Lisabonski sporazum, a znas koliko je Nemackoj bilo stalo da taj dokument prodje, eto vidis koliko je vremena od tada trebalo do formiranja ovog komandnog centra EATC, ocekuj sutra sve vise razlicitih vidova EU armije koji ce se formirati u okviru jedinstvene komande i ispunjavace razlicite vojne misije, jednog dana EU armija bice kompletno uspostavljena sa svim rodovima, ljudstvom, naoruzanjem, znaci to je proces ne dogadjaj.

(A naravno da ce sve zemlje unutar EU armije morati da popunjavaju trupe, malo sam karikirano rekao a ti si pogresno shvatio, nisam mislio tako za male evropske narode kako si se ti eksplicitno izrazio.)

Zemljace pricas o problemu koji neshvatas.Moze na papiru da stoji velikim crvenim slovma EU Army.Ali sprovesti to u delo i da funkcionise, je proces koji nece u praksi nikada zaziveti.Zasto je to tako?,e to ti ne mogu objasniti jer ocigledno sa vojnickim zivot si imao kontakt samo kroz redovno osluzenje vojnog roka u mirnodopskim uslovima.Prometio sam da ti je Nemacka manija pa zato nisi realnan sagovornik.Zato samo ti produzi ,ja cu peske
 
Zemljace pricas o problemu koji neshvatas.Moze na papiru da stoji velikim crvenim slovma EU Army.Ali sprovesti to u delo i da funkcionise, je proces koji nece u praksi nikada zaziveti.Zasto je to tako?,e to ti ne mogu objasniti jer ocigledno sa vojnickim zivot si imao kontakt samo kroz redovno osluzenje vojnog roka u mirnodopskim uslovima.Prometio sam da ti je Nemacka manija pa zato nisi realnan sagovornik.Zato samo ti produzi ,ja cu peske

To ti mislis da EU armija nece nikad zaziveti.

Nikad ne reci nikad, primera za potvrdu ove poslovice ima na tone, na primer seti se bivseg golmana Zvezde sta je izjavljivao pre neku godinu pa vidis da se to njegovo nikad ustvari dogodilo, svet nije nepromenjiv samo danas i ne postoji sutra.

Nadam se da cemo biti zivi i zdravi pa da za nekoliko godina ponovo ovako postujemo i videces koliko se toga promenilo, dakle EU armija je proces i do tada ce vec uznapredovati.
 
Pa do dolaska Karađorđevića Srbi i Nemci su bili u izuzetno dobrim odnosima. Sve do sloma Obrenovića. Dok nam Francuzi ne poslaše Karađorđeviće da bi uvukli Rusiju u rat protiv Nemačke 1914. Neće biti loše za nas ako Nemačka opet bude najjača u Evropi.

Ти се зезаш? Јака Немачка жели Србију у границама које су биле на снази после пада Краљевине Југославије. Они желе Србију у којој ће да владају јад и беда. План о слому Србије који су покушали да остваре 1914. године је направљен управо у време Обреновића. Serbien muss sterbien - звучи немачки...
 
Meni se ovaj rusko-kineski blok cini kao najbolja opcija. Muslimane ne bih zbog vere, a EU armija je vestacka tvorevina, ona ako opstane opstace silom, a ne milom. Sto nacija na jednom mestu to nikad nije bilo dugog veka, cim neko nametne svoju volju drugima neko ce se pobuniti i puci ce sve u pm :)

A mi bi u rusko kineskom bloku kao naš glas bi imao neku težinu??
More ne zasmejavajte me :)
 
Ima razlicitih teorija.

Upravo ima onih sto misle slicno tebi, s tim da su uloge razlicite, dakle da je USA toliko prezaduzena da je ne vredi vise poboljsavati i da je novi igrac na koga treba igrati upravo EU predvodjena Nemackom

Ne zaboravi da Nemacka ima mnogo bolje performanse od Britanije i USA.

Naravno treba imati u vidu i nemacke kapitaliste, koncerne i banke plus instituciju koja je medju najjacim na svetu a to je Vatikan.

Stvaranje EU armije predvodjene Nemackom ide tome u prilog, za koju tvrdnju bi se neko slozio od ove dve: 1) EU armija je odbrambena armija; 2) EU armija je imperijalisticka armija.

Za obe . Prosto , Nemci su uvek nemci . Prvo Nemci poa ljudi . Ova njihova osobina , terala ih je na vecita osvajanja . Na pljackanje tudjeg . Ako mnogo ojacaju vojno , gazice opet sve narode redom . Specijalno ce Srbi da nahebu . A poce ce od Vojvodine .
Al ce opet negde da se zeznu , pa ce da ih pregaze Rusi , ko onomad . A ni to im nije bio prvi put .
Gledam na historiju nekakve zalopojke nemaca , kako su rusi silovali svabice . Ko da nemci nisu silovali ruskinje .
A eto , Rusi im se usstbvari nisu adekvatno osvetili .
 
nemacki dug i onaj spoljasnji i onaj unutrasnji je veci od americkog po glavi stanovnika.

znam ja da je nemacka ekonomija na zdravim nogama, onim proizvodnim, medjutim nemacka ima vlasnika a vlasnik sedi u londonu.
drugo, nemacka vise ne lici na nacionalnu drzavu, ne lici na novog zdrebca za kladjenje, to je stara ispusena evropska nacija od cije je slave ostala samo slovo u udzbenicima istorije.

nemacka ce svakako da posluzi kao regionalna sila u EU, da se tu stite interesi kartela ali ne interesi nemacke.

Не потцењуј Немачку. Штите они своје интересе далеко боље него ми наше. ЕУ постоји јер то они желе, а не што то жели неко из Лондона. Када оцене да је дошао час, они ће први напустити и евро и ЕУ. Да се питају грађани Немачке, то би се догодило овог часа.
 
aman covece shvati jednu stvar.SAD se samo i iskljucivo pitaju.Ti u sopstvenoj armiji ne mozes da podvedes sve pod red a svi pricaju istim jezikom i imaju isti cilj.Ti bi Madjare i Rumune terao da ginu za sta u interesu Nemacke.Da nije smesno bilo bi glupo to sto predstavljas kao neku ozbiljnu analizu.Ozbiljne analize ne ugledaju svtla dana,ali se sprovodi to sto se sadrzi u fascikli.Imas li predstavu koliko je vazduhopolova potrebno,brodova za prevoz trupa.Pa to je logistika da se uneredis.To su kostanja u mirnodopskim uslovima da ti stane pamet.Jedino SAD mogu da imaju takve kapacitete jer imaju eksluzivno pravo da STAMPAJU dolare.Budzet im je preko 400 miliardi dolara.Kakva crna Nemacka sa satelitima:DFrancuska je jedina ozbiljna evropska zemlja sa ozbiljnom vojskom.sve ostalo su ficfirici

Ја сам уверен да би Немци и данас прегазили Французе као 1940. године.
 
A mi bi u rusko kineskom bloku kao naš glas bi imao neku težinu??
More ne zasmejavajte me :)

Какву тежину би имао наш глас у тој ЕУ-армији? Ко би шта питао бедну Србију у границама из 1942. године?

Не би наш глас ни у руско-кинеском блоку имао велику тежину, али интереси се поклапају.
 
Inače EU armija je planirana još od početka stvaranja EU. Ovo nije ništa čudno.

Dobijas reputaciju, mada je ocigledno, i naravno da je planirana i da se ostvaruje.

Svet se menja i ono sto je juce bilo, u novim uslovima ne moze opstati, nista ne treba shvatiti da je zauvek zacementirano, a posebno nikad ne treba reci nikad, dakle EU armija je u postupku stvaranja i razvijace se.

Ovih dana je jedan stanovnik EU napisao:

Well, the argument against an EU army is hard to make. We already have the flag, anthem, currency, borders, police force, central bank, parliament, cabinet and soon, taxes. The army is all that is left.

Dobro, argument protiv EU armije je tesko dati. Mi (misli na EU) imamo zastavu, himnu, valutu (misli na evro zonu), granice, politicku snagu, parlament, vladu i uskoro poreze. Armija je sve sto je preostalo.

Najveci protivnici EU armije su Britanci sto se moze citati i u njihovim medijima.

EU armija medjutim ima brojne poklonike a postoje i seminari za omladinu po Evropi gde se mladima EU armija predocava i o cemu oni diskutuju i daju sugestije.
 
Nzm sta je ciniti i kom cemo se carstvu mi privoleti, ali nije dobro da ostanemo sami, to bi bilo zadnje sto bi uradili :)

Tacno, je...Ali, ne znam koliko je i pametno
opet srljati ,sa nekim od tih carstava.
Jer ta carstva se vise ne baziraju, kao nekad...
Danas, je konkurenata mnogo vise.
Ili biti mudar pa sacekati ,razvoj situacije.
 

Back
Top