Nece Rome u klupama

Ej bre kapitalisti i "nacionalisti" kako onda komentarisete indijski standard,a vise od pola drzave im cine nomadi(od kojih poticu i Romi)...?!

Ko mi na ovo odgovori,svaka mu cast! :D Samo nemojte da pocnete da sernj.ate kako je NAS standard bolji od indijskog...:lol:
 
@SSSR_
Imaš li ti blagog pojma o indijskom standardu.

Indija ima veoma razvijenu nauku, kulturu, moćnu vojsku.........
Ali i stotine miliona ljudi koji žive u najgoroj bedi, u kućama od blata, nehigijenskim uslovima, bez dobrog pristupa
pijaćoj vodi, a o nekim višim civilizacijskim tekovinama kao što su kanalizacija, obrazovanje...da i ne govorim. Još uvek imaju instituciju dogovorenih brakova, gde prodaju žensku decu.

Porediti zemlju sa više od milijardu stanovnika sa Srbijom, u pogledu vojne, geopolitičke, ekonomske ili svake druge moći je debilno.
Prosečan standard stanovnika Srbije je bolji od prosečnog standarda stanovnika Indije.
 
Cigani su uglavnom prljavi i vire iz kanti... Kontejnerasi su uglavnom Cigani.. Mislite li da je to slucajno? Pa nije.. Oni vole tako da ne rade nista i da primaju neku soc pomoc, i tako ako nadju nesto po kantama.
 
Na Savetu roditelja Osnovne škole "22. oktobar" u Surčinu, roditelji đaka tražili su da se učenici romske nacionalnosti izdvoje u posebna odeljenja. Školu pohađa 650 učenika, a 30 odsto od njih su Romi. Roditelji najviše primedbi imaju na higijenske navike mališana, a takođe, smatraju da učitelji suviše vremena izgube da bi objasnili lekcije ovoj deci. - U pojedinim odeljenjima više od pola razreda su Romi i učiteljicama je teško da rade sa njima, jer moraju mnogo više da im objašnjavaju - tvrde roditelji. - Oni onda nemaju dovoljno vremena da se posvete dobrim đacima. Nije u pitanju samo siromaštvo, već su i porodice krive, jer ne rade sa njima.

Na Savetu roditelja Osnovne škole "22. oktobar" u Surčinu, roditelji đaka tražili su da se učenici romske nacionalnosti izdvoje u posebna odeljenja. Školu pohađa 650 učenika, a 30 odsto od njih su Romi. Roditelji najviše primedbi imaju na higijenske navike mališana, a takođe, smatraju da učitelji suviše vremena izgube da bi objasnili lekcije ovoj deci. - U pojedinim odeljenjima više od pola razreda su Romi i učiteljicama je teško da rade sa njima, jer moraju mnogo više da im objašnjavaju - tvrde roditelji. - Oni onda nemaju dovoljno vremena da se posvete dobrim đacima. Nije u pitanju samo siromaštvo, već su i porodice krive, jer ne rade sa njima. Roditelji navode primer majke koja je došla u školu da uzme besplatne udžbenike za svoje dete, a nije znala ni koji razred pohađa, niti ko mu je nastavnica.- Samo pet učenika je završilo osmi razred prošle godine i to svedoči o zainteresovanosti Roma za školovanje - kaže direktorka Danica Zorica. - S druge strane, titulu đaka generacije dobila je Romkinja Ivana Jovanović, koja je divno dete i bila je odličan učenik. Direktorka kaže da nije sigurna koliko bi dobro ili loše bilo izdvojiti ovu decu u posebna odeljenja, ali ističe da će tražiti mišljenje u Sekretarijatu za obrazovanje i Ministarstvu prosvete.- Ukoliko ustanovimo da i u drugim školama postoji takva praksa i da stručnjaci smataraju da je to za decu bolje, mi ćemo je prihvatiti - priča Zorica. - U suprotnom, ne dolazi u obzir da đake razdvajamo.

Prema rečima direktorke, najveći procenat Roma je u odeljenjima od prvog do četvrtog razreda, a posle se njihov broj smanjuje, jer napuštaju nastavu, najčešće posle petog razreda.Prošle godine problem su imali učenici Osnovne škole za obrazovanje odraslih "Braća Stamenković". Njima je rukovodstvo OŠ "Jovan Cvijić", u kojoj su smešteni, uskratilo pravo na korišćenje učionice. Jedini razlog za iseljenje bio je što su romske nacionalnosti. Tek posle natpisa u medijima, đaci su ponovo dobili mesto za učenje.

Bez izolacije

Škola nema pravo da izdvoji romsku decu u posebna odeljenja, jer je to protivustavno i protivzakonito - tvrdi Saša Mutić, advokat Centra za prava manjina. - Odvajanje romske dece nije rešenje problema, zato škola treba da pojača dopunsku nastavu, a potrebno je i prosvećivanje roditelja ove dece, što je posao celog društva.

Obeleženi

U četiri škole u Srbiji već su izdvojena odeljenja sa romskom decom. To su "10. oktobar" u Horgošu, "Temerkenj Ištvan" u Tornjošu, "Žarko Zrenjanin" u Apatinu i "Jožef Atila "u Bogojevu. U Centru za prava manjina kažu da su o tome obavestili prosvetnu inspekciju, i da odgovor očekuju ove nedelje.


Ovde se vishe radi o nemarnosti prema nastavi.Mislim da nema veze shto su u pitanju Romi.

Zashto se uvek vade na nac.pripadnost?
 
Што волим ове душебрижнике забринуте за права Цигана, лепо вам је кад су далеко од вас да се "борите
за њихова права", али шта да вам се којим случајем деси, док лежите у болници, па вам у собу убаце
Рома - Ромкињу, као што се десило мојој пријатељици... :shock: :arrow: :roll:
 
Што волим ове душебрижнике забринуте за права Цигана, лепо вам је кад су далеко од вас да се "борите
за њихова права", али шта да вам се којим случајем деси, док лежите у болници, па вам у собу убаце
Рома - Ромкињу, као што се десило мојој пријатељици... :shock: :arrow: :roll:

Isto kao kad su meni "ubacili" narkomanku koja nije bila Ciganka. Bolje bi bilo da sam ležala sa ovom drugom, veruj mi.
 
Наркоман може и да се излечи, али Циганин остаје Циганин...

Može, ne kažem, ali veoma, veoma retko. Tako da je narkomanija uglavnom isto što i nacionalnost - jednom narkoman - uvek narkoman. Nažalost.

Ali ja stvarno ne znam zašto smo tako kivni na njih. Ima medju njima tako finog sveta, stvarno je bezveze generalizovani celu stvar.
 
[QUOTE="Dikan".]

Indija ima veoma razvijenu nauku, kulturu, moćnu vojsku.........[/quote]

Bravo,a odakle im lova za tako nesto?Da nije mozda tehnologija,vojna oprema,atomska bomba pala sa neba?!:confused:

Ali i stotine miliona ljudi koji žive u najgoroj bedi, u kućama od blata, nehigijenskim uslovima, bez dobrog pristupa
pijaćoj vodi, a o nekim višim civilizacijskim tekovinama kao što su kanalizacija, obrazovanje...da i ne govorim. Još uvek imaju instituciju dogovorenih brakova, gde prodaju žensku decu.

Porediti zemlju sa više od milijardu stanovnika sa Srbijom, u pogledu vojne, geopolitičke, ekonomske ili svake druge moći je debilno.
Prosečan standard stanovnika Srbije je bolji od prosečnog standarda stanovnika Indije.
Sad si me nasmejao....:lol:

Imam pojma i taj standard je svakako bolji od naseg.Naravno da i mi imamo te socijalne slucajeve(ne mislim na Rome),iz juznog i istocnog dela Srbije.Nego ti Dikane uvalio si se u BG i pobegao od loseg zivota pa ti je sad lepo.Ne kazem da si ziveo kao totalni klosar,ali prijatelju isao sam i ja van Beograda,na selo itd....

A to da ne moze da se poredi br. stanovnika Srbije i Indije je tacno.Posto mi imamo samo 8 miliona,a Indija preko milijardu ljudi.

Zaboravio si da su bili kolonija,a sad niko ne moze da im proismrdi jer imaju atomsku bombu za koju su potrebna ogromna finasijska sredstva.

Ali ajde sa ovim ces da se slozis-Uporedi standard stanovnistva Nju Delhija i Beograda...:wink: Van tih gradova je situacija katastrofalana u oba slucaja...8)
 
Juche je bila sahrana-mlada romkinja je izvrshila samoubistvo zbog ljubavi...i to je strashno i zao mi je iskreno. Bila je masa roma u povorci do groblja ishli su oko dva kilometra kroz nashe prigradske ulice.
Kada su proshli ,bukvalno celim putem je ostalo smece-pobacali su ispod sebe sve granchice sa venaca, sve moguche papire su skinuli i razbacali celim putem . Nije bilo jednog m2 chistog prostora
Iza njih je ostao pakao ,oko koga se oni nisu ni osvrnuli.
Mislio sam ,dobro njihova deca mozda neznaju ,ali kako stariji neznaju da se ponashaju?
Oni definitivno nemaju volje da uchine i najmanji napor za opshte stvari.
Zive parazitskim zivotom -i nema shanse da se to promeni.
Mozda bi u te odvojene uchionice trebalo ubaciti svako dete koje se ponasha na taj nachin -a ostale koji zele da uche pustiti da rade na miru.
 
Cigani su uglavnom prljavi i vire iz kanti... Kontejnerasi su uglavnom Cigani.. Mislite li da je to slucajno? Pa nije.. Oni vole tako da ne rade nista i da primaju neku soc pomoc, i tako ako nadju nesto po kantama.

Cetnici i monarhisti su oduvek bili prljavi i strokavi.Pripadnici desnice u svim evropskim zemljama su prosli kroz mentalne institucije sto je rezultiralo losim higijenskim stanjem( neredovno kupanje u ludnicama smrkom bez sapuna).

Nego da se vratimo na cetnike...

Ti krezubi momci obavezno sa karijesom i strokavom lepljivom bradurinom,patili su od koznih oboljenja,najcesce osipa i zutice koja je bila povezana sa infekcijom.Da ne navodimo sve tipove polnih oboljnja koje su rezultat prljavih gaca i problema sa hemoroidima koje su zaradili skrivajuci se po raznim vukojebinama.


:lol::lol::lol::-D:grin:8)

intimo band:
Zive parazitskim zivotom -i nema shanse da se to promeni.

A sta je sa onima koji su se integrisali u drustvo a Romi su? Kako to objasnjavas?Da si nekom Romu koji je skolovan tako nesto rekao/rekla,cini mi se da bi te jurio sekirom sa sve recima: "Ja sam se mucio kroz zivot i zavrsio skolu,a neki moji sunarodnici nisu imali mogucnosti.ti me sad ovde podjebavas"...E onda bi ti otkinuo glavu!
 
Može, ne kažem, ali veoma, veoma retko. Tako da je narkomanija uglavnom isto što i nacionalnost - jednom narkoman - uvek narkoman. Nažalost.

Ali ja stvarno ne znam zašto smo tako kivni na njih. Ima medju njima tako finog sveta, stvarno je bezveze generalizovani celu stvar.

Овде се константно намећу и стварају све нови и нови "проблеми", као да то неко намерно смишља и лансира, тек да нам не буде досадно.

Словенце и Чехе, су примили у ЕУ, иако је њихов однос прем Циганима крајње нетолерантан, наиме не могу да их смисле и врше прогоне Цигана у 21. веку, а нас драги суседи често називају Циганима, ваљда због броја Цигана који живе у Србији.

Чула сам од једне комшинице Хрватице, која лета проводи у Далмацији, да њу тамо комшија назива Циганком (иако је Хрватица), јер живи у Београду.

Али као што већ рекох, на претходној страни:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5267173&postcount=93
 
Ej bre kapitalisti i "nacionalisti" kako onda komentarisete indijski standard,a vise od pola drzave im cine nomadi(od kojih poticu i Romi)...?!

Ko mi na ovo odgovori,svaka mu cast! :D Samo nemojte da pocnete da sernj.ate kako je NAS standard bolji od indijskog...:lol:

Koji standard!!!???? Pa tamo je teska beda i jad.Imaju bogatu kastu koja uziva a ostatak naroda njih 90% je teska sirotinja
 
Cetnici i monarhisti su oduvek bili prljavi i strokavi.Pripadnici desnice u svim evropskim zemljama su prosli kroz mentalne institucije sto je rezultiralo losim higijenskim stanjem( neredovno kupanje u ludnicama smrkom bez sapuna).

Nego da se vratimo na cetnike...

Ti krezubi momci obavezno sa karijesom i strokavom lepljivom bradurinom,patili su od koznih oboljenja,najcesce osipa i zutice koja je bila povezana sa infekcijom.Da ne navodimo sve tipove polnih oboljnja koje su rezultat prljavih gaca i problema sa hemoroidima koje su zaradili skrivajuci se po raznim vukojebinama.


:lol::lol::lol::-D:grin:8)

Ахахаха... ко то прича??? Комуњара тзв."пролетер" који се довукао из неке вукојебине у град, брисали сте бре дупе кукурузовином, нисте имали појма ни шта је то ВЦ а о купатилу и да не причам. Вадили сте паркет по београдским становима и ложили ватру на сред собе јер нисте знали чему служи каљева пећ а у кади сте држали свиње - џибери смрдљиви........
 
Овде се константно намећу и стварају све нови и нови "проблеми", као да то неко намерно смишља и лансира, тек да нам не буде досадно.

Словенце и Чехе, су примили у ЕУ, иако је њихов однос прем Циганима крајње нетолерантан, наиме не могу да их смисле и врше прогоне Цигана у 21. веку, а нас драги суседи често називају Циганима, ваљда због броја Цигана који живе у Србији.

Чула сам од једне комшинице Хрватице, која лета проводи у Далмацији, да њу тамо комшија назива Циганком (иако је Хрватица), јер живи у Београду.

Али као што већ рекох, на претходној страни: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5267173&postcount=93


To što su Čehe i Slovence primili u EU, a oni nisu tolerantni prema Ciganima, znači da bi mi trebalo da budemo još manje tolerantni. Da Česi i Slovenci kolektivno izvrše samoubistvo, da li to znači da bi i mi trebalo da se poubijamo?

Kako samo znamo da preuzmemo sa zapada ono što ne valja, a ono što je pozitivno smatramo neprihvatljivim. Čudno.

A što se tiče diskusije na ovu temu, ako smatraš da je preterana, jednostavno ignoriši i rešen problem.

Ja i dalje mislim da svakom čoveku, a naročito detetu, treba pružiti šansu, pa ako je iskoristi, dobro je, ako ne, njegov problem.
 
Bravo,a odakle im lova za tako nesto?Da nije mozda tehnologija,vojna oprema,atomska bomba pala sa neba?!:confused:

Sad si me nasmejao....:lol:

Imam pojma i taj standard je svakako bolji od naseg.Naravno da i mi imamo te socijalne slucajeve(ne mislim na Rome),iz juznog i istocnog dela Srbije.Nego ti Dikane uvalio si se u BG i pobegao od loseg zivota pa ti je sad lepo.Ne kazem da si ziveo kao totalni klosar,ali prijatelju isao sam i ja van Beograda,na selo itd....

A to da ne moze da se poredi br. stanovnika Srbije i Indije je tacno.Posto mi imamo samo 8 miliona,a Indija preko milijardu ljudi.

Zaboravio si da su bili kolonija,a sad niko ne moze da im proismrdi jer imaju atomsku bombu za koju su potrebna ogromna finasijska sredstva.

Ali ajde sa ovim ces da se slozis-Uporedi standard stanovnistva Nju Delhija i Beograda...:wink: Van tih gradova je situacija katastrofalana u oba slucaja...8)

Код евидентне чињенице да у Србији још увек постоји 500 000 ИЗБЕГЛИХ И РАСЕЉЕНИХ ЛИЦА (а међу којима и Рома) У НАЈМАЊУ РУКУ ЈЕ ОДВРАТНО
ЖВАЛАВИТИ САМО О ЦИГАНИМА а стотине хиљада људи живе у чаатрљама
без струје и основних животних потреба.

Ова тема је обична НАМЕШТАЉКА!
 
Код евидентне чињенице да у Србији још увек постоји 500 000 ИЗБЕГЛИХ И РАСЕЉЕНИХ ЛИЦА (а међу којима и Рома) У НАЈМАЊУ РУКУ ЈЕ ОДВРАТНО
ЖВАЛАВИТИ САМО О ЦИГАНИМА а стотине хиљада људи живе у чаатрљама
без струје и основних животних потреба.

Ова тема је обична НАМЕШТАЉКА!

E tu sam te čekala. A nije bila nameštaljka tema o izbeglicama, kad sam isto tako doživela nervni slom čitajući one besmislene postove gde ljudi kažu da su izbeglice krive zbog naše finansijske situacije, da su nekulturni, da ne umeju da govore, da su prljavi...

Isto sam reagovala kao i sada.

Zašto praviti razliku izmedju izbeglica Roma i Srba? Zašto praviti razliku izmedju beskućnika Roma i Srba?

Ti Romi su gradjani ove zemlje, imaju po zakonu i Ustavu ista prava kao i svi ostali, ali im mi "civilizovani" ne dozvoljavamo da ih iskoriste, počev od toga da ne dozvoljavamo svojoj deci da sede u istom odeljenju sa njima.

Nikada me niko neće ubediti da bi trebalo diskriminisati nekoga zbog nacije.
 
To što su Čehe i Slovence primili u EU, a oni nisu tolerantni prema Ciganima, znači da bi mi trebalo da budemo još manje tolerantni. Da Česi i Slovenci kolektivno izvrše samoubistvo, da li to znači da bi i mi trebalo da se poubijamo?

Не, ми смо превише толерантни, зато нас и зеза свака шуша!

Пре пар месеци градски челници су хтели у неки од новобеоградских блокова да убаце ромско насеље. Људима је моментално, како се за то рашчуло пала цена квадрата, па су се организовали и протестима спречили катаклизму...
"Хуманисти" из градске владе, центар, односно све делове града где они живе, су "очистили" од Цигана задњих пар година, а великодушно хоће да их увале другима.
 

Back
Top