Nece Rome u klupama

E tu sam te čekala. A nije bila nameštaljka tema o izbeglicama, kad sam isto tako doživela nervni slom čitajući one besmislene postove gde ljudi kažu da su izbeglice krive zbog naše finansijske situacije, da su nekulturni, da ne umeju da govore, da su prljavi...

Isto sam reagovala kao i sada.

Zašto praviti razliku izmedju izbeglica Roma i Srba? Zašto praviti razliku izmedju beskućnika Roma i Srba?

Ti Romi su gradjani ove zemlje, imaju po zakonu i Ustavu ista prava kao i svi ostali, ali im mi "civilizovani" ne dozvoljavamo da ih iskoriste, počev od toga da ne dozvoljavamo svojoj deci da sede u istom odeljenju sa njima.

Nikada me niko neće ubediti da bi trebalo diskriminisati nekoga zbog nacije.

Па цела прича на овој теми је само О ЦИГАНИМА - а не О ССВИМ ЉУДИМА У НЕВОЉИ...
Ја не правим разлику - а ти Цигане нити познајеш нити их разумеш него из добрих животних услова најблаже речено "филозофираш"...
 
Koji standard!!!???? Pa tamo je teska beda i jad.Imaju bogatu kastu koja uziva a ostatak naroda njih 90% je teska sirotinja

Isti slucaj kao kod nas Beograd VS Ostatak Srbije.... Izadjite bre iz velikih gradova!!!! :evil:

eremita:
Ахахаха... ко то прича??? Комуњара тзв."пролетер" који се довукао из неке вукојебине у град, брисали сте бре дупе кукурузовином, нисте имали појма ни шта је то ВЦ а о купатилу и да не причам. Вадили сте паркет по београдским становима и ложили ватру на сред собе јер нисте знали чему служи каљева пећ а у кади сте држали свиње - џибери смрдљиви........

Sta bre?!:confused::lol: Pa vecina boraca partizanskog pokreta je radnicka klasa iz gradova i postena inteligencija.Ko je jurio napredne studente da ih ubija?!:confused:

Vama su koreni sa sela(PRI TOME NEMAM NAMERU DA POTCENJUJEM CETITE SELJAKE IZ PARTIZANSKOG POKRETA),a dziberi ste postali onog trenutka kada ste se dovukli u gradove da atakujte na urbane Skojevce.

Dovoljno je samo vizuelno sagledati vas i nas...i videti KO VISE SMRDI CAK I NA SLIKAMA!:lol:
 
Ахахаха... ко то прича??? Комуњара тзв."пролетер" који се довукао из неке вукојебине у град, брисали сте бре дупе кукурузовином, нисте имали појма ни шта је то ВЦ а о купатилу и да не причам. Вадили сте паркет по београдским становима и ложили ватру на сред собе јер нисте знали чему служи каљева пећ а у кади сте држали свиње - џибери смрдљиви........
Zaboravio si - Kupus kiselili u wc soljama....:-D/off topic/.
 
Isti slucaj kao kod nas Beograd VS Ostatak Srbije.... Izadjite bre iz velikih gradova!!!! :evil:

Glupo poredjenje. Pa u BGD od 2 miliona stanovnika bar pola jedva prezivljava kraj sa krajem a ko kaze da u unutrasnjosti nema lopova koji su puni ko brodovi.Ima ih koliko hoces po citavoj Srbiji ali u BG najvise ali to je i normalno sve proporcionalno sa brojem stanovnika.
 
Glupo poredjenje. Pa u BGD od 2 miliona stanovnika bar pola jedva prezivljava kraj sa krajem a ko kaze da u unutrasnjosti nema lopova koji su puni ko brodovi.Ima ih koliko hoces po citavoj Srbiji ali u BG najvise ali to je i normalno sve proporcionalno sa brojem stanovnika.

:roll: Onda je jos gore....

lilyl:
Zaboravio si - Kupus kiselili u wc soljama..../off topic/

Pa kad nemate za sta da nas prozivate,onda izmisljajte.:-D Ajde i ja da pokrenem pricu kako su neki anti-komunisti sa sela (pridosli u gradove posle pada socijalizma) poceli da da peru zube go.vnarski cetkama,prethodno na njih stavljajuci sredstva za ciscenje keramickih plocica.Naravno to je bila zamena za kaladont...:???:
 
E tu sam te čekala. A nije bila nameštaljka tema o izbeglicama, kad sam isto tako doživela nervni slom čitajući one besmislene postove gde ljudi kažu da su izbeglice krive zbog naše finansijske situacije, da su nekulturni, da ne umeju da govore, da su prljavi...
Isto sam reagovala kao i sada.
Zašto praviti razliku izmedju izbeglica Roma i Srba? Zašto praviti razliku izmedju beskućnika Roma i Srba?
Ti Romi su gradjani ove zemlje, imaju po zakonu i Ustavu ista prava kao i svi ostali, ali im mi "civilizovani" ne dozvoljavamo da ih iskoriste, počev od toga da ne dozvoljavamo svojoj deci da sede u istom odeljenju sa njima.
Nikada me niko neće ubediti da bi trebalo diskriminisati nekoga zbog nacije.

Registra, tužno je da tvoj moralni integritet moraš nekom opravdavat.:roll: Samo etički posrnule osobe sa siromašnim socijalnim kontaktom imaju rasističke stavove o svojim građanima. Za takvo izjašnjavanje se u ovoj zemlji ide dierktno na sud.
638z715.jpg


Poz.:razz:
 
Registra, tužno je da tvoj moralni integritet moraš nekom opravdavat.:roll: Samo etički posrnule osobe sa siromašnim socijalnim kontaktom imaju rasističke stavove o svojim građanima. Za takvo izjašnjavanje se u ovoj zemlji ide dierktno na sud.
638z715.jpg


Poz.:razz:

Монти, овога пута си НАЧИСТО промашио како са коментаром тако и са фотком. Па ова фотографија ЈЕ НЕВИЂЕНИ ЦИНИЗАМ јер Индијанци и дан-данас живе у ГЕТОИМА а КАУБОЈИ СУ ЈЕДНОСТАВНО ИЗВРШИЛИ ГЕНОЦИД ПОБИВШИ ПРЕКО 20,000 000 ЦРВЕНОКОЖАЦА.
 
Bravo,a odakle im lova za tako nesto?Da nije mozda tehnologija,vojna oprema,atomska bomba pala sa neba?!:confused:

Sad si me nasmejao....:lol:

Imam pojma i taj standard je svakako bolji od naseg.Naravno da i mi imamo te socijalne slucajeve(ne mislim na Rome),iz juznog i istocnog dela Srbije.Nego ti Dikane uvalio si se u BG i pobegao od loseg zivota pa ti je sad lepo.Ne kazem da si ziveo kao totalni klosar,ali prijatelju isao sam i ja van Beograda,na selo itd....

Viđi budale..
Nisam se ja nikom uvalio u BG, niti bežao od lošeg života.
Ja u BG provodim određeno vreme tokom godine u statusu totalno izdržavanog lica.
Svaki dinar i evro koji potrošim nije zarađen u BG.
Više bogalja, sirotinje, bede nikada u životu nisam video nego kad sam došao u BG.
Prva dva meseca sam imao traume od prizora koje sam video na beogradskoj autobuskoj stanici
Zelenjaku, GSP...........
Kad bi znao koliko puta sam bežao kući, dok nisam malo očvrsnuo.
I kakvih sam se sve memljivih podruma, stanova, studentskih domova nagledao, čini mi se da
nigde u svetu nema da u oglasima za takve rupčage piše ''Izdajem namešten stan''.


Drugo naši Romi su za ove beogradske gospoda.
Većinu čini starosedelačka grupacija, koja je dobro integrisana u društvo.
Kad bi prošao našom cigan-malom video bi da ne žive u kartonskim kućama ko ovi ispod Gazele, nego u lepim ozidanim kućama, čak dvospratnim i trospratnim.
Mnogo njih se živi i van male gde su kao radnici ''Župe'', ''14 Oktobra'', ''Merime'' dobili mogućnost
da otkupe stan.
Inače postoji i dosta mešovitih brakova Rom-Srpkinja i Srbin-Romkinja.
Imam i dosta dobrih prijatelja Roma, išao sam bar deset puta na njihovu slavu i super se proveo.
Kod jednog sam učio da sviram harmoniku, gospodin čovek kakav se retko viđa, oženjen Srpkinjom
živi u mali, bio šef orkestra RTK, odličan muzičar (i narodna i klasična muzika), a u životu je zaradio toliko da te kupi sa sve tom
olinjalom zastavom.
Sa njima sam išao i u školu, i nikada niko nije davao idiotske predloge o segregaciji.
To koliko vidim je karakteristika beogradskih škola i roditelja.

Postoje i Romi koji su došli u drugim talasima migracije, sa Kosova, i iz leskovačkog kraja.
Sa njima je situacija nešto drukčija: skupljaju kartone, prose, teraju konje......
Ali prema njima isti nepoverljiv stav zauzimaju i Srbi i Romi, u skladu sa onom starom ''Sirotinjo i Bogu si teška''.

A da o standardu prosečnog Indijca, Kineze, Rusa......sve mi je manje više poznato.
Možeš da izvedeš i Hudinijeve trikove i da dubeći na glavi izvodiš akrobatske tačke ali istina se
teško menja.
 
Ovi sto brane cigane sigurno nisu videli cigana godinama... a kamoli posetili neku cigan malu...

Pa samo trabunjaju zaludjeni nekim gradjanskim pravima... ti se bore i da ****** usvajaju decu... to sve treba na Goli Otok !!
 
Монти, овога пута си НАЧИСТО промашио како са коментаром тако и са фотком. Па ова фотографија ЈЕ НЕВИЂЕНИ ЦИНИЗАМ јер Индијанци и дан-данас живе у ГЕТОИМА а КАУБОЈИ СУ ЈЕДНОСТАВНО ИЗВРШИЛИ ГЕНОЦИД ПОБИВШИ ПРЕКО 20,000 000 ЦРВЕНОКОЖАЦА.

Naravno da si u pravu eremita. Danas svi znamo da su ti evropski kriminalci to stvarno napravili. I što je zgražavajuće da su to od ondašnjih vlasti za svaki skalp dobijali $.
Fotka je samo asocijacija. Fokusiramo jednu te istu stvar na identičan način.

Kako tumačim neke postove sije se klica slične atmosfere prema Romima u Srbiji.
Bože eremita ja smatram da bi se ti ka duhovni prosvetitelj treba prvi i jasno pozicionirat, ogradit od svake vrste rasizma u tvojoj zemlji.
Ne smije se o tome nikakva diskusija vodit.
Tema je po mome odavno postala zrela za reakciju moda:|
 
Naravno da si u pravu eremita. Danas svi znamo da su ti evropski kriminalci to stvarno napravili. I što je zgražavajuće da su to od ondašnjih vlasti za svaki skalp dobijali $.
Fotka je samo asocijacija. Fokusiramo jednu te istu stvar na identičan način.

Kako tumačim neke postove sije se klica slične atmosfere prema Romima u Srbiji.
Bože eremita ja smatram da bi se ti ka duhovni prosvetitelj treba prvi i jasno pozicionirat, ogradit od svake vrste rasizma u tvojoj zemlji.
Ne smije se o tome nikakva diskusija vodit.
Tema je po mome odavno postala zrela za reakciju moda:|

У Србији не постоји расизам!
У Србији не постоји нацизам!
У Србији не постоји фашизам!


Мени је јако жао ако ти то не можеш да схватиш, али тако је. А што се то никако не уклапа у насилно стварану "слику о Србији" напаковану од пропалица из разних обавештајних служби, ја вам ту не могу помоћи.
 
mozda u toj zemlji

Да неће овде и Шиптар да ми кукумавчи над судбином Рома. Баш си дрзак. Боље наведи колико хиљада сте их протерали са Косова и Метохије(и већина их је у Србији), како се уопште усуђујеш да коментаришеш???:evil::evil::evil:
 
У Србији не постоји расизам!
У Србији не постоји нацизам!
У Србији не постоји фашизам!


Мени је јако жао ако ти то не можеш да схватиш, али тако је. А што се то никако не уклапа у насилно стварану "слику о Србији" напаковану од пропалица из разних обавештајних служби, ја вам ту не могу помоћи.

Shvatam i vjerujem ti.
I meni je žao kad čitam da bi neki željeli da toga ipak ima.

Ako je ova tvoja tvrdnja ispravna:
"Ова тема је обична НАМЕШТАЉКА!"

Zašto ova tema još živi?
 
Да неће овде и Шиптар да ми кукумавчи над судбином Рома. Баш си дрзак. Боље наведи колико хиљада сте их протерали са Косова и Метохије(и већина их је у Србији), како се уопште усуђујеш да коментаришеш???:evil::evil::evil:

ma slazem se sa tobom mitke, nego ja samo da podsetim gde monti zivi, pa ne moze zakon te zemlje iz trule evrope da vazi kod nas, pa nismo mi bas toliko nesposobni da ne mozemo samo da resavamo ova sitna pitanja,
 
Ja sam Srbin i mislim da ako zelim da smestm cigane u geto da nisam rassta... jer oni nisu ljudi nego su insekti :):):)

Citat od kolege eremite:
"А што се то никако не уклапа у насилно стварану "слику о Србији" напаковану од пропалица из разних обавештајних служби,"..

p.s.
Ti sigurno radiš za neku obavještajnu službu.
 
У Србији не постоји расизам!
У Србији не постоји нацизам!
У Србији не постоји фашизам!


Мени је јако жао ако ти то не можеш да схватиш, али тако је. А што се то никако не уклапа у насилно стварану "слику о Србији" напаковану од пропалица из разних обавештајних служби, ја вам ту не могу помоћи.

Ту су неки на задатку оцрњавања Србије, за то су плаћени, то је барем јасно и
такви се увек слажу са свим српским непријатељима, било да су у питању шипци, или амери! :twisted:
А посебно је занимљиво што такви виде трун у туђем оку, а не виде пањ у сопственом! :wink:
 

Back
Top