Nece Rome u klupama

Pa, mi, ostali, "belci"...Treba li da nam se nabija osećaj krivice zbog ciganskog načina života ?
Ne, zbog toga ne. Eventualno čovek može da oseća krivicu što ne pomaže, što ne reaguje, ali to je individualno. Ono, odneseš staru odeću, pokloniš knjige siromašnom đaku....kad već nemamo ni znanja ni moći da rešimo problem u korenu.

Drago mi je što si iskren sagovornik. Odgovorila si - tačno. Niko nema pojma kako da im pomogne, zato što oni (većinom) ne priznaju pravila koja su uobičajena kod nas...Kakva-takva pravila, još ova naša država ima maximalnu toleranciju prema njima, pogledaj samo koliko zaprega ima...A zabranjen je saobraćaj zapregama u gradovima :roll:
Znaš kako, meni je njih žao, težak je to život, mnogi su izbeglice...
Ali mora da krene od njih, to je tačno. Sa mnom je u gimnaziji bila Romkinja iz baš takvog nekog Karton-sitija, sirotinja, prosečan đak, čista, opeglana, sve po PS-u. Skontamo da su joj dve starije sestre na fakultetu i da je sve izboksovala nepismena majka. Prosto, žena im ceo život utuvljivala u glavu da je škola br. 1 i nije dala da joj se prigovori. Nije im dala da rade dok ne završe školu, a ona je kopala u najam, skupljala hartiju, prala po kućama da bi ih iškolovala....Mi smo obožavali kad majka dođe na otvorena vrata, roditeljski sastanak, jer je preslišavala sve profesore "Kako je moja ćerka mogla da dobije trojku, ona je to učila, sestra je preslišavala i rekla da zna sve, znaš ti kako je učiti kad ti sve prokišnjava, ja se satirem da ih izvadim iz sirotinje i bede, da ne kupe papir po ulici, a tebe žena iznervira, pa se na mom detetu istresaš...." Onako, pravo po ciganski! I izgurala ih je do kraja, sve tri su diplomirale, rade.....ljudski život.
 
A što se tiče zaprega, ako se u tome ogleda tolerancija države prema Romima, e onda neka im i to zabrane.

Jednostavno su u većini slučajeva odbačeni i nemaju iste šanse za uspeh kao mi. I ovo što govorim "oni" i "mi" je jezivo.

Pa se onda čudimo što prose i kradu. Pa šta da rade, moraju da prežive nekako. Zamisli kako razmišlja neko ko provodi život u kartonskoj kutiji, bez para, bez plana za sutra, a o prekosutra da ne govorimo.

Jezivo.

Ovo sam morao da izdvojim jer je jako zanimljivo.Kada je rec o zaprezi to naravno treba ZABRANITI Romima,ali uraditi to onda kada on bude mogao umesto te zaprege da vozi automobil,jer ce njegova kupovna moc biti takva da ce on moci to sebi da priusti.

Sa ostalim navedenim se slazem...8)
 
Ne bi trebalo da imamo osećaj krivice, ali ne moramo da budemo ni rasisti, odnosno da insistiramo da nam deca ne sede zajedno u klupama i slične stvari.

A što se tiče zaprega, ako se u tome ogleda tolerancija države prema Romima, e onda neka im i to zabrane.

Jednostavno su u većini slučajeva odbačeni i nemaju iste šanse za uspeh kao mi. I ovo što govorim "oni" i "mi" je jezivo.

Pa se onda čudimo što prose i kradu. Pa šta da rade, moraju da prežive nekako. Zamisli kako razmišlja neko ko provodi život u kartonskoj kutiji, bez para, bez plana za sutra, a o prekosutra da ne govorimo.

Jezivo.

Pa,ko treba da ih nauči kako se započinje život? Država? Negde ONI SAMI moraju podvući crtu, imaju sada i svoje parlamentarne stranke, postoje raznorazne NVO, sigurne kuće, tzv. slobodni mediji, pa neka izvole...Ko im brani?

Pun mi je qurac kenyanya o njima, sirotima...Daj da uzmemo za primer naše roditelje, dedove, bake, pa i dalje...Da li su SVI ONI rođeni u blagostanju? VEĆINA NIJE, pogotovo ako uzmemo period prve polovine XX veka, da ne idemo dalje u prošlost...Roditelji mojih roditelja su počeli stvaranje porodica iz nemaštine, s očeve strane ih je bilo dvanaestoro, šestoro je umrlo tokom II sv.rata, iz crnogorske vukoyebine koji su preživeli su došli u Vojvodinu u polusrušenu kuću...Svih šestoro dece su odrasli u nemaštini, ali su svi završili bar srednju školu, od toga dvojica i fakultet. Sa majčine strane su "domoroci" u Vojvodini, ali su isto rasli njih četvoro u nemaštini i isto su završili srednju školu, jedan ujak i fakultet...U trošnoj kući prepunoj vlage (pored močvare) gde i danas živi jedan od ujaka sa svojom majkom(doduše, renovirao je kuću itd.).

Za sve to vreme, kod njih, cigana/roma, je ostala ista životna filozofija...

Onda je problem kada se ta dva sveta sudare? Pa, naravno...
 
Ovo sam morao da izdvojim jer je jako zanimljivo.Kada je rec o zaprezi to naravno treba ZABRANITI Romima,ali uraditi to onda kada on bude mogao umesto te zaprege da vozi automobil,jer ce njegova kupovna moc biti takva da ce on moci to sebi da priusti.

Sa ostalim navedenim se slazem...8)

Znači, nikada...Kako da dobije kredit, ako nigde nije zaposlen? :roll:

A, da država izdvoji sredstva iz NAC.PLANA i kreditira ih? Pod uslovom da registruju svoju delatnost i tako ta priča, a? :roll:

Možda bi i moglo, ali ko da garantuje da će Ciga od tih para da kupi Tamić ? :roll:
 
Ma boli me bas racku za Rome. Njima citav vek treba da se pomaze i oni su uvek syebani. Kako to da su izbeglice izgubili sve po Bosni i Hrvatskoj i dosli u Srbiju pa nisu nastavili da leze na ulicama, da prose i prljavi dolazili u skolu. Mozda je bilo i takvih, ali pricamo sada o vecini. Znaci to je Romima u genima, oni su cigani i dovidjenja; dzaba da ulozis milijardu eura u njih oni ce i dalje ostati cigani i dalje ce prositi i smrdeti, to im je jednostavno u genima. Nije sada kao da je 15ti vek pa je sapun stvar prestiza, nego ljudi nece da se kupaju, nece da rade, nece da uce, prema tome ko ih yebe nek idu u 3 pm, dosta mi je vise vecnog izdvajanja za "vrece bez dna", koji to nece da iskoriste za bolju buducnost.
 
Naravno da ne treba trositi sredstva na njih... ali se moramo zapitati ko je glavni uzrocnik sirenja vasaka i bolestina po skolama... pa romi.. oni moraju biti odstranjeni iz skola... i odvojeni od nase dece.
 
Znaš kako, meni je njih žao, težak je to život, mnogi su izbeglice...
Ali mora da krene od njih, to je tačno. Sa mnom je u gimnaziji bila Romkinja iz baš takvog nekog Karton-sitija, sirotinja, prosečan đak, čista, opeglana, sve po PS-u. Skontamo da su joj dve starije sestre na fakultetu i da je sve izboksovala nepismena majka. Prosto, žena im ceo život utuvljivala u glavu da je škola br. 1 i nije dala da joj se prigovori. Nije im dala da rade dok ne završe školu, a ona je kopala u najam, skupljala hartiju, prala po kućama da bi ih iškolovala....Mi smo obožavali kad majka dođe na otvorena vrata, roditeljski sastanak, jer je preslišavala sve profesore "Kako je moja ćerka mogla da dobije trojku, ona je to učila, sestra je preslišavala i rekla da zna sve, znaš ti kako je učiti kad ti sve prokišnjava, ja se satirem da ih izvadim iz sirotinje i bede, da ne kupe papir po ulici, a tebe žena iznervira, pa se na mom detetu istresaš...." Onako, pravo po ciganski! I izgurala ih je do kraja, sve tri su diplomirale, rade.....ljudski život.

Ma, to je OK, ali to nije samo "ciganska" piča...To je, na žalost, uobičajena priča svih siromašnih ljudi u Srbiji, nebitno koje si nacije, boje kože, vere...

Nemoj da se raspišem o raznoraznim sudbinama...A, "beli" u pitanju...Teško je u Srbiji, svima...
 
Opšte je poznato da Romi gravitiraju nomadskom načinu života, ma gde bili. Ne mislim da sada treba mi da izmišljamo toplu vodu i da ,,preobražavamo,,. Jednostavno, to je njihov izbor. Zabrinula bih se da su takvi samo kod nas...

Kad malo bolje razmislim, zašto bi uopšte svi bili u odeljenju ,,na gomili,, ? Je l to zbog fore bratstvo-jedinstvo, zenica oka?

Odvojiti dečake od devojčica, napredne od nazadnih, dobrostojeće od slabostojećih i raditi sa njima posebno. Isti program-al različiti aspekti i tumačenje. Za predavače odabrati ljudstvo takodje po gornjem kriterijumu. Pa šta fali, ionako ih u životu čekaju razlike drrrrastičneee!


Xa xa xa...:lol:

Kako si samo surovi pristalica kapitalizma i nejednakosti.Dok ovo pises odmah se setim svog skolovanja i svoje materijalne situacije tada.Naime ja sam bio sasvim miran decko dok nisam uplovio u vode socijalizma.Tada sam poceo da uzvracam udarce i niko nije mogao da me zeza i dikskriminise po skoli,a ljudi su bezali.Naravno bezali su oni kojima sam stao na zulj,a sa mnom su bili iskreni prijatelji koji su shvatali poentu mog ponasanja,a oni je bilo ovakvo:

Isfoliranim bogatasima koji su potcenjivale ljude, sam otimao uzinu(pred njima jeo namerno) i malteritao ih,a jednog sminkera sam toliko istraumirao da i dan danas skrece na drugi kraj ulice kada me vidi i NIKADA vise mi nije prigovorio nista.

Onda dolazi devojka koja je "poznata" medju ostalima kao visa klasa i dozvoljava sebi sve i svasta,pa joj za vreme odmora izbusim gume od kola.:lol:

I da ne nabrajam vise,bio sam pravi Robin Hud....

Robih Hud je prvi komunista! :lol:

A setimo se samo velikog J.V.Staljina koji je bio jako inteligentan i zavrsio je teologiju sa najvisim ocenama.Kasnije se odrekao nekih ljudi u tim krugovima i J..bo im mater zbog njihovog raskalasnog zivota i nadmenosti.

Bogatima je poceo da otima imovinu i da pljacka banke,a od toga je finasirao sirok drustveni pokret koji se borio za socijalisticko drustvo.Niko ne moze da kaze da taj cove J.V. Staljin nije bio inteligentan i sposoban i da je pljackao kapitaliste sa poslednjim namerama.

A ove jeb.ne fasiste bijem kad god nadjem za shodno jer sam Antifa,a tako ce da bude i u buduce.Mislim da su svi videli onu sliku iz NS-a gde nacisticka prazna glava krvari(a to sam medju prvima stavio na forum)...da se ne ponavljamo!
 
Ma, to je OK, ali to nije samo "ciganska" piča...To je, na žalost, uobičajena priča svih siromašnih ljudi u Srbiji, nebitno koje si nacije, boje kože, vere...

Nemoj da se raspišem o raznoraznim sudbinama...A, "beli" u pitanju...Teško je u Srbiji, svima...
Istina.
S tim što moram dodati da Romi-Cigani imaju i poseban mentalni sklop. Nisu oni baš toliko jadni i naivni koliko im se sad, odjednom pripisije.
Inače, protiv sam diskriminacije.
 
Ma, to je OK, ali to nije samo "ciganska" piča...To je, na žalost, uobičajena priča svih siromašnih ljudi u Srbiji, nebitno koje si nacije, boje kože, vere...

Nemoj da se raspišem o raznoraznim sudbinama...A, "beli" u pitanju...Teško je u Srbiji, svima...
Ma znam, ali eto, to je jedan primer kako se iščupati iz tog začaranog kruga.

Ne znam, možda baš od škole treba krenuti. Dopunska nastava (toga je u naše vreme bilo za slabije đake), neka dete radi domaći u školi ako kod kuće ne može, malo da se potrude i profesori za promenu, ono razgovor o budućnosti, šta, kako...U principu, ono što je ova majka iz mog primera uradila, koliko god da je to moguće.
Ako malci shvate da ne moraju da prožive život pored semafora, boriće se kasnije za sebe.
 
Znači, nikada...Kako da dobije kredit, ako nigde nije zaposlen? :roll:

A, da država izdvoji sredstva iz NAC.PLANA i kreditira ih? Pod uslovom da registruju svoju delatnost i tako ta priča, a? :roll:

Možda bi i moglo, ali ko da garantuje da će Ciga od tih para da kupi Tamić ? :roll:

Jel je moguce da tako slabo kapiras???:confused: 'Oces sad ja da vrsim diskriminaciju nad tobom, jer se zbog tvog slabog kapiranja cela prica vrti u krug.:roll:

Pa momak Ciga nije zaposlen i ne moze da podigne kredit, zato sto drzava nije obezbedila radna mesta.Kada mu bude omoguceno da radi isto sto i ti,onda ce on da vozi kola

Nije iskljuceno s obzirom na nezaposlenost kod nas koja se krece oko 1 000 000 ljudi, da pola od tih Srba postanu Cigani i koza im potamni od siromastva.Tada ce Srbi poceti da skupljaju karton da bi preziveli.:wink:
 
Ma znam, ali eto, to je jedan primer kako se iščupati iz tog začaranog kruga.

Ne znam, možda baš od škole treba krenuti. Dopunska nastava (toga je u naše vreme bilo za slabije đake), neka dete radi domaći u školi ako kod kuće ne može, malo da se potrude i profesori za promenu, ono razgovor o budućnosti, šta, kako...U principu, ono što je ova majka iz mog primera uradila, koliko god da je to moguće.
Ako malci shvate da ne moraju da prožive život pored semafora, boriće se kasnije za sebe.

Pa, nije problem u profesorima, nastavnicima, mije problem u deci...Problem je u njihovim roditeljima! Zašto ne zaginu za svoju decu? Kakvi su to roditelji ako vide da im dete zaostaje u učenju, a oni ih svejedno posle teraju da rade (kako-tako, ali moraju i da rade) ?

Pa, prosto bi policija trebala da pokupi klince sa semafora, ulica i sl. i da pronađe njihove roditelje. Sud bi im oduzeo decu zbog teranja na prisilni rad, ili zbog zanemarivanja, ili šta već...Ne bi im bilo sjajno u ustanovama , ali bi bar bili sklonjeni od kvazi-roditelja i SA ULICE.

Ako neće njihovi roditelji, mora država...A ne ovako, svi se prave blesavi, kao, mala deca eto pobegla od kuće pa prose po ulicama...Ma, daaaaaajjj!
 
Jel je moguce da tako slabo kapiras???:confused: 'Oces sad ja da vrsim diskriminaciju nad tobom, jer se zbog tvog slabog kapiranja cela prica vrti u krug.:roll:

Pa momak Ciga nije zaposlen i ne moze da podigne kredit, zato sto drzava nije obezbedila radna mesta.Kada mu bude omoguceno da radi isto sto i ti,onda ce on da vozi kola

Nije iskljuceno s obzirom na nezaposlenost kod nas koja se krece oko 1 000 000 ljudi, da pola od tih Srba postanu Cigani i koza im potamni od siromastva.Tada ce Srbi poceti da skupljaju karton da bi preziveli.:wink:

Ti ne kapiraš da sam postavio retoričko pitanje? Dilemu na koju ne treba odgovarati jer sadrži i odgovor?
Kapiraš?

Kad ponovo pročitaš, nećeš morati da "sajziraš" svoj odgovor na moj post...
 
Istina.
S tim što moram dodati da Romi-Cigani imaju i poseban mentalni sklop. Nisu oni baš toliko jadni i naivni koliko im se sad, odjednom pripisije.
Inače, protiv sam diskriminacije.

Kako si lepo prosula kofu go.vana po Ciganima,pa si onda na kraju ublazila sve sa recenicom "ali sam ja protiv diskriminacije".:roll:

Stvar je krajnje jednostvana:

Postoje dve grupe ljudi-oni koji RADE i oni koji NE RADE NISTA, bez obzira na nacionalnu ili rasnu pripadnost.

Ti koji ne rade nista su paraziti drustva,a ima takvih i SRBA i HRVATA koje bi bacio u logor da nadoknade sve one godine lencarenja.
 
Pa, nije problem u profesorima, nastavnicima, mije problem u deci...Problem je u njihovim roditeljima! Zašto ne zaginu za svoju decu? Kakvi su to roditelji ako vide da im dete zaostaje u učenju, a oni ih svejedno posle teraju da rade (kako-tako, ali moraju i da rade) ?

Pa, prosto bi policija trebala da pokupi klince sa semafora, ulica i sl. i da pronađe njihove roditelje. Sud bi im oduzeo decu zbog teranja na prisilni rad, ili zbog zanemarivanja, ili šta već...Ne bi im bilo sjajno u ustanovama , ali bi bar bili sklonjeni od kvazi-roditelja i SA ULICE.

Ako neće njihovi roditelji, mora država...A ne ovako, svi se prave blesavi, kao, mala deca eto pobegla od kuće pa prose po ulicama...Ma, daaaaaajjj!

Nemoj da se ljutiš, pričamo...:D
Nisam rekla da su profesori i deca problem, nego da su možda deo rešenja. A čini mi se da samo jednu generaciju da otrgneš, to je to. Ako jedan skocka koliko-toliko normalan život, njegova deca se neće vraćati na semafor.
Možda je problem što uvek nekako odvajamo cigansko siromaštvo od siromaštva ostalih, ciganske izbeglištvo od ostalih izbeglištava, eto i to što kažeš, socijalni mehanizmi se drugačije primenjuju na ciganskim porodicama...
 
Ti ne kapiraš da sam postavio retoričko pitanje? Dilemu na koju ne treba odgovarati jer sadrži i odgovor?

Kapiraš?

Kad ponovo pročitaš, nećeš morati da "sajziraš" svoj odgovor na moj post...

Ma ti nisi normalan...:-D To tvoje retoricko pitanje si sam proglasio za "retoricko" i samo mislis da nema nikavog odgovora na tako nesto.Mnogo precenjujes svoje argumente.

Evo sta si gore napisao...

Pa, nije problem u profesorima, nastavnicima, mije problem u deci...Problem je u njihovim roditeljima! Zašto ne zaginu za svoju decu? Kakvi su to roditelji ako vide da im dete zaostaje u učenju, a oni ih svejedno posle teraju da rade (kako-tako, ali moraju i da rade) ?

Roditelji moraju da teraju decu da skupljaju karton ili da prose, kada niko nece da im da radno mesto.Tako dolazimo do situacije-ILI CES DA CRKNES ILI DA SKUPLJAS KARTON ILI PROSIS DA BI POJEO NESTO.

A romska deca ne mogu da prate nastavu kao i ostali,kada uce pod svecama,pod krovom koji prokisnjava,kada mora pola dana da radi a pola da uci.Bas bih voleo da te bacim pod Gazelu jedno nedelju dana,pa da vidimo kako ces da funkcionises sa redovnim poslovima i ostalim obavezama.
 
Kako si lepo prosula kofu go.vana po Ciganima,pa si onda na kraju ublazila sve sa recenicom "ali sam ja protiv diskriminacije".:roll:

Stvar je krajnje jednostvana:

Postoje dve grupe ljudi-oni koji RADE i oni koji NE RADE NISTA, bez obzira na nacionalnu ili rasnu pripadnost.

Ti koji ne rade nista su paraziti drustva,a ima takvih i SRBA i HRVATA koje bi bacio u logor da nadoknade sve one godine lencarenja.
Da, protiv sam diskriminacije i za to sam da se svako bori za sebe. Ako ja mogu da se borim i preganjam se sa raznim ološem, onda mogu i oni.

Dalje, ta ''stvar'' koju ti opisuješ je ne jednostavna, nego si je ti čak i previše uprostio.
Vidiš, za nas Srbe kažu da smo inadžije. I jesmo. Kao što za Cigane kažu da su lenji- i jesu. ( mada, kad je lenjost u pitanju, nismo mnogo bolji od njih)Znači, svaki narod ima neko svoje opšte obeležje. To je činjenica.
I nemoj mi soliti pamet o njima. Ja sam imala u osnovnoj školi dvoje Cigančića. Jednu devojku i jednog dečkića. Ona je bila sasvim ok, pristojna, prosečan djak. A on nije bio ni za šta. Naravno, posle trećeg razreda su ga njegovi lično ispisali iz škole. I dalje ne radi ništa, nego prosi po Zvezdari- a imao je šansu. Bitno je i usmerenje roditelja, ne može se društvo kriviti za sve.
A ta devojka- Cigančica, završila je srednju Ekonomsku i radi u pošti, ali njeni roditelji su ipak koliko-toliko brinuli o njoj.
U svakoj državi, pa čak i u onim najrazvijenijim postoje socijalni slučajevi, a to su upravo oni koji neće sami sebi da pomognu.
Aj' sad reci da ovo naše mučeno društvo ne daje šanse Romima!!!
 
Ma ti nisi normalan...:-D To tvoje retoricko pitanje si sam proglasio za "retoricko" i samo mislis da nema nikavog odgovora na tako nesto.Mnogo precenjujes svoje argumente.

Evo sta si gore napisao...



Roditelji moraju da teraju decu da skupljaju karton ili da prose, kada niko nece da im da radno mesto.Tako dolazimo do situacije-ILI CES DA CRKNES ILI DA SKUPLJAS KARTON ILI PROSIS DA BI POJEO NESTO.

A romska deca ne mogu da prate nastavu kao i ostali,kada uce pod svecama,pod krovom koji prokisnjava,kada mora pola dana da radi a pola da uci.Bas bih voleo da te bacim pod Gazelu jedno nedelju dana,pa da vidimo kako ces da funkcionises sa redovnim poslovima i ostalim obavezama.

Radiš li ti išta u životu?

Ja radim, radio sam razne poslove u životu, od svoje 17-te godine (student-servis, kopanje, betoniranje i sl. fizikalije, branje jabuka mi bio najlakši posao) naravno za vreme školskog raspusta...Sa 19 sam počeo da radim uz studiranje...Konobarisanje, kurirska služba, trgovina...Moji nisu bili siromašni da sam morao da radim, ali sam tako bio vaspitan, prvi put kad mi je ćale prigovorio za lovu za benzin, ja sam zapalio po kafeima i radnjama u potrazi za poslom...

Nikada ne bih dozvolio da mi maloletno (kao što je slučaj kod cigana) dete "radi"...Nikada. Polomio bih se od poslova, ali dete ne sme da zapostavi školu....

Tu je razlika.

I ne radi se samo o ciganima, ima i "belaca" koji zanemaruju svoju decu i te kako...
 

Nikada ne bih dozvolio da mi maloletno (kao što je slučaj kod cigana) dete "radi"...
Nikada. Polomio bih se od poslova, ali dete ne sme da zapostavi školu....

Tu je razlika.

I ne radi se samo o ciganima, ima i "belaca" koji zanemaruju svoju decu i te kako...

mislis na dete od 10-12 god. a??? to je OK. ali kada napuni 16-17 sto ne bi mogao po malo, cisto da vidi sta je zaradjen novac. i ti si to radio. normalno ne tokom godine i da zapostavi skolu zbog toga vec leti ili vikendom ako je moguce.
 
mislis na dete od 10-12 god. a??? to je OK. ali kada napuni 16-17 sto ne bi mogao po malo, cisto da vidi sta je zaradjen novac. i ti si to radio. normalno ne tokom godine i da zapostavi skolu zbog toga vec leti ili vikendom ako je moguce.

Skratio si moj post, ali si ga pročitao...Naravno da je dobro za klinca od 16-17 godina da nešto honorano radi, ne na uštrb škole, jasno sam napisao...Moja sestra je sa 17 godina radila leti na benz.pumpi, kasnije kao student u jednoj firmi kao prevodilac, džeparac od bakšiša dobro dođe...Sada je profesor u jednoj srednjoj školi...

Poenta jeste da tinejdžer oseti kako izgleda u praksi zarađivati novac. Ali, mi nismo živeli u luksuzu, otac nije vozio besan auto, već prvo "fiću", potom "keca", živeli su kao podstanari (ja bio bebiron :cool: ) u adaptiranoj kućici (pre toga bila garaža) u jednom malom mestu u Vojvodini, a kad se sestra rodila, ćale dobio društveni stan od 50m2 na konto bodova (ona Šurdina priča iz Vrućeg Vetra)...Kako je ćale napredovao, tako smo završili u N.Sadu...Ostalo je istorija...

A vi'š kako slični-slične nađu...Moja žena ima sličnu priču (background njene familije)... :wink:
Oboje radimo, menjamo poslove, stigla nam i beba :D , krediti tamo-vamo, kokoška od babe, prase od dede i sl. fore...auto '97-mo godište, ali tera... :cool:
 

Back
Top