ne zanima me fudbal da li sam ja normalan?

pa stvarno mozda nisam normalan :eek:
nego reko samo radi toga jer stvarno vise volim da igram fudbal nego da ga gledam... ono kao krecem, se trcim, izivljavam... dobro sa druge strane ne moz uvek da ga igras :)
Malo mi je i to opet bolje ( da sedim kuci gledam fudbal) nego da blejim u kladionici sa sest hiljada ekrana, sto pedeset hiljada utakmica odjednom, da se kladim na nesto u sta se ne raziumem, a i ne volim da se kladim. Ekipa je inace predivna koja tamo bleji jako interesantni ljudi video sam :D
 
Kao mali jos sam se upitao da mozda nesto nije u redu samnom, trazio sam odgovore svugde. Svi su voleli oko mene, ja sam se trudio da zavolim al nikako nie islo. Zna li neko nacin kako da i meni bude ovo interesantno?

Nisi normalan. Sta ima zanimljivo u posmatranju pikanja okruglog predmeta sa jednog kraja terena na drugi?
Ajd ovi mentoli sto to rade za pare ali ovi mentoli sto daju pare da bi to gledali i jos dobili batine od suprotnog tabora...
 
Došlo je vreme da retko koga više zanima fudbal kao igra i predstava na terenu,preča im je kladionica, il menadžer, il tračevi o fudbalerima, mada to je i dalje isti k***c. Sva ta fama oko sport je oduvek bila samo povod ljudima da se druže međusobno, i nije nenormalno da te ne zanima fudbal, ili pak sport uopšte, kao ni bilo šta što ljudi rade zajedno i u manje više (ne)organizovanim čoporima. Samo poštedi ostatak populacije smor priče poput "mene ne zanima fudbal (ili šta već), jesam li ja normalan", jer nikoga nije briga za to...
 
Došlo je vreme da retko koga više zanima fudbal kao igra i predstava na terenu,preča im je kladionica, il menadžer, il tračevi o fudbalerima, mada to je i dalje isti k***c. Sva ta fama oko sport je oduvek bila samo povod ljudima da se druže međusobno, i nije nenormalno da te ne zanima fudbal, ili pak sport uopšte, kao ni bilo šta što ljudi rade zajedno i u manje više (ne)organizovanim čoporima. Samo poštedi ostatak populacije smor priče poput "mene ne zanima fudbal (ili šta već), jesam li ja normalan", jer nikoga nije briga za to...

Pa dobar je fazon bio kad smo se okupljali i pratili SP, druzili se, blejali i tako... to je ok... ali nikako ne mogu sam da sedim i da pratim. Ne znam kako neko moze sam da bleji u televizor i da gleda fudbal, ajd dvoje troje.. nije mi bas jasno. Zato me i zanima kako to ide.
Sto se tice tvog komentara da nikoga nije briga za to, pa jeste, a sto ti pises ovde i jel tebe direktno nesto neko pitao ovde?
Mislim da mogu da pisem sta ocu i koliko ocu a koga je briga za to mene najmanje...
 
Nisi me razumeo, jer ja loše objašnjavam. Ovde je ok reći i pitati bilo svašta, ali ista ta pitanja uživo deluju mnogo glupo. Ja eto znam jednog, u stvari više njih koji idu okolo i ističu kako ne vole sport, ili ne slušaju određenu popularnu vrstu muzike ili sve tako nešto, i onda te (tj me i ostale koji ih sreću) pitaju šta misle o tome i o njma, da l mi (nam) deluju normalno, i ja tad pomislim ovaj je blesav, koga briga šta ne voliš, ne bijem te po ušima da radimo šta to već, već daj nešto što te interesuje i godi ti. Trebao sam to odmah da napišem, da me tvoja priča podsetila na njih. Izvini ako sam te i najmanje uznemirio, nije mi baš namera.

Dakle, mož da pratiš fudbal u društvu? Meni to npr teže ide, pošto em nisam navijač, em više volim malo dinamičnije sportove, ali zato kada nemam ništa zanimljivije i nikog blizu, a potrebno mi je da pustim mozak na pašu samo se zavalim, grickam kekse i ispijam pivu i ubijem tako dva sata. Mslm, nije da mi je neko potreban da psujem sudiji pola familije, takođe i uredniku koji je postavio debila komentatora i da ispizdim što neko 90+ minuta bežanja od lopte i odgovornosti zarađuje nedeljno više nego ja za godinu (deceniju, ceo radni vek...).
 
Kao mali jos sam se upitao da mozda nesto nije u redu samnom, trazio sam odgovore svugde. Svi su voleli oko mene, ja sam se trudio da zavolim al nikako nie islo. Zna li neko nacin kako da i meni bude ovo interesantno?

Ne razumem, zasto siliš sebe na nesto , za sta ne osecas empatiju kazes citavog zivota? Čemu siliti sebe? Otkad je volenje fudbala merilo normalnosti? Boze, pa naravno da je normalno, zasto pa ne bi bilo? Svako voli sta voli, svako ne voli sta ne voli. To si ti. Ne volis fudbal i to je posve ok. Zasto siliti sebe da se uklopis posto poto?
 
Nisi me razumeo, jer ja loše objašnjavam. Ovde je ok reći i pitati bilo svašta, ali ista ta pitanja uživo deluju mnogo glupo. Ja eto znam jednog, u stvari više njih koji idu okolo i ističu kako ne vole sport, ili ne slušaju određenu popularnu vrstu muzike ili sve tako nešto, i onda te (tj me i ostale koji ih sreću) pitaju šta misle o tome i o njma, da l mi (nam) deluju normalno, i ja tad pomislim ovaj je blesav, koga briga šta ne voliš, ne bijem te po ušima da radimo šta to već, već daj nešto što te interesuje i godi ti. Trebao sam to odmah da napišem, da me tvoja priča podsetila na njih. Izvini ako sam te i najmanje uznemirio, nije mi baš namera.

Dakle, mož da pratiš fudbal u društvu? Meni to npr teže ide, pošto em nisam navijač, em više volim malo dinamičnije sportove, ali zato kada nemam ništa zanimljivije i nikog blizu, a potrebno mi je da pustim mozak na pašu samo se zavalim, grickam kekse i ispijam pivu i ubijem tako dva sata. Mslm, nije da mi je neko potreban da psujem sudiji pola familije, takođe i uredniku koji je postavio debila komentatora i da ispizdim što neko 90+ minuta bežanja od lopte i odgovornosti zarađuje nedeljno više nego ja za godinu (deceniju, ceo radni vek...).

ok shvatio sam... stvar je samo u tome da me je zanimalo da li stvarno je moguce uzivati u fudbalu toliko... tj pojedniac koji sedi i gleda fudbal i bas toliko uziva u tome? Nisam reko da ne volim sport cak sta vise obozavam mogu satima da trcima za loptom, trcim itd... samo... dal je moguce da je gledanje fudbala tolika opsesija da se mogu i druge stvari ili osobe zanemariti radi toga?
 
Misljenja jako podeljena :) sad ovako realno zar ne bi svako radije igrao nego pratio fudbal meni je to bolja varijanta ako tako poredim.
Druga stvar sta je tu toliko interesantno da drzi paznju 90 i vise minuta?
Trece kako to moze da bude toliki prioritet da sve ostalo sta je moguce ostaviti ce se ostaviti?
 
Jako lep odgovor :) nije da se bavim al kad god stignem i ima prilike upraznjavam sportske aktivnosti. Televiziju inace ne gledam uopste!
pa to je sasvim ok :) normalno je da radis ono sto tebi prija, a ne da se vodis masom i da radis ono sto vecini prija ili jer ce to potvrditi tvoj status kao muskarca :neutral: a sto se mog licnog misljenja tice, obzirom da sam odrasla u porodici gde otac ne prati fudbal, i kojeg zanimaju pre svega vodeni sportovi, i da sam sa nekim koga takodje ne zanima fudbal vec se na svoju ruku zabavlja nekim drugim sportom, meni je to i vise nego normalno :) najbitnije u svemu ti je da nista ne radis na silu vec jer volis.
 
Ne razumem, zasto siliš sebe na nesto , za sta ne osecas empatiju kazes citavog zivota? Čemu siliti sebe? Otkad je volenje fudbala merilo normalnosti? Boze, pa naravno da je normalno, zasto pa ne bi bilo? Svako voli sta voli, svako ne voli sta ne voli. To si ti. Ne volis fudbal i to je posve ok. Zasto siliti sebe da se uklopis posto poto?

ma ne silim ja sebe nije poenta u tome niti zelim niti ocu samo me zanima sta je toliko interesantno u tome... i cemu tolika opsesija?
 
Sport je aktivnost osmišljena sa ciljem, i pravilima koja otežavaju postizanje cilja, a sve u zavisnosti od sposobnosti ljudi koji su suparnici.
To je jedna vrsta odmeravanja snaga, i to je muškarcima često zanimljivo, meni je fudbal bio opsesija dok nisam malo poodrastao i prešao na druge zanimacije :rumenko:
Jednostvano nekim ljudima sport nije interesantan, meni je ranije to bilo čudno ako je ta osoba muškog pola, ali razni su razlozi za to i svakako da nisi - pardon jesi normalan.
 
Sport je aktivnost osmišljena sa ciljem, i pravilima koja otežavaju postizanje cilja, a sve u zavisnosti od sposobnosti ljudi koji su suparnici.
To je jedna vrsta odmeravanja snaga, i to je muškarcima često zanimljivo, meni je fudbal bio opsesija dok nisam malo poodrastao i prešao na druge zanimacije :rumenko:
Jednostvano nekim ljudima sport nije interesantan, meni je ranije to bilo čudno ako je ta osoba muškog pola, ali razni su razlozi za to i svakako da nisi - pardon jesi normalan.

da po svojoj definiciji to jeste tacno :) samo od svih prilika drugih sa sam birao bas da ne radim to, nego bilo to blejanje, sport, setnja... ili bio sta drugo. Mislim ajde sve je to lepo i svako ima sta voli u to ne ulazim. Da to sto si naveo kao definiciju sporta znam i razumem ali ima ih koji bi DOSTA toga zanemarili u zivotu radi gledanja prenosa utakmice preko kutije. Vise mi smisla ima odlazak na stadion, mada ni tamo nisam uspeo da pratim vise mi je bilo interesantnije navijanje dranje i tako :D
 

Back
Top