Nasminkane zene na plazi,sahrani,bolnici

ma daj :)
to je sve normalno
u pravu je helen
ja sam popizdela za wc posto je stvarno sramota da dozvolis da porodilje budu u takvim uslovima....ranjive i osetljive tek porodjene zene sklone infekcijama da gaze kroz tu sepsu po kupatilu...van pameti...
a ovo ostalo nije nikakav problem

sad sam videla ovaj post sto si citirala od dive i zviznucu jos 1 stilnox inace sve imam da imam te slike u glavi. Hvala vam veliko, ja dosla da se razonodim, tema nasminkane zene, a vi stigoste do ... i do.... Vi ste bas resile da ja ne spavam uopste.
 
Poslednja izmena:
nije....da je bilo asepsola lako bi ja...
ma opsti haos....ni slucajno noge da brises peskirom....
ja sam u papucama, ne zbog klizanja nego mi se isto gadilo
ja uzela sampon od neke zenice pa sam oprala kosu, bila zalepljena skroz, ne znam od cega
a lice mi bilo u ispucalim kapilarima, mislim da me ni tona sminke ne bi spasila :lol:
ja pred porodjaj nisam mogla nista osim da se istusiram posto je bilo plus milion stepeni i jedva sam disala a kamoli bilo sta drugo
 
sad sam videla ovaj post sto si citirala od dive i zviznucu jos 1 stilnox inace sve imam da imam te slike u glavi. Hvala vam veliko, ja dosla da se razonodim, tema nasminkane zene, a vi stigoste do ... i do....
e *** izvini nisam htela da te smorim, nego vidim krenula tema pa reko i ja da istrtljam svoje

al daj bre pa nije bas tako strasno da pijes to sta je vec....
nije svako porodiliste isto....a i to sto je bilo im se omaklo....naravno omaklo se bas kad sam ja bila...sto nije nista cudno :lol:
 
Meni je najgori momenat bio kad sam uvece krenula da se tusiram, posle vecere kao najmanja guzva... cak me je i posle porodjaja bilo blam. E sad wc je imao 4-5 kabina od kojih su sve bile zapusene svim i svacim, kante pored pune, voda pliva iz solja... ladno si morala da bukvalno levitiras iznad solje da bi odradila pos'o a da ne umocis dupe u tudje telesne sokove. A kupatilo sa tus kabinama je bilo na drugoj strani hodnika. Odem tamo, i u jednoj od tus kabina zateknem snajku, docimericu, kako kenya u tus kabini. Odradi posao i ode ribe, da je bar pokupila ono za sobom... ma kakvi, popravi frizuru pred ogledalom i ode. Ja sam zapala tad u takvu depresiju, preplakala sam i dane i noci do izlaska iz porodilista. Radovala sam se izlasku kao da sam robijala 3 godine u zabeli a ne 3 dana u porodilistu.
 
..ova tema postade "sve shto vam nikada nece reci u shkoli za trudnice".. :lol:

..inache, italijanke imaju izreku - kad bi se mushkarci poradjali, porodilishta bi bila poplochana zlatom.. :neutral:

..nego htedoh da dodam - iskren savet mamama za porodilishta - bilo kakvo mleko za telo - obavezno..
..ja ga nikada ne koristim, nije mi potrebno, ali tamo sam trazila da mi donesu poshto sam se od bolnichke posteljine
izgulila i isperutala samo tako..laktovi, kolena, noge - uzas..
..ali nije mi teshko palo, bar je dokaz da je posteljina chista i iskuvana i sushena na milion stepeni.. :)
 
sad sam videla ovaj post sto si citirala od dive i zviznucu jos 1 stilnox inace sve imam da imam te slike u glavi. Hvala vam veliko, ja dosla da se razonodim, tema nasminkane zene, a vi stigoste do ... i do....

....реалних животних ситуација....до нас онаквих какви заиста јесмо, без ушминкавања и представе.....;)

Пре непуна два месеца оперисала сам слепо црево. Први дан после операције вучем са собом сталак за инфузију, а не може да стане у тоалет. Оставим отворена врата и баш тад се у собу нацрта пола медицинске школе на пракси а међу њима и моји доскорашњи ђаци.:confused:
Јбг, да су ме затекли на ве-це шољи у било којој другој ситуацији - то би било понижавајуће и непријатно.
У болници је све другачије. Бориш се за опстанак, нема више стида, срама, префињености и дискреције...;)
 
e *** izvini nisam htela da te smorim, nego vidim krenula tema pa reko i ja da istrtljam svoje

al daj bre pa nije bas tako strasno da pijes to sta je vec....
nije svako porodiliste isto....a i to sto je bilo im se omaklo....naravno omaklo se bas kad sam ja bila...sto nije nista cudno :lol:
Ma, ja lekove pijem zbog nesanice, zezam se ja :) Mada, nije prijatno zamisljati.
 
pa rekoh ranije, zavisi od okolnosti, ja sam imala vreme cekanja na carski bez ikakvih bolova i tegoba i fenirala se od muke manje vise ... i da me ubijes sad nemam pojma da li sam se sminkala, moguce da jesam

i imala sam kesicu koju sam svuda sa sobom nosila - asepsol, vlazne maramice, papirni podmetaci za klonju
al dzabe kad je kada bila ali mnogo gadna, da perem kosu sanse nije bilo samo tus na brzaka
 
a najludje pitanje sutra ujutru: dobro jutro, da li ste zainteresovani za skidanje katetera?
i da li biste imali zelju da ustanete?
ne ne diraj me svega ti
ajde ajde, ops kateter vise nemate morate otici u kupatilo
odlazak u kupatilo horor samo po sebi zbog bolova...e tad te bas ne zanima sto ostavljas svakojake tragove za sobom a cistacica ide i pere ono ...
 
a dobro :lol:
jao prokleta nesanica.....mene ume da zvizne s vremena na vreme...prosli put trajala dva meseca...4 noci se mucim pa jednu spavam(il se onesvestim, sta god) i sve tako :eek:

Isto. Sinoc sam zaspala oko 10 mislim, 1. put posle 4-5 noci, kad sam ja spala s kreveta ne znam, al jutros se budim u 5 na podu i ne verujem. Jos me boli leva strana tela.
 
ne to nije takvo odeljenje nego su to krave koje ne mogu da pripaze malo
ostatak je malo gadan ....
i ja sam krvarila ko zaklana ovca, bolelo me medjunozje do te mere da nisam mogla ni da lezim ni da stojim ni da hodam ni da se sagnem a da mi se ne zavrti od bolova...tresla sam se koliko me bolelo..... pa sam u wc-u za sobom ispirala tus kabinu i pazila sam da ne ostavljam fleke svuda okolo, tako kljakava se saginjala nekako da obrisem kapi krvi sa poda
pazila da ne uflekam wc sholju i brisala istu ako mi ovo prvo ne uspe i pustala sam vodu posle koriscenja wc-a

a u kupatilu i wc-u SEPSA brate mili svuda okolo
Zapusen odvod u tus kabini, poplava, plutaju tudji ugrusci krvi, svuda krv, wc sholje usrane i krvave....

posle su otpusili odvod i dezinfikovali sve....
Dobro, ja sam spomenula mrlju od krvi, a ne krv do kolena :lol:
I jeste takvo odeljenje, jer nisu u pitanju porodilje, tj. žene u snazi takoreći, nego i starice. Bolesnice, leži se danima, nedeljama. Msm, bila je jedna bakuta od 70 godina koja je, pored te muke zbog koje je došla u Front, hodala sa dva štapa, ona sa držačima kod lakta. A wc metar sa metar, tuš kabina isto toliko. Njoj je sam odlazak u wc i prosto obavljanje radnje bilo svemirska operacija, a ne da brisne kap na podu ako joj se omakne. I opet je bilo čisto, ti eventualni sitni "ekcesi" nisu ostajali ni sat neobrisani. U stvarnom svetu bih se i na to zgrozila, ali tamo nisam imala značajne zamerke.
 
Dobro, ja sam spomenula mrlju od krvi, a ne krv do kolena :lol:
I jeste takvo odeljenje, jer nisu u pitanju porodilje, tj. žene u snazi takoreći, nego i starice. Bolesnice, leži se danima, nedeljama. Msm, bila je jedna bakuta od 70 godina koja je, pored te muke zbog koje je došla u Front, hodala sa dva štapa, ona sa držačima kod lakta. A wc metar sa metar, tuš kabina isto toliko. Njoj je sam odlazak u wc i prosto obavljanje radnje bilo svemirska operacija, a ne da brisne kap na podu ako joj se omakne. I opet je bilo čisto, ti eventualni sitni "ekcesi" nisu ostajali ni sat neobrisani. U stvarnom svetu bih se i na to zgrozila, ali tamo nisam imala značajne zamerke.

ma ja se malo zanela pa oplela po porodiljama, znam da nije isto odeljenje :)
 
ko ja sa rolnama toalet papira, sapunom i vlaznim maramicama....ko neki ludak :lol:

Jao, a ja kad sam otišla na prijem nisam imala pojma ni šta mi treba, šta fali...Javim ja onom mom da mi trebaju vlažne maramice i spavaćica, ebg, ja nosim pidžame. A on prepadnut i dolazi sa tri kese, u jednoj spavaćica, dve krcate vlažnim maramicama :eek: Ja se šlogirala, reko' "alo, pa neću ja ovde godinu dana da budem" :lol: On otišao u radnju, video punu gondolu raznih vlažnih maramica, pa kako nije znao koje da uzme, od svakih strovalio 5-6 pakovanja u korpu. Ja podelila posle tamo ženama, šta da radim sa tim :lol:
 
Jao, a ja kad sam otišla na prijem nisam imala pojma ni šta mi treba, šta fali...Javim ja onom mom da mi trebaju vlažne maramice i spavaćica, ebg, ja nosim pidžame. A on prepadnut i dolazi sa tri kese, u jednoj spavaćica, dve krcate vlažnim maramicama :eek: Ja se šlogirala, reko' "alo, pa neću ja ovde godinu dana da budem" :lol: On otišao u radnju, video punu gondolu raznih vlažnih maramica, pa kako nije znao koje da uzme, od svakih strovalio 5-6 pakovanja u korpu. Ja podelila posle tamo ženama, šta da radim sa tim :lol:

i ja sam delila rolne toalet papire :rumenko: :lol:
jao boze:lol:

sve sam spakovala i sto treba i sto ne treba a osnovno ne ponesem....brufen
dakle, zene, ponestite brufen u porodiliste
 
sto?
imas zamerku kako rade brazilsku - tupim brijacem na suvo :lol:

Imam flesbekove ... kofa ona metalna rudarska... zilet onaj na preklop berberski, tup... crevo gumeno, nesto se ne secam da ga je izvadila iz celofana nego iz kofe... inace svetla u toj sobi za pripremu nije bilo jer je pregorela sijalica, pa je otskrinula vrata da bi dopiralo malo svetla iz hodnika... misim se el ovo carski? :lol: Tad mi nije bas bilo do smeha, a narocito kad sam cekala da proradi lax, pa ne znam jel laks ili beba... pa jos na kabini polupano staklo, a napolju minus bogtepitakoliki, januar, sneg... a meni gadno da sednem na solju, nego je oblepim celu toalet papirom, kad dune vetar i razbuca papir
groan.gif
... pa opet. Ma dobro nisam luda izasla odande.
 

Back
Top