Nasminkane zene na plazi,sahrani,bolnici

Msm, malo je komično praviti od šminkanja u bolnici ili bilo gde dokaz neke dojaja samosvesti, hrebrosti za rušenje barijera i pomeranje granica, mišljenja, uviđanja i ne znam šta sve ah, tako skandalozno za brdoviti Balkan.
Ebg, čitam ovu rečenicu "Sledeca poenta je da je ovo zemlja seljaka na brdovitom Balkanu,a to znaci da cim se pojavi neko koga ne interesuje mnogo sta misli svet,devojke polako dobijaju snagu da urade ono sto su zelele a nisu smele zbog onih koji bi se cudili i krstili", koja se odnosi na šminkanje i pranje kose, izvin'te, al' meni je ovo upiš živi :lol:
 
Ja jedva dočekam da vikendom odmorim lice od šminke. Dragi forume, imam li ja želju za životom i snagu da se usprotivim zatucanom svetu? :sad2:

Naravno da nemas... jer po navodima sa cele teme da, bi bio slobodan od zatucanog Balkana, moras toliko da se ukalupis, da slucajno bez sminke ni u krevetu (kucnom ili bonickom, svejedno) ne budes, da je osnovni prioritet zivljenja, da budes tip top 24/7. I kad to postignes to je vrhunac ljubavi i odgovornosti i prema porodici i prema sebi licno.

Nedaj boze da resis da zivis onako kako zelis, da dises slobodno bez opterecenja, da ne lupas glavu sta ce da kaze zatucana baba zato sto si napirlitana, ili postavljacica teme zato sto nisi... a oba komentara u istom rangu predrasuda.
 
zatucana - zena koja je izgubila drugu bebu, pokusavajuci da se ostvari kao majka jer joj bas nije bilo do sminkanja u bolnici..
u osmom mesecu sam desetak dana bila u bolnici posto mi je krenuo kamen iz bubrega..mora da sam zesce zatucana jer mi i pored koktela analgetika koje sam dobijala protiv bolova na svakih nekoliko sati, nije bilo do sminkanja..

sifra - prosvetlite me
 
Dakle, da dodam i svoje bolnicko iskustvo :).
U situaciji kada su ti mogucnosti da odrzavas najosnovniju higijenu ogranicene i zavisis od drugih, neumesno mi je mackati se bilo cime.
Sto se tice plaze- meni se u tim slucajevima dopada ona varijanta trajne sminke, kreon (ajlajner) i maskara koji su trajna sminka ako neko vec voli da bas stalno deluje nasminkano.
Sto se tice sahrana, sminka mi ne predstavlja ni merilo tuge ni nepostovanja i potpuno mi je u tim trenucima nebitna.
 
Ne radi se o tome da li je neko zatucan ako ima drugacije misljenje. Nego, da li sminkanje ili ne u odredjenim situacijama uopste predstavlja kriterijum prema kome treba odredjivati neciju zatucanost ili samosvest???

..da li je zatucan medicinski radnik koji ne zna da u odstranjivachima laka za nokte
ima disruptora hormona, pa isti svesrdno gura svako jutro u pluca zena koje se, kao i ona, nadaju
da ce hormonski sistem uspeti da im podrzi dugoochekivanu trudnocu..?

..mene, iskreno, zabole da li se neko izmuzava nalakiranim noktima,
da li ostavlja puder po glavici novorodjencheta, da li obogacuje svoje mleko
aluminijumom iz dezodoransa, a za svo to vreme odmerava druge zene u sobi..
..mislim - zao mi deteta, ali shta ja tu da radim..

..i da - kada bih morala svako jutro da perem kosu da bih izgledala normalno - otishla bih kod dermatologa..
 
Ovo je definitivno jedna od onih tema kad bez obzira na stranu koju zauzmes naidjes na osude i predrasude. :lol: Licno, kad na ulici sretnem neku mladu a zapustenu zenu zapitam se koje li je muke muke muce. Jer sam ja takva, kad imam problem, kad me nesto muci, to se na meni itekako vidi, i ne postoji sminka koja bi to sakrila niti mi je tada stalo do toga da se ulepsavam. Ali sa prljavom kosom ne izlazim ni pred zgradu da bacim djubre, pa nek ce i smak sveta. A kad sam se porodila, nisam mogla ni da ustanem iz kreveta dva dana, i bas me nesto bilo briga hoce li neko primetiti da nisam oprala kosu. Dok su dve moje cimerke, par sati posle porodjaja cupale obrve, turpijale i lakirale nokte.
 
Ovo je definitivno jedna od onih tema kad bez obzira na stranu koju zauzmes naidjes na osude i predrasude. :lol: Licno, kad na ulici sretnem neku mladu a zapustenu zenu zapitam se koje li je muke muke muce. Jer sam ja takva, kad imam problem, kad me nesto muci, to se na meni itekako vidi, i ne postoji sminka koja bi to sakrila niti mi je tada stalo do toga da se ulepsavam. Ali sa prljavom kosom ne izlazim ni pred zgradu da bacim djubre, pa nek ce i smak sveta. A kad sam se porodila, nisam mogla ni da ustanem iz kreveta dva dana, i bas me nesto bilo briga hoce li neko primetiti da nisam oprala kosu. Dok su dve moje cimerke, par sati posle porodjaja cupale obrve, turpijale i lakirale nokte.

Ja sam, otprilike, kao ti. vodim racuna o licnoj higijeni i slicno, al u nekim situacijama jednostavno ne mogu da razmisljam o tome da li sam lepa ili ne. Primera radi, kad mi je umro otac, nije mi palo na pamet da li sam nasminkana ili ne. Da li mi je cista kosa. Otrcala sam odmah i suze lila. Cak sam se ispovracala po podu, i samo sam isprala usta i otisla da ga vidim. E sad, to sam ja, kako 2. reaguju, njihova stvar.
 
Ne radi se o tome da li je neko zatucan ako ima drugacije misljenje. Nego, da li sminkanje ili ne u odredjenim situacijama uopste predstavlja kriterijum prema kome treba odredjivati neciju zatucanost ili samosvest???

Ovo sam mislila.
Msm, prva sam rekla da mogu da razumem da žena ima potrebu za sređivanjem nakon nekog teškog ili traumatičnog bolničkog iskustva što bi joj podiglo šljunuti osećaj ženstvenosti itakoto....to je bre u rangu sa impulsivnim šopingom za lečenje nervoze, efikasan kratkotrajni boost. Praviti od toga revoluciju ebt, novi metod nepogrešive psihoanalize, tapšati se po ramenu i kačiti ordenje ...eh, da sam znala da su puder, karmin i maskara toliko bitni i moćni, presudni takoreći, ustala bih jutros bar pola sata ranije i posvetila to vreme šminkanju, nakon ritualnog klanjanja četkici za rumenilo :lol:
 
velika je razlika izmedju kulture u izgledu, koja se ogleda, pre svega, u higijeni i doteranosti u izgledu
kad se ide kod ginekologa, kulturno je otici obrijanih nogu i oprane vagine, dal ce ista vec biti namirisana, a intimna frizurica svedena na trenutno moderan oblik, je vec stvar ukusa-meni je licno to neprimerno datoj situaciji, al nemam nista protiv zena kojima je to difolt
kod zubara ides cistih zuba, ali je karmin ipak suvisan i onemogucava rad
kod ocnog lekara ides umiven, ali je sminkanje nepotrebno i neprimerno
kosa treba da je cista"i ocesljana, ali frizura napravljena kod frizera zaista nije neophodna za "kulturan izgled"
mislim da ove razlike zaista nije tesko razluciti, bez obzira na licni stil i stav
 
..da li je zatucan medicinski radnik koji ne zna da u odstranjivachima laka za nokte
ima disruptora hormona, pa isti svesrdno gura svako jutro u pluca zena koje se, kao i ona, nadaju
da ce hormonski sistem uspeti da im podrzi dugoochekivanu trudnocu..?

..mene, iskreno, zabole da li se neko izmuzava nalakiranim noktima,
da li ostavlja puder po glavici novorodjencheta, da li obogacuje svoje mleko
aluminijumom iz dezodoransa, a za svo to vreme odmerava druge zene u sobi..
..mislim - zao mi deteta, ali shta ja tu da radim..

..i da - kada bih morala svako jutro da perem kosu da bih izgledala normalno - otishla bih kod dermatologa..

Verujem ja da ti ovo pises iz prve ruke i na osnovu struke- al nista je tebe nisam razumela :).
Koji to medicinski radnik i kako gura zenama pod nos disruptore hormona?
Jel moguce da stavljanje dezodoransa obogacuje mleko aluminijumom?
Inace ja za vreme svog boravka u bolnici ne videh ni jednu takvu nafrakanu.
I opet ponavljam, kako moze da se neko pirlita ako mu je za osnovnu higijenu neophodno da proboravi neko vreme u onim kupatilima koja su...sacuvajmeboze. Ja sam najsrecnija bila kad sam se dokopala kuce i svojeg kupatilca, a onda je najvece pirlitanje bilo uzivanje u miomirisima na sapun/kupku/sampon, cistu presvlaku i posteljinu :zaljubljena:.
 
nisam za zaroz fazu, ali vec sam rekla - u zivotu u odredjenim fazama postoje odredjeni prioriteti..bas su mi bezveze `majke` koje su to tek postale i hrle da pokazu svetu i okolini kako su ostale `super ribe`..kad savladas bukvar ides na ozbiljniju literaturu, a ne vracas se stalno da svetu dokazujes kako umes da srices slova..ako me razumete..

nema veze (bar kod mene) sminka i lak za nokte sa imperativom dokazivanja kakva sam riba posle porodjaja i jesam li zatucana ili nisam, vec sa slobodom da radis ono sto ti prija a da pri tome ne naidjes na osudu.

iskreno, celu trudnocu sam imala namazane nokte, ne vidim sto bi mi bili nenamazani u bolnici izuzev u situacijama kad to zahteva medicinska intervencija.
meni su mali kozmeticki rituali u bolnici spasavali deo razuma. na zalost, neki su bili nemoguci ali oni koji su bili moguci, i te kako su primenjivani. o da, bilo je dana kad od bolova nisam mogla ni do wca da odem, ali to je 4 dana u odnosu na predhodnih 15 dana jutarnjih i vecernjih pregleda sa celim danom medjuvremena. sto ne bi pokusale da radimo nesto tako prozaicno da odvucemo sebi bar na 5 minuta misli od neizvesnog ishoda trudnoce?
jesmo zbog toga neobrazovane, tupe seljanke koje ne misle ni na sta osim kako da se udide? svasta
 
pre dve godine, rano ujutru me telefonom probudila moja sestra..
posla je da proseta pse i iskrenula skocni zglob..pozvala me da joj pomognem da se vrati kuci..dosla sam do nje i uzela da pogledam da li ima otok..ono sto sam ugledala izazvalo je nagon za povracanjem - stopalo je potpuno izaslo iz skocnog zgloba i stajalo pored potkolenice..
da ne davim detaljima nebitnim za ovu temu, posle birokratskih peripetija koja je bolnica dezurna najbrze sto sam mogla odvezla sam je na ortopedsku kliniku..
sad ide deo bitan za ovu temu:
ne pitajte kako sam je iznela iz auta i prebacila na nosila, SA KOJIH JE NEKO PRETHODNO SKINUO CARSAV I BACIO PRED a koja su bila ispred klinike..
odvezla sam svoju sestru bledu, pod bolovima odmah na prijem i cekala da je zavedu u knjigu prijema dok ne dodje ortoped sa odeljenja..
u tom trenutku se pojavljuje ONA - medicinska sestra koja je tek dosla na posao..
lupa klompama pokusavajuci da ih zadrzi na nogama jer je na belu tesnu uniformu obula mrezaste crne carape..ostatk svoje pojave upotpunija je blajhanom blansom izgorenom kosom,intenzivnom sminkom kao da je posla u jeftin nocni izlazak i crnim lakom na zasiljenim dugim noktima..
umesto da pita kako da mi pomogne oko sestre koja je vec bila bela kao krec, ona krece da praska - kako sam se usudila da bacim carsav sa nosila..
reci kojima sam je u besu oplela nisu za ovaj forum..
u tom trenutku je dosao i ortoped i cim je sestrino stopalo video odmah je poslao u operacionu salu..
moja sestra je imala 3 operacije za godinu dana da bi joj nogu vratili u prvobitno stanje, a medicinska sestra verujem da je zavrsila ispod plavog mosta jer je samo za tamo..adekvatno je bila obucena, samo je pogresila adresu kad je posla na posao..

kad smo bolesne - bolesne smo, kad lecimo bolesnike - postoji poslovni kodeks, i za garderobu i za sminku..

ko razume shvatice, ko ne razume - fabula se ucila u cetvrtom osnovne..
 
kad smo bolesne - bolesne smo, kad lecimo bolesnike - postoji poslovni kodeks, i za garderobu i za sminku..

ko razume shvatice, ko ne razume - fabula se ucila u cetvrtom osnovne..

Ја сам тад изгледа била одсутна када се то учило...:rumenko:....па ми није јасан болдовани део (у контексту приче о шминкању, наравно)....:confused:
 
Ја сам тад изгледа била одсутна када се то учило...:rumenko:....па ми није јасан болдовани део (у контексту приче о шминкању, наравно)....:confused:

kontekst: proglasavati sebe prosvetiteljem srpskih zatucanih zena samo zato sto se u bolnickom krevetu prvo neko uhvati za neseser sa sminkom kad se probudi ujutru - no coment..o mirisu acetona kojim se nekulturno ugrozava disajni prostor onih sa kojima se soba deli, necu da komentarisem..
obuci se kao kur.va i doci na radno mesto, pri tom zbog tesne uniforme i mrezastih carapa biti u nemogucnosti da pomognes pacijentu jer si fokusirana na klompe iz kojih ispada stopalo (zbog cega i jesi tu i primas platu) - no coment.
nedelju dana posle rodjenja deteta, vitlati po gradu po zurkama kvazidzetseta ne bi li pokazivala svoju savrsenu postporodjajnu liniju - :roll:
 
kontekst: proglasavati sebe prosvetiteljem srpskih zatucanih zena samo zato sto se u bolnickom krevetu prvo neko uhvati za neseser sa sminkom kad se probudi ujutru - no coment..o mirisu acetona kojim se nekulturno ugrozava disajni prostor onih sa kojima se soba deli, necu da komentarisem..
obuci se kao kur.va i doci na radno mesto, pri tom zbog tesne uniforme i mrezastih carapa biti u nemogucnosti da pomognes pacijentu jer si fokusirana na klompe iz kojih ispada stopalo (zbog cega i jesi tu i primas platu) - no coment.
nedelju dana posle rodjenja deteta, vitlati po gradu po zurkama kvazidzetseta ne bi li pokazivala svoju savrsenu postporodjajnu liniju - :roll:

proglasavati nekog nafrakanom povrsnom namigusom u mrezastim carapama zato sto je uhvatio za neseser sa sminkom u bonici, pred sahranu ili pred plazu je podjednako suludo
 
proglasavati nekog nafrakanom povrsnom namigusom u mrezastim carapama zato sto je uhvatio za neseser sa sminkom u bonici, pred sahranu ili pred plazu je podjednako suludo

medicinska sestra koja se pojavi u 7:00 h i na jutanju smenu dodje sa kompletnom nocnom sminkom na licu, sa crnim mrezastim carapama zbog kojih ne moze bolnickim hodnikom normalno da hoda, jer zbog klizanja ne moze klompe da zadrzi na stopalima..
kojoj je uniforma toliko tesna da ne moze u istoj da cucne jer ce da pukne na savovima, a radi na prijemnom odeljenju ortpedske klinike - sigurno nije vrhunski strucnjak i pozrtvovani medicinski radnik, nego je nafrakana povrsna namigusa koja svoju profesiju svodi na nivo ulicarke..
jer da nije tako i da je strucnjak prvo bi videla pacijenta koji je od bolova na granici onesvescivanja, kao sto je video odmah dr koji je dosao sa odeljenja i pacijenta direktno poslao u operacionu salu, a ne bi u tom slucaju akcentovala carsav koji je neko u toku noci bacio sa nosila na pod!!!
kad se neko sa stilom oblacenja na radnom mestu deklarise kao k.urva, ja u njoj ne mogu da vidim vrhunskog strucnjaka..jer to nije..nego vidim k.urvu.
jer da jeste - ne bi se oblacila neadekvatno za svoje radno mesto.
cilj takvog autfita je sta? da se digne svakom pacijetu koji je na ortopediji zavrsio zbog polomljene noge, glave ili kicme?

svog oca sam sahranila isfenirana i nasminkana.
bavim se ronjenjem i na takmicenja idem nasminkana..faza takmicenja podrazumeva da se posle vremena provedenog ispod vode skidane maska i pred sudijama uradi odredjeni protokol..ja necu da mi trepavice nisu savrsene kad skinem masku..
french sam imala na noktima jos pre 18 godina..sad volim intenzivnu crvenu boju razlicitih nijansi..koristim opi lakove - zimi malaga wine, sada imam girls just want to play..
ali kad sam u bolnici ne vadim puder i rumenilo kojim cu da prikrijem bledilo i manjak eritrocita, nego bolujem i pustam doktore da me izlece na osnovu onoga sto vide ispred sebe..

a one koje se u bolnicama ponasaju drugacije - sve ste vi jelena karleusa.
 
Poslednja izmena:
medicinska sestra koja se pojavi u 7:00 h i na jutanju smenu dodje sa kompletnom nocnom sminkom na licu, sa crnim mrezastim carapama zbog kojih ne moze bolnickim hodnikom normalno da hoda, jer zbog klizanja ne moze klompe da zadrzi na stopalima..
kojoj je uniforma toliko tesna da ne moze u istoj da cucne jer ce da pukne na savovima, a radi na prijemnom odeljenju ortpedske klinike - sigurno nije vrhunski strucnjak i pozrtvovani medicinski radnik, nego je nafrakana povrsna namigusa koja svoju profesiju svodi na nivo ulicarke..
jer da nije tako i da je strucnjak prvo bi videla pacijenta koji je od bolova na granici onesvescivanja, kao sto je video odmah dr koji je dosao sa odeljenja i pacijenta direktno poslao u operacionu salu, a ne bi u tom slucaju akcentovala carsav koji je neko u toku noci bacio sa nosila na pod!!!
kad se neko sa stilom oblacenja na radnom mestu deklarise kao k.urva, ja u njoj ne mogu da vidim vrhunskog strucnjaka..jer to nije..nego vidim k.urvu.
jer da jeste - ne bi se oblacila neadekvatno za svoje radno mesto.
cilj takvog autfita je sta? da se digne svakom pacijetu koji je na ortopediji zavrsio zbog polomljene noge, glave ili kicme?

svog oca sam sahranila isfenirana i nasminkana.
bavim se ronjenjem i na takmicenja idem nasminkana..faza takmicenja podrazumeva da se posle vremena provedenog ispod vode skidane maska i pred sudijama uradi odredjeni protokol..ja necu da mi trepavice nisu savrsene kad skinem masku..
french sam imala na noktima jos pre 18 godina..sad volim intenzivnu crvenu boju razlicitih nijansi..koristim opi lakove - zimi malaga wine, sada imam girls just want to play..
ali kad sam u bolnici ne vadim puder i rumenilo kojim cu da prikrijem bledilo i manjak eritrocita, nego bolujem i pustam doktore da me izlece na osnovu onoga sto vide ispred sebe..

a one koje se u bolnicama ponasaju drugacije - sve ste vi jelena karleusa.

Au :eek::eek:
 

Back
Top