Nasminkane zene na plazi,sahrani,bolnici

padarlajnd

Primećen član
Poruka
613
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.
 
..neke medicinske procedure zahtevaju odsustvo shminke i laka na noktima,
shto ce i lekari napomenuti zenama koje na njih dolaze..

..kome na plazi, bazenu, u teretani, u sauni ne smeta vishak kozmetike na njemu - shto se mene tiche nek izvoli,
mozda ce mi biti chudno, ali nece mi biti skandalozno..ja imam razloge zashto mi smeta, ako njima ne smeta, to je ok..:)

..sahrane su mi jedini nelogichan pojam u tvom postu.. :confused:
..ako je neko u takvoj situaciji dovoljno dokon da premerava kolichinu shminke na tudjim licima i tako procenjuje
poshtovanje pokojnika i ozaloshcenih, onda je taj bash pokazao svoje poshtovanje trenutka.. :roll:
 
u bolnici i ne bi smela žena da nosi lak za nokte, karmin ako ima hiruršku intervenciju koja se ne radi pod lokalnom anestezijom...ili bar ne bi trebalo.
a ne shvatam koja žena bi imala živaca da se šminka dok čeka da se porodi :think:
šminku na plaži nikako ne odobravam, to mi je tako ružno videti, ne znam zašto.
a sad, uvek će da se nadje neko da te okarakteriše, bilo da imaš previše ili premalo šminke, pa najbolje da i radi čovek onako kako misli da je ok.
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Ma, moze da se sminka koja koliko zeli, sta ja imam sa tim. A da mi je jasno, nije. Pre par godina sam bila na moru u sobi pored para gde je se devojka bukvalno sminkala na plazu bas tako-crveni karmin, crni kreon. Nikad nije potopila glavu u vodu. A koja bi se zena sminkala za porodjaj i zasto, to vec predstavu nemam
 
Ko voli, neka nosi.

Ako su to zene, koje se inace tako sminkaju, onda je to sastavni deo njih - svejedno gde su.

Ima situacija u kojima je to neprakticno, kao sto je to boravak na plazi . Ali, sve u svemu - ne vezujem toliko nasminkanost za pristojnost. Jedino nije pristojno imati crveni lak na noktima kada se ide na sahranu, kao sto nije pristojno ni obuci crveno za sahranu .
 
Poslednja izmena:
..neke medicinske procedure zahtevaju odsustvo shminke i laka na noktima,
shto ce i lekari napomenuti zenama koje na njih dolaze..

..kome na plazi, bazenu, u teretani, u sauni ne smeta vishak kozmetike na njemu - shto se mene tiche nek izvoli,
mozda ce mi biti chudno, ali nece mi biti skandalozno..ja imam razloge zashto mi smeta, ako njima ne smeta, to je ok..:)

..sahrane su mi jedini nelogichan pojam u tvom postu.. :confused:
..ako je neko u takvoj situaciji dovoljno dokon da premerava kolichinu shminke na tudjim licima i tako procenjuje
poshtovanje pokojnika i ozaloshcenih, onda je taj bash pokazao svoje poshtovanje trenutka.. :roll:

:worth:
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Мислоим да си помешао неке ствари око бонтона.
Наравно да ије пристојно обући се шарено и накитити се када идеш на сахрану...као што није пристојно ни за мушкарца да оде на сахрану у тренерци или у папучама....али прилагођавати руж за усне и лак на ноктима....:roll: Фризура је увек пожељна, непристојно је ићи на сахрану са масном косом и зарозан, а не са фризуром!:rtfm:

Никада нисам користила сјај за усне, и никада се нисам шминкала на тај фазон - маскара и сјај! То могу само врло младе девојке. Без течног пудера, руменила, оловке за усне и ружа - ја изглеам катастрофално! Али, и са свим тим ''шпецијама'' жена може да изгледа пристојно и на сахрани... Није једина алтернатива сјају за усне непроистојно дречави црвени кармин, побогу!:rtfm:


Значи - да, увек поштујем правила пристојности у одређеним приликама, а шта ће ко на себе да стави на плажи - то је ствар његовог избора и заболе ме! Ту не постоје прописана правила и никог не можеш увредити тиме ако на плажи имаш чак и комплетну вечерњу шминку... Сто људи - сто ћуди!:ok:

Лак са ноктију се обавезно скида у болници, и ако не стигнеш да га скинеш пре - они ће ти га скинути тамо, из медицинских разлога! А не знам зашто није примерено отићи у болницу са фризуром. :roll: Како је примереније? Рашчупано?:dontunderstand:
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Totalno je nebitan ivent na koji se ide sminka u toj meni u kojoj se pominje je suvisna..dakle ona se nanosi iz nekog razloga namenski..uvek..a nek se nasminkane zapitaju dal im je potrebna i sta njom dobijaju..ono posao i te fore ne zelim komentarisati
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

pitanje valjda treba da glasi koliko je praktično, ne pristojno...
ovaj primer za sahranu je bezveze, kad šminkaju slavljenika, što se ne bi i gosti našminkali... :lol:
na plaži ne odobravam, opet iz praktičnih razloga... i uopšte mi je nelogično na + 40 da vidim kilo šminke, naročito puder, bilo gde.
a na porođaju siguno neću gledati da li je neka našminkana... ako je iz estetskih razloga, u ovako nekim situacijama je apsurno mazati na sebe slojeve šminke, kada to počne da se stapa i razmazuje, liče na klovnove... a znam da je prvobitno nanešena iz sasvim suprotne namere.
i šta je sa frizurom? šta znači imati frizuru? izrastak mi je odvratno za videti uvek i u svakoj prilici... svaka će se rasčupati na porođaju, ma kakva došla...
 
Plaža, bezen, bilo koja voda nikako ne trpe šminku. Postoji mogućnost stvaranja fleka po licu, da ne govorimo o estetskom izgledu posle izranjanja iz vode. E sad ako je neko toliko zaludjen šminkom, verovatno će se opredeliti za trajnu, koja kako deluje ne znam jer je nisam koristila. Žena koja se šminka ne doživljava sebe kao nafrakanu nego kao doteranu i negovanu, tako da ne vidim razlog zašto ne bi išla našminkana na sahranu, naravno da se upotrebe blaži tonovi. U bolnici...zavisi...bolesnoj ženi ne verujem da je do šminke...al opet ko će ga znati...možda joj je baš ta šminka potrebna da joj skrene misli...
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.
Pitanje je šta kod podrazumeva pod terminom "maksimalno doterana". ;) Puder, karmin, senka, maskara, kreon- neko će sve to da stavi i delovaće diskretno i lepo; neko će da izgleda kao klovn. Sve zavisi od količine i slaganja boja. (pre neki dan nisam mogla da prestanem da buljim u ženu koja je imala plavu i roze senku, dva crvena kruga na obrazima, narandžast puder i drečavo roz karmin).

Što se sahrana tiče, ožalošćenima je poslednje na pameti kako je ko došao obučen.
 
hm.... pa recimo, bilo gde da idem, idem isfenirana.... samo takva kosa i deluje uredno, zene sa masnom kosom i uvek vezanom u rep deluju mi ofucano i nemarno....
lak na noktima, na plazi i bazenu uvek, pa i na porodjaju, zasto ne.... mislim da na sahrani nekog svog bliznjeg, ne bih imala nikakav lak ni sminku...
ali recimo na sahrani nekog daljeg rodjaka, komsije, zasto ne? samo da nije upadljivo i napadno....
a za porodjaj, otisla sam oba puta nasminkana ´´propisno´´, meni je vazno da i u tim najvaznijim momentima izgledam lepo...
 
sta kome??? dva puta sam se poradjala, pa sam na porodjaj otisla isfenirana, sa lakom na neznim lakom na noktima,
olovkom oko ociju, maskarom i sjajem na usnama ;)

hm :think:
ne znam gde si se poradjala, pa je lak za nokte bio dozvoljen. nas su naterali da posecemo nokte i skinemo svaku trunku laka za nokte i na rukama i na nogama


no nebitno
ne podnosim osobe (muskog ili zenskog pola, sasvim svejedno) koje zarozanim izgledom pokusavaju da docaraju nivo svoje patnje
ovim ne ulazim u preterana stanja "doteranosti"
npr. ako idete u posetu u bolnicu nekom vama dragom bicu, njemu ce svakako biti mnogo lepse da vas vidi lepu/og i doteranu/og
postovanje prema umrlom i njegovoj porodici pri odlasku na sahranu svakako je nepotrebno iskazivati rascupanoscu, neobrijanoscu, nedostatkom kozmetike.
cak i ako ste clan porodice.

sminka na plazi ... mislim, svaka cast zenama koje umeju da se nose sa tim, ali postujem ako ce im biti prijatnije. ja stvarno ne mogu da razmisljam da li mi se maskara razmazala, meni je sminka na plazi faktor frustracija (da li se razmazalo, jel treba sad da dodam nesto, jao gde je ogledalo, wow kakvo svetlo....)
 
hm :think:
ne znam gde si se poradjala, pa je lak za nokte bio dozvoljen. nas su naterali da posecemo nokte i skinemo svaku trunku laka za nokte i na rukama i na nogama


no nebitno
ne podnosim osobe (muskog ili zenskog pola, sasvim svejedno) koje zarozanim izgledom pokusavaju da docaraju nivo svoje patnje
ovim ne ulazim u preterana stanja "doteranosti"
npr. ako idete u posetu u bolnicu nekom vama dragom bicu, njemu ce svakako biti mnogo lepse da vas vidi lepu/og i doteranu/og
postovanje prema umrlom i njegovoj porodici pri odlasku na sahranu svakako je nepotrebno iskazivati rascupanoscu, neobrijanoscu, nedostatkom kozmetike.
cak i ako ste clan porodice.

sminka na plazi ... mislim, svaka cast zenama koje umeju da se nose sa tim, ali postujem ako ce im biti prijatnije. ja stvarno ne mogu da razmisljam da li mi se maskara razmazala, meni je sminka na plazi faktor frustracija (da li se razmazalo, jel treba sad da dodam nesto, jao gde je ogledalo, wow kakvo svetlo....)

poradjala se u Nemackoj...
 
hm :think:
ne znam gde si se poradjala, pa je lak za nokte bio dozvoljen. nas su naterali da posecemo nokte i skinemo svaku trunku laka za nokte i na rukama i na nogama


no nebitno
ne podnosim osobe (muskog ili zenskog pola, sasvim svejedno) koje zarozanim izgledom pokusavaju da docaraju nivo svoje patnje
ovim ne ulazim u preterana stanja "doteranosti"
npr. ako idete u posetu u bolnicu nekom vama dragom bicu, njemu ce svakako biti mnogo lepse da vas vidi lepu/og i doteranu/og
postovanje prema umrlom i njegovoj porodici pri odlasku na sahranu svakako je nepotrebno iskazivati rascupanoscu, neobrijanoscu, nedostatkom kozmetike.
cak i ako ste clan porodice.

sminka na plazi ... mislim, svaka cast zenama koje umeju da se nose sa tim, ali postujem ako ce im biti prijatnije. ja stvarno ne mogu da razmisljam da li mi se maskara razmazala, meni je sminka na plazi faktor frustracija (da li se razmazalo, jel treba sad da dodam nesto, jao gde je ogledalo, wow kakvo svetlo....)

Kako bre da seces nokte, ako se poradjas? Ja to da zamislim ne mogu, isto kao sto ne mogu da zamislim da zeni pukne vodenjak, a ona opusteno stavlja maskaru pre odlaska u bolnicu...
 
Kako bre da seces nokte, ako se poradjas? Ja to da zamislim ne mogu, isto kao sto ne mogu da zamislim da zeni pukne vodenjak, a ona opusteno stavlja maskaru pre odlaska u bolnicu...

eh sta da ti kazem...ako su mi ikada nokti na rukama bili dugi i cvrsti to je u trudnoci
pred porodjaj je dosla sestra, rekla "majko, nokte posecite, necete valjda TAKO bebu da drzite"

a fenirala se jesam o i te kako :D
 
sta kome??? dva puta sam se poradjala, pa sam na porodjaj otisla isfenirana, sa lakom na neznim lakom na noktima,
olovkom oko ociju, maskarom i sjajem na usnama ;)

kome je bitno da budeš lepa, pitam?
a lak za nokte u ovom slučaju nije estetski neprihvatljiv... ne smeš da ga imaš jer ako nešto krene naopako pomodreće ispod noktiju.
meni je mnogo bitnije bilo da se posle trudnoće vratim u stari izgled... do tada je bilo robijanje, bar sa tog estetskog aspekta.
 

Back
Top