Nasminkane zene na plazi,sahrani,bolnici

tacno
ali,razum, informisanost, pa i bonton ti nece dozvoliti da na porodjaj, operaciju odes kompletno nasminkana, jer je glupo (zbog vec pomenutog pracenja u kom si stanju po noktima i boji lica) i neukusno-porodilja koja vristi i place, kapilari popucali, i tako 15 sati, cesto se deci defekacija na sred porodjaja, kateter uredno prikljucen, krv svuda, a ona sa crnim kolutovima oko ociju od maskare i sa razmrljanim karminom
ista stvar je i sa plazom...
mozes li da zamislis nesto smesnije, i istovremeno tuznije?

Pa sad...aj to za plažu, ok, mada me i ne zanima preterano, ne primećujem dok mi oči ne istera...al' za porodilje...pa recimo da je moj univerzalni stav da se porodilji sve prašta. Pa ako joj je neki gušt da dođe na porođaj ful skockana, neka je. Isto tako, ako joj je gušt da čim se osovi na noge, isuče ogledalce i stavi karmin, neka je :D
 
Pa sad...aj to za plažu, ok, mada me i ne zanima preterano, ne primećujem dok mi oči ne istera...al' za porodilje...pa recimo da je moj univerzalni stav da se porodilji sve prašta. Pa ako joj je neki gušt da dođe na porođaj ful skockana, neka je. Isto tako, ako joj je gušt da čim se osovi na noge, isuče ogledalce i stavi karmin, neka je :D

ma, neka je
ako joj nje do toga :lol:
mogu samo da joj skinem kapu
meni nije bilo ni do fizioloskih potreba, a kamoli do kozmetickih :(
 
Jeste bre, al su ti nase zene ekstremne u svim situacijama... nema sredine ni umerenosti. Zena koja se porodila par minuta pre mene, je dosla ful okicena, ako nije bilo 2 kila zlata na njoj tu me seci... kajle isprepletane, narukvice, prstenje. A jedna drugarica babica, mi pricala da je jedna dosla na porodjaj sa pirsingom u pupku.
 
Jeste bre, al su ti nase zene ekstremne u svim situacijama... nema sredine ni umerenosti. Zena koja se porodila par minuta pre mene, je dosla ful okicena, ako nije bilo 2 kila zlata na njoj tu me seci... kajle isprepletane, narukvice, prstenje. A jedna drugarica babica, mi pricala da je jedna dosla na porodjaj sa pirsingom u pupku.

kako to moze??
ja sam morala da skinem dva srebrna prstena koja sam imala na ruci, zajedno sa garderobom.....pre ulaska u boks..
 
ma, neka je
ako joj nje do toga :lol:
mogu samo da joj skinem kapu
meni nije bilo ni do fizioloskih potreba, a kamoli do kozmetickih :(

Jedna moja prijateljica je za bolnicu spakovala omiljeno mleko za telo (ono skupo, za specijalne prilike), parfem, mislim čak i nešto šminke. Uglavnom, poenta je bila da sve to iskoristi posle porođaja, onako, da se posle svega što si opisala oseti lepo i svojom i žensko...i šta znam. Elem, njoj je to puno značilo.
Nije to baš isto kao ovo o čemu pričamo, ali je slično, tj. kapiram da je slični motiv, pa mogu da razumem. Mada, kod trudnica i porodilja nemam ja tu šta da razumem ili ne razumem, samo salutiram i kažem Jawohl!, inače eto čmička :lol:
 
Jedna moja prijateljica je za bolnicu spakovala omiljeno mleko za telo (ono skupo, za specijalne prilike), parfem, mislim čak i nešto šminke. Uglavnom, poenta je bila da sve to iskoristi posle porođaja, onako, da se posle svega što si opisala oseti lepo i svojom i žensko...i šta znam. Elem, njoj je to puno značilo.
Nije to baš isto kao ovo o čemu pričamo, ali je slično, tj. kapiram da je slični motiv, pa mogu da razumem. Mada, kod trudnica i porodilja nemam ja tu šta da razumem ili ne razumem, samo salutiram i kažem Jawohl!, inače eto čmička :lol:

ma, moguce..ja pricam iz nekog svog iskustva..ja sam se samo trudila da se osetim zivom, u jednom komadu i da ponovo osetim da imam vadzajnu :lol:
za kosu i nokte sam videla da su mi ostali i nakon porodjaja :lol:
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
Ја се породила ноћу. Ујутру дошла моја најбоља другарица која је радила у болници, па је могла да се провуче у белом мантилу да ме види. А она је била још девојка, није се имала деце нити појма о порођају. Мени рекли да изађем, да ме она чека испред собе. И ја тада први пут после порођаја устанем да ходам, сва онако изломљена, попуцали ми капилари од напона, око очију и у самој беоњачи па изгледам ко вукодлак, ходам ситним корачићима, ем ме све боли, ем се трудим да ми не испадне мрежасти уложак (ношење гаћа строго забрањено!)...и стижем ја тако некако до ње...
....а она ме гледа забезекнуто, па пита:''Шта је с тобом???'':eek:
А ја махнем руком и кажем јој:''Ма, ништа, само сам се породила ноћас!'':rotf:

Sto bre ne daju gatje? Pa sta da drzi ulozak, rukom da ga drzis, ne kontam? E, sad cu da zovem kevu da je pitam.
 
Nisam, ali jeste sestra, pa zato znam...Nije mogla da hoda, ima problema sa kičmom posle porođaja sela u kolica, posle 7 dana došla kući, ništa strašno...A gaćice je imala...

A gde se poradjala?

Kad sam ja bila u bolnici nisi mogao da presvuces spavacicu posle porodjaja, nisu imali, kriza, a ne daju ti da uneses svoju... a kamoli invalidska kolica. :confused:
O gacama da ne govorim.
 
A setas ko gejsha. :lol: Nogicu pred nogicu. I dalje ne mogu da zamislim logican razlog zasto je to tako. :think:

ti setas ko gejsa, a za tobom potop :lol: ako ti se nesto desi usput po tragu te mogu naci..:malav:
ja sam se porodila u dva po ponoci, mobilnih nije bilo..nisam ziva bila dok se nisam dokopala telefonske govornice koja je bila sprat ispod sale za porodjaje i sobe gde su me posle smestili..da javim mojima kako sam dlakavo dete rodila..
posto su me heftali - sitan vez nekom tupom iglom (kriza, sankcije, nema se ) i to je trajalo..i trajalo..dr se zanela pa presila..(al sam im zato posle bila zahvalna..ko nova :lol:) jedva sam docekla da me odvezu do sobe kako bih se dokopala objekta svoje paznje u tom trenutku..
nakako sam ko gejsa i sisla niz stepenice..i obavila razgovor, sva ponosna..kad mi se slosilo..`bote..crno pred ocima..
ma koja gejsa, koja stisnuta kolena - po tragu su me nasli..scena ko u `lepa sela..`na hodniku..
posle sam tetkicu morala da podmicujem..zbog vanrednog posal koji sam joj napravila..
taman je hodnik bila ocistila da se sija pre nego sto sam sisla..
a sminku nisam stavila pre dolaska u bolnicu..dovoljno je bilo preplanuo ten..ko da ide na porodjaj beo kao sir..:)
 
ti setas ko gejsa, a za tobom potop :lol: ako ti se nesto desi usput po tragu te mogu naci..:malav:
ja sam se porodila u dva po ponoci, mobilnih nije bilo..nisam ziva bila dok se nisam dokopala telefonske govornice koja je bila sprat ispod sale za porodjaje i sobe gde su me posle smestili..da javim mojima kako sam dlakavo dete rodila..
posto su me heftali - sitan vez nekom tupom iglom (kriza, sankcije, nema se ) i to je trajalo..i trajalo..dr se zanela pa presila..(al sam im zato posle bila zahvalna..ko nova :lol:) jedva sam docekla da me odvezu do sobe kako bih se dokopala objekta svoje paznje u tom trenutku..
nakako sam ko gejsa i sisla niz stepenice..i obavila razgovor, sva ponosna..kad mi se slosilo..`bote..crno pred ocima..
ma koja gejsa, koja stisnuta kolena - po tragu su me nasli..scena ko u `lepa sela..`na hodniku..
posle sam tetkicu morala da podmicujem..zbog vanrednog posal koji sam joj napravila..
taman je hodnik bila ocistila da se sija pre nego sto sam sisla..
a sminku nisam stavila pre dolaska u bolnicu..dovoljno je bilo preplanuo ten..ko da ide na porodjaj beo kao sir..:)
:sad2: i ja slicno... samo sto je mene cekala tetka na kraju dugog hodnika, ja dosla do pola i kad sam videla da tu trku necu zavrsiti svesna, odustanem i vratim se u sobu, s tim sto nisam mogla da se popnem na krevet, pa sam cekala da me se neko seti, i cekala, i cekala, i cekala... i na kraju se ipak popela sama.
 
ako joj je gušt da čim se osovi na noge, isuče ogledalce i stavi karmin, neka je :D

pa neka je...ako ima energije i volje za to, blago njoj, znaci da je super prosla :)
ja nisam mogla ni sama da se umijem
mada iskreno pojma nemam ko ce da je gleda u porodilistu nasminkanu kada je u sobi a oko nje sve same porodilje koje imaju pametnija posla nego da gledaju dal se neka nasminkala...

valjda zena moze bar posle porodjaja da se opusti i odmori malo od svega...bar je meni to bilo bitno.....bice vremena za doterivanje

ali predpostavljam da vecina zena koje misle da ce da se picnu posle porodjaja zaboravi na to :lol:
 
Po meni je dobra šminka ona koja nije napadna toliko da se prvo zapaža.
Ako se tako našminka, žena može da ide našminkana svuda.
Naravno na plaži će paziti da se šminka ne razlije, frizura treba da je primerena kvašenju kose.
Na sahrani sigurno neće nositi jarko crveni ruž i lak za nokte, kao ni u bolnici.
Naravno uz večernju haljinu, ide intenzivnija šminka, jer haljina dominira, pa to ne izgleda napadno.
Lično, osim elementarne kreme, retko se šminkam jer ne umem da se diskretno našminkam, ali posmatram i baš je lepo videti primereno našminkanu ženu.
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Ja gde god da idem (sem na plažu) sam našminkana i doterana ... jednostavno takva sam. Za sahranu povedem računa da nisam u nekim šarenim bojama, ali šminka je obaveza (mada se ja ne šminkam napadno, ali ajde i ove druge šminke su mi u redu).... E sad, bilo je situacija kada sam sahranjivala meni bliske i drage - tada sam bila u crnini i nisam bila našminkana .... nije mi bilo bitno da li su moje prijateljice doterane ili ne - bilo mi je bitno da su tu pored mene ... Što se bolnice tiče - ista situacija .... bitno mi je da sam čista i istuširana - a šminka samo doprinosi nekom mom boljem raspoloženju u odnosu na situaciju koja nailazi.

Sve što podrazumeva izlazak u javnost, bilo kog tipa, za mene ima isti tretman: garderoba za van, šminka, frizura, nakit ....

Mislim da jesmo robovi predrasuda .... i mislim da mnogo volimo da izigravamo mirođiju u čorbama.... svojim neshvatanjima drugačijih stavova i mišljenja.
 
od predrasude da zena koja se porodila mora da bude zarozana i zapustena, otislo se u drugu krajnost - da zena koja se porodi mora iz bolnice da izadje tiptop..
pa su naslovne stranice zute litrature prepune fotki mladih mama kojima je vec posle desetak dana dosadno da budu uz svoju bebu, nego se fotkaju na raznoraznim gradskim zurkama i proslavama..
ne bi li se videlo kako su brzo sredile liniju i kako su se brzo zasitile majcinstva..
e od takvih hibridnih `majki` koje su se odlucile na roditeljsvo mi se :bljak:
negde su samo propustile da ih njihove majke nauce da se majka ne postaje samo porodjajem nego negom deteta..
 
Ja gde god da idem (sem na plažu) sam našminkana i doterana ... jednostavno takva sam. Za sahranu povedem računa da nisam u nekim šarenim bojama, ali šminka je obaveza (mada se ja ne šminkam napadno, ali ajde i ove druge šminke su mi u redu).... E sad, bilo je situacija kada sam sahranjivala meni bliske i drage - tada sam bila u crnini i nisam bila našminkana .... nije mi bilo bitno da li su moje prijateljice doterane ili ne - bilo mi je bitno da su tu pored mene ... Što se bolnice tiče - ista situacija .... bitno mi je da sam čista i istuširana - a šminka samo doprinosi nekom mom boljem raspoloženju u odnosu na situaciju koja nailazi.

Sve što podrazumeva izlazak u javnost, bilo kog tipa, za mene ima isti tretman: garderoba za van, šminka, frizura, nakit ....

Mislim da jesmo robovi predrasuda .... i mislim da mnogo volimo da izigravamo mirođiju u čorbama.... svojim neshvatanjima drugačijih stavova i mišljenja.

ma sve ja to kapiram ali ne kapiram jedno????....ali, kako te ne mrzi???....missim, bas svaki put kad ides u javnost???....jel ne pozelis nekad opusteno, u trenerci i patikama, bez tone nakita i ful sminke (koju ja licno obozavam ali je cinjenica i da je osecam na licu i jedna cekam da dodjem s posla da je skinem) da prosetas i uzivas.....
 
NEIZRECIVA, ne pričamo o šetnjama i šta nosimo u slobodno vreme .... nego o odredjenim mestima na koje idemo (na to sam mislila kad sam rekla ''javnost'') ... i nema šta da me mrzi - po meni je osnovna stvar da se žena potrudi da lepo izgleda - bar sam ja tako naučila. Ne volim da vidim neuredne žene nigde.... sem nedaj bože onih koje su teško bolesne, pa im verovatno nije nidočega.
 
NEIZRECIVA, ne pričamo o šetnjama i šta nosimo u slobodno vreme .... nego o odredjenim mestima na koje idemo (na to sam mislila kad sam rekla ''javnost'') ... i nema šta da me mrzi - po meni je osnovna stvar da se žena potrudi da lepo izgleda - bar sam ja tako naučila. Ne volim da vidim neuredne žene nigde.... sem nedaj bože onih koje su teško bolesne, pa im verovatno nije nidočega.

aaaaaaa....ja mislila da je javnost cim izadjes iz kuce....
 
Sestra moje snajke se sminka i kad treba do prodavnice da ode
a lepa je.....prelepa....sminka joj uopste i ne treba (ne racunam neke posebne prilike)
a ona se nafraka i po meni izgleda ruznije nego bez sminke
jos je i stavila silikone u usta i izgleda totalno neprirodno...uz njeno lice su isle tanje usne...ali ajde...ako se njoj dopada tako, neka je
Ali secam se kada je bila u bolnici pre porodjaja, nije bila nasminkana....za posle ne znam
 
Nisam, ali jeste sestra, pa zato znam...Nije mogla da hoda, ima problema sa kičmom posle porođaja sela u kolica, posle 7 dana došla kući, ništa strašno...A gaćice je imala...

pa, kolica jedino ako se porodila u privatnoj klinici, il je imala zestokih problema sa kicmom
sto se hodanja tice, njih malo zabole dal mozes, il ne mozes da hodas..hodala sam do kupatila drugi dan, sve drzeci se rukama za zidove, da se ne srusim, mislis da mi je neko pomogao??
gacice se ne nose prvih dana, jel uglavnom lezis nepokretno, malo malo pa dodje neko da te pogleda dok lezis u krevetu, znaci samo cujes "zene, gace dole" a ti ne da ne mozes da ih skidas, nego samo maknes ulozak...ja nisam mogla ni te mrezaste gace da navucem, plakala sam dok piskim, bre...gacice sam navukla da mogu da izadjem iz porodilista...
a, nasminkala sam se jedno mesec dana posle..odprilike onda kad sam uspela da sednem prvi put :lol:
 
pa, kolica jedino ako se porodila u privatnoj klinici, il je imala zestokih problema sa kicmom
sto se hodanja tice, njih malo zabole dal mozes, il ne mozes da hodas..hodala sam do kupatila drugi dan, sve drzeci se rukama za zidove, da se ne srusim, mislis da mi je neko pomogao??
gacice se ne nose prvih dana, jel uglavnom lezis nepokretno, malo malo pa dodje neko da te pogleda dok lezis u krevetu, znaci samo cujes "zene, gace dole" a ti ne da ne mozes da ih skidas, nego samo maknes ulozak...ja nisam mogla ni te mrezaste gace da navucem, plakala sam dok piskim, bre...gacice sam navukla da mogu da izadjem iz porodilista...
a, nasminkala sam se jedno mesec dana posle..odprilike onda kad sam uspela da sednem prvi put :lol:

Au
Au
Au
I ti se sad smejes?
Au Au Au
Jos gomila studenata da mi zagleda medju noge. Bezi bre
 

Back
Top