Nasminkane zene na plazi,sahrani,bolnici

Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Licna stvar niti je bilo sta od toga stvar za osudu...
Gledajte sebe i svoja posla...

Da robovi smo predrasuda da se na plazu ili sahranu ne ide nasminkan i slicno...
Doterivanje je licna stvar..
 
Po nekome i religiozno ubedjenje stavlja kocnice u vlastitom pogledu:sad2:, ti sigurno nisi jedna od njih:D, bar sudeci po tvom komentaru:aha:
pa znas me...:)

a dobro rece religiozno ubedjenje...
crkva namece to da se na sahranu ide u crnini i nenasminkan...
a u africi oblace belo kada zale... :think:

zali se iznutra a ne spolja...
znaci ako se neko zaroza da zali, glupost...

takodje ljudi robuju raznim predrasudama i pravilima koje neko izmisli...
 
Poslednja izmena:
pa sta znam, ima tu univerzalnih pravila....neces ici na posao gde treba da dodje do izrazaja tvoje radne sposobnosti (osim ako ne prodajes i telo) u dekolteu da ti se sise vide, sa vestackim trepavicama i minicu....takodje, neces tako ni na sahranu....osim ako neces da ti ozalosceni gledaju u sise i doope....:))))
 
pa sta znam, ima tu univerzalnih pravila....neces ici na posao gde treba da dodje do izrazaja tvoje radne sposobnosti (osim ako ne prodajes i telo) u dekolteu da ti se sise vide, sa vestackim trepavicama i minicu....takodje, neces tako ni na sahranu....osim ako neces da ti ozalosceni gledaju u sise i doope....:))))
Ko prica o telu, tema je sminka:)
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Ma, koliko ti imaš godina da mi je znati, ko da moja pokojna svekrva iz tebe progovara;)
Imam drugaricu koja pre no što se istušira, našminka facu i dotera frizuru, lažem, prvo se tušira pa sve ostalo,ali garantujem da nikad od kada je odrasla, nije ni kafu popila a da se prvo nije našminkala i doterala maksimalno. Ne kažem da tako treba, ali joj se divim ama-baš. Kada su joj javili da joj je majka umrla, prvo je otišla u kupatilo, lepo se istuširala, pa posle našminkala, sredila frizuru i tek tada otišla u bolnicu da sredi sve formalnosti. Rekli bismo, uuuuhhhhh ala je to strašno sebično, ali ja mislim da smo mi koji tako razmišljamo obični seljoberi. Žena se šminka od doba kada je postala tinejdžerka, pa zašto bi u nekim situacijama prestala biti ono što jeste. Ako ona ne stavi crveni karmin (a to je njen zaštitni znak recimo), pokojnik će verovatno biti srećniji zbog toga, svašta ljudi postavljaju kao temu, pih.
 
Uredni nokti i uredna kosa, po meni, ne mogu nikako da skode bontonu . To mi nekako osnovno pravilo za zene i za muskarce :cista,sredjena kosa i kod zena uredni nokti.
Sto se sahrana tice , zna se kako se oblaci za takve prilike, mislim da je tu dosta vaznije kako se osoba obuce nego kako se nasminka ili kakav lak na noktima nosi.Neke osobe imaju nezahvalnu kozu ,pa da bi izgledale lepse treba da stave puder, rumenilo i slicno i ja im to nikada ne bih zamerila.
Ne poznajem nikoga ko u bolnicu ide kompletno nasminkan i izmanikiran , jer je pozeljno, a ponekad i obavezno da se lak skine sa noktiju. A dugo sam radila u zdravstvu, svasta sam videla :-)
Najbitnije kod doktora otici uredan , cist, namirisan, to je pravilo koga se svi normalni ljudi pridrzavaju, mislim da zene o sminkanju tada ne misle.
O plazi ne bih komentarisala to je stvar izbora. Ja se na plazi ne sminkam, u svim prilikama pazim da mi frizura bude lepa i uredna, sminkam se onoliko koliko mislim da treba meni i mojim godinama i ne vidim nista nepristojno u tome. Kod zena, potreba za sminkom se menja sa godinama. Nekada jeste nepristojno da se zena u nekim godinama, pojavi na nekim mestima bez trunke sminke. To je dopustvo devojkama , kojima sminka ne moze mnogo toga da ''popravi'' jer su mlade i uvek sveze i blistave :-)
 

Back
Top