Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija RSK

Зашто, уопште, улазиш у овакве дискусије?
Шта очекујеш од усташоида- да признају геноцид, злочине и планско убијање, протеривање и покатоличавање?
Хајдемо овако; да си ти починио вешто тако теоретски- да ли би ишта од тога признао?
Они немају куд.
И зато је свака "дискусија" са Хрватима бесмислена.
Ovih dana citam neku ustasku knjigu vojna dokumenta koja ustase su zarobile od VRSK
I tokom ustaske operacije na Maslenicu pripadnici 7 dalamtinskog korpusa VRSK trebali su da udare kako bi se razvukle ustaske snage i zauzmu neka hrvatska sela koja su bila slabo branjena prema sibenku negde i znas sta je bilo vojska je odbila da ide jer to nikad nije bilo srpsko
a ustase su bez problema okupirale Glamoc,Grahovo,Knin, a mnogi danas javno zale sto nisu i Banjaluku okupirali i do Drine stigli
To je razlika izmedju nas i njih.mi nista tudje necemo samo svoje branimo a oni su agresori
Mi to njima nikad nebi uradili niti bi isli da napadamo njihove gradove i njih istrebljujemo tako da nema sanse da se nadjem u ustaskim cipelama


Dokumenti vojne provenijencije Republike Srpske Krajine siječanj-lipanj se zove knjiga
 
Ovih dana citam neku ustasku knjigu vojna dokumenta koja ustase su zarobile od VRSK
I tokom ustaske operacije na Maslenicu pripadnici 7 dalamtinskog korpusa VRSK trebali su da udare kako bi se razvukle ustaske snage i zauzmu neka hrvatska sela koja su bila slabo branjena prema sibenku negde i znas sta je bilo vojska je odbila da ide jer to nikad nije bilo srpsko
a ustase su bez problema okupirale Glamoc,Grahovo,Knin, a mnogi danas javno zale sto nisu i Banjaluku okupirali i do Drine stigli
To je razlika izmedju nas i njih.mi nista tudje necemo samo svoje branimo a oni su agresori
Mi to njima nikad nebi uradili niti bi isli da napadamo njihove gradove i njih istrebljujemo tako da nema sanse da se nadjem u ustaskim cipelama


Dokumenti vojne provenijencije Republike Srpske Krajine siječanj-lipanj se zove knjiga

OVO je knjiga za sva vremena, zaokružena slika ustaške bolesti u Hrvata

i trebalo bi da je Srbija štampa i podeli besplatno svakoj srpskoj porodici, ma gde živela.


13.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mi to njima nikad nebi uradili niti bi isli da napadamo njihove gradove i njih istrebljujemo tako da nema sanse da se nadjem u ustaskim cipelama
Зато ти и саветујем- не блати се у некаквој "комуникацији" са њима. са Хрватима прва следећа прича може да буде о враћању РСК и одштети за геноцид; дотле- никаква комуникација.
Бар што се мене тиче.
 
Jako dobro znam kako stoje stvari . Devedeset druge sam bio tri mjeseca u Kninu u kasarni Milan Stanivuković .
Pravili smo vojsku Krajine koja će ličiti na nešto . Svakodnevna obuka na Crvenoj zemlji po zimi .
Među nama nije bio ni jedan Kninjanin . Oni su po kafićima pili viski i pušili marlboro uparađeni maskirnim
uniformama , gumenim opasačima i koltovima . Znao sam da će se razbježati bez ispaljenog metka kad zapuca
mada su imali i Oganj i haubice 152 mm . Znam to jer sam obišao sve položaje . Bila je tada u Drnišu i jedna
kozačka jedinica . Oni su jedini ličili na vojnike a ostali na jad i bijedu .
Sjećam se kako nam se general Đukić ( mali kompleksaš ) hvalio genijalnim planom odbrane Knjina a vidjeli smo
kako je taj plan i ostvaren . Da ima časti skinuo bi uniformu i čuvao ovce .


Мени је лично занимљиво да читам и слушам "виђења" ситуације деведесетих од људи са "лица мјеста". И погодите шта ? Највише нас коштају управо те приче.
Мислим да се нама заједно с егзодусом десила и лоботомија коју смо пренијели касније гдје год смо крочили. И та лоботомија је наша пошаст.
За разлику од ваших "сјећања" и "свједочења" моја су другачија. И да се разумијемо, поштовани господине, немам ништа против различитих сјећања, ставова и сл.
Упоредимо то с умјетношћу - једну слику сви видимо различито.
И не бих се ни огласила, али, не могу да дозволим да мртви умиру изнова и изнова питајући се у ком су то граду рођени, за ким је то мати плакала, чија је,
јер, чини се по "свједочанствима" није њихова.
Због њих пишем ове редове. Због синова тамо неких мајки, из тамо неког Книна "који су пили виски" док сте ви и такви као ви лили своју "часну крв".
И хвала вам у њихово име, поштовани господине. Много вам хвала.

Знате зашто су Хрвати добили државу ? Зато што је њихов "поглед на слику" - исти. А није да се не свађају, не гложе и не пљуцкају, само...некако увијек знају кад треба
стати и "погледати слику". Мудрост ? Не бих рекла, само знају ко су и шта желе.

:kpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ne vidim, a to sam i prije rekao, smisla u nekom "dokazivanju" bilo čeg, budući da dobar dio- ne svi- srpskih forumaša živi u mitovima i posve su iracionalni.

Srpska historiografija o ratovima 1990-1995 i ne postoji, to su samo, tu i tamo, sjećanja raznih sudionika. Hrvatska je pak historiografija o tom razvijena, postoje poznate knjige i studije Nikice Barića (Srpska pobuna u Hrvatskoj), Ozrena Žunca (Goli život, 1-2), Davora Marijana (Smrt oklopne brigade; Operacija Oluja), Radelića i ost. (Stvaranje hrvatske države i Domovinski rat).

Svjetska se povjesnica, u mjeri u kojoj uopće postoji zainteresiranost, u glavnome slaže s hrvatskom vizurom tih događaja.

Dakle, tu ne može biti krajnjega relativizma_- ono što srpski publicisti, novinari, memoaristi...tvrde- to praktički nitko u svijetu ne uzima ozbiljno.

Glede pak Srba pobjeglih iz RH- mislim da je to najbolje za sve (besmisleno je ponavljati da nisu protjerani nego pobjegli, no na gluhe uši.....). Srbi su se u Hrvatskoj počeli naseljavati u zadnjih 300-400 godina u većoj mjeri, a tijekom toga doba do 20. st. zadržali su status stranoga tijela (religija, razne samouprave, običaji,...).
Kako su se nacije kristalizirale u 19. st., rastao je sukob između Hrvata i Srba, što je možda prirodno.

Bilo kako bilo, kad je došlo do konačnoga stvaranja hrvatske države u modernom smislu, i to suverene u opsegu kakva nije bila prije- većina Srba je krenula u agresiju i otvoreni rat. Ne vidim kako bi taj mentalitet mogao uopće postojati u bilo kojoj Hrvatskoj, kao što ne može turski u Cipru ili arapsko-palestinski u Izraelu. To je nespojivo.

Za nas Hrvate je dobro što smo se riješili Srba i beskrajnoga hodanja po prstima oko mnogo čeg, od povijesti, kulture, jezika do običnoga stupnja zaposlenosti. Za Srbe koji ne mogu smisliti Hrvatsku s njezinom ikonografijom, simbolima, nacionalnim diskurskom, ..."hrvatstvom"- bolje je isto da su otišli, to je zdraviji i normalniji život i za njih.

I nema tu puno mudrovanja :kafa:
 
Za nas Hrvate je dobro što smo se riješili Srba i beskrajnoga hodanja po prstima oko mnogo čeg, od povijesti, kulture, jezika do običnoga stupnja zaposlenosti. Za Srbe koji ne mogu smisliti Hrvatsku s njezinom ikonografijom, simbolima, nacionalnim diskurskom, ..."hrvatstvom"- bolje je isto da su otišli, to je zdraviji i normalniji život i za njih.

I nema tu puno mudrovanja :kafa:


Збиља је тешко живети са хрватским говнима, и ја бих побегла првим авионом.
 
Za nas Hrvate je dobro što smo se riješili Srba i beskrajnoga hodanja po prstima oko mnogo čeg, od povijesti, kulture, jezika do običnoga stupnja zaposlenosti. Za Srbe koji ne mogu smisliti Hrvatsku s njezinom ikonografijom, simbolima, nacionalnim diskurskom, ..."hrvatstvom"- bolje je isto da su otišli, to je zdraviji i normalniji život i za njih.
I nema tu puno mudrovanja :kafa:

Naravno mladunče pokrižani pasji sinova, složiču se s tobom,
tu zaista nema puno mudrovanja i može se mnogo prostije izraziti
bez da se kilometarske elaboracije vrše, jer je,

smisa' vašeg postojanja u našem nestanku!

Pošto nas više nema, ni smisa' vašeg postojanja ne postoji,
to ćete se poput svake izrođene pasje vrste međusobno izjesti!
 
Poslednja izmena:
Naravno mladunče pokrižani pasji sinova, složiču se s tobom,
tu zaista nema puno mudrovanja i može se mnogo prostije izraziti
bez da se kilometarske elaboracije vrše, jer je,

smisa' vašeg postojanja u našem nestanku!

Pošto nas više nema, ni smisa' vašeg postojanja ne postoji,
to ćete se poput svake izrođene pasje vrste međusobno izjesti!

Teoretski DA. Prakticno ne, jer njihov posao nece biti zavrsen dok ne ugledaju Timok i Staru Planinu na bugarskoj granici.
 
Samo ti sanjaj.

Procitaj ponovno sto sam napisao. Napisao sam da od sukoba Srba i Hrvata korist uvijek izvuku Muslimani. A mrznja izmedju Hrvata i Srba se povecava i to na stetu oba naroda. Mislis da u novom sukobu ce biti drugacije? Da nece ponovno Muslimani profitirati a mrznja i prepucavanje izmedju Srba i Hrvata da nece porasti?
 
Procitaj ponovno sto sam napisao. Napisao sam da od sukoba Srba i Hrvata korist uvijek izvuku Muslimani. A mrznja izmedju Hrvata i Srba se povecava i to na stetu oba naroda. Mislis da u novom sukobu ce biti drugacije? Da nece ponovno Muslimani profitirati a mrznja i prepucavanje izmedju Srba i Hrvata da nece porasti?

Kakve ti sa tim imaš veze Vlaju li jedan.
 
Procitaj ponovno sto sam napisao. Napisao sam da od sukoba Srba i Hrvata korist uvijek izvuku Muslimani. A mrznja izmedju Hrvata i Srba se povecava i to na stetu oba naroda. Mislis da u novom sukobu ce biti drugacije? Da nece ponovno Muslimani profitirati a mrznja i prepucavanje izmedju Srba i Hrvata da nece porasti?

Муслимани су жртве задњег сукоба, једини коју су умислили да су профитирали из сукоба сте ви ретардиране усташе. Зато ће вам деца одселити у неке германске земље да би тамо били робови јер је све боље него бити рват.
 
Kakve ti sa tim imaš veze Vlaju li jedan.

Necu ja imati direktne veze i stete sa time. Niti ce hrvatski narod imati vece stete. Nego tvoj narod u zap. dijelu RS. Pozicije na terenu su takve da Srbi gube. Ali ja i ne govorim o tome. Nego govorim da netko treci na sukobu izmedju Srba i Hrvvata profitira. A taj sukob nije dosao prirodno, nego je nametnut. Taj sukob je proizveden u SFRJ i bez toga nebi bio moguc rat. Ali posto ti i mnogi drugi povrsno gledate... zato i ne shvacate o cemu govorim. Ne navijam ja za novi rat u kojemu ce zapadni dio RS pasti u roku od 10 dana. Govorim o manipulaciji i taktici zavadi pa vladaj. Umjesto da su oba naroda u dobrim odnosima. Da rade na obostranu kotrist... Vidis sto imamo. Ali mozda ipak ne vidis.
 
da, da....Hrvati su veoma bitan i samostalan igrač na svetskoj sceni...nešto kao i Srbija....lider u regionu...po aleksandru vučiću....a kakve su danas sile Hrvarska i Srbija.... nisu sposobne da ugase požare...već se uzdaju u Svevišnjeg Manitua da pusti kišu i spase nesposobne državne aparate

inače CIA je pomagala Srbima, uz pomoć KGB.....još je CIA poznata kao humanitarna organizacija, a uz pomoć svojih asistenata hrvata i šiptara gasi požare i spašava mačke sa drveća.....ajd Urvane budi bar malo maštovitiji, kao da ideš u neku školu....na primer...osnovnu
 
Necu ja imati direktne veze i stete sa time. Niti ce hrvatski narod imati vece stete. Nego tvoj narod u zap. dijelu RS. Pozicije na terenu su takve da Srbi gube. Ali ja i ne govorim o tome. Nego govorim da netko treci na sukobu izmedju Srba i Hrvvata profitira. A taj sukob nije dosao prirodno, nego je nametnut. Taj sukob je proizveden u SFRJ i bez toga nebi bio moguc rat. Ali posto ti i mnogi drugi povrsno gledate... zato i ne shvacate o cemu govorim. Ne navijam ja za novi rat u kojemu ce zapadni dio RS pasti u roku od 10 dana. Govorim o manipulaciji i taktici zavadi pa vladaj. Umjesto da su oba naroda u dobrim odnosima. Da rade na obostranu kotrist... Vidis sto imamo. Ali mozda ipak ne vidis.

Ti misliš da je situacija ista kao te 95' godine . Sada su uslovi potpuno drugačiji . Mi imamo velikog znalca, a uz to i mladog, sposobnog te ambicioznog ministra odbrane. Nemate nikakve šanse.

1213357_0812zorana-jevtic_ls-s.jpg
 
Uz to Vulin ima i ogromno vojno iskustvo i stručnost.

- - - - - - - - - -

Necu ja imati direktne veze i stete sa time. Niti ce hrvatski narod imati vece stete. Nego tvoj narod u zap. dijelu RS. Pozicije na terenu su takve da Srbi gube. Ali ja i ne govorim o tome. Nego govorim da netko treci na sukobu izmedju Srba i Hrvvata profitira. A taj sukob nije dosao prirodno, nego je nametnut. Taj sukob je proizveden u SFRJ i bez toga nebi bio moguc rat. Ali posto ti i mnogi drugi povrsno gledate... zato i ne shvacate o cemu govorim. Ne navijam ja za novi rat u kojemu ce zapadni dio RS pasti u roku od 10 dana. Govorim o manipulaciji i taktici zavadi pa vladaj. Umjesto da su oba naroda u dobrim odnosima. Da rade na obostranu kotrist... Vidis sto imamo. Ali mozda ipak ne vidis.

Grešiš veoma. Največi gubitnici u tzv. BiH su Hrvati. Sem onog Hercegovačkog krša svuda ste u debeloj manjini i majorizovani od mulimana. S druge strane odnos prema muslimanima je drastično drugačiji nego što je bio 90-tih.Mislim globalno.
 
Procitaj ponovno sto sam napisao. Napisao sam da od sukoba Srba i Hrvata korist uvijek izvuku Muslimani. A mrznja izmedju Hrvata i Srba se povecava i to na stetu oba naroda. Mislis da u novom sukobu ce biti drugacije? Da nece ponovno Muslimani profitirati a mrznja i prepucavanje izmedju Srba i Hrvata da nece porasti?

Pa ja ne znam kakvu su to korist izvukli muslimani kad su sabijeni na 23 posto teritorije, dok Hrvati tamo nestaju a Srpska zauzima polovinu te nakaze od države i živi skoro pa samostalno. U ovakvom odnosu snaga, Srbima uopšte ne odgovara da započinju novi rat, dok to može da odgovara jedino muslimanima. A oni sami protiv Srpske ne mogu. Tako da će opet potražiti saveznika u Hrvatima, a vi onda vidite hoćete li da odbacite taj poziv ili ćete se odazvati na njega. U međuvremenu, morali biste po strani da ostavite to što tvoje sunarodnike u BiH muslimani maltretiraju cirka dve decenije, dok ih Srbi na drugoj strani podržavaju u njihovim zahtevima. Tako da, videćemo šta je jače, mržnja Hrvata prema Srbima ili pragmatičnost po pitanju novog rata. Ako je za tebe sigurno da bi zapadni deo Srpske brzo pao, onda takođe budi siguran da u tom slučaju od Hrvata u BiH, a veoma moguće i u nekim delovima Hrvatske, ostaje samo ona vaša krunica za molitvu...
 

Back
Top