На данашњи дан 1991. године, усташе су гранатирале Шид!

Ratovali smo protiv Srba iz Hrvatske, Srba iz Srbije, Srba iz Crne Gore, Srba iz Bosne i Hercegovine.
Eh, pa šta ti se uvatio Srba ko glista vazduha? Varaš se ako misliš da si neki heroj samo zato što si se mlatio s ljudima iz svoje kuće.

To je kao da se junačiš što si sam sebe tukao. Ajde bre, pamet u glavu!

Umesto da se dičiš time, bolje nauči kako da budeš čovek i da se držiš zajedno s braćom, a ne da se biješ ko mutav s njima.
 
Nemoj da lažeš i izmišljaš. Bilo je tuča po gradu, ali to je normalno. Riječka Armada je započela tuču na stadionu. Cigani su uleteli na taj deo stadiona i pretukli ih.
Normalno je doći u tuđi grad, razbijati im imovinu, i onda još optužiti ljude koji tamo žive da su oni krvi? Stvarno si lud. Ako su Delije uletili na dio stadiona di je bila Armada onda su Delije započeli tuču. Armada nije mogla započeti tuču na svom dijelu stadiona na kojem su bili samo oni. Čista logika.
 
Eh, pa šta ti se uvatio Srba ko glista vazduha? Varaš se ako misliš da si neki heroj samo zato što si se mlatio s ljudima iz svoje kuće.

To je kao da se junačiš što si sam sebe tukao. Ajde bre, pamet u glavu!

Umesto da se dičiš time, bolje nauči kako da budeš čovek i da se držiš zajedno s braćom, a ne da se biješ ko mutav s njima.
Što si se ti uhvatio mene kada vidiš da se ne obraćam tebi nego ovom liku što se zove Možebitialinemoradaznači? Što se guraš u rasprave di te nitko ne zove? Vrlo je primitivno i glupo upadati nepozvan u tuđe rasprave. Isto radi ona neka žena na ovom forumu електрика. Još oboje vidite da vam ne odgovaram i ignoriram vas i opet mi pišete. Nevjerojatno koliko su neki ljudi nenormalni i nemaju uopće dostojanstva niti ponosa.
 
Što si se ti uhvatio mene kada vidiš da se ne obraćam tebi nego ovom liku što se zove Možebitialinemoradaznači? Što se guraš u rasprave di te nitko ne zove? Vrlo je primitivno i glupo upadati nepozvan u tuđe rasprave. Isto radi ona neka žena na ovom forumu електрика. Još oboje vidite da vam ne odgovaram i ignoriram vas i opet mi pišete. Nevjerojatno koliko su neki ljudi nenormalni i nemaju uopće dostojanstva niti ponosa.
Pa šta me baš ti smaraš? Čuj, ja samo radim svoj posao ovdje, a ti skačeš na mene kao da sam ti ukrao sendvič.

Nemoj se tako uzrujavati, nisi ti neki vlastelin da se svađaš s radnicima. Ajde, smiri se malo, imaš li neki problem ili si samo došao vrijeđati ljude?
 
JA ne znam šta se praviš lud. To svi znaju da je Milošević to uradio u dogovoru sa Tuđmanom. Oni su sjajno sarađivali, više nego odlično. A ljudi kažu nekome rat a nekome brat. ŠTa misliš što je rat trajao toliko? Da se određeni ljudi obogate, kao što se tvoj krivousti rat obogatio kada je sproveo privatizaciju.
Nisam te pitao to. Nego ako su navodno Srbi bili pravedni u tom ratu a Hrvati zločinci zašto su onda Ujedinjene nacije odnosno cili svit uključujući Sjedinjene Američke Države, Veliku Britaniju, Njemačku, Francusku, Italiju, Španjolsku, Rusiju, Kinu, Indiju i svi ostali priznali Hrvatsku a Republiku Srpsku Krajinu ne?
 
Vi se pozivate na zapad, na SAD, na VB, na sve te bolesne zemlje koji su glavni krivci za svo sr.anje u svetu. Za sve ratove, za sav nered. Jer hoće da komanduju i naređuju drugima. Ali Vijetnam rekao ne može. Somalija isto. Rusija isto, Kina isto.
Naravno da zapad hoće da komanduje drugima zato što je zapad najjači. Potpuno prirodno. Imaju i pravo. Ako imaš prednost tribaš to iskoristiti. Tako je i najbolje. Mora na ovom svitu biti netko tko je gazda. Jer kad bi svi bili jednaki onda bi se desio puno veći kaos jer bi svi smatrali da im se može i da ih nitko neće kazniti.
 
Ako se već pozivaš na zapad, UN, i slično, onda se i ti toga drži. Dakle, bili ste nepriznati. Samim tim JNA je imala pravo da reaguje. Od proleća 1992. godine, kada ste priznati, niti je bilo JNA, niti neke druge vojske. Ratovali ste protiv pobunjenika iz RSK.
Dakle RSK pošto nije bila priznata 1991.-1995. je bila nelegalna a oni koji su je stvorili teroristi, samim tim Oluja je bila legitimna akcija pošto je Hrvatska tada bila priznata. Meni odgovara. Ti se također moraš složiti sa time jer sam si postavio taj princip. Nemoj sad opet početi sa dvostrukim aršinima.
 
Dakle RSK pošto nije bila priznata 1991.-1995. je bila nelegalna a oni koji su je stvorili teroristi, samim tim Oluja je bila legitimna akcija pošto je Hrvatska tada bila priznata. Meni odgovara. Ti se također moraš složiti sa time jer sam si postavio taj princip. Nemoj sad opet početi sa dvostrukim aršinima.
Ej, čekaj malo! Jesi li pustio film na unazad? Pa ovo je kao da smo zaglavili u vremenskoj petlji!

Ako se vratimo unazad, možda završimo u srednjem veku, a ja nisam baš siguran da bih se dobro snašao u to doba!

Hajde da ostanemo u sadašnjosti, ipak je to lakše! 😄
 
Dakle RSK pošto nije bila priznata 1991.-1995. je bila nelegalna a oni koji su je stvorili teroristi, samim tim Oluja je bila legitimna akcija pošto je Hrvatska tada bila priznata. Meni odgovara. Ti se također moraš složiti sa time jer sam si postavio taj princip. Nemoj sad opet početi sa dvostrukim aršinima.
Za pad RSK su krivi delimično i Milošević i Martić. Martić je imao slepu veru u Miloševića koji ga je prodao još 1991. godine. I odbijanje plana Z4. To je bila kardinalna greška.
 
Naravno da zapad hoće da komanduje drugima zato što je zapad najjači. Potpuno prirodno. Imaju i pravo. Ako imaš prednost tribaš to iskoristiti. Tako je i najbolje. Mora na ovom svitu biti netko tko je gazda. Jer kad bi svi bili jednaki onda bi se desio puno veći kaos jer bi svi smatrali da im se može i da ih nitko neće kazniti.
Naravno da nemaju. Odakle njima pravo? Tako je i tvoj brkati moler mislio da ima pravo, kad ono međutim. Tako su oni tvoji majmuni mislili da u Vijetnamu imaju pravo, kad ono međutim. I u Somaliji su mislili kad ono op trt. Žgoljavci u papučama i majicama na bretele ih ponizili i popišane ih vratili kući. Da ne govorimo o Avganistanu. Ti ako si navikao na gazdu, neka ti je sa srećom. Uživaj sa gazdom.
 
Nisam te pitao to. Nego ako su navodno Srbi bili pravedni u tom ratu a Hrvati zločinci zašto su onda Ujedinjene nacije odnosno cili svit uključujući Sjedinjene Američke Države, Veliku Britaniju, Njemačku, Francusku, Italiju, Španjolsku, Rusiju, Kinu, Indiju i svi ostali priznali Hrvatsku a Republiku Srpsku Krajinu ne?
Tebi je sve kako SAD kaže. I zapad. Tako ste govorili da je i Treći RAjh pravedan bio. Elem, to što SAD kaže, to ne znači da je pravedno. Kao što je i ona matora babetina Olbrajtova rekla da je ubijanje pola miliona iračke dece bila dobra stvar. Elem, što se tiče RSK da je imala normalnije rukovodstvo drugačije bi bilo. Da je prihvaćen plan Z4 početkom 1995. Oluja ne bi smela da se izvede.
 
Kako slika Gotovine sa Amerikancima
može biti dokaz da je NATO bombardirao RSK u Oluji? Stvarno ne razumin. Jel se ti zezaš?
Pa s kim ste organizovali Oluju? Sa Robokapom? Šta se praviš gluplji nego što jesi. To je dokaz samo s kim ste sarađivali i ko je i na čije kmečanje organizovao bombardovanje položaja RS i RSK.
 
Normalno je doći u tuđi grad, razbijati im imovinu, i onda još optužiti ljude koji tamo žive da su oni krvi? Stvarno si lud. Ako su Delije uletili na dio stadiona di je bila Armada onda su Delije započeli tuču. Armada nije mogla započeti tuču na svom dijelu stadiona na kojem su bili samo oni. Čista logika.
Pre tuče, Armada je "sasvim slučajno" stavljena na tribinu iznad Delija. I onda su krenuli da gađaju kamenjem. Posle toga zna se kako su prošli.
3:35 cigani uleću gde je Armada. I Armada dobija batine kao što se vidi.
 
Ajde to za internet i društvene mreže što kažeš donekle se možda i slažem sa tobom, pretjeralo se u tome, pola toga triba ukinuti. Ali što je sa sportom? Ako zapad nije tvoj svit jel to znači da smatraš da bi Srbija tribala izaći iz FIFE, UEFE, FIBE, Međunarodnog olimpijskog odbora i ne učestvovati više u nogometu, košarci, tenisu zato jer su sjedišta tih organizacija u Francuskoj i Švicarskoj a ne u Rusiji i Bjelorusiji?
Onaj ko izigrava svetskog žandara da bude moj svet? Ko je navikao da komanduje i naređuje? Evo na primer rat u Ukrajini je dokaz koliko je zapad jadan i bedan i koliko ne mogu ništa da urade kada imaju jakog protivnika protiv sebe? Šta je tvoja SAD uradila osim što je mahala zastavicama Ukrajine u Senatu i što je slala oružje iz Vijetnamskog rata? Često puta i neispravno. Elem, to je tvoj problem. Što misliš da su UN=SAD.
 

Back
Top