musko-zenski odnosi: "Dobar Momak"

U pravolj ljubavi nema puno bola, patnja nastaje kad predmet koji zelimo posedovati izmakne nashoj kontroli ;)

Pronadji drugoga no pokusaj odma u startu da svoje osecaje utemeljis na iskrenosti, ljubavnom predanju, odushevljenju u toploj razmeni osecaja i svega ostalog sto jedna prava ljubav zahteva ...

Ovo podebljano mi se svidja, hocu reci, kad malo bolje razmislim istina je....
No dobro... Kad god sam u vezu usla svim srcem i iskreno nisam dobro prosla, nekako se se ne da... Sta je tu je, idem dalje...
 
Direktan pristup cenim... ali je to mač sa dve oštrice. Femkanje je gora varijanta... ali opet, predstaviti sebe na neki način kao robu, nije moj stil.
Možda bi trebala malo suptilnije da pokušaš...
Sada me zanima šta se desilo pošto te je uzeo za ruku... :lol:


Ostala sam on je otisao, trebalo mi je 5 min samoce i tisine... Hteo je da me uzme za ruku da bismo se vratili odakle smo dosli, a to sto sam rekla da zaboravimo... Hm, da!
Nije sve to bilo tek tako s neba pa u rebra, znao je on to, primrcivao, a i rekli su mu drugovi... Nasi zajednicki...
 
Ostala sam on je otisao, trebalo mi je 5 min samoce i tisine... Hteo je da me uzme za ruku da bismo se vratili odakle smo dosli, a to sto sam rekla da zaboravimo... Hm, da!
Nije sve to bilo tek tako s neba pa u rebra, znao je on to, primrcivao, a i rekli su mu drugovi... Nasi zajednicki...

Skontala sam taj poziv totalno drugačije... znači, menjaj pristup.
Tim pre što je znao, a ništa nije pokušao... trebala si i ti da znaš.

Mene u celoj ovoj priči buni tvoja loša procena...
 
Skontala sam taj poziv totalno drugačije... znači, menjaj pristup.
Tim pre što je znao, a ništa nije pokušao... trebala si i ti da znaš.

Mene u celoj ovoj priči buni tvoja loša procena...

Ma skoro da sam u detalj predvidela sta ce biti, ali eto trebalo mi je da to cujem... Bio je to perijod od dve nedelje kad smo bili bas blizu u vidjali se stalno. A sad cu ge videti jednom mesecno, dva puta ili ne uopste... Ma ko ga... :lol:
 
One koje žele da promene osobu u koju su se zaljubile bi trebale da se zapitaju u šta su se to zaljubile... Uopšte, ljudi koji su skloni idealizivanju teže da promene partnera. Kada shvate da taj neko ima mana, da je taj neko svoj, da na njega nije tako lako uticati i uskladiti prema sebi, koliko se možda na početku činilo da je tako, dolazi do kolapsa sistema... razočarenje na kvadrat, usled nerealnih očekivanja. Valjda voleti nekoga znači prvenstveno voleti njegove mane, lako je voleti vrline.
Ne bih volela da se neko u koga sam se zaljubila kasnije promeni, neizbežno je u nekim segmentima prilagođavanje okolnostima, ali da menja svoje navike, karakter, suštinu... šta će njemu i šta će meni tako nešto? Računati i na činjenicu da su prvo emocije sklone promenama.
Možda je poenta u neprihvatanju mana, i očekivanju da će se neko kasnije redukovati... svako ko tako misli je dileja. A u svemu tome čuči težnja da vežeš nekoga za sebe, da budeš sigurna da je samo tvoj, pretpostavljam da je više proizvod nesigurnosti, nego ličnih potreba. I da je moguće tako nešto, ne treba mi neko ko je spreman da mi na bilo koji način pripada... mora da bude svoj, pa i na moju štetu, inače ne mogu da ga volim modifikovanog prema svojim potrebama. Podrazumeva se da isto očekujem od druge strane.
Ne traži, daću sama... sve što silom pokuša da promeni, dobiće samo kontraefekat. Mislim da je u ovakvim slučajevima razočarenje dvosmerno, razočara se jedna strana kada shvati da je ono što je izabrao nepromenjivi suštinski, razočara se i druga strana kada shvati da se od njega očekivalo da bude nešto što nije i da je takav kakav jeste neprihvatljiv.
Što se tiče ženskih potreba, istina je da jedan muškarac teško može da zadovolji sve njene potrebe... dovoljno je zadovoljiti neke prioritetne, jer očekivati sve je iluzorno. To sam skontala i poslednje što tražim i što mi treba je ideal u koji će se sigurno kasnije razočarati. Znači, ne treba se menjati ni zbog koga, samo biti siguran da te taj neko vidi u pravom svetlu. Na kraju krajeva, kompromisi (iako mislim da su na neki način odricanje od sebe) su neophodni i neizbežni, ali je daleko realnije i lakše sebe prilagoditi, nego na silu drugoga.

Na temu... celog života sam bila sklona lošim izborima, lošim ljudima, svesno, veći je izazov, ima tu x faktora, od nemogućnosti da se sama smirim, od nekih klinačkih potreba, ideja, ne znam ni sama šta me privlačilo takvima... Kasnije stvari dođu na svoje mesto, biraš mirnije, ne po definiciji dobre (nisam još uvek sigiurna šta to znači u kontexu postavke teme), ali nešto što će te na duže staze ispuniti, ne kratkotrajna zadovoljstva, hirove, samodokazivanja. Ispuniti u svakom smislu, i sex i mentalno i sigurnost i podržka i razumevanje... i još uvek verujem da tako nešto postoji. Eventualno bih bila sprema da se odreknem nečega manje bitnog zarad stvari od vitalnog značaja. To zavisi i od individualnih potreba, valjda. Jer u jednom očekivati da nađeš sve što ti treba je neviđeni zayeb. Da li smo i mi spremne da damo nekome sve što mu je potrebno? Ja prva nisam, tako da ni od druge strane ne očekujem nešto što sama ne mogu da pružim.


Potpisujem, od reči do reči. (moj bold)
Hvala, đavolja nevesto!
 
Prosto ponekad ti bude zao dok gledas kako zene padaju na "frajere" dok "dobre momke" svrstavaju samo u kategoriju prijatelja i ne pomisljaju ni na kakvu vezu sa njima....

Dobar momak bi rekao "zelim da ljubim zemlju kojom gaze tvoje stope, da budes moja kraljica... da te masiram svako jutro nakon sto se probudis, iznenadim te poklonom, vrucom cokoladom, uvek dam svoju paznju...i da te volim..." i tu pada u vodu sva privlacnost od strane zene ka njemu....

Toliko pazljivih i dobrih muskaraca postoji unaokolo a ona zeli bas "tu pojavu".



Cure, hocete li mi reci zasto?

mene odbija ogranicenost svake vrste bio to samo frajer ili samo dobar momak..poenta jeste da covek radi na oba pola svoje licnosti i utoliko je pozeljniji..
 
Prosto ponekad ti bude zao dok gledas kako zene padaju na "frajere" dok "dobre momke" svrstavaju samo u kategoriju prijatelja i ne pomisljaju ni na kakvu vezu sa njima....

Dobar momak bi rekao "zelim da ljubim zemlju kojom gaze tvoje stope, da budes moja kraljica... da te masiram svako jutro nakon sto se probudis, iznenadim te poklonom, vrucom cokoladom, uvek dam svoju paznju...i da te volim..." i tu pada u vodu sva privlacnost od strane zene ka njemu....

Toliko pazljivih i dobrih muskaraca postoji unaokolo a ona zeli bas "tu pojavu".



Cure, hocete li mi reci zasto?

To je jednostavno tako. Oduvek sam želela pravog muškarca pored sebe. Sve mi je to ok...ti izlivi nežnosti i pažnje, ali samo na TV-u. Nekako mi to ne ide uz onu pravu muškarčinu. Ko zna - možda sam ja neki mazohista ?! Ne kažem da muško mora biti okruto, vulgarno, ili šta već, ali...postoji neki minimum... Brzo me smore te slatke reči. I kada god sam naletela na tipa koj me je obasipao tim njima, tipa Maco, Kuco, Anđele..., uvek mi je se činilo da me nešto folira... Ne bih znala da objasnim, jednostavno je tako :D
 
Evo odgovori mi ti, otisla si sa momkom na izlet.. poneo je sendvice, peskir, voce, i desert za kraj... tu pricate, i dodjete do teme o bivsim vezama, i nakon malo vremena on zaplace. Bili ti on vise bio privlacan, ili bi odma uleteo u kategoriju "nista vise od prijatelja".

uh ali ja baš mrzim plačkice. bre budi hrabar suoči se sa svojim bolom ili pati dok ti ne bude bolje.
ne mora da znači da je dobar momak, samo ako zaplače tu i tamo. bio jedan takav.
i napadan je bio, i plakao i sve je to uticalo da se udaljim od njega. opterećujeće je to za moju prirodu.
a na kraju i nije baš ispalo da je toliko dobar koliko se predstavljao. nego to je druga priča.

lepo kažu: Ljubav je nalik na vodu: ako je nešto ne uzburka, ona truli kao bara. - razlika izmedju dobrog i lošeg momka je što su ti 'dobri' statični.
a uopšte ne moraju da budu. samo da su malo pametniji. ne mislim na prevaru, drugu ženu i to, ali čisto da joj da malo razloga da se zabrine i zapita koliko joj je stalo do njega ;)
 

Back
Top