MLADIĆ JE IZ ZAHVALNOSTI HTEO DA ČASTI VLADETU JEROTIĆA PIĆEM

Šta baca u sumnju ?
Mladićev nastup ili profesorov odgovor ?

Prateći besede profesora na predavanjima koje često drži
po raznim gradovima u zemlji i u popularnoj tv emisiji "AGAPE",
meni se više čini da je mladićev nastup romantizovan.
Za našu sredinu, na brdovitom Balkanu....

Nista ne baцa u сumnju osim toga sto je Jerotic rekao da je to izmisljeno i da mu se nikad nije dogodilo.
 
Poslednja izmena:
Malo ste preskočili prvi stepenik u tumačenju ove situacije i skrenuli u subjektivno.
Zašto bi Jerotić uopšte prihvatio nečiji poziv na piće, msm ko ga ye8e i njega i njegovo piće, što nema pravo da bira s kim će da loče i da ne provodi vreme s tupsonima, bez obzira što je duhovan, upravo zato što je duhovan. Zašto, zato jer duhovnost je borba protiv ega, protiv loženja, kao što ga je prepun forum, i sve počinje i završava se loženjem, na sebe i druge,u tom smislu zašto ne nagaziti nečiji ego, pritisnuti ga čizmom o blato gde i živi.
Elem, Jerotić je sigurno pričao o nekim duhovnim stvarima. Reakcija na duhovno iskustvo, duhovno prožimanje je da ostaneš zadivljen sa začepljenom gubicom, poklanjaš se nečemu bez reči. Reakcija potrebe da ga častiš nije duhovna nego ego reakcija, ybt koji je Jerotić car saću da častim cara.
Jerotić je ovo prepoznao jer je duhovan, nije kreten kao što komentarišu kreteni.
Ja bi isto postupio, znači ako neko hoće da me časti jer misli da sam car, ajde prošetaj, ako ceni moju misao stav i osećaj, i dalje ne može ali hvala :)
Ja davanje i ne bi uporedio s plemenskom zajednicom nego ako ti ja dam a ti meni hoćeš da vratiš znači da se zahvaljuješ meni što sam ti dao i akcenat daješ na mene i nisi ukapirao da je davanje jedan duhovni princip koji treba da razviješ kod sebe nastavljajući taj čin i osveštavajući nekog drugog o tome.
U tom smislu ja tebi ti meni je samo reakcija ega gde se ego dobro oseća što ga je neko pohvalio davši mu i sad hoće da se zahvali što si mu pomogao da poraste.

- - - - - - - - - -

Nista ne baa u Sumnju osim toga sto je Jerotic rekao da je to izmisljeno i da mu se nikad nije dogodilo.

Da složio bi se

- - - - - - - - - -

Društvo je tako koncipirano tako da prema nekome koga treba nešto da naučiš treba da budeš blentav jer je i on blentav pa sve mora na kašičicu propasirano i zato se svaka grubost tumači apsolutno nesrećno i pogibeljno za krasni blentavi um.
Onaj ko nije sposoban da nauči iz nečeg teškog taj nikad ništa i naučiti neće.
Ljudi uglavnom misle da su jaki a onda sažaljenjem tamo gde je potpuno nepotrebno pokažu izvornu blentavost
 
А опет,
можда је стари професор ипак у праву !

То што сам ја ту мудрост " шаљи даље " знао већ педесет година,
а она постоји већ 50 хиљада година,
не значи да су је сви знали !

Можда је он бирајући између тога да нама "начитанима" буде досадан
и неупућенима просветљење - изабрао ово друго ?

Овде многи паметни управо зато нису 100% паметни
јер се понашају као да сви све знају,
тј. избегавају одговорно изражавање.

Ко овај форум третира као вц шољу
само показује колико је скучен и исфрустриран у стварном животу
и колико не сме ни да опсује ни на послу, ни код куће,
а можда га и сопствена деца туку ...
 
Ova priča me podsetila na nešto što sam i sam doživeo,mada ni sam ne znam koliko sličnosti ima to jedno sa drugim.

Sad već davne 1987,bio sam u srednjoškolskom internatu i onako u dokolici tumaram sam,iako sve vrvi od učenika u domu.Naidje mi poznanik,Ćira iz Raške(Bog da mu dušu prosti,ubiše ga na Kosovu 99-te) i ponudih mu da popijemo pivo,što on na to rado pristade.Lepo se ispričasmo,popismo to i svaki ode u svoju sobu na spavanje.Priča obična i ništa posebna,da se nije dogadjalo sledeće: gde god bi me video,nudio mi je da odemo na piće,jer je po njegovim rečima,hteo da mi vrati,bio je dužan.
Na neki konfuzan način sam pokušavao da ga rasteretim toga,kazao sam mu da nije dužan,da ako hoće da me časti neka bude bar to situacija gde smo obojica slobodni da se trenutak baš "namestio" za tako nešto,a ne da samo istočimo na brzaka.
Jednom mu "puče" film tako i reče:"ja sam ti nudio,a ti nećeš,šta me briga,nisam ti više dužan".
Paralele sa ovom Jerotićevom pričom,.je da mi taj princip Ja Tebi Ti Meni,nije ikada odgovarao,bez obzira što nisam imao tu svest o "prenesi dalje" dobroti
 
Ne mogu ovog starca ni da zamislim,ni uz najbolje namere i ni uz svu moju tolerantnost kao dobrog
i empatićnog starinu i intelektualca!
Ima nešto veoma loše šta krije,neki pritajeni sadizam...
Nešto kao kod Kačavende...
Vrlo vešto prikrivanje psihopatije-bezosečajan je skoro sasvim-racionalni starkelja.
Žao mi ga pomalo...Nije srećan.

Palo prepoznavanje, m?
 
Lijepa priča dok dođoše muhe i upljuvaše je. I ako nije istina lijepo je rečeno rekoše rimljani u jednoj poslovici.
Čini mi se da nekolika mrzitelja G. Jerotića bljuju otrov, zašto čova nije mrdnuo uvom, drugi pričali o njemu. Mrze zapjenušano sve što on simbolizuje. Srbiju?
Onda mrze sebe jer u ovoj priči nije bilo ni trunke razloga za mržnju. Da je ovo "rekao" neki katolički sveštenik bio bi proglašen mudracem, mistikom ...
Jerotić je Jerotić.
 
Palo prepoznavanje, m?

Filozofi volu da smatrau vernike slabićima koima bog služi kao štake da bi umeli putem da idu.
A ako je vernik jak i promišljen i siguran u sebe, tu mora nešto da smrdi.
Jer ako si jak, pa što ne bi iskoristio situvaciju i slabije od sebe, zašto bi kao jak služijo nekome.
To nemegu bit čista posla, tako zdrava i lukava ložika nalaže.
 
Zašto bi se isključivao davalac? Zašto da mu se ne vrati i plus da širi dalje, i to je krug?
Onda isključujemo "dobro se dobrim vraća", a ostaje dobro se dobrim širi. Takođe jerotinim gestom se poništava nečija zahvalnost i dobra namjera.
Može to oboje da funkcioniše bez problema.

Jerota je trebao da popije pivo i da objasni momku da širi i dalje to nešto dobro šta znam, a možda je momak i hteo da širi dalje plus da uključi jerotu u to sve što znači krug, bez jerote onda nije krug, već potkovica, dakle jerota sigurno nije bio u pravu, a momak možda.

121121.png


Onda se sada postavlja i nameće pitanje ljubavi, na šta liči ta ljubav ako je samo jedan daje a drugi ne vraća već širi dalje.

Untitled.jpg


U tačkama koje predstavljaju krug, prikazane su plava žuta i zelena koje se ne dodiruju, dakle krug nije savršen oblik svijesti.

Sinergetski efekat je prikazan na svim tačkama koje se dodiruju, to bi bio prikaz više svijesti.
 
Malo si nakaradno spojio ljubav i sinergiju i širenje dalje nekom napamet poveznicom.
Jedno pitanje, zašto bi Jera ikome išta objašnjavao?
Postoje 2 odgovora,
- Nekome nešto objašnjavaš da bi razumeo shvatio, da mu pomogneš..
- Nekome nešto NE objašnjavaš da bi razumeo shvatio, da mu pomogneš
U čemu je razlika, u prvom odgovoru ga tretiraš kao debila kom treba propasirati, a to svi vole da ih se tretira kao debile
U drugom odgovoru sam se trudiš napinješ i u jednom momentu ti kvrcne pred očima i nasmeješ se sam sebi kako si bio glup i egoističan jer skontaš da Jerina grubost ima značenje koje treba da otkriješ.
Tj kod objašnjenja se ne moraš boriti sa svojim egom, već ti je ukazano na njegove zamke.
U drugom slučaju se boriš s egom i možeš biti pun i besa i ljutnje i frustriranosti dok ne provališ da se tvoj ego igra s tobom.
Drugi slučaj je pravo iskustveno znanje, lično, prvi slučaj je ništa, ego će te opet sačekati nespremnog, prvom prilikom, odmah iza ugla.

To jest, nekome nešto daš i još treba da mu objasniš šta si mu to dao?
Gde je tu učešće te osobe?
Ista je stvar sa stvarima, ako si nešto platio milion ima da se cakli u vitrini, ako si dobio džabe ima da čuči u garaži neupotrebljeno.
Za shvatanje duhovnosti se treba potruditi, ne može se izguglati.
Ne moramo se držati za ruke da bi se širila ljubav, ona se može dati na različite načine i vidljive i nevidljive, koje možemo otkriti ako nemamo komplekse niže vrednosti pa nas treba staviti na sisu iz koje će odmah poteći saznanje ljubavi.
Sisa znanja je vrhunska stvar, ali ne sreće se često
 
Poslednja izmena:
Ne razumem tu opsesivnu bitku protiv ega,protiv samog sebe!GLUPO POMODARSTVO !
Ukoliko smo mi samo delić te univerzalne životne sile-zar nismo vredni mesta pod suncem i nije li se ta sila "potrudila" makar minorno da se i mi rodimo?
Autiranje ega je pljuvanje uz vetar i ne vidim u tom bezrazložnom posipanju pepelom neki veliki uspeh i veliko značenje.
Pomoći drugima,naravno,ali ne na svoju štetu! Isto je kao kad jednom pomažeš ,a drugom odmažeš...
Budalaština i narcisno preterivanje glupaka!
Jeste lep osećaj kad pomogneš nekom-to te tvoj ego nagrađuje lepom emocijom jer očekuje da se i njemu desi tako lep poklon jednog dana!
Sve se mislim da psiholog Jerotić ne zna za ovaj jadac!:mrgreen:
 
Лепо речено. Неки изнад стварно претерују и у процесу откривају свој низак ниво моралног развоја.

Професор Јеротић уопште није рекао да не треба да будемо захвални онима који нам учине добро, већ да њиово доброчинство не треба срозавати на ниво 'ја теби, ти мени'. Уместо тога, треба да градимо свет у коме ће добра дела пре бити правило него изузетак или добро којим се тргује.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ne trtljajte mnogo i ne komplikujte stvari već uproštavajte.

Dakle, jerota je uvrijedio mladića jer kaže "Nemojte da uvek činite ja tebi – ti meni.", otkud on zna da je mali teo samo njemu da vrati, a da isključi druge?
Masa ko masa, odma pljušte komentari bravo, sjajno itd. dakle kritike bez.

Nemojte biti sunđer koji upija sve što ga zapljusne.

04135.jpg


Ovom prilikom pozivam jerotu neka dođe na duel na krstaricu pa da se suočimo argumentima, pozovite ga slobodno.
 
Ne razumem tu opsesivnu bitku protiv ega,protiv samog sebe!GLUPO POMODARSTVO !
Ukoliko smo mi samo delić te univerzalne životne sile-zar nismo vredni mesta pod suncem i nije li se ta sila "potrudila" makar minorno da se i mi rodimo?
Autiranje ega je pljuvanje uz vetar i ne vidim u tom bezrazložnom posipanju pepelom neki veliki uspeh i veliko značenje.
Pomoći drugima,naravno,ali ne na svoju štetu! Isto je kao kad jednom pomažeš ,a drugom odmažeš...
Budalaština i narcisno preterivanje glupaka!
Jeste lep osećaj kad pomogneš nekom-to te tvoj ego nagrađuje lepom emocijom jer očekuje da se i njemu desi tako lep poklon jednog dana!
Sve se mislim da psiholog Jerotić ne zna za ovaj jadac!:mrgreen:

драгуљче, лоло, браво...
да није бзпж, моје љубави...
не би било већег нарциса од тебе.
 
Ne razumem tu opsesivnu bitku protiv ega,protiv samog sebe!GLUPO POMODARSTVO !
Ukoliko smo mi samo delić te univerzalne životne sile-zar nismo vredni mesta pod suncem i nije li se ta sila "potrudila" makar minorno da se i mi rodimo?
Autiranje ega je pljuvanje uz vetar i ne vidim u tom bezrazložnom posipanju pepelom neki veliki uspeh i veliko značenje.
Pomoći drugima,naravno,ali ne na svoju štetu! Isto je kao kad jednom pomažeš ,a drugom odmažeš...
Budalaština i narcisno preterivanje glupaka!
Jeste lep osećaj kad pomogneš nekom-to te tvoj ego nagrađuje lepom emocijom jer očekuje da se i njemu desi tako lep poklon jednog dana!
Sve se mislim da psiholog Jerotić ne zna za ovaj jadac!:mrgreen:

Ego je centar iz kojega doživljavamo postajuću realnost. To je naizgled odvojeni dio postojanja oko kojega se formira štit, zarad samoodržanja ali to nije namjereno da bude tako. Upravo to i jeste razlog da egoista misli da prvo sebe mora da osnaži i zaštiti od ostatka svijeta da bi u njemu opstao. To je osnova neshvatanja harmonije i slobode, neshvatanje izobilja. Sloboda i ljepota izraza nestaju zatvaranjem. Izobilje takođe. A šta znači otvorenost? To znači povjerenje. Jedino u povjerenju možemo da dajemo a da ne očekujemo ništa za uzvrat. Ne očekivati ništa za uzvrat ne znači ne dobijati ništa nazad. Naprotiv, ne očekivati samo znači biti iznenađen, biti podaren i nagrađen izobiljem koje ti se vraća dok još uvijek daješ. Davati znači biti otvoren prema nečemu. Otvorenost ne znači odliv već i priliv... osim ako kao egoista zamišljaš da si ti iznad drugih i da otvorenost znači da ono što tebi pripada jedino može da procuri na dole... u nepovrat.



Jeste lep osećaj kad pomogneš nekom-to te tvoj ego nagrađuje lepom emocijom jer očekuje da se i njemu desi tako lep poklon jednog dana!

Nagrada je u davanju, u pomaganju. To je znak da si istinski moćan. Onaj ko ne može pomoći drugom teško da može osjećati svoju istinsku moć, jer ga u tome sputava strah od sopstvene bijede.

Davanje je Dobijanje.
 
Poslednja izmena:
драгуљче, лоло, браво...
да није бзпж, моје љубави...
не би било већег нарциса од тебе.

Narcis čući u svakoj kući...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Nagrada je u davanju, u pomaganju. To je znak da si istinski moćan. Onaj ko ne može pomoći drugom teško da može osjećati svoju istinsku moć, jer ga u tome sputava strah od sopstvene bijede.

Egoistićna nagrada? Ego se malo folira?Folić koji je jok?:hahaha::rotf:
 

Back
Top