MLADIĆ JE IZ ZAHVALNOSTI HTEO DA ČASTI VLADETU JEROTIĆA PIĆEM

Zasto mislis da je pogresno?
Na jednostavnom (malo banalnom primeru) mu je dao dragocenu lekciju
bilo bi lepse da je posle toga ipak usledilo to pice, jer bi momku bila ukazana velika cast, svakako

postavlja se drugo pitanje, da ti je neko učinio zlo, da li bi trebala da vratiš zlo svim ljudima ili onom ko ti je učinio zlo. ako ne treba uopšte vraćati zlo zašto onda treba vraćati dobro. to sve naravno čisto apstraktno razmišljam. šta je u stvari pravda nego vraćati dobro za dobro i zlo za zlo ?
 
postavlja se drugo pitanje, da ti je neko učinio zlo, da li bi trebala da vratiš zlo svim ljudima ili onom ko ti je učinio zlo. ako ne treba uopšte vraćati zlo zašto onda treba vraćati dobro. to sve naravno čisto apstraktno razmišljam. šta je u stvari pravda nego vraćati dobro za dobro i zlo za zlo ?

Ako se već priča o nekoj ideji savršene svijesti i ponašanja, prvo to je teška rabota i ja tvrdim da je utopija za našeg života, za dvaes iljada godina možda se neke stvari promijene. Jer ljudi se rađaju iznova kao divlji, nije lako iznova instalirati u mozgove neki oblik svijesti kao na kompjuter neke programe koji traže određene preformanse, te preformanse imaju i ljudi i zato ćemo se uvijek dijeliti na slojevei klase, svaki sloj i klasa će imati drugačiju svjest,

Prijatelji moji, hrišćanstvo je donekle okej ideja, ali i utopija jer za dvije iljade godina ljudi su opet ostali zli i surovi, u hristovo ime vozi se skup bmw i audi, u hristovo ime grade sebi mermerne palate itd. bahate se i kurvaju sveštena lica, a "vjernici", najveće grešnike ćeš u crkvi vidjeti...
Sve je to okej kod hrišćanstva ta pravila, ali vidite rezultat posle dvije iljade godina, rezultat je katastrofa. To dokazuje utopiju i potvrđuje ovo što govorim.

Čudi me da se tolika veličina jerotina sapliće o hrišćanstvo, pa druže jerota, vrijeme ti je za pemziju koso moja sijeda, a ovi što te kao leminzi bez kritike prate su očaj i jad.

U jednom školskom razredu od 30 đaka nije moguće postići da svi budu odlični i vaspitani, prvo zbog prirodnih preformansi čovijeka, pa onda zbog svega ostalog.

Može se donekle smanjiti procenat i težiti ka nekoj savršenijoj kolektivnoj svijesti, obrazovanjem itd. ali, uvijek će biti ljudi koji će se ocijenjivati od nedovoljan do odličan, uvijek će biti klase i slojevi, i uvijek će biti ljudi koji će prditi o utopiji da svi budemo u gornjem najvišem sloju, to moguće nije.

Uvijek će biti dobrih loših i zlih...

maxresdefault.jpg
 
postavlja se drugo pitanje, da ti je neko učinio zlo, da li bi trebala da vratiš zlo svim ljudima ili onom ko ti je učinio zlo. ako ne treba uopšte vraćati zlo zašto onda treba vraćati dobro. to sve naravno čisto apstraktno razmišljam. šta je u stvari pravda nego vraćati dobro za dobro i zlo za zlo ?
PRAVDA JE, (dobro pitanje pa odg.) iako se u principu ostvaruje to sto si ti rekao *, to da zelis dobrima dobro najvise, pa onda nemas vremena od cinjenja njima dobra da, iako ne bi imao nista protiv i imao bi za donekle, dokle ih "Bog pod znacima "..." nije sam ubio" dotle i ti ubijas, i da samo zato, i nizasto drugo, se ne svetis zlom onome zlom koji je na redu ili po vremenu ili po tome koliko je to zlo, nego tome kome bi, ako mu zlo naneses, tim ustvari najvise najvise (namjerno 2) dobrim ljudima ucinio dobra, u vidu zastite i osposobljavanja da prijatnost osjecaju i DOBRO RADE TIM sto sa kim treba dijele prijatnost i na sto treba trositi vrijeme.
 
PRAVDA JE, (dobro pitanje pa odg.) iako se u principu ostvaruje to sto si ti rekao *, to da zelis dobrima dobro najvise, pa onda nemas vremena od cinjenja njima dobra da, iako ne bi imao nista protiv i imao bi za donekle, dokle ih "Bog pod znacima "..." nije sam ubio" dotle i ti ubijas, i da samo zato, i nizasto drugo, se ne svetis zlom onome zlom koji je na redu ili po vremenu ili po tome koliko je to zlo, nego tome kome bi, ako mu zlo naneses, tim ustvari najvise najvise (namjerno 2) dobrim ljudima ucinio dobra, u vidu zastite i osposobljavanja da prijatnost osjecaju i DOBRO RADE TIM sto sa kim treba dijele prijatnost i na sto treba trositi vrijeme.

I tvoja je...:mrgreen:
 
Za tvoju sam siguran da i sam (pored mene) znas da je Dobra, a da za moju nisam... Ustvari, pretpostavljam da ne, jer je i prije mene (moguce da si je tad upoznao, ali samo tad je moguce i "moguce" a ne sigurno) uvjek voljela hrabrost, i puno pamete, a hrabar mozda i jesi bio, pa... ako je kompromis pravila, da izabere jedno iako je rekomandativno oboje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top