Ljudi koje ne zanima ništa drugo osim njihovog interesa

Meliot

Elita
Poruka
17.762
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?
 
Sve najbolje,

Treba gledati isključivo svoja posla.
Nìsam mislio na mešanje u tuđi život već na ukazivanje na određene društvene anomalije i reagovanje na njih. Ti problemi pogađaju sve ljude. Pijan čovek može i tebe zgaziti kao i mene na primer. Tvoje dete može pogledati neki izazov na Tik Toku i naiditi sebi ili drugima. Problemi u društvu treba da se tiču svih jer ti problemi sve ljude u tom društvu pogađaju.
 
Nìsam mislio na mešanje u tuđi život već na ukazivanje na određene društvene anomalije i reagovanje na njih. Ti problemi pogađaju sve ljude. Pijan čovek može i tebe zgaziti kao i mene na primer. Tvoje dete može pogledati neki izazov na Tik Toku i naiditi sebi ili drugima. Problemi u društvu treba da se tiču svih jer ti problemi sve ljude u društvu pogađaju.
Ne može društvo da reši tvoje probleme.

Svako treba da gleda svoja posla.
 
Interes ne gledam nikakav ni od koga, ali u sebe gledam najviše.
Sebi sam prijatelj od rođenja i do kraja, tako da prvo sa sobom moram da budem OK, pa tek redom sa kim moram.
Najradije bih kao Mogli iz Knjige o Džungli, ali me je strah.
U tom slučaju mi je žao što nisam muškarac, ali... i ovo ovde je sve jedna velika i opasna džungla, šta drugo?
 
Ne može društvo da reši tvoje probleme.

Svako treba da gleda svoja posla.
Ne može uvek ali društvo može da predupredi da se neki problemi ne dešavaju. Nekad nekim merama, nekad medijskim kampanjama ili kako god. Vožnja u pijanom stanju, sutra neko pijan može tebe da pregazi kolima, a ako društvio svojim merama i akcijama samnji broj ljudi koji pijani voze automobile manja je verovatnoća da ćeš i ti eventualno biti pregažen.
 
Ne može uvek ali društvo može da predupredi da se neki problemi ne dešavaju. Nekad nekim merama, nekad medijskim kampanjama. Vožnja u pijanom stanju, sutra neko pijan može tebe da pregazi kolima, a ako društvio svojim merama i akcijama samnji broj ljudi koji pijani voze automobile manja je verovatnoća da ćeš i ti eventualno biti pregažen.
Pa ne može društvo da smanji broj ljudi koji pijani voze kola.

To je posao policije, ne društva.
 
Novozapadni uticaj. Umesto da se nađe balans i sačuva ono dobro iz naše kolektivističke kulture i prihvati one dobre uticaje individualizma sa zapada, mi smo prihvatili samo ono najgore što dolaze sa današnjeg zapada...
Kakva naša crna kolektivistička kultura? Da brat zezne brata za 50€, zapošljavanje na osnovu članske karte u stranci, nameštanje tendera svojim kumovima i prijateljima, nasleđivanje radnog mesta od roditelja kao u Zastava Kragujevac umesto kvalifikacija na osnovu znanja i sposobnosti...
 
Kakva naša crna kolektivistička kultura? Da brat zezne brata za 50€, zapošljavanje na osnovu članske karte u stranci, nameštanje tendera svojim kumovima i prijateljima, nasleđivanje radnog mesta od roditelja kao u Zastava Kragujevac umesto kvalifikacija na osnovu znanja i sposobnosti...
Srbia su ranije bili kolektivistička nacija (većina), sad nisu ništa.
 
Svakoga zanima njihov vlastiti interes, samo neki imaju dozu toga da pomognu drugima, drugi nemaju.

Čak i većina onih koji danas rade kao za društveni interes na kraju ipak neguju svoj.

Kao što se i Ivan Ivanović zalagao kao ovo društvo ovo i ono, ovo društvo radi ne znam šta, pa op evo ga na Blic televiziji.

I neka je, samo nekako taj sistem sve je loše, ali ako nas to loše dobro plati i to je ok je zapravo svoj interes.
 
Svakoga zanima njihov vlastiti interes, samo neki imaju dozu toga da pomognu drugima, drugi nemaju.

Čak i većina onih koji danas rade kao za društveni interes na kraju ipak neguju svoj.

Kao što se i Ivan Ivanović zalagao kao ovo društvo ovo i ono, ovo društvo radi ne znam šta, pa op evo ga na Blic televiziji.

I neka je, samo nekako taj sistem sve je loše, ali ako nas to loše dobro plati i to je ok je zapravo svoj interes.
Ne govorim o ljudima kojima je posao da ukazuji na probleme društva. Posao Ivana Ivanovića je to da radi, on od toga živi i od ismejavanja drugih ljudi. Ali postoje ljudi koji se bave nekim oblikom društvenog aktivizma iako nemaju finansijske koristi od svega toga. Ali takođe postoje ljudi koje baš briga za sve t oko sebe i čekaju da neko drugi reši probleme u društvu ne shvatajući da ti problemi mogu i njima da naude i naškode.
 
Poslednja izmena:
Ne govorim o ljudima kojima je posao da ukazuji na probleme društva. Posao Ivana Ivanovića je to da radi, on od toga živi i od ismejavanja drugih ljudi. Ali postoje ljudi koji se bave nekim oblikom društvenog aktivizma iako nemaju finansijske koristi od svega toga. Ali takođe postoje ljudi koje baš briga za sve t oko sebe i čekaju da neko drugi reši probleme u društvu ne shvatajući da ti problemi mogu i njima da naude i naškode.

Nije njegov posao da ukazuje na probleme društva. On vodi popularno nazvan "talk show" gde on zapravo ugosti ljude koji pričaju o sopstvenom životu, karijeri, o čemu žele. To što je on uzeo ulogu nekog borca, pa je shvatio da se usrao, to je drugi par rukava.

+ kaže se ismevanja, ali to je druga tema.

I mene lično briga za ljude oko mene, jer ako meni kom je odlično smeta npr SNS i onda ga zaokruži penzioner koji ima 15.000 mesečno, što bih se ja uzrujavao oko toga?
 
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?
Takav sam i sam...dakle najbolji covjek kojeg sam upoznao 😊
 
Ovo nije tačno. U prvim borbenim redovima se šalju najmotivisaniji borci. Svako ko je išao u vojsku to jako dobro zna.
Jes' kako ne. Prisilno mobilisana deca od 19 godina su baš bili motivisani da poginu na Košarama. Mog strica su mobilisali iz kuće, izašao iz kupatila, a u dnevnoj sobi ga čekao čovek iz vojnog odseka u pratnji dva policajca sa pendrecima, vidi se da je baš dobrovoljno pošao u rat.
 
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?

Prvo, hvala ti na ovoj odličnoj temi. U ovoj temi pokrenuo si ne samo pitanje političkog i društvenog aktivizma već može da se posmatra i sa psihološkog i sociološkog aspekta.

Poznajem mnogo ljudi koji žive u nekom svom malom "mikrokosmosu" i ništa ih ne zanima sem njihove porodice i prijatelja.

Ponašaju se sebično. Ponašaju se kao da ne odlaze u samoposlugu i ne vide da cene rastu, a platežna moć je sve manja i manja.

Zanima me, kako bi se ti ljudi ponašali ukoliko bi videli da je neko na ulici pao..da li imaju empatiju bar za druge, nepoznate ljude kojima je potrebna pomoć, ne zato što oni žele i traže pomoć, već im se nešto iznenada desi na ulici.

Imam utisak i da je sve manje empatije u ljudima.
 
Prvo, hvala ti na ovoj odličnoj temi. U ovoj temi pokrenuo si ne samo pitanje političkog i društvenog aktivizma već može da se posmatra i sa psihološkog i sociološkog aspekta.

Poznajem mnogo ljudi koji žive u nekom svom malom "mikrokosmosu" i ništa ih ne zanima sem njihove porodice i prijatelja.

Ponašaju se sebično. Ponašaju se kao da ne odlaze u samoposlugu i ne vide da cene rastu, a platežna moć je sve manja i manja.

Zanima me, kako bi se ti ljudi ponašali ukoliko bi videli da je neko na ulici pao..da li imaju empatiju bar za druge, nepoznate ljude kojima je potrebna pomoć, ne zato što oni žele i traže pomoć, već im se nešto iznenada desi na ulici.

Imam utisak i da je sve manje empatije u ljudima.
Slažem se, svo očekuju da imaju struju i vodu, a politički ih ništa ne zanima. Ali ako kojim slučajem nešto ne valja odmah dižu galamu, a pre toga im je sve ,,ravno do Kosova".
 
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?
Pun ih je forum. Do vrha.
 

Back
Top