Zašto se neki rugaju ljudima koji rade poslove čišćenja, dostava, skladišta i sličnije poslove koje rade ljudi sa srednjom ili osnovnom školom?

Hvala Bogu ne poznajem nijednu takvu budaletinu.
A budaletine se rugaju jer su poremećeni. Valjda.
Moguće.


Ali, ja znam neke koji imaju završene fakultete i skloni su druge podcijenjivati.


Ili jedan lik je dobio prije puno godina posudio od svoje rodbine novce da otvori svoju firmu, a onda sjesti da je radio i preko 13ak 14ak sati dnevno, ali on ponekad soli pamet drugima i kao da su važni tečajevi, seminari, simo, tamo....a gdje bi on bio da mu nisu posudili novce za start posla?
 
U čemu je stvar?
Zašto neki imaju potrebe za takva ruganja?
Što im znače takva ruganja?
Jesu li k mediji doprinijeli tome?
Nedostatak uviđajnosti.
Da bi se osećali bolje jer su ništavni iznutra.
Maliciozni su.
 
Jedno leto sam radio selidbe za ProMOve, trebale su mi hitne pare. Neću zaboraviti neke ljude koje smo selili i koji su se prema nama ponašali kao prema slugama. I kako su gledali sa visina na nas, ničim izazvani. Ako možeš da dižeš i da nosiš teške komade nameštaja niz stepenice izvoli, ne mora da plaćaš radnike. Posebno me je iritirala gospođa koja je morala za svaku kutiju da kaže "pazite, u njoj je moje skupo posuđe, vaza itd". Došlo mi je da namerno polomim. Ali većina ljudi je bila OK, u nekoliko slučajeva kupili su nam piće i roštilj iako nisu morali.
 
U čemu je stvar?


Zašto neki imaju potrebe za takva ruganja?


Što im znače takva ruganja?


Jesu li k mediji doprinijeli tome?
Kompleksi, odraz sopstvene nesigurnosti, kretenizam, idiotizam.
Kombinacija svega i ko zna čega još.
 
U čemu je stvar?


Zašto neki imaju potrebe za takva ruganja?


Što im znače takva ruganja?


Jesu li k mediji doprinijeli tome?
Meni su gori koji kao pokazuju sazaljenje..uglavnom obje krajnosti su debilizam..ljudi koje rade takve poslove trebaju se posmatrati kao i bilo koji drugi covjek, niti ga sazalijevati niti se uznositi nad njim...sve isto kao prema nekom cinovniku u banci.
 
U čemu je stvar?
Zašto neki imaju potrebe za takva ruganja?
Što im znače takva ruganja?
Jesu li k mediji doprinijeli tome?
Zato što to danas rade ljudi sa diplomama državnih univerziteta a ismevaju ih ovi sa lažnim diplomama i doktoratima sa privatnih faLkuteta.
 
Ni na kraj pameti mi nije rugati se s ičijim poštenim radom, ali mi smeta jedna stvar, međutim, za to nisu krivi radnici.
Smeta mi što moja sestrična koja se u večernjoj školi iz krojačice prekvalificirala u bolničku kuharicu ima 150 eura veću plaću od mene.
Ja bi posao koji ona obavlja mogao naučiti, a ona moj nikada.
O mom "snobizmu" dovoljno govori da bi iz ovih stopa bio spreman upisati večernju školu i prekvalificirati se u kuhara, kada bi znao da me čeka identično plaćeno radno mjesto kao njeno.
Uopće mi npr. za dobru plaću ne bi bilo teško čistiti ulicu.
Onaj koji se srami posla ima neki ozbiljan problem u glavi.
 
U čemu je stvar?


Zašto neki imaju potrebe za takva ruganja?


Što im znače takva ruganja?


Jesu li k mediji doprinijeli tome?
zena sa 2 fakulteta sto predaje filozofiju,sociologiju i pgd, ima 40% manju mesecnu platu nego ja sa (jedva) osnovnom skolom koji radim kao majstor.


dal' je to u redu, i dal' tako treba, ne bih znao

inace sada je 100% norme oko 83-87 000 za prosvetu. kada bi se platni razredi usaglasali kao sto je i normalno, imala bi oko 145-150 000
 
zena sa 2 fakulteta sto predaje filozofiju,sociologiju i pgd, ima 40% manju mesecnu platu nego ja sa (jedva) osnovnom skolom koji radim kao majstor.


dal' je to u redu, i dal' tako treba, ne bih znao

inace sada je 100% norme oko 83-87 000 za prosvetu. kada bi se platni razredi usaglasali kao sto je i normalno, imala bi oko 145-150 000
Radi se o tome da danas imaš veliki deficit među zanatlijama, odnosno suficit fakultetski obrazovanih.
Treba naći balans.
 
Radi se o tome da danas imaš veliki deficit među zanatlijama, odnosno suficit fakultetski obrazovanih.
Treba naći balans.
imas suficit fakultetski obrazovanbih, ali je deficit u prosveti.
prosvetarske fb grupe svaki dan obljavljuju potraznju za profesorima, ali za te pare retko ko ce im raditi.

nece fizicar da se jebhe po skoli za 700 evra kada moze svoje znanje drugde unovciti
 

Back
Top