Križ ili stup ucenje jehovinih svjedoka

Tako je i to je jak argument.
Da, a još ječi je argument krst ili križ kao simbol kojeg je Jahve cjenio pa su tako pravovjerni Židovi u Jeruzalemu imali označena čela sa znakom TAV (koji ima oblik križa).. U Ezekilju 9:4-6 imamo to izvješće ...i prije Isusa su neki ljudi spašavani pod križem. U znaku križa su se uljem na čelu pomazivali novi svećenici u Židova.... Pa onda imamo brdo novovjekovnih izvješća o Isusovom raspeću na križu...Andrija apostol je naprimjer razapet na X križu. Ovdje moj sugovornik pobornnki jehovinih svjedoka vadi slamčicu spasa govoreći da je između križa + i T križa toliko "velika" razlika pa zbog toga neće mjenjati vjerovanje. Neozbiljno a meni kaže - izgledam li ti ja neozbiljno.

Moja je teza da su Rimljani imali T križ sa tek nešto izduženom gornjom pretkom da se drvo ne cijepa na vrhu i taman toliko da se natpism može staviti iznad glave.

Protiv protivnika križa može se brdo dokaza iznijeti a ni jedan valjan biblijski ili povjesni dokaz. U prevođenju križ-stup također je bilo grešaka i povjesnih izmjena značenja tih rijeli pa se za njih ne možemo hvatati kao arumentom. Ko se hoće praviti jako pametan i poseban kao jehovini svjedoci onda se ispane jako smiješan i naivan. Hvala na javljanju.
 
Židovi imaju veze sa Bogom što god radili. Kao prvo Bog je rekao da ih neće odbaciti. A što se rata tiće i Božijeg naroda ,proroštvo je jasno predskazalo 3 arapsko-izraelski rat jer se spominje židovsko vraćanje maslinske gore i velika sreća Židova. U tom ratu Židovi su pobjedili moćnijeg neprijatelja a Jahve jasno kaže da će se Izraelu svijet čuditi i reći - njihov Bog je sa njima. Svijet se čudio velikim Izraelskim pobjedama nad okolnim napadačima i tako su dobili reputaciju najbolje obučene vojske na svijetu

Hoćeš još ukaza? Jahve kaže da će Židovi silom i poniženi biti protjerani iz svoje zemlje po cijelom svijetu. A isto tako Jahve kaže kad se Židovi vrate u svoju domovinu da će poniziti one koji su ih protjerali -okolni narodi. Kako će ih poniziti? Pa nizom velikih pobjedničkih ratova. Tko se mača laća od mača i pogiba.

Vi JW mlatarate biblijom na sve strane a u biti jako malo poznajete bibliju...ono što vi poznajete su tekstovi Kule stražara i druga izdanja JW
Prohujali sa vihorom.
To što su imali nikad više neće dobiti. Živi bili pa vidili.
Očigledno ne razumeš proroštvo zato što si bukvalista.
 
Prohujali sa vihorom.
To što su imali nikad više neće dobiti. Živi bili pa vidili.
Očigledno ne razumeš proroštvo zato što si bukvalista.
Ti si poznavalac proroštva kao malo djete koje još ne zna hodati. Prvi korak u razumjevanju proroštva u vezi Izraela je priznanje da se je dogodilo veliko čudo sa POVRATKOM ŽIDOVA U IZRAEL NAKON 2000 godina. Ajde momče budi malo bukvalan pa priznaj da se je to proroštvo i dogodilo. Znam da ti je teško, prvi koraci su uvjek teški.
 
Vihor odnosi i donosi...pošto su pozivi Božji neopozivi Izrael će ih ponovo dobiti i morati izvršiti.
Izvini ali nikako ne mogu da se složim sa tobom.

Diskutovali smo na ovu temu i svako je ostao pri svom, tako da je svaka daljna diskusija besmislena.

Ne vidim ni jedan razlog zašto bi ih Bog ponovo pozvao.
I ne znam zašto negiraš duhovni Izrael kada se o njemu jasno govori?

Kakav je to Bog ljubavi ako će večno favorizovati samo jedan narod. Razumem da su imali takvu ulogu u jednom delu istorije...do Hrista. Ali šta mu je pretežniji jedan Jevrejin od bilo kog drugog čoveka širom planete a koji se celim srcem uzda u Gospoda?!
Pokušaj da razmišljaš na ovakav način.
Pa ni ti nesavršen nebi podvajo decu a kamoli Bog.
 
Diskutovali smo na ovu temu i svako je ostao pri svom, tako da je svaka daljna diskusija besmislena.

O tome ja odlučujem... molit ću lepo.

Ne vidim ni jedan razlog zašto bi ih Bog ponovo pozvao.

Nema tu stvarnog "ponovo" jer se prethodni poziv aktivira. Pavlu je jasno: "Neopozivi su Božji pozivi. "! Samo tebi to nije jasno.
Kakav je to Bog ljubavi ako će večno favorizovati samo jedan narod.

Ne vječno samo do kraja ovog svijeta jer je Jahvina odluka "Preko Izraela ću se očitovati svijetu". Bogu je svijet važan, vidiš. I Isus je rekao da spasenje dolazi od Izraela... eto po tebi su i Pavao, I Jahve i Isus pričali nešto što se neće ostvariti. Ti Boga želiš srozati. Vidiš, Isus vidi razaranje Jeruzalema i rasejanje Židova, a ipak kaže da spasenje dolazi od Židova...KAO I SVI STROZAVJETNI PROROCI. Kao i druge crkve i tvoji JW zauzimaju teologiju zamjene te kažu da spasenje dolazi od jehovinih svjedoka i sve patnje koje se nanesu njima od svijeta-jao svijetu. A Jahvino ili Jehovino proroštvo kaže za razlog dolaska Mesije - jao onom tko napada Izrael i dijeli njihovu zemlju ili kako jedan stih Psalama kaže "da se ime Izraelovo više nikad ne spominje". Kakav duhovni Izrael...proroštva jasno kažu gdje će se voditi borbe u Izraelu i gdje će se poslije rata pokapati mrtvi. Je li tebi istočno od obale mrtvog mora metafora o mjestu pokapanja Gogove vojske? Vidiš li ti čovječe kako su jehovini svjedoci zaglibili u svojim idejama?

Ti ovdje predamnom nisi problem, tko će šamarati one što se nazivaju "uzoriti rob" i objasniti im da im je teologija puna rupa ko švicarski sir!!


Pokušaj da razmišljaš na ovakav način.

To su pjesmice za prvačiće osnovne škole.
 
Poslednja izmena od moderatora:
O tome ja odlučujem... molit ću lepo.



Nema tu stvarnog "ponovo" jer se prethodni poziv aktivira. Pavlu je jasno: "Neopozivi su Božji pozivi. "! Samo tebi to nije jasno.


Ne vječno samo do kraja ovog svijeta jer je Jahvina odluka "Preko Izraela ću se očitovati svijetu". Bogu je svijet važan, vidiš. I Isus je rekao da spasenje dolazi od Izraela... eto po tebi su i Pavao, I Jahve i Isus pričali nešto što se neće ostvariti. Ti Boga želiš srozati. Vidiš, Isus vidi razaranje Jeruzalema i rasejanje Židova, a ipak kaže da spasenje dolazi od Židova...KAO I SVI STROZAVJETNI PROROCI. Kao i druge crkve i tvoji JW zauzimaju teologiju zamjene te kažu da spasenje dolazi od jehovinih svjedoka i sve patnje koje se nanesu njima od svijeta-jao svijetu. A Jahvino ili Jehovino proroštvo kaže za razlog dolaska Mesije - jao onom tko napada Izrael i dijeli njihovu zemlju ili kako jedan stih Psalama kaže "da se ime Izraelovo više nikad ne spominje". Kakav duhovni Izrael...proroštva jasno kažu gdje će se voditi borbe u Izraelu i gdje će se poslije rata pokapati mrtvi. Je li tebi istočno od obale mrtvog mora metafora o mjestu pokapanja Gogove vojske? Vidiš li ti čovječe kako su jehovini svjedoci zaglibili u svojim idejama?

Ti ovdje predamnom nisi problem, tko će šamarati one što se nazivaju "uzoriti rob" i objasniti im da im je teologija puna rupa ko švicarski sir!!




To su pjesmice za prvačiće osnovne škole.
Gde je naša Arka, gde da je nađem?
Možeš li da mi je pokažeš?

Da se ukrcam na vreme.
 
Da li je ovaj današnji Izrael u Arci.
Ko ih danas vodi na putu ka obećanoj zemlji?
Pa čitaj proroštvo momak. Zar ne stoji da će u zadnjim bitkama IZraela (vrijeme suda Božijeg) 2/3 Židova u toj tvojoj "arci" poginuti. Zar ne piše da će oni koji prežive u Jeruzalemu dolazak Krista biti zvani "sveti" ? Budi malo bukvalan gospodine kad to Riječ Božja zahtjeva. JW mućkaroši su zadnja stvorenja koja bi mogla razlikovati bukvalnog od metafore i duhovnog.

Pogledaj ove "duhovne" face momak:

Pa to su face teških kriminalaca...a ovaj prvi na videu koji je nedavno izbačen, alkoholičar još najbolje od njih izgleda.
 
Pa čitaj proroštvo momak. Zar ne stoji da će u zadnjim bitkama IZraela (vrijeme suda Božijeg) 2/3 Židova u toj tvojoj "arci" poginuti. Zar ne piše da će oni koji prežive u Jeruzalemu dolazak Krista biti zvani "sveti" ? Budi malo bukvalan gospodine kad to Riječ Božja zahtjeva. JW mućkaroši su zadnja stvorenja koja bi mogla razlikovati bukvalnog od metafore i duhovnog.

Pogledaj ove "duhovne" face momak:

Pa to su face teških kriminalaca...a ovaj prvi na videu koji je nedavno izbačen, alkoholičar još najbolje od njih izgleda.
Pa čitam proroštvo ali ne vidim u njemu treći savez.

Šta je Hrist, neki šarlatan po tvom tumačenju pisma. Hrist je od Jevreja, spasenje je od Jevreja. Spasenje je preko Hrista i Jevrejima i svim drugim narodima i drugog nema.
Arka plovi prema obećanoj zemlji i na njoj su oni koji su obrezali srce preko Hristove žrtve, sa svakog dela zemlje. Drugog puta ka Jahvi nema. Ne može bez vere u Hristovu žrtvu u obećanu zemlju, niko...pa ni Jevreji. Njima je prvo ovo Jahve rekao, pa onda svim ostalima.
Na te Jevreje se proroštvo odnosi, na one koji preko Hristovog saveza dolaze Jahvi. Drugog puta nema.

A ovaj snimak koji šeruješ je smehoteka. Evo ja bi bolje fotošopiro kao lajik od ovih pljuvača.

Našao si kanal koji od 8.000.000.000 stanovnika na planeti, prati njih 49....i to za 7 godina....evo možeš i ti da ga zapratiš pa da zaokružimo na 50...
E moj Slape. Daleko si ti od istinu kada pratiš ovakve gluposti..
 
Pa čitam proroštvo ali ne vidim u njemu treći savez.
Ne vidiš ti ni drugi. Tko nameće svoje JW vidi samo gluposti.
Pokazuješ daljnje neznanje.... "drugi" savez je iz pozicije očiju Židova koji su prekršili prvi savez a Bog ne kaže drugi savez već kaže o obnavljanju saveza ili dovođenje u red prvog saveza. Bog sa svoje strane nije prekršio savez i rekao je da neće odbaciti svoj savez.
Šta je Hrist, neki šarlatan po tvom tumačenju pisma. Hrist je od Jevreja, spasenje je od Jevreja.
Kao prvo vidi tamo da Isus kaže da je došao samo Jevrejima. Ajde to ospori? Ne pravi Isusa budalom. Isus želu uključiti Jevreje u spasilačku akciju...Zar Bog ne kaže da će se preko Jevreja očitovati svijetu? Ajde to ospori? Neznaš stih? Bog kaže da će Jeruzalem početkom Milenijuma biti duhovna "gora nad svim gorama svijeta"... a to znači daljnja uloga Židova u spasiteljskom činu jer prvi sveci svijeta dolaze iz Jeruzalema. Ajde to ospori? Što kaže proroštvo o tim prvijencima Bogu? Kaže da "Niko nikoga neće učiti Bogu jer će od najmanjeg do najvećeg svi poznavati Boga" Ajde to ospori? A što proroštvo kaže o ostalim narodima svijeta? Dolazit će u Jeruzalem da upoznaju Božje zakone! Ajde to ospori.

Oćeš li i dalje nastavljati svoje sramotno ponašanje prema Božijem narodu Izreelu? Tko je i zašto "Bog Izrealov". Je li Jahve blesav tip koji nije znao da će ga Izreale izdati pa da izvede pametnu odstupnicu kojom kaže; Nećete biti moj narod, odbacit ću vas ako vi mene odbacite" ? Ili je predskazao pad Izraela ali i obnavljanje saveza?

Bog u proroštvu dakle pokazuje cijelu proceduru redosljeda spasičakog čina i tko će sve u njemu učestvovati. Kad sam pred 40 godina u zagrebačkom parku dopustio jednoj jehovinoj svjedokinji da pola sata blebeće predamnom svoju mantru (dugu lekciju obraćanja naučenu napamet) na kraju pri odlasku je rekla da bi željela da preko nje dođe moje spasenje. Mene je Krist krstio vatrom svog neposrednog obraćanja iz oblaka još kao dječaka i to krštenje je eksplodiralo pred nekoliko godina. Meni ne treba "spasenje" preko JW naroda. Ali tebi treba spasenje preko Židova koje će Isus angažirati.



A ovaj snimak koji šeruješ je smehoteka. Evo ja bi bolje fotošopiro kao lajik od ovih pljuvača.

Da znam da bi to bolje izveo jer bi uklonio ono zlato i skupocjene satove sa njihovih ruku. Zašto? Pa zato što si napredniji od njih. Oni su ti ambiciozna gamad koja je isplivala na površinu a tebi je težaš život dao priliku "blago siromasima".


Našao si kanal koji od 8.000.000.000 stanovnika na planeti, prati njih 49....i to za 7 godina....evo možeš i ti da ga zapratiš pa da zaokružimo na 50...
E moj Slape. Daleko si ti od istinu kada pratiš ovakve gluposti..

U svijetu "nigdje pravednika", u svijetu beskrajno mnogo bezumnika, naravno da se argumenti nalaze tamo gdje ih niko ne gleda. Samo mudri mogu iskoristiti dobre argumete. A ja tamo nisam pretplatnik nego preglednik...evo sad idem pregledati što još imaju...možda neki daljni blagoslov dođe preko tebe. I to Bog čini.
 
Poslednja izmena:
A ovaj snimak koji šeruješ je smehoteka. Evo ja bi bolje fotošopiro kao lajik od ovih pljuvača.

Da, smehoteka je koja bi tebi trebala da pravi kneglu u grlu ili si cijepljen od sramote. Ali da li je istina da ta gamad JW nosi na sebi toliko zlata i skupocjenosti i ta skupa odjela poput najmoćnijih političara? Za čije su novce to kupili.

Da li ta gamad prati "svog" učitelja Isusa koji je bio stvarni uzoriti rob ? Je li proroštvo predskazalo Isusovu pojavnost da se na njemu se neće naći ništa privlačno ? Hoćemo li potražiti taj stih momče? Mene muka hvata od traženja jer to zahtjeva manipulacije u riječima koje treba adekvatno staviti na tražilicu... Što ta gamad "rukovodećeg tela" JW ima zajedničkog sa jednostavnim i poniznim Isusom, molit ću lijepo? Ako pronađeš taj proročki stih o Isusovom ponašanju (odjevanju) onda ćeš morati odbaciti te nitkove i lopove jer ne slijede učitelja. Svaka rasprava samnom traži promjene ili i dalje misliš da te razgovorima sa mudrijima od sebe na ništa ne obvezuju.
 
Ne vidiš ti ni drugi. Tko nameće svoje JW vidi samo gluposti.
Pokazuješ daljnje neznanje.... "drugi" savez je iz pozicije očiju Židova koji su prekršili prvi savez a Bog ne kaže drugi savez već kaže o obnavljanju saveza ili dovođenje u red prvog saveza. Bog sa svoje strane nije prekršio savez i rekao je da neće odbaciti svoj savez.
Jovan 3,36
Ko vjeruje sina, ima život vječni; a ko ne vjeruje sina, neće vidjeti života, nego gnjev Božij ostaje na njemu.

Veruju li Jevreji u sina? Ne.

Šta se dešava sa svim onima koji ne veruju u sina?
Božiji gnev je na njima.

Na Jevrejima koji ne veruju u Božijeg Sina je veliki gnev. I tu pomoći nema. Prestupali su Mojsijev zakon i kada god su to radili bili su u gnevu Jahvinom. I to kada su gazili zavet po krvi životinjskoj, a šta misliš koliko će veći gnev na sebe navući gaženjem i nepriznavanjem krvi Sina Božijeg.
Kao prvo vidi tamo da Isus kaže da je došao samo Jevrejima. Ajde to ospori? Ne pravi Isusa budalom. Isus želu uključiti Jevreje u spasilačku akciju...Zar Bog ne kaže da će se preko Jevreja očitovati svijetu? Ajde to ospori? Neznaš stih? Bog kaže da će Jeruzalem početkom Milenijuma biti duhovna "gora nad svim gorama svijeta"... a to znači daljnja uloga Židova u spasiteljskom činu jer prvi sveci svijeta dolaze iz Jeruzalema. Ajde to ospori? Što kaže proroštvo o tim prvijencima Bogu? Kaže da "Niko nikoga neće učiti Bogu jer će od najmanjeg do najvećeg svi poznavati Boga" Ajde to ospori? A što proroštvo kaže o ostalim narodima svijeta? Dolazit će u Jeruzalem da upoznaju Božje zakone! Ajde to ospori.
Nije došao samo Jevrejima. Koristiš nerazumevanje.

Jovan 3,16
Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.

1. Jovanova 2,1Dječice moja! ovo vam pišem da ne griješite; i ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika,
1. Jovanova 2,2I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta.

To što govori o novom savezu više nego jasno se odnosi na Hristov savez. A to da će zemlja biti puna poznanja, se govori o rezultatu Hristove vladavine u budućnosti.
Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima preko koga bi se mogli spasti osim imena Isusa Hrista.
Oćeš li i dalje nastavljati svoje sramotno ponašanje prema Božijem narodu Izreelu? Tko je i zašto "Bog Izrealov". Je li Jahve blesav tip koji nije znao da će ga Izreale izdati pa da izvede pametnu odstupnicu kojom kaže; Nećete biti moj narod, odbacit ću vas ako vi mene odbacite" ? Ili je predskazao pad Izraela ali i obnavljanje saveza?
Bojim se da ti blatiš Jahvin Izrael, a ne ja.

Jel' zastupnik novog saveza Isus Hrist kaže...'da će se njegovi učenici poznato po ljubavi između sebe'?
Pa jel' ti vidiš tu ljubav u današnjem Izraelu?

Ja sam samo iskren i kažem da te ljubavi u današnjem Izraelu nema.
Naprotiv, oni su najdalje od svih naroda na planeti, od Jahvinog saveznika Isusa Hrista.

A ko je Jahvin Izrael danas na planeti, konsultuj se sa nosiocem tog saveza.
Meni ne treba "spasenje" preko JW naroda. Ali tebi treba spasenje preko Židova koje će Isus angažirati.
Bog je taj vid spasenja još pre dve hiljade godina uspostavio i to baš u Izraelu. Njegovi ga ne poznaše pa ga zato ubiše.
Jel' moguće da ga ni ti nisi poznao, već drugog preko Izraela čekaš?

Još jednom ću ti citirati..

Djela apostolska 4,12
Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti.

U svijetu "nigdje pravednika", u svijetu beskrajno mnogo bezumnika, naravno da se argumenti nalaze tamo gdje ih niko ne gleda. Samo mudri mogu iskoristiti dobre argumete. A ja tamo nisam pretplatnik nego preglednik...evo sad idem pregledati što još imaju...možda neki daljni blagoslov dođe preko tebe. I to Bog čini.
Pa ne moraš ti biti pretplatnik ako ih zapratiš.

Ali nećeš ti tu ništa pametno naći. Za sedam godina tip izbacio šest videa i to zadnj pre četiri godine....ko zna da li je i živ.
''Strašno je upasti u ruke svevišnjem Bogu''....svetcu Izrailjevom.
 
Da, smehoteka je koja bi tebi trebala da pravi kneglu u grlu ili si cijepljen od sramote. Ali da li je istina da ta gamad JW nosi na sebi toliko zlata i skupocjenosti i ta skupa odjela poput najmoćnijih političara? Za čije su novce to kupili.

Da li ta gamad prati "svog" učitelja Isusa koji je bio stvarni uzoriti rob ? Je li proroštvo predskazalo Isusovu pojavnost da se na njemu se neće naći ništa privlačno ? Hoćemo li potražiti taj stih momče? Mene muka hvata od traženja jer to zahtjeva manipulacije u riječima koje treba adekvatno staviti na tražilicu... Što ta gamad "rukovodećeg tela" JW ima zajedničkog sa jednostavnim i poniznim Isusom, molit ću lijepo? Ako pronađeš taj proročki stih o Isusovom ponašanju (odjevanju) onda ćeš morati odbaciti te nitkove i lopove jer ne slijede učitelja. Svaka rasprava samnom traži promjene ili i dalje misliš da te razgovorima sa mudrijima od sebe na ništa ne obvezuju.
Veruješ da su ovo zadnji dani, zato te i pitam za 'arku' gde je da mi je pokažeš, a ti ćutiš.

Ima li Bog danas na zemlji neku zajednicu?
Pa još kaže da je nipošto ne ostavljamo kada vidimo da se dan približava.
Koja je to zajednicu ove 2023 godine?

Daj mi to reci.
Nonstop mi pričaš, naopširno nešto što te ne pitam.
Rekao si koji nisu i to više puta.
Daj mi sada reci koji jesu?
 
Veruju li Jevreji u sina? Ne.

Dakako da vjeruju, on je centar njihove teologije i nade spasenja. Mesija. Jehošua. Samo što su Isusa posprdno zvali Ješu jer se nazivao Jehošuom. NO još svetije im je ime Sin BOžji pa su rekli da svako ko se tako nazove zaslužuje smrt. Time što nisu u Isusa vjerovali kao Sina Bpožijeg jer im se zamračilo proroštvo ne znači da nisu vjerovali u Sina Božijeg. Dublje razumiju značenje njegove pojavnosti nego ti.


Na Jevrejima koji ne veruju u Božijeg Sina je veliki gnev. I tu pomoći nema.

Vi JW ste bolno odvratni Bogu jer izmišljate novo proroštvo da že Bog odbaciti svoj savez sa Židovima i da se svijetu neće očitovati preko Židova već preko Bruklinske kamarile, one gospode u skupocjenim odjelima i zlatom. Što ti vidiš nemogućim Bog će učiniti mogućim. Je li u Evanđelju poznata takva misao !? I vama se zamračilo proroštvo o drugom dolasku Sina i prčate gluposti odbacujući sve prorošto o tome.

Prestupali su Mojsijev zakon i kada god su to radili bili su u gnevu Jahvinom. I to kada su gazili zavet po krvi životinjskoj, a šta misliš koliko će veći gnev na sebe navući gaženjem i nepriznavanjem krvi Sina Božijeg.

"Krv njegova na nas i našu djecu" je izvršena. Što kaže proroštvo; da su primili dvostruko ! A koga Bog ljubi toga i bije! Je li ti to poznato. Što kaže još proroštvo; "Tješite Židove, recite im da su primili dvostruko za svoje grijehe". Ti si tu da nastaviš biti po Židovima i danas samo zato što oni po proroštvu preotimaju prvenstvo kršćanima ili "preciznije" bandi JW koja si umišlja da su novi Božji narod. Što kaže proroštvo za narode svijeta u kojima su živjeli Židovi ? Ovo ti je pitanje važno momče jer govori o tome da će se većina Židova jednom vratiti u Izrael? Dakle to što će Jahve učiniti narodima među koje je rasejao Židove vredi danas jer su se nedavno Židovi maslovno vratili u Izrael, vjerovatno 80 % Židova iz svijeta vratilo se od 1948. do 1990. godine ili najveće migracije Židova iz Rusije. Us spomenuh tebi to odvratno proroštvo o povrtku Židova u tvoj "duhovni" Izrael...koji skroz naskroz remeti ideju JW da su sva opširna starozavjetna proroštva o Izraelu kao centru svjetske borbe Božije sa mrziteljima Izraela zapravo u prenesenom smislu...pa će Isus morati doći u NJujork da spašava "svoje". Ja ne znam što to ne počnete otvoreno govoriti...
Nije došao samo Jevrejima. Koristiš nerazumevanje.

Jovan 3,16
Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.

Ništa ne razumiješ...sve po svom redosljedu. Samarićanka na bunaru je bila pametnija od tebe i mene kad je spoznala da je Isus došao nežidovima sa malo energije i blagoslova; kao što pas dobije hrane ispod stola koja padne nepažnjom.

To što govori o novom savezu više nego jasno se odnosi na Hristov savez.
Da, samo vi Raselovi i Ruterfordovi svedoci nemate pravo o tome pričati jer vas Isus poziva da budete njegovi svedoci a vi izmišljate da vam je Isus sporedno ime. Nma ništa jasnijeg u proroštvu da je "novi savez" obnova starog saveza i da će biti obnovljen sa Izraelom. Sve proroštvo govori kako će Mesija doći u "gore Izraelove" u "Jošefatsku dolinu", na Goru Sionsku i Jeruzalem jer će se na svim tim mjestima /doslovnim/ uništavati "narodi svijeta". A gdje će se pokapati ti ubijeni narodi? Zar nije određeno mjesto kolektivne grobnice na doslovnom mjestu kraj Mrtvog mora? Zar Bog nije mislio na sve detalje proroštva o "harmagedonu". Naravno,četvrto mjesto velikog uništavanja je i Megido dolina ja sjeveru Izraela i iz njega dolazi izraz "Harmagedon"

Što je po tebi Bog? Neki šeprtljanac koji nije znao što će Židovski narod učiniti pa neće vrediti ni sva njegova silna i precizna i sveobuhvatna proroštva koja se opisuju na Izraelskim mjestima !?

Bojim se da ti blatiš Jahvin Izrael, a ne ja.

Ja svakako blatim neki "duhovni" Izrael jehovinih svedoka po kojima Isus zapravo neće niti doći u Izrael nego će se spustiti u Njujork gdje ste se nedavno preselili, da spašava tu bandu šminkera sa zlatom i velikih trbušina koji su čak odbili da prime njegov poziv i da se zovu "Hristovi svedoci" ...
Pa jel' ti vidiš tu ljubav u današnjem Izraelu?

Naravno da vidim...svi su Židovi zajedno i nema više dvije kraljevske loze; Izraeilova i Judina, nema više svađe među njima kao među jugoslovenima. Zar nema u bibliji proroštvo da će se Izrael i Juda ujediniti u jedan narod ? Ajde gukni ptičico; kad se je to proroštvo dogodilo.

Jel' moguće da ga ni ti nisi poznao, već drugog preko Izraela čekaš?

Ja govorim o dva Isusova silaska i poznam proroštvo što će se odgađati i u drugom Isusovom silasku, a ti mi pripisuješ sa odbacujem Isusa Nazarećanina samo zato što ti se ne sviđaju Isusove akcije u drugom dolasku koje se odigravaju na području Izraela. Neka ti bude na tvoju slavu.

Za sedam godina tip izbacio šest videa i to zadnj pre četiri godine....ko zna da li je i živ.

I ja imam samo jedan video, probni kad sam ga pred valjda 12-13 godina postavio...upišem na tražilici pet slova i gledam se...

''Strašno je upasti u ruke svevišnjem Bogu''....svetcu Izrailjevom.
Eto...Bog mene drži...15 godina imam svoje analize protiv mnogih pa i protiv JW kamarile.
 
Poslednja izmena:
Dakako da vjeruju, on je centar njihove teologije i nade spasenja. Mesija. Jehošua. Samo što su Isusa posprdno zvali Ješu jer se nazivao Jehošuom. NO još svetije im je ime Sin BOžji pa su rekli da svako ko se tako nazove zaslužuje smrt. Time što nisu u Isusa vjerovali kao Sina Bpožijeg jer im se zamračilo proroštvo ne znači da nisu vjerovali u Sina Božijeg. Dublje razumiju značenje njegove pojavnosti nego ti.




Vi JW ste bolno odvratni Bogu jer izmišljate novo proroštvo da že Bog odbaciti svoj savez sa Židovima i da se svijetu neće očitovati preko Židova već preko Bruklinske kamarile, one gospode u skupocjenim odjelima i zlatom. Što ti vidiš nemogućim Bog će učiniti mogućim. Je li u Evanđelju poznata takva misao !? I vama se zamračilo proroštvo o drugom dolasku Sina i prčate gluposti odbacujući sve prorošto o tome.



"Krv njegova na nas i našu djecu" je izvršena. Što kaže proroštvo; da su primili dvostruko ! A koga Bog ljubi toga i bije! Je li ti to poznato. Što kaže još proroštvo; "Tješite Židove, recite im da su primili dvostruko za svoje grijehe". Ti si tu da nastaviš biti po Židovima i danas samo zato što oni po proroštvu preotimaju prvenstvo kršćanima ili "preciznije" bandi JW koja si umišlja da su novi Božji narod. Što kaže proroštvo za narode svijeta u kojima su živjeli Židovi ? Ovo ti je pitanje važno momče jer govori o tome da će se većina Židova jednom vratiti u Izrael? Dakle to što će Jahve učiniti narodima među koje je rasejao Židove vredi danas jer su se nedavno Židovi maslovno vratili u Izrael, vjerovatno 80 % Židova iz svijeta vratilo se od 1948. do 1990. godine ili najveće migracije Židova iz Rusije. Us spomenuh tebi to odvratno proroštvo o povrtku Židova u tvoj "duhovni" Izrael...koji skroz naskroz remeti ideju JW da su sva opširna starozavjetna proroštva o Izraelu kao centru svjetske borbe Božije sa mrziteljima Izraela zapravo u prenesenom smislu...pa će Isus morati doći u NJujork da spašava "svoje". Ja ne znam što to ne počnete otvoreno govoriti...


Ništa ne razumiješ...sve po svom redosljedu. Samarićanka na bunaru je bila pametnija od tebe i mene kad je spoznala da je Isus došao nežidovima sa malo energije i blagoslova; kao što pas dobije hrane ispod stola koja padne nepažnjom.


Da, samo vi Raselovi i Ruterfordovi svedoci nemate pravo o tome pričati jer vas Isus poziva da budete njegovi svedoci a vi izmišljate da vam je Isus sporedno ime. Nma ništa jasnijeg u proroštvu da je "novi savez" obnova starog saveza i da će biti obnovljen sa Izraelom. Sve proroštvo govori kako će Mesija doći u "gore Izraelove" u "Jošefatsku dolinu", na Goru Sionsku i Jeruzalem jer će se na svim tim mjestima /doslovnim/ uništavati "narodi svijeta". A gdje će se pokapati ti ubijeni narodi? Zar nije određeno mjesto kolektivne grobnice na doslovnom mjestu kraj Mrtvog mora? Zar Bog nije mislio na sve detalje proroštva o "harmagedonu". Naravno,četvrto mjesto velikog uništavanja je i Megido dolina ja sjeveru Izraela i iz njega dolazi izraz "Harmagedon"

Što je po tebi Bog? Neki šeprtljanac koji nije znao što će Židovski narod učiniti pa neće vrediti ni sva njegova silna i precizna i sveobuhvatna proroštva koja se opisuju na Izraelskim mjestima !?



Ja svakako blatim neki "duhovni" Izrael jehovinih svedoka po kojima Isus zapravo neće niti doći u Izrael nego će se spustiti u Njujork gdje ste se nedavno preselili, da spašava tu bandu šminkera sa zlatom i velikih trbušina koji su čak odbili da prime njegov poziv i da se zovu "Hristovi svedoci" ...


Naravno da vidim...svi su Židovi zajedno i nema više dvije kraljevske loze; Izraeilova i Judina, nema više svađe među njima kao među jugoslovenima. Zar nema u bibliji proroštvo da će se Izrael i Juda ujediniti u jedan narod ? Ajde gukni ptičico; kad se je to proroštvo dogodilo.



Ja govorim o dva Isusova silaska i poznam proroštvo što će se odgađati i u drugom Isusovom silasku, a ti mi pripisuješ sa odbacujem Isusa Nazarećanina samo zato što ti se ne sviđaju Isusove akcije u drugom dolasku koje se odigravaju na području Izraela. Neka ti bude na tvoju slavu.



I ja imam samo jedan video, probni kad sam ga pred valjda 12-13 godina postavio...upišem na tražilici pet slova i gledam se...


Eto...Bog mene drži...15 godina imam svoje analize protiv mnogih pa i protiv JW kamarile.
O kom ti Hristu pričaš?
O onom što je došao ili onom kog Jevreji čekaju?

Ti tako pričaš kao da Sna čovečijeg (Hrista) ne priznaješ, nego i ti čekaš mesiju.
Jel' prorečen da će doći, pa i gde će doći u kom plemenu će doći, da će se sablazniti o njega, da će ga ubiti, da će vaskrsnuti, da će uspostaviti novi savez, da je on jedini put Ocu, da nas on večno miri sa Bogom.
Pa poznaše li ga Jevreji?! Jeste jedna mala grupa i ona je blagoslovena. A ovi drugi su u Božijim očima samo prah. Ubiše ga.

Jel' hoćeš da kažeš da sve one koji veruju u Hrista i krštavaju se u njegovo ime, da su blesavi a Jevreji su pametni. Jesu li Apostoli ludi kada kažu da krštenje spašava.
Svojim nerazumevanjem pisma, svodiš Hrista na ništa i Božiji put spasenja na glupost. Nema drugog puta ni za jedan narod na planeti ka Bogu osim Hrista, i Bog neće trasirati drugi put, jer boljeg puta nego po Sinu nema. Pa jesu li i Apostoli blesavi kada kažu od koga zavisi spasenje.

Čitaj to malo bolje Slape kod mene si ponavljao razred.
Ko nema Sina nema ni Oca. Jevreji ga nemaju.

1. Korincanima 16,22
Ako ko ne ljubi Gospoda Isusa Hrista da bude proklet, maran ata.

Ne mesiju, već Hrista....onog što je došao. Ko ga ne ljubi da je proklet.
 

Back
Top