Quantcast

Košarkaška reprezentacija Srbije

sreckom92

Zainteresovan član
Poruka
453
Ovom timu je malo falilo da ide u borbu za zlato. Protiv Spanije smo se potpuno pogubili na terenu, i tu u drugoj cetvrtini da budem precizan. I eto, jedan takav pad koncentracije nas je ubio u pojam. Mogli smo Argentinu da dobijemo, ali sta je tu je. Rezultatska klackalica se ponekad okrene i na drugu stranu. Ponekad je sreca odlucujuci faktor, a ponekad se sve svede na jedan odlucujuci potez.
Mi smo 2002-e osvojili, i naravno da dizemo tu reprezentaciju u nebesa. Ali niko ne pominje zadnje momente regularnog toka utakmice, kad su nam sudije progledale kroz prste. Argentinci i dan danas to zovu kradja veka, a mi nikad i ne pominjemo. Ili kad su Amerikanci te godine promasili par trojki protiv nas u zadnjoj cetvrtini.
Da nam sudije nisu bile u tom odlucujucem momentu naklnjene, mi bi sad pricali drugu pricu. Isto tako, sa ovim timom Srbije, desili su se momenti koji bace mrlju na sve sto su uradili. Sta da Argentinci nisu ubacili jednu ili dve od onih ludackih trojki?

Dobro, sad su sve ovo glupe price. Ali ono sto ja hocu da kazem je:
Nas narod je veoma gadan. Kad kosarkasi izvedu neke poteze koji su bili cista sreca, onda ih dizemo u nebesa. A ne gledamo to da nas je puno puta samo taj jedan momenat delio od potpunoh kraha. Ne zanima nas kad sudije pokradu naseg protivnika, i to uopste ne umanjuje nasu euforiju.
I kad se jednom desi poraz, mi odmah nalazimo razne krivce.

Ja samo mogu da kazem svaka cast reprezentaciji. Mogli su celo ovo prvenstvo za malu nijansu bolje da odigraju, i vec bi bili u razgovoru za medalju.
Barem su pobedili Amerikance, kakve takve, i malo poboljsali utisak.
Ali na kraju, opet kazem:
Svaka cast igracima, i svaka cast Djordjevicu.

Sta god drugi da pricali.

Truman

Elita
Poruka
15.604
Svaka cast igracima, i svaka cast Djordjevicu.

Након онаквих грешака против Шпаније и Аргентине тешко да могу да га гледам више исто. А што се тиче победе против Амера то је лепо, али нема неку тежину ако погледамо како су и они приступили том мечу и уопште какве су снаге на овом такмичењу.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.193
Ova pobeda protiv Amerikanaca je svakako popravila utisak i na neki nacin izvukla prvenstvo za nas (iako ce se vratiti bez medalje).

Mislim moze o ovim Amerikancima d prica ko sta oce ali ipak tu su im 4 igraca iz startne postave Bostona, jos 2 Ol'Star igraca iz startne postave Milvokija koji je igrao finale istocne konferencije ove godine, jedan Donovan Micel superstar Jute, najbolji bloker lige Majls Tarner, jedan od najboljih trojkasa lige i mislim najbolji po procentu suta za 3 prosle sezone Dzo Heris, Herison Barns koji vec ima zlato iz Rija, Plamli je isto igrao na SP 2014 u Spaniji (doduse i tad je vise bio vodonosa i mahac peskirom kao i sad) , plud predvodjeni legendarnim Gregom Popovicem, Stivom Kerom (koji ima 5 NBA titula kao igrac i jos 3 kao trener), Lojdom Pirsom trenerom Atlante i legendarnim NCAA trenerom Dzoj Rajtom.
Ipak kad pogledas ovako Kemba Voker, Donovan Micel, Kris Midlton, Dzejson Tejtum, Markus Smart, Dzejlen Braun, Harison Barns, Majls Tarner, Dzo Heris, Bruk Lopez sve su to ozbiljna NBA imena, lideri u svojim ekipama i trebalo je to pobediti (pa makar i u borbi za peto mesto), ok ova pobeda mozda ne moze da se meri sa onom pobedom nad njima u Indijanapolisu ali je svakako znacajna za nasu kosarku i za moral ekipe i navijaca i uliva neku nadu za neki buduci period.

Sad mogu neki da pominju ko im sve fali , mada opet i te njihove glavne neke zvezde kao Lebron, Durent, Kari, Lilard i ostali su uglavnom vec u 30-im , a neki su i skloni povredama i vec su i osvajali neka velika takmicenja sa reprezentacijom pa je pitanje koliko ce i u nekim narednim prilikama hteti da igraju i koliko ce moci da racunaju na njih , tako da verovatno dobar deo ovih igraca ovog tima cemo gledati i na nekim narednim velikim takmicenjima.

U svakom slucaju mislim da ipak rezultat nase reprezentacije ne moze da se opise kao debakl ili blam, jeste izgubili smo tu utakmicu protiv zaista odlicne Argentine u tom momentu ali to je sport a i sistem je malo takav i nepravedan da eto mesec ipo dana priprema, 10 pripremnih utakmica, utakmice prve 2 faze takmicenja po grupama i da sve to staje u tu jednu utakmicu koja odlucuje sudbinu ekipe i pravi razliku izmedju istorijskog uspeha i "debakla" i da eto odigras super pripremni period, izdominiras u prve 2 faze i eto izgubis u 1/4 finalu i vec auu katastrofa, pa nije bas to tako kako se nekima cini.

Tako da ipak su se iskupili ovom pobedom protiv Amerikanaca i ipak mogu da se vrate kuci uzdignutih glava, a i 5. mesto uopste nije tako los plasman, ok nadali smo se vise ali sta sad, bice jos prilika.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.193
Mislim tako se potrefilo sad sta da radimo, eto recimo na OI u Riju smo imali 4 poraza i prvenstvo zavrsili sa skorom 4-4 pa smo eto uzeli srebro, sad prvenstvo cemo verovatno zavrsiti sa 6-2 a bicemo verovatno peti , proslo SP 2014 takodje , zavrsili smo sa 4 poraza i skorom 5-4 pa smo isto uzeli srebro a sad skor 6-2 nije bio dovoljan ni za polufinale, mislim sta sad , to je sve sport, tako se potrefilo.

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.082
Милојевић је одличан стручњак за напредак играча. За игру на ниском посту и доктор. Под његовим надзором су многи, посебно центри, опасно напредовали. Бобан је 2012-е био на путу да нестане, Дејан га је узео под своје, у сезони 2012-13 нестваран напредак и избрусио је од тог Бобана легитимног ЕЛ играча. Слична прича се понавља са Муслијем, Николом Јанковићем, за годину у Меги вратио их је на прави колосјек, иако морамо бити увијек свјесни и лимита играча..
И Јокића је "избрусио" за ен-би-еј, и овог Битадзеа од чега ће ипак грузијска кошарка имати користи.

Има ту још младих играча који су уз његов надзор напредовали, касније када оду у бијели свијет, зависи већ како који добије шансу. Мишко у правилу са доста пажње прилази избору клуба млађих играча, некад и маши.
Дејан није показао жељу за рад у клубу гдје постоји резултатски императив, и не знамо како ће функционисати под притиском. Ова ситуација гдје може на миру да ради на напредку играча му више одговара, и у тој улози је, по мени, најкориснији.
А тек притисак у репрезентацији, ту се лако изгори.
Мега јесте фабрика играча, али од тога има користи и српска кошарка. Некад посредно и штете, ако Мишко крене у неке своје шеме, но то је друга тема.

Било би можда корисније поставити га за селектора неке од млађих националних селекција, прије свега У-20, са тим узрастом има најбољу конекцију, а и доста тих играча који би се нашли у тој селекцији је он избрусио. По мени требало га је и прије поставити.

Видјећемо ко послије Салета. Није ту само селектор, ваља размислити и о помоћницима, и ту би Дејан био можда од веће помоћи јер ће он знати детектовати неке ствари на ниском посту током самог такмчиња, помоћи и код позиционирања, заграђивања, некад прави савјет у правом тренутку пуно значи.
Имамо добрих стручњака, и млађих, неко "звучније име" је можда добро због ауторитета код играча, да селектор није принуђен бирати "линију мањег отпора" (мада и ту је Сале када је повео 6+6, бирао "линију мањег отпора", тако да је дискутабилно са ауторитетом), у сваком случају има добрих рјешења.
Но о том, потом.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.193
Упозоравао сам да ми је мало "сумњиво" то што тако убедљиво добијамо припремне мечеве...;)
Нада се ново селектору и новој енергији јер нам је потребна.
Pa i meni je to bilo malo "sumnjivo" jer kad tad moracemo malo da popustimo i da imamo los dan.

Ja bas mislim da treba ostaviti Saleta, ipak je preporodio nasu kosarku, odveo nas u 3 finala, cak i ove neke greske koje je pravio na ovom prvenstvu su isto neko iskustvo za njega i skola i verujem da ih nece ponoviti opet , a i generalno ovako ima autoritet kao igracka legenda, tu neku energiju, harizmu i zna da motivise igrace, samo malo da iskulira sa sujetom i bice sve super.

Mislim siguran sam sad da ni u ludilu vise na prvenstvo ne bi poveo 6 unutrasnjih igraca, mislim tako nesto su jedino jos Hrvati uradili na EP 2009 kada im je Repesa bio selektor i naravno izvisili.

Poruka
19.233
Volio bih da za selektora dodje Milojevic iz Mege.Mlad trener i da mu se pruzi sansa.Neki stari vuk u strucni stab da moze da mu pomogne iskustvom.Sta vi mislite o tome?Da li je to dobro rjesenje ili lupam gluposti?
Milojevic je najbolje resenje a peto mesto je neuspeh bez Olimpijade.
Koje igrace treba dovesti Djordjevicu da bi pobedjivao? Odakle?
Bojim se da ce ubuduce biti puno "povredjenih" igraca kad budu
pozivani u reprezentaciju....sto bi lomili noge da "revijalni" igraci
imaju dan za trojke...

Poruka
19.233
Милојевић је одличан стручњак за напредак играча. За игру на ниском посту и доктор. Под његовим надзором су многи, посебно центри, опасно напредовали. Бобан је 2012-е био на путу да нестане, Дејан га је узео под своје, у сезони 2012-13 нестваран напредак и избрусио је од тог Бобана легитимног ЕЛ играча. Слична прича се понавља са Муслијем, Николом Јанковићем, за годину у Меги вратио их је на прави колосјек, иако морамо бити увијек свјесни и лимита играча..
И Јокића је "избрусио" за ен-би-еј, и овог Битадзеа од чега ће ипак грузијска кошарка имати користи.

Има ту још младих играча који су уз његов надзор напредовали, касније када оду у бијели свијет, зависи већ како који добије шансу. Мишко у правилу са доста пажње прилази избору клуба млађих играча, некад и маши.
Дејан није показао жељу за рад у клубу гдје постоји резултатски императив, и не знамо како ће функционисати под притиском. Ова ситуација гдје може на миру да ради на напредку играча му више одговара, и у тој улози је, по мени, најкориснији.
А тек притисак у репрезентацији, ту се лако изгори.
Мега јесте фабрика играча, али од тога има користи и српска кошарка. Некад посредно и штете, ако Мишко крене у неке своје шеме, но то је друга тема.

Било би можда корисније поставити га за селектора неке од млађих националних селекција, прије свега У-20, са тим узрастом има најбољу конекцију, а и доста тих играча који би се нашли у тој селекцији је он избрусио. По мени требало га је и прије поставити.

Видјећемо ко послије Салета. Није ту само селектор, ваља размислити и о помоћницима, и ту би Дејан био можда од веће помоћи јер ће он знати детектовати неке ствари на ниском посту током самог такмчиња, помоћи и код позиционирања, заграђивања, некад прави савјет у правом тренутку пуно значи.
Имамо добрих стручњака, и млађих, неко "звучније име" је можда добро због ауторитета код играча, да селектор није принуђен бирати "линију мањег отпора" (мада и ту је Сале када је повео 6+6, бирао "линију мањег отпора", тако да је дискутабилно са ауторитетом), у сваком случају има добрих рјешења.
Но о том, потом.
Odmah kalkulacije. Milojevic je pravo resenje.

KninGrad

Aktivan član
Poruka
1.917
Cestitke Argentini.Hvala i nasim igracima na svim radosnim trenucima koje su nam pruzali u proslosti.Evo sada ce biti promjena selektora i strucnog staba,pa cemo vidjeti sta ce nam to donijeti.Ovo je ipak sport tj. igra.Sada je bilo lose,ali neki drugi put Fortuna ce nas pogledati.Sada ce Srbi da pljuju bolje od sebe.
Ne bi trebalo menjati trenera. Ucis i ides dalje. Ali videlo se da su neki igraci bas umisljeni i bezobrazni, neprimerno se ponasaju kao divljaci.

rz brzotrz 1972

Zainteresovan član
Poruka
193
Kad se igra rastereceno, mnogo se lakse igra, to se sad videlo. Konacno trojke, sutirajte ljudi, pa to je filozofija moderne kosarke, ne mozes pobediti bez trojki
Kako mislis sutirajte?Pa sutiralo se,ali poslije puno promasaja izgubilli su samopouzdanje.Poslije se gledalo daj da ne sutam ja.Bogdan ce,jer on kao lider mora.Onda odigras da Bogdan nema otvoren sut,vec sve preko igraca i tada je jako tesko pogoditi.

KninGrad

Aktivan član
Poruka
1.917
Kada se neki igrac nije odazivao u reprezentaciju ja sam ga precrtavao kao covjeka.Nikada vise.Poslije ovakvih komentara i psovanja majki kosarkasima svaki koji razduzi dres za mene nije kriv.Citav region se raduje sto su nam kosarkasi kiksnuli.Kada su pobjedjivali misevi se nisu smjeli javiti.Davno je narod rekao.U dobru se ne ponesi,a u zlu se ne ponizi.Dok sam bio vatreni navijac najglasniji sam bio kada moj tim primi gol.Tada treba dati podrsku i biti veliki.Zato.Srbija,naprijed kosarkasi.A boli,bas boli.
Pa to je srpski mentalitet, da brzo zaboravljamo i uvek pljujemo na svoj tim. Sto se tice regiona, zar se neko iznenadio da se oni vesele srpskom neuspehu?