Quantcast

Košarkaška reprezentacija Srbije

kapetanmark

Iskusan
Poruka
5.321
Jesi ti prirodno toliko glup ili treniraš?
Leči komplekse?
Ili što bi svako manje gl.up od tebe rekao "pomaže svom detetu".
Kada sam igrao košarku nisam znao koliko znam danas, nisam bio spreman da sve žrtvujem radi košarke...Ali danas znam, ali sam i tada i sada znao više nego što ćeš ti ikada saznati.
I da u pravu si......Po pitanju uspeha u košarci ja nisam ni crno pod noktom Djordjeviću....
Ali ovde nisam problem ja, nego je problem što Djordjević nije ni crno pod noktom biolo kom drugom selektoru koji je osvojio bilo kakvu medalju, makar i sa Balkanijade.
Moja zemlja je PETOSTRUKI svetski prvak......Sramotno je da na klupi ima takvog pajaca.....
Sada si pametnjakovic ?

Sad si prohujo s vihorom

Tata jovice pajac si ti

Truman

Elita
Poruka
15.451
Јокић је био солидан, био би одличан да је имао улогу као у Денверу. Тако да...до сада сам Ђорђевића сматрао за човека који зна шта ради, након овог случаја са 4 центра + Бирча изгубио сам поверење.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.423
Ako bi vecina sa foruma uradila ovo sto je uradio Djordjevic sta bi tek ti toliko strucan uradio?
Ne znam šta bih ja uradio ali zasigurno bi na svetsko poveo Dobrića,Simanića,Miškovića,Micova umesto Raduljice,Birčevića,Simonovića,Marjanovića.......Obavio bih razgovor sa Markovićem i molio ga da se vrati u reprezentaciju, ako potvrdi vodio ga umesto Mićića.
Pripremne utakmice bih koristio da uigram najjaču petorku, ali i da uigram Jokića sa svim šuterima u ekipi, gde bi Jokić na svakoj utakmici igrao najmanje 30 minuta da se uigra sa svima.
Na parketu bi vreme provedeno na četvorci bilo minorno, prema potrebi utakmice i promene taktike.
Bjelica bi igrao svoju prirodnu poziciju, Bogdanović ne bi morao da prevodi loptu pored živih plejeva, uigravao bi petorku bez Jokića, sa Milutinovim i Bjelicom na četvorci.
Eto ja mislim da bi i ovo bilo dovoljno za medalju, a verovatno i za mnogo više.....

rz brzotrz 1972

Zainteresovan član
Poruka
189
Mnogo toga treba da se poslozi za bilo kakvu medalju.I znanje isreca i zdravstveni momenat i zrijeb i desavanja u grupi i ispadanje rivala u nokaut sistemu.Ja sam laik za kosarku,mnogo toga ja ne vidim iz strucnog ugla.Ali znam da se ne smije pljuvati po igracima,ako hocemo da se ponovo odazovu.O psovanju majki da ne pricam.Nema veze sto je ovo samo forum.

KiZo

Poznat
Poruka
9.138
psovanje majki i ostaloga je drill treba ih spustiti na zemlju i onda ih trgnuti iz letargije, trener je najveci psiholog igrace treba gurati do granice odrediti gde je i ne preko toga , to ti je ko u vojsci komandir stalno psuje sve po spisku i vice nije dobro ,pa radis radnju jos 100 puta dok ne bude perfektna i zatvorenih ociju.
kad se osvoji zlato sve se to zaboravi i bude smesno.
to svileni sale ne zna i ne ume da se nametne. treba da se zna kostur tima od 2-3-4- igraca i tacka. plejmejker treba da bude kapiten i tacka. to se znalo uvek. ovaj ne zna gde udara , pogubi se cim vidi da je nadigran. steta jer barem vrhunskih trenera ne manjkamo!
sale djordjevic je bio odlican igrac a los trener nista novo ima takvih primera kolko oces , zeljko obradovic je bio prosecan igrac a odlican trener eto tako ti je to.

necu coveku da se mesam u porodicu ali jako je negativno to guranje dece po svaku cenu i teske posledice na mladje selekcije, vise nije kosarka zabava i zezanje nego klanica i mrznja. bolje da decko bude prosecan ima nedostatke ali da ih popravlja ima male uspehe i svake godine napreduje nego da dodje neki mali vec polusavrsen i onda napreduje vrlo malo nema taj osecaj da rad se isplati i jos kad tata sve zna pisi propalo.

filipos

Aktivan član
Poruka
1.446
Glupost. Sale je trenerski mag i genije.
Nadam se da se sprdas sa ovim, ako ne onda ocigledno ne vidis nista.

Djordjevic je nikakav trener, pun sujete. Ne sporim osvojene medalje, ali ima li kluba koji ga nije otpustio? Moze da bude samo motivator i da se igra na neko ludilo.

Koliki moron treba da budes da budes i povedes 4 centra + nesposobnog Bircevica? Ako se neko ne uklapa u tvoju filozofiju ne zoves ga ili ga zoves jer te neko pritiska. Ajde poveo si silne centre, a onda Jokica gurnes na cetvorku, Bjelicu spustis na poziciju tri (zbog mase koju je dobio u nba i tesko mu je da isprati brzeg igraca). Ekipa sa jednim krstenim bekom suterom ne moze da osvoji nista.

Zatim je poveo Micica za ciju je situaciju sigurno znao, a sa tim saznanjem nije smeo da ga vodi bez obzira koliko igrac zeli.

Koju smo mi to uigranu akciju imali na celom prvenstvu? Nismo imali ni prvu petorku. Ko je tu kriv igraci ili selektor? Skariolo mu je odrzao cas kosarke... Kokoskov takodje

MinjaRobokap

Početnik
Poruka
17
Ne vidim razlog da se pljuje Sale Djordjevic, covek je legenda. Sto se tice njegovog trenerskog umeca, on je zaista malo iznad proseka. Ipak, takav je vratio veru u kosarku, ako se setimo da je Duda uzeo samo jednu medalju od 2002, Sale je uzeo dve u vrlo kratkom roku. Nazalost, nije se snasao u tim nekim momentima, nije pronasao nacin da pobedi ni Spance ni Argentince, ni igraci nisu imali neku energiju, dosta nekih spoljnih faktora i pritisak su ucinili da popuste. Pa, ja sam svaku tekmu igrao Bjelicu plus, ljudi. Ko bi rekao da ce on da podbaci onoliko. Nesto nije stimalo. IPAK, valja napomenuti da Teo, Gagi i Kalina nisu igrali i da su nam mnogo nedostajali, sto zbog resenja u napadu sto zbog resenja u odbrani. Kampaco ne bi prosao tri puta da je Gagi bio tu. No dobro, momci su kvalitetni kao ljudi, ne mogu da se zamerim upste, za razliku od fudbalera npr...

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.129
Pa sad bas nece biti da se nije dokazao kao trener, ipak odveo nas je u 3 finala i jedno polufinale (uprkos relativno limitiranom timu) , dok cuveni Duda nas je samo odveo u to finale na EP 2009 i ajde do polufinala na SP 2010 ali EP 2011 debakl, na OI 2012 u Londonu nismo ni otisli, na EP 2013 isto debakl.

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
937
Када вреднујемо учинак наше селекције, колико је селектор са стручним штабом урадио добар посао или не, ваља имати у виду и тадашњи квалитет екипе, реалне могућности са нагласком на ово реалне, околности, повреде (или откази) прије такмичења, повреде током самог такмичења, неке друге околности као што је рецимо Васин губитак на овом СП што такође утиче на тим, некад неке и не знамо.

Када је у питању ера Душана Ивковића 2008-13, његов трећи мандат, он је преузео тим након дебакла на ЕП 2007-е, када Србија није прошла ни групну фазу. Бјеше тада, као што је то већ 20 и кусур љета, "експерата" који су прорицали како слиједи суноврат српске кошарке, потоп, међутим Србија те 2007 бјеше европски првак у свим млађим категоријама У-16, У-18, У-.20, и свјетски првак У-19. Материјала бјеше, наравно од тих играча, као што то и увијек бива, тећ ће 1/3 (у најбољем случају) остварити у сениорима оно што у јуниорским данима обећава, али мора ту бити оних који ће неки ниво достићи.

Како год, Дуда је преузео репрезентацију у тешком тренутку, урадио оно што је било једино логично, кренуо у подмлађивање репрезентације, успјешно одрађене квалификације за ЕП, на ЕП са далеко најмлађом репрезентацијом, 3 године у просјеку млађом од свих осталих узима сребро, што је реално мало ко очекивао. На СП одлично 4.мјесто, када погледамо и састав и имајући у виду младост, одличан резултат, медаља би била подвиг, 4.мјесто је одличан резултат.
На ЕП 2011 задесио нас је пех, прије најважнијег меча 1/4Ф повреде нам се Тепић и Рашић одиграмо тај меч против Руса само са 3 ниска, наравно пораз, на крају 8.мјесто. Нису испуњена очекивања, али и никако дебакл, резултат који су одредиле околности, да смо у мечу 1/4Ф имали макар једног од поменуте двојице, вјероватно би Русе добили, но у спорту се дешавају и малери. Та екипа је по неком тадашњем рејтингу играча била можда које мјесто изнад, при томе морамо имати у виду да и то бјеше (још увијек) јако млада екипа.
ОИ су пропуштене. Пред ЕП 2013-е су нашу селекцију сустигли бројни малери, повреде, ровитост важних, бјеше и лоше конекције Дуде са некима, и на ЕП је отишла лимитирана екипа којој је једини циљ био покушати дохватити 7.мјесто које води на СП, и што би био узимајући у виду околноси велики успјех. Дохватили су то 7.мјесто, одличан резултат. Очекивати од екипе колико јучер или још увијек јуниора (Мицић, Богдан, Недовић, Нем.Крстић), гдје је 1/3 играча у нужди ускочила (Катић који у 33.годину дебитује, Гагић, Штимац, тада анонимус из Воше Калинић, Анђушић), са Пефијем Марковићем који читаву сезону муку мучи са леђима, стегне зубе и помогне, неки бољи резултат је сумрак разума.

Тако да је ера Душана Ивковић у сваком погледу успјешна, од 4 велика такмичења 3 одлична резултата, једно на којем нису испуњена очекивања и гдје су околности подоста утицале, вратио је српску кошарку (иако како написах није било ту разлога за бригу ако гледамо ширу слику) на прави колосјек, и оставио насљеднику доста добру ситуацију.

Проблем са Дудом је што је прилично "тежак човјек", сваки тренер ако жели бити успјешан, мора бити и својеглав, пријек, прије свега педагог, мора бити и тежак, али и то мора имати мјеру. Код Дуде се та мјера могуће изгубила, да је остао било би све више "пуцања конкекције" са играчима, и било је вријеме за промјену на мјесту селектора.
Са насљедником се погодило. И тог тадашњег насљедника, Салета наравно, замијениће неки нови. Можда не ове или наредне године, али вријеме је да се већ гледа ко би то могао бити.

Poslednja izmena: