Quantcast

Košarkaška reprezentacija Srbije

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
7.203
Raduljica ima 33-34 godine. Da li ima klub uopste ili sedi negde pod satrom.

Kad je igrao Nedovic, pre 5-6 godina. Koliko puta je igrao Milutinov - dva puta za 27 godina. Koliko je igrao Jokic - dva puta za 26 godina.

Bogdan sledece godine puni 3 banke. Stizu ga godine i povrede. I njega cemo vidjati sve manje, a mozda uopste i necemo.

To su cinjenice koje ti ignorises i stalno pricas neku pricu kao da oni imaju 20 godina i kao da ce da igraju i da igraju.

Pa kada ce da igraju.

Kad.

Ako nece na OI nece sigurno ni na EP.

I koji Srbin je igrao vrhunsku kosarku sa 40 godina.

Praja i Divac su najstariji koji su nesto ikada uradili sa reprezentacijom i imali su tada 34-35 godina.

Raduljica igra zaista odlicno u Kini (gde ima zaista puno odlicnih i poznatih igraca) , mada i on da ne igra opet jaki smo na centarskim pozicijama ionako, Nedovic je imao zaista sjajnu sezonu u Panatanaikosu, bio je prosle sezone jedan od najboljih bekova u Evroligi a i sa svojih 30 godina jos uvek nije u nekom poznijem igrackom dobu i sigurno da moze jos dosta da pruzi , Milutinov je isto do povrede bio najbolji centar Evrolige , mada on je igrao 2 puta za reprezentaciju iz razloga zato sto ima tek 26 godina i tek je relativno skoro dostigao neki ozbiljan nivo i nivo za reprezentativnu kosarku, Bogdan igra u zivotnoj formi reklo bi se i imao je sjajnu sezonu u Atlanti za sobom, Jokic ce verujem igrati jer verujem da na neki nacin i on oseca potrebu da se iskupi malo za ovo leto sto je sebi dao oduska malo, tako da verujem da ce biti tu za EP.

A to koji Srbin je igrao vrhunsku kosarku sa 40 godina, pa ono na nekom top reprezentativnom nivou tesko da je ijedan ali to ne znaci da se takav nece pojaviti (mozda ga vec sada gledamo), mislim svi ti rekordi i neki nizovi i tradicije sluze da bi se rusili u jednom momentu, mislim kad smo mi ne znam pre Djokovica imali najboljeg tenisera na svetu, nikad, nismo mogli ni da sanjamo tako nesto pa eto pojavio se Djokovic ili kad smo mi mogli da pomislimo da imamo ne znam borca koji je ponajbolji u svojoj diviziji i koji je ozbiljan kandidat za pojas u UFC-u , nikad , pa eto pojavio se Aleksandar Rakic koji je ono zverina, pa da li smo nekad mogli da zamislimo da cemo da imamo MVP-ja u NBA, pa eto i to je postala realnost ili ne znam 90-ih smo govorili kako nema sanse da nikad Partizan ili Crvena Zvezda udju u Ligu sampiona i kako nema sanse da se to ikad desi, pa eto i jedni i drugi su kasnije po par puta igrali Ligu sampiona, takodje ne znam govorilo se isto tamo 90-ih kako nikad niko nece pobediti americki "Drim Tim" sastavljen od NBA igraca, cak je i pokojni Bora Stankovic isto rekao da ce se to mozda desiti u nekoj daljoj buducnosti ali da ne veruje da ce on to doziveti pa eto desilo se i to ne samo da se desilo vec od Indijanapolisa pa na ovamo pobedilo ih je jedno 10-ak reprezentacija (neke i po dva puta) , skoro svako ko predstavlja iole nesto ozbiljno u svetskoj kosarci dobio ih je barem jednom, pa eto cak i jedna Nigerija je uspela da ih pobedi i to na njihovom terenu usred Las Vegasa.
Tako da svi ti nizovi u sportu i sve te granice sluze da bi se pomerale , takodje sport se menja, napreduje i tehnologija i medicina, itd , ono sportske karijere se isto produzavaju, mislim nisu sportisti isti a ni sport nije isti danas kao pre 20, 30 ili 40 godina, tako da je verovatno samo pitanje vremena kada ce neko i sa 50 da i dalje igra na nekom visokom profesionalnom nivou (mada ono kad vidis Stalonea kako trenira i sta radi sa 75 ono pomislis zaista zasto i ne bi, doduse ima onaj jedan japanski fudbaler sto igra u japanskoj drugoj ligi "J-2" liga sto ima 51 godinu a i dalje igra, tako da sigurno u nekom momentu ce neko u tim godinama igrati i na nekom top nivou i u nekoj jacoj ligi).

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
54.740

Marina Maljković preuzima žensku reprezentaciju Francuske?​

1628535863-Marina-Maljkovic-750x500.jpg

Francuski L'Eekip donosi u četvrtak vest da bi Marina Maljković mogla da preuzme žensku košarkašku reprezentaciju Francuske.

Marina Maljković je u razgovoru za francuski list rekla da ne želi da govori o stvarima koje nisu zvanične.

„Govorim samo o zvaničnim stvarima, a zvanični nisam imala nikakve razgovore. Danas vam ne mogu odgovoriti na ovo pitanje. Sa druge strane, nije tajna ako me pitate o emocijama to su uvek Srbija i Francuska ili Francuska i Srbija, kako želite. Moj život kada nisam u klubu svodi se na 50 odsto Pariz, 50 odsto Beograd“, rekla je Maljkovićeva L’Ekipu.

Ipak, kako bi ova priča zaista postala vest, Marina Maljković prvo treba da napusti reprezentaciju Srbije, ali i da dobije ozbiljnu ponudu Košarkaškog saveza Francuske.

„Da li je ovo pravi trenutak? Ne znam. Ali, mora sve da bude zdravo, dobro za Srbiju i dobro za Francusku“, zaključila je Maljkovićeva.

Sport Klub

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.