Komunikacija

Naravno.Pogrešni utisci, loše shvaćene poruke..
Kada sam otvorila temu, pre svega sam mislila na komunikaciju u stvarnosti.
Bez kontakta očiju, bez gestova, mimike, teško je steći pravi utisak.

Zabrinuta, tužna, na to mislim.
Eto nekad i ćutim kada mi je baš baš baš lepo pa ne znam šta prvo da izgovorim. :D
Da , zato i treba osećanja "meriti " rečima koje se izgovaraju i rečima koje se ne izgovaraju ( razumeti jezik tišine) . Nekada je i čutanje vrlo jak odgovor !
Na čoveku i njegovom senzibilitetu je koliko će to razumeti .
Još je najlepše kad umeš da ih preneseš rečima uživo obogaćeno sa svim gestovima koji nas čine ljudskim od ljudi

Gde lako , pogledaj samo koliko prikrivenog zlog u ljudima ovde.
Pola negiraju , pola nisu ni svesni sta je u njima.....
Najakse im reci , ti ne znas ko sam ja i tako se amnestiraju od onog sto emituju a i jesu sigurno to u sustini....neke kompleksne tvorevine ne mogu se emitovati slucajno....
Prikrivene zlobe ima svuda.
Ovde se slobodnije ispoljava, jer niko nikome ne gleda u oči.
Ali i dalje smatram da je daleko veći broj nezadovoljnih , nego izvorno zlih.

Tema je bila zamišljena da pričamo kakvi smo u životu, pri upoznavanju.U komunikaciji i snalaženju u društvu.

E to bi mozda pilo vodu kod ljudi koji zele da sve bude nasminkano da nije prakse koja se zove ucesce u projektima....
Ako ti kazem da u praksi ljudi pokazuju mnogo vece ucesce u projektima koji su predstavljeni i sadrze zle namere i komponente , nego kad nemaju zle namere i komponente, sta mogu da zakljucim iz takvog prakticnog angazovanja ljudi...

Cim takva osobenost postoji , ljudi , u mnozini , znaci ne samo vecinski nego i generalizovano su posveceni zlu.
To se da logicki i objasniti..

E to bi mozda pilo vodu kod ljudi koji zele da sve bude nasminkano da nije prakse koja se zove ucesce u projektima....
Ako ti kazem da u praksi ljudi pokazuju mnogo vece ucesce u projektima koji su predstavljeni i sadrze zle namere i komponente , nego kad nemaju zle namere i komponente, sta mogu da zakljucim iz takvog prakticnog angazovanja ljudi...

Cim takva osobenost postoji , ljudi , u mnozini , znaci ne samo vecinski nego i generalizovano su posveceni zlu.
To se da logicki i objasniti..
Da li to znači da misliš da su svi ljudi loši, posvećeni zlu?
Da ne treba ulaziti u razgovore, neka nova poznanstva?

Da li to znači da misliš da su svi ljudi loši, posvećeni zlu?
Da ne treba ulaziti u razgovore, neka nova poznanstva?
Bicu konkretan u odgovoru .
Znaci da ljudi danas vise veruju ako vide zlu nameru kod nekog jer onda vide, a ako ne vide onda smatraju da postoji ali je ne vide.
Sama ta postavka vise vere u zlo , narocito ako ima prilike za licnu korist mnogo toga menja u svesti ljudi a da nisu svesni te promene..

Da li ce biti vise ukljuceni u projekte koji u sebi imaju zle namere, da.
Da li to znaci da potpomazu zlo , da.
Da li se zlo onda ojacava, da.
Da li im to nesto smeta, ne.
Da li su losi, pojma nemam, to oni sami sebe definisu, moja procena dobar los je totalno odvojena od danasnjeg ljudskog...
Ne bi mogao da poredim jer mnogi ljudi danas imaju stav bitno je kakav je prema meni , a ne kakav je uopste.

Da li je ovo sto pisem alarmantno , nije, jer ljudi ne razmisljaju kroz uslovljenosti , tj ne primecuju detalje niti su im bitni , npr 5 godina se obicno priprema rat, i svako to moze prekinuti kroz javnu reakciju , osudu , trazenje reakcije drugih , a ne upozoravanje i pokusaj uticaja na svest...to ne pali..

Ali to stvarno postoji, nije moj subjektivan osecaj iz par slucajeva...to sam zakljucio pre godinu dve, mozda malo vise, testirao , proverio , stvarno je tako...
Ljudi radije ucestvuju u ponudama gde jasno vide zlu komponentu, jer olaksaju svoje sumnje i misle da je onda jasno odakle korist...u korist bez zla skoro da i ne veruju....

Koliko si pricljiv odredjuju sledeca 3 faktora.

1) Koliko si generalno zainteresovan za pricu.

2) Koliko te interesuju teme o kojima se prica u tvom okruzenju.

3) Koliko ti odgovara nacin na koji drustvo u kojem se nalazis misli i razgovora o pomenutim temama.

Ja sam, recimo, poprilicno zainteresovan za pricu ( 1 ) ali sam izbirljiv kad su u pitanju teme ( 2 ) i pristup temama ( 3 ).

Tako da, kad se sve sabere i oduzme, ja ti se u drustvu ponasam i osecam k'o Brus Vilis u filmu Peti Element kad udje u brod i pojavi se Chris Tucker.
ima i pod 4.
cesto, pod pritiskom neresivih problema, osobe traze "ventil" , da se nekome izjadaju, da ih neko saslusa, da se oslobode unutrasnjeg pritiska...............a ako su takve osobe cesto u takvoj situaciji, sticemo utisak da su veoma komunikativne i pricljive. Njih je lako slusati jer oni ne traze sagovornika vec slusaoca.

Onda ljude smatraš zlima....
Misliš da su svi isti...zli...
Ima li izuzetaka?
Nestvarno mi je da nema i dobrih, nezlonamernih ljudi.

Ali ok, to je tvoje viđenje.
Nema ako ovo definises kao zle ljude....
To ti je trenutni ekonomsko drustveni sistem, tako da nema tu mnogo izuzetaka...ima poneko ali retko .;.
Da dam konkretan istinit primer...
Profesor dobrica na ETF je pomogao da se lopovi docepaju 3 mil evra , uplata legla, sutra zatvorili firmu , posao nije odradjen...savetnik mu je bio drugi kolega sa ETF...
Svi profesori razmisljaju tako kao ti , i oslobode odgovornosti tog dobricu profana koji je ovako za cascenje za prasetinu za provod, ima slatku facu , okrugao debeljko , nizak rastom, ma slatkis nevidjeni...
Medjutim, za vreme njegovog mandata su se desila tri dogadjaja koji jasno pokazuju da je svesno ulazio u lopovske dilove i imao korist od njih, kao i da je organizovao raspad protesta studenata kao politicku subverziju za jednu politicku partiju i od toga takodje imao koristi , kao i da je omogucio falsifikovanje vise diploma tj polaganje 40 ispita u cugu studentima koji su diplomirali , pa diploma nije falsifikat ali polozeni ispiti jesu....mislim da bude jasno zasto nije diploma falsifikat ali ispiti nisu polozeni...nego upisani.

On po svim tvojim kriterijumima nije los covek, a po mojim je los covek.

Back