Komunikacija

ima i pod 4.
cesto, pod pritiskom neresivih problema, osobe traze "ventil" , da se nekome izjadaju, da ih neko saslusa, da se oslobode unutrasnjeg pritiska...............a ako su takve osobe cesto u takvoj situaciji, sticemo utisak da su veoma komunikativne i pricljive. Njih je lako slusati jer oni ne traze sagovornika vec slusaoca.

Da. To bi bilo ovo pod ( 1 ). To je u stvari specificna vrsta zelje za pricom koja se ogleda u tome sto je 1) motivisana stresom, i 2) sto joj je cilj jadanje. A jadati se, po pravilu, znaci drzati monolog.

Medju ljude koji vole da drze monologe spadaju i oni koji smatraju da imaju nesto pametno da kazu i sto bi drugim ljudima bilo od koristi da cuju.

Ali ima i nas koji preferiramo dijaloge :cool: i to posebnu vrstu dijaloga -- debate -- a i onda samo posebnu vrstu debata -- debate koje za cilj imaju da rese sporove izmedju ucesnika iste a ne da ubede publiku / posmatrace.

Ja uglavnom ne volim da se jadam i ispovedam. To mozda samo sa bliskim osobama.
 
Nema ako ovo definises kao zle ljude....
To ti je trenutni ekonomsko drustveni sistem, tako da nema tu mnogo izuzetaka...ima poneko ali retko .;.
Da dam konkretan istinit primer...
Profesor dobrica na ETF je pomogao da se lopovi docepaju 3 mil evra , uplata legla, sutra zatvorili firmu , posao nije odradjen...savetnik mu je bio drugi kolega sa ETF...
Svi profesori razmisljaju tako kao ti , i oslobode odgovornosti tog dobricu profana koji je ovako za cascenje za prasetinu za provod, ima slatku facu , okrugao debeljko , nizak rastom, ma slatkis nevidjeni...
Medjutim, za vreme njegovog mandata su se desila tri dogadjaja koji jasno pokazuju da je svesno ulazio u lopovske dilove i imao korist od njih, kao i da je organizovao raspad protesta studenata kao politicku subverziju za jednu politicku partiju i od toga takodje imao koristi , kao i da je omogucio falsifikovanje vise diploma tj polaganje 40 ispita u cugu studentima koji su diplomirali , pa diploma nije falsifikat ali polozeni ispiti jesu....mislim da bude jasno zasto nije diploma falsifikat ali ispiti nisu polozeni...nego upisani.

On po svim tvojim kriterijumima nije los covek, a po mojim je los covek.
Ti ne znaš moje kriterijume....
 
Ti ne znaš moje kriterijume....
Pa onako kako si nastupila, dala si neke naznake....prosto si vristala od zahteva da je onaj koji je dobrica u svakodnevnom zivotu dobar covek.....evo ovaj primer je dobrica u svakodnevnom zivotu , los je tri puta u zivotu , svaki put korist milion evra, pa ti vidi....

Nije ni bitno , poenta oko koje je sve krenulo je da li danas ljudi radije ucestvuju u zlim ili dobrim projektima...i odgovor je u zlim, u dobrim nemaju poverenja da ucestvuju nego samo doniraju....
 
Pa danas dobrice ucestvuju ravnopravno u zlim projektima kao i svi drugi , KAO I SVI DRUGI, to je kljucno....
Zato je pipavo koristiti rec dobar covek....
Npr u Srbiji su svi lopovi , neki ukradu malo neki par puta godisnje, neki stalno , neki usput, neki misle da nisu lopovi , ali su svi lopovi....

Ali su svi i posteni....i itekako se trude da budu posteni pred drugima, i kradu samo kad mali broj ljudi to moze da dokaze ili sazna...

Tako da ako je vec kultura angazovanja da postoji ocigledno zlo u angazovanju , onda ce ucestvovati i oni koji su dobrice i oni koji nisu....jer je takvo okruzenje kultura i trend..
 
Tu ubrajaš i sebe?
Ubrajam, sta mislis kako da ne ubrojim ako su svi ljudi lopovi....
Ja licno ne kradem, jer mi znace detalji, ili sto sam lazno vaspitavan da je kradja losa, ali se uopste ne osecam nepravedno prozvanim ako mi neko kaze da sam lopov, jer su svi lopovi , pa covek ima prava da i mene ubroji tu....jedna lasta ne cini prolece..

Ali to ti je prokletstvo kad posmatras detalje, pa primecujes sta je sve kradja....
Posto ti mozda izgleda neverovatno , nekad , ali retko , vise radi osobe, kazem ej nisam ti ja to ukrao....ali cu reci i da jesam ako kaze da jesam...bez obzira sto nisam....da ne kvarim atmosferu...
Dotle je doslo...
 
Ubrajam, sta mislis kako da ne ubrojim ako su svi ljudi lopovi....
Ja licno ne kradem, jer mi znace detalji, ili sto sam lazno vaspitavan da je kradja losa, ali se uopste ne osecam nepravedno prozvanim ako mi neko kaze da sam lopov, jer su svi lopovi , pa covek ima prava da i mene ubroji tu....jedna lasta ne cini prolece..

Ali to ti je prokletstvo kad posmatras detalje, pa primecujes sta je sve kradja....
Ok, razumem...
 
Komunikativna sam, ne analiziram na prvu niti svaku osobu analiziram, mislim da prilazim opušteno i nadam se dobronamerno. Analiziram priču i situaciju najviše

Nisam znatiželjna ali jesam kada sam inspirisana odnosno kada mi prija razgovor.
Da, dešavalo mi se da mi neko kaže da delujem nezainteresovano ,ali i ne greši. :D
Potpisujem.
Opisana sam detaljno.
 
Prirodno je da ne možemo sa svima biti usklađeni.Pod time mislim na normalnu komunikaciju i razmenu mišljenja, nevezano da li se slažemo s nečijim stavovima.

Prirodno je doći u toku razgovora do razmimoilaženja, gde svako izražava svoje misli.



S kojom lakoćom ćemo moći neusiljeno da razgovaramo ne zavisi samo od toga da naiđemo na istomišljenika.To je sporedno.Bitno je ispoštovati sagovornika, ne biti neprijatan (s neprijatnošću se ništa ne postiže),ne biti"ispitivač"na baterije, ne uzdizati se (jer,i pamet je krhka ) I ne pokušavati na silu menjati nekoga.

S pojedinim ljudima je uživanje pričati.
Opušteni su i iskreni.Ne traže sitne greške, ne vode zapisnike i ne prigovaraju. Tu su.
Ulepšaju ti dan.
Čak i kada ćute.
 
Prirodno je da ne možemo sa svima biti usklađeni.Pod time mislim na normalnu komunikaciju i razmenu mišljenja, nevezano da li se slažemo s nečijim stavovima.

Prirodno je doći u toku razgovora do razmimoilaženja, gde svako izražava svoje misli.



S kojom lakoćom ćemo moći neusiljeno da razgovaramo ne zavisi samo od toga da naiđemo na istomišljenika.To je sporedno.Bitno je ispoštovati sagovornika, ne biti neprijatan (s neprijatnošću se ništa ne postiže),ne biti"ispitivač"na baterije, ne uzdizati se (jer,i pamet je krhka ) I ne pokušavati na silu menjati nekoga.

S pojedinim ljudima je uživanje pričati.
Opušteni su i iskreni.Ne traže sitne greške, ne vode zapisnike i ne prigovaraju. Tu su.
Ulepšaju ti dan.
Čak i kada ćute.
:klap:
Hello, darkness, my old friendI've come to talk with you againBecause a vision softly creepingLeft its seeds while I was sleepingAnd the vision that was planted in my brainStill remainsWithin the sound of silenceIn restless dreams I walked aloneNarrow streets of cobblestone'Neath the halo of a street lampI turned my collar to the cold and dampWhen my eyes were stabbed by the flash of a neon lightThat split the nightAnd touched the sound of silenceAnd in the naked light I sawTen thousand people, maybe morePeople talking without speakingPeople hearing without listeningPeople writing songs that voices never shareAnd no one dareDisturb the sound of silence"Fools," said I, ""You do not knowSilence, like a cancer, growsHear my words that I might teach youTake my arms that I might reach you""But my words like silent raindrops fellAnd echoed in the wells of silenceAnd the people bowed and prayedTo the neon god they madeAnd the sign flashed out its warningIn the words that it was formingAnd the sign said"The words of the prophets are written on the subway wallsAnd tenement hallsAnd whispered in the soundOf silence"
 
Kroz razgovor se može mnogo toga otkriti.
Ne samo informacije koje nam sagovornik daje, mišljenja i sećanja iz prošlost(ponekad i od Kulina Bana)..
To je ono šta se dobrovoljno nudi.Neko, jer je iskren, neko iz potrebe za razumevanjem, neko da bi se pravio pametan..Motivi su razni.
Ali se mogu otkriti i druge stvari..osobine..
Način na koji neko priča govori dosta i o karakteru.Da li je kulturan(pre svega),da li je spreman da sasluša drugu stranu, možda je sklon monolozima, pa će mu to i zasmetati.

Neki razgovori podsećaju na svađu, a nisu.
Neki se vode u "rukavicama", zapravo su sarkastični i omalovažavajući.
Treba prepoznati.
Da li neko priča sa nama da bi se zabavio, istakao se u nečemu (superiornost na delu),iz dosade...ili iz iskrene zainteresovanosti.
 
Kako se snalazite sa novim poznanstvima?
Da li ste komunikativni ili spadate u pasivniju grupu, koja češće samo odgovara na pitanja?
Često to ima veze i sa stidljivošću, oprezom, možda neprijatnim događajem iz prošlosti.

Da li lako započinjete razgovor?Spontani ste i znatiželjni?Pričljivi i veseli?
Ili procenjujete sagovornika, postavljajući mu taktička pitanja?

Poslednje...koliko ste često imali osećaj da je neko stekao pogrešnu sliku o vama, prilikom upoznavanja?Koliko vam je to uopšte važno?

Volim da upoznajem nove ljude i da stičem poznanike koji vremenom možda postaju prijatelji. . Nekada sam bila komunikativna, sada više ćutim.

Ljudi često stvore pogrešnu sliku o meni, ali mi to ne smeta.
 
Razgovarate.
Naravno,ponekad dolazi do razmimoilaženja mišljenja.(to je sasvim prirodno)
Da li saslušate mišljenje sagovornika i iznesete svoje?Jednom.
Ili se isterujete do besvesti?

Volite li kilometarske rasprave?
Ne zamaraju vas?

Osećate li zadovoljstvo kad je vaša reč poslednja, doživljavajući to kao pobedu?
 
Kako se snalazite sa novim poznanstvima?
Da li ste komunikativni ili spadate u pasivniju grupu, koja češće samo odgovara na pitanja?
Često to ima veze i sa stidljivošću, oprezom, možda neprijatnim događajem iz prošlosti.

Da li lako započinjete razgovor?Spontani ste i znatiželjni?Pričljivi i veseli?
Ili procenjujete sagovornika, postavljajući mu taktička pitanja?

Poslednje...koliko ste često imali osećaj da je neko stekao pogrešnu sliku o vama, prilikom upoznavanja?Koliko vam je to uopšte važno?

(Autorska tema)Pogledajte prilog 1457169
Prilično ok se snalazim sa novim poznanstvima, ali samo virtuelno. Uživo ne. Virtuelno sam izgleda stekao tu veštinu ali ono...razočaran sam mnogo čime, tako da sad opreznije i ređe kontaktiram nekog. Više čekam da neko mene kontaktira.
 
I'm so sorry.It will get better.I promise.

(Ukoliko ima gramatičkih grešaka, molim lektore da isprave).

pravopis_02.jpg


pravopis_03.jpg


pravopis_04.jpg
 

Back
Top