Koliko pažnje nam je potrebno?

Onda otpadaju površniji odnosi?

Čak i u površnim odnosima pažnja može da bude vrhunska, samo se dešava periodično i bez obaveza

Ima i loših (u smislu nekvalitetnih) muškaraca koji ni u tobož ozbiljnoj vezi ne umeju da ti daju pažnju koja ti treba. Svuda oko mene su žene u dugim vezama koje nemaju pojma šta znači vrhunska pažnja, jer nemaju sa čim da uporede. Njihovo neznanje je blaženo
 
Koliko pažnje nam je potrebno i koja vrsta pažnje nam je bitna?
Ljubavi, pameti, nežnosti i pozitivne energije nikada nije previše. Tu duši uvek treba - isto onoliko koliko je za život potreban vazduh, voda i komad `leba ...

Moj brat po peru, misaonosti i, naravno, načinu života Herman Hese je davno rek`o, slatka seko:

Nežno i pažljivo dodirnuti može samo neko kome je i samom potreban takav dodir.
 
Mislim da ljudi gube nit kadaje razumevanje i poverenje u pitanju. Meni je paznja razumevanje pre svega - koje dobijas kroz poverenje i osecaj sigurnosti. Ne nekakvo genericno pucanje u mraku vec kapiranje druge strane. Sta voli, sta je motivise, sta je zasmeje, sta je rastuzi, sta je uzbudjuje, gde je ta energija koja je podize.I to sve pruzas u tom prostoru koji izgradite.
Nekad znaci da je saslusas, nekad znaci razuman odgovor a nekome jednostavno zagrljaj. I tada i kapiras kada je nekome potrebno da je pustis i pruzis prostor, a kada da si tu pored nje i pruzis potpunu paznju. I to je deo potpunog odnosa. Bilo da je za krace duze sire uze kako god.
 
Ne volim preveliku pažnju, titranje, konstantno zivkanje, cimkanje, doživljavam sve to kao neki pritisak i odmah se javi neki gard koji ne mogu da prevazidjem..
Pažnja je pre razumevanje, a da bi nas neko razumeo mora i da nas dobro upozna i zna šta nam prija a šta ne. Ne bih stvaranje pritiska niti potrebu da se zna šta radimo svake minute okarakterisala kao pružanje pažnje.
 
Zene lakse dolaze do paznje od muskaraca ali je je jednako potrebna svima.Zena svoj vrhunac mnogo ranije postize nego muskarac njen je uspon brzi i cesci,odma ima paznju.Uspon muskaraca je mnogo sporiji.


Zene stvaraju sadasnjost uvijek a muskraci buducnost,kolicina paznje pocinje na nivou energije sto vise paznje dajete nekoj drugoj osobi to vasa energija gubi moc u vi gubite vrijednost.Dobijanje tudje paznje je zivotvornost zato mnoge poznate zvijezde ljepse staraju nego obicni ljudi,jer usisavaju svu mogucu energiju drugih ljudi,tipa koncert gdje je 100 hiljada gledaoca.Sada realno mjerite kolicinu paznje i energije koju jedan superstar usisa iz obicnih ljudi.Ili kolicinu energije i paznje koju jedna zena usisa kada joj na instagramu tone muskaraca salje poruke i svaki zeli da bude sa njom

Po Tesli citav svijet pocinje na nivou energije i frekvencije.Zasto osoba koja ignorise druge ljude cesce ih i privlaci nego ona koja posvecuje svu paznju nekoj drugoj osobi.Jer od te osobe je nemoguce usisati energiju ne daje je lako i njena sama vrijednist raste onda podsvjesni magnet ljudski ide prema toj osobi.Princio kul osobe ili hladne sve zene zele tu osobu i svi muski zele da budu prijatelji takvoj osobi
 
Poslednja izmena:
Mislim da ljudi gube nit kadaje razumevanje i poverenje u pitanju. Meni je paznja razumevanje pre svega - koje dobijas kroz poverenje i osecaj sigurnosti. Ne nekakvo genericno pucanje u mraku vec kapiranje druge strane. Sta voli, sta je motivise, sta je zasmeje, sta je rastuzi, sta je uzbudjuje, gde je ta energija koja je podize.I to sve pruzas u tom prostoru koji izgradite.
Nekad znaci da je saslusas, nekad znaci razuman odgovor a nekome jednostavno zagrljaj. I tada i kapiras kada je nekome potrebno da je pustis i pruzis prostor, a kada da si tu pored nje i pruzis potpunu paznju. I to je deo potpunog odnosa. Bilo da je za krace duze sire uze kako god.
Pa to mozes u vezi
Nekoj normalnoj
Ocekivati to od kres varijante je suludo
 
Pažnja je pre razumevanje, a da bi nas neko razumeo mora i da nas dobro upozna i zna šta nam prija a šta ne. Ne bih stvaranje pritiska niti potrebu da se zna šta radimo svake minute okarakterisala kao pružanje pažnje.
Bas obo
Paznja je razumevanje
A za to treba vreme
Ne kres i svako svojoj kuci
I dve poruke tipa jesi li slobodna
 

Back
Top