Doneta velika odluka: Partizan menja ime posle 79 godina!

prvepruge

Aktivan član
Poruka
1.129

Partizan će promeniti ime. Jugoslovensko sportsko društvo Partizan skloniće "jugoslovensko" iz imena, odlučeno je na sednici kojom je predsedavao Ostoja Mijailović.​

grobari.jpg

Na Stadionu Partizana u prostorijama Sportskog društva održana je redovna Skupština JSD Partizan. U radu Skupštine je učestvovao 21 klub od 24 punopravna kluba - člana JSD Partizan. Sednicom je predsedavao Ostoja Mijailović, Predsednik društva.
Na sednici je odlučeno da se krene u proces promene imena JSD Partizan.

Pod tačkom razno usvojena je odluka da se jugoslovensko izbaci iz imena, a povodom ove odluke organizovaće se javna debata.
Pod tačkom razno prihvaćen je predlog UO Društva da se formira radno telo koje će u narednom periodu organizovati javnu raspravu vezanu za promenu imena Jugoslovenskog sportskog društva „Partizanˮ. Naime, kako je rečeno, u klubovima i crno-beloj javnosti se već duži niz godina razgovara na ovu temu i tom prilikom iznose različita mišljenja. Stiče se utisak da se u javnosti u pojedinim prilikama ime JSD Partizan zloupotrebljava i omalovažava, čime se nanosi šteta Društvu i njegovim članovima.

"Stoga javna rasprava ima za cilj da se celokupna crno-bela javnost ‒ i niko drugi ‒ odredi prema ovom pitanju, te da odluku o tome donesu svi navijači Partizana na osnovu demokratskog procesa, u kome će svako imati pravo da argumentovano zastupa svoj stav. Javnosti je posebno važno naglasiti da je razgovor u okviru klubova o ovom pitanju prisutan već duži period, ali, s obzirom da je reč o odluci od velike važnosti, postoji opšta saglasnost da je u proces odlučivanja potrebno uključiti sve partizanovce pre donošenja bilo kakvog dalekosežnijeg rešenja.

JSD Partizan
LINK, LINK <-----

******************************************************************************************************

Ljudi moji, ma jel' to moguce!?!!?

U grobu se okrecu J.B.Tito, Edvard Kardelj, Franjo Tudjman, Antun Tus i ostali veliki navijaci i osnivaci (ovaj zadnji nije osnivac a ni u grobu) JUGOSLOVENSKOG sportskog drustva.
Da li je ovim na kraju i ozvanicen kraj SFRJ, da li je nekima doslo iz doopeta u glavu da im vise nema Juge?
Sa srecom Grobari !

Poslednja izmena od moderatora:
Брука и срамота бајо мој! Ми смо вазда били авангарда, за свјети грб је наступао свако, од Албанаца, Хрвата, Муслимана тј ових данас тобож бошњака и не знам више кога бајо. Никад се нисмо ....... као ове комшије вампири тобож стубови "Српства" а таква гамад да то нема на кугли земаљској. ... их Крцун

Брука и срамота бајо мој! Ми смо вазда били авангарда, за свјети грб је наступао свако, од Албанаца, Хрвата, Муслимана тј ових данас тобож бошњака и не знам више кога бајо. Никад се нисмо курчили као ове комшије вампири тобож стубови "Српства" а таква гамад да то нема на кугли земаљској. Јебо их Крцун
Jeste care, mi sa komsijskog stadiona smo uvek govorili da su najvece zvezde JUGOSLOVENSKOG SD Partizan bili Fadilj Vokri i Bajro Zupic. Predvodjeni osnivacem kluba presvetlim Franjom Tudjmanom. A sve ih je po glavi gladi J.B.Tito.

Jeste care, mi sa komsijskog stadiona smo uvek govorili da su najvece zvezde JUGOSLOVENSKOG SD Partizan bili Fadilj Vokri i Bajro Zupic. Predvodjeni osnivacem kluba presvetlim Franjom Tudjmanom. A sve ih je po glavi gladi J.B.Tito.
То је та ваша циганска реторика, Туђман био председник тениског клуба и то као неки Тјитин тобож генерал. А код вас? Крцун и Комар, па такве крвнике по Српски народ није видела кугла земаљска, Туђман за само та два смрада дође мала беба.

То је та ваша циганска реторика, Туђман био председник тениског клуба и то као неки Тјитин тобож генерал. А код вас? Крцун и Комар, па такве крвнике по Српски народ није видела кугла земаљска, Туђман за само та два смрада дође мала беба.
Cek, zar Tudjman nije kopirao Krcuna i marnuo dezen dresova za JSD* Partizan? Ali posto je omiljenu crvenu boju vec upotrebio Krcun onda je morao da je zameni nekom drugom, na zalost ostala mu samo crna. Hajduk je takodje bio prugast, plavo-crveni, OFK Beograd plavo-beli pa je Tudjmanica mogao samo da uzme ono sto je ostalo, crno-belo. Vas covek, vase boje, vas JUGOSLOVENSKI klub.

* - to "J" iz JSD znaci JUGOSLOVENSKI, da se ne zaboravi

Iskren da budem, meni ce stvarno nedostajati to JUGOSLOVENSKI iz naziva za komsije sa Topciderskog brda. Navikao sam brate, ceo moj zivot je to JUGOSLOVENSKI klub.

Uzgred na stadionu JNA ( zamenili ste o Grobari i to ime?) sam tamo dve godine posle smrti J.B.Tita bio ucesnik na sletu za Dan mladosti, igrali smo u slavu tada najveceg sina naroda i narodnosti. Tad sam se smuvao sa Marijanom, drugaricom iz I-05 iz zemunske gimnazije te sam bas emocinalno vezan za taj stadion.

A ko da zeza? Navijaci komunistickog kluba koji se loze na cetnike a nose ime po turskoj konjici?
osnovo ih ubica draze a oni se smatraju cetnicima

ludilo mozga

pozdravljam inace ukidanje bilo kakvog naziva jugoslavije i nasem imenu

srpsko drustvo i kraj price

nema vise budaletina

a mstislav neka ide da navija zakroaciju

vise ustasluka nema ovde

posrati se na jugoslaviju

SRPSKO DRUSTVO PARTIZAN!

Nisam ni sumnjao da ce se navijaci JUGOSLOVENSKOG kluba "izvlaciti" na daleko uspesniji klub iz komsiluka, kmeee, kmeee...
Pa jbt, ta zemlja ne postoji jos od godina koje su prethodile radjanju danas najstarijih sportista u okviru klubova tog JUGOSLOVENSKOG sportskog drustva, ne postoji jos od proslog veka, kakvi veka - milenijuma, bre. I dan danas drzite to ime jugonostalgicari... nedostaju li vam pokojni plemeniti J.B.Tito i vas osnivac, pokojni ali manje plemeniti Franjo Tudjman?

Mislim koliko moras biti iscasen da navijas za JUGOSLOVENSKO sposrtsko drustvo a ta drzava ne postoji 30 godina (OK, zvanicno nesto krace, postojala je Srpska Republika Jugosavija za vreme rahmetli Milosevica).

Poslednja izmena:
srpsko drustvo i kraj price

nema vise budaletina

a mstislav neka ide da navija zakroaciju

vise ustasluka nema ovde

posrati se na jugoslaviju

SRPSKO DRUSTVO PARTIZAN!
Kako bre SRPSKO? Ne moze dok ima ime Partizan, to Partizanen (ili banditen) bi unizavalo ono SRPSKI. Ne mozete vise vi jugonostalgicari da se sprdate sa Srpstvom.

Poslednja izmena:
De se seti Bajra Župića :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje:
Ko moze da zaboravi njegovu produhovljenu facu, frizuru sa repovima i "voznju" koju mu je priredjivao Milos Sestic dok je igrao u crveno-belom timu iz Ujvideka. Ojsaaa!

PS.
Nedavno cuh da je Milos Sestic rodjen u Laktasima, BiH, pa proverih to i sokirah se. Ceo zivot sam mislio da je on Staropazovcanin.

Poslednja izmena:

Partizan će promeniti ime. Jugoslovensko sportsko društvo Partizan skloniće "jugoslovensko" iz imena, odlučeno je na sednici kojom je predsedavao Ostoja Mijailović.​

Pogledajte prilog 1549016

Na Stadionu Partizana u prostorijama Sportskog društva održana je redovna Skupština JSD Partizan. U radu Skupštine je učestvovao 21 klub od 24 punopravna kluba - člana JSD Partizan. Sednicom je predsedavao Ostoja Mijailović, Predsednik društva.
Na sednici je odlučeno da se krene u proces promene imena JSD Partizan.

Pod tačkom razno usvojena je odluka da se jugoslovensko izbaci iz imena, a povodom ove odluke organizovaće se javna debata.
Pod tačkom razno prihvaćen je predlog UO Društva da se formira radno telo koje će u narednom periodu organizovati javnu raspravu vezanu za promenu imena Jugoslovenskog sportskog društva „Partizanˮ. Naime, kako je rečeno, u klubovima i crno-beloj javnosti se već duži niz godina razgovara na ovu temu i tom prilikom iznose različita mišljenja. Stiče se utisak da se u javnosti u pojedinim prilikama ime JSD Partizan zloupotrebljava i omalovažava, čime se nanosi šteta Društvu i njegovim članovima.

"Stoga javna rasprava ima za cilj da se celokupna crno-bela javnost ‒ i niko drugi ‒ odredi prema ovom pitanju, te da odluku o tome donesu svi navijači Partizana na osnovu demokratskog procesa, u kome će svako imati pravo da argumentovano zastupa svoj stav. Javnosti je posebno važno naglasiti da je razgovor u okviru klubova o ovom pitanju prisutan već duži period, ali, s obzirom da je reč o odluci od velike važnosti, postoji opšta saglasnost da je u proces odlučivanja potrebno uključiti sve partizanovce pre donošenja bilo kakvog dalekosežnijeg rešenja.

JSD Partizan
LINK, LINK <-----

******************************************************************************************************

Ljudi moji, ma jel' to moguce!?!!?

U grobu se okrecu J.B.Tito, Edvard Kardelj, Franjo Tudjman, Antun Tus i ostali veliki navijaci i osnivaci (ovaj zadnji nije osnivac a ni u grobu) JUGOSLOVENSKOG sportskog drustva.
Da li je ovim na kraju i ozvanicen kraj SFRJ, da li je nekima doslo iz doopeta u glavu da im vise nema Juge?
Sa srecom Grobari !
Taj zadnji umro prošle godine...

Meni pada na pamet da u Srbiji (a i sire) vise nigde nemate JUGOSLOVENSKO SD Partizan, niko nije toliki bolid. Ali zato imate Crvenu Zvezdu iz Velikog Mokrog Luga, iz Malog Beograda... znaju ljudi iz unutrasnjosti sta valja i sta je srpsko, nekako im se gadi to JUGOSLOVENSKI.
Da li si čuo da još uvek postoji Jugoslavensko rečno brodarstvo a.d.

Ne vidim zašto bi se zvalo JSD kad ta zemlja uveliko ne postoji?

To samo ovde ljudi sede i sline za nekim prošlim vremenima, pa tako ovi kukaju za jugoslovensko, Zvezda priča o nekoj tituli svetskog šampiona koja se neće nikad više u istoriji dogoditi, kao ni Partizanu finale.. U normalnim zemljama menjaju grb, ime, menjaju šta im padne na pamet, igraju lep fudbal i vrte se pare, samo je kod nas još uvek glupi Srbin ubeđen u sentiment umesto u profit.

Back