koliko kosta

mshone

Aktivan član
Poruka
1.396
koliko kosta habanje na terenu?
Svaka rova ima svoj rabat i otpis dela vrednosti u toku godina i uslova upotrebe,pa se ja pitam koliko kostaju usluge po sledecimm stavkama>
1.sat vremena provedenog na +40 na livadi
2/sat vremena provedenog na -20 nA LIVADI
3.spavanje u blatu ili sa mokrim cizmama
4.nerviranje zbog neispravne tehnike
5.nerviranje zbog pojedinaca koji ne umeju da sami vezu pertle i za koje roditelji ocekuju da im ``vaspita``dete neko drugi, kome ga je poslao sa tim razlogom
6.gomile, na nogama prelezanih, bronhitisa, reumatskih upala i upala pluca, jer je ``sramota i moralno neopravdano ici na bolovanje``
7.gomile sati provedenih u ucenju i sticanje titula i zvanja koji su placeni poput kubikaze na gradilistu....
dajte mi jos primera, mozak mi je stao od srdzbe i pod uticajem gorenavedenih faktora
izvinjenje administratoru, ali mislim da nisam u potpunosti promasio temu
 
E tu srdzbu izgleda iz te prizme vide samo privilegovani.Ostali ili nisu jos jeli taj hleba ili ne znaju koliko je sta skupo u zivotu.
Ne nerviraj se kazu bice bolje.Jos nisu rekli kada.
 
Taj cenovnik nema cena, samo stavke koje kostaju onoliko koliko je vojnik fizicki sposoban i mentalno stabilan. To je to 'prokletstvo' vojnika, i da si super vojnik iz tamo neke americke jedinice, ne gine ti blato, rov, nespavanje... To su stvari koje se ne mogu naplatiti.
POzdrav
 
ninpo masinac:
Taj cenovnik nema cena, samo stavke koje kostaju onoliko koliko je vojnik fizicki sposoban i mentalno stabilan. To je to 'prokletstvo' vojnika, i da si super vojnik iz tamo neke americke jedinice, ne gine ti blato, rov, nespavanje... To su stvari koje se ne mogu naplatiti.
POzdrav
Niko ne govori o blatu ..Nisam sigurna da americki vojnik iz neke tamo jedinice ne naplacuje svoje blato i to dobro.Da li se to moze reci za nase momke.
 
Siguran sam da tamo neki americki vojnik naplacuje blato na svojim cizmama, ali smatram da ciscenje tog blata - figurativno govoreci, nema cenu. Kad se suparnicki vojnici nadju na crti onda ti plata vise nije bitna, i cene se brzo zaboravljaju, i ti vojnici postaju jednaki, postaju isti, postaju samo i jedino meta ovog drugog. Zato je vojnicki poziv zeznut i zato tu cenovik nema cena.
Pozdrav
 
Nije americki vojnik placen bog zna sta, naravno vise od naseg ali za njihove uslove vrlo skromno, no americki vojnik zna kada ide u rov, koliko dobija extra i zna sta je iza njega. Logistika je nacin ratovanja pre svega Amerike, tako da se ne desava da vojnik nema svezu vodu, hranu ili ne daj boze municiju zato sto je tamo neko zatajio. Kod nas je to nazalost drugacije. Siromasni smo i to je to.
A sto se tice "ugodjaja" na terenu mislim da se svako sa odabirom vojnickog poziva mora pomiriti s tim.
 
vlater:
Nije americki vojnik placen bog zna sta, naravno vise od naseg ali za njihove uslove vrlo skromno, no americki vojnik zna kada ide u rov, koliko dobija extra i zna sta je iza njega. Logistika je nacin ratovanja pre svega Amerike, tako da se ne desava da vojnik nema svezu vodu, hranu ili ne daj boze municiju zato sto je tamo neko zatajio. Kod nas je to nazalost drugacije. Siromasni smo i to je to.
A sto se tice "ugodjaja" na terenu mislim da se svako sa odabirom vojnickog poziva mora pomiriti s tim.
Ma svakako je tacno da se onaj koji odabere ovaj posao treba pomiriti sa tim.Licno, od pradede su mi svi u cizmama i nije ni tada bilo tajni predamnom, tacno sam znao gde i koliko frke ogu da ocekujem.I to je OK!Mazohizam je taj koji me jos drzi ovde.Samo trazim da se ispostuje svaka stavka iz gorenavedenog cenovnika od strane onih koji vode drzavu i da nam se pruzi onoliko koliko je zakonom propisano, nista bolje.Nikada nisam razmisljao o stanu ili bogatstvu, kao o pokretackom motivu.Od ovog leba se nije niko na svetu obogatio.Samo da mogu miran da budem sa strane stava da ce mi porodica imati sta jesti ako mene nema zbog posla.Trenutno je u opticaju oko 40000 tuzbenih zahteva protiv drzavne zajednice, samo po osnovu postovanja zakonskog koeficijenta i odnosa plata profesionalnog vojnika/prosecni LD, koji treba da bude 1/3.Bice tu jos sra...a.
Koliko sam skontao, i vas nekoliko koji ucestvujete u ovoj temi je napustilo sluzbu i naslo hleb na drugoj strani.Uveren sam, ovako ad hok, da se radi o razlozima cisto ekonomske prirode.
 
Koliko sam skontao, i vas nekoliko koji ucestvujete u ovoj temi je napustilo sluzbu i naslo hleb na drugoj strani.Uveren sam, ovako ad hok, da se radi o razlozima cisto ekonomske prirode.[/quote]
Pa naravno.Ima nas koji nemamo mame,tate i ostalu rodbinu za ledjima da nam oblace decu,daju im dzeparac i kupuju interesantne sitnice, nego sami sve preko svojih "dzimana".A to se odavno sa vojnickom platom nemoze.Svaka cas onima koji jos plivaju.
 
mshone:
vlater:
Nije americki vojnik placen bog zna sta, naravno vise od naseg ali za njihove uslove vrlo skromno, no americki vojnik zna kada ide u rov, koliko dobija extra i zna sta je iza njega. Logistika je nacin ratovanja pre svega Amerike, tako da se ne desava da vojnik nema svezu vodu, hranu ili ne daj boze municiju zato sto je tamo neko zatajio. Kod nas je to nazalost drugacije. Siromasni smo i to je to.
A sto se tice "ugodjaja" na terenu mislim da se svako sa odabirom vojnickog poziva mora pomiriti s tim.
Ma svakako je tacno da se onaj koji odabere ovaj posao treba pomiriti sa tim.Licno, od pradede su mi svi u cizmama i nije ni tada bilo tajni predamnom, tacno sam znao gde i koliko frke ogu da ocekujem.I to je OK!Mazohizam je taj koji me jos drzi ovde.Samo trazim da se ispostuje svaka stavka iz gorenavedenog cenovnika od strane onih koji vode drzavu i da nam se pruzi onoliko koliko je zakonom propisano, nista bolje.Nikada nisam razmisljao o stanu ili bogatstvu, kao o pokretackom motivu.Od ovog leba se nije niko na svetu obogatio.Samo da mogu miran da budem sa strane stava da ce mi porodica imati sta jesti ako mene nema zbog posla.Trenutno je u opticaju oko 40000 tuzbenih zahteva protiv drzavne zajednice, samo po osnovu postovanja zakonskog koeficijenta i odnosa plata profesionalnog vojnika/prosecni LD, koji treba da bude 1/3.Bice tu jos sra...a.
Koliko sam skontao, i vas nekoliko koji ucestvujete u ovoj temi je napustilo sluzbu i naslo hleb na drugoj strani.Uveren sam, ovako ad hok, da se radi o razlozima cisto ekonomske prirode.
Slazem se. Bruka je da policajac sa kursom od 6 meseci bude placen bolje nego vojnik. Takodje vojsci je normlano da plata kasni (posebno ljudima u C. Gori) a policiji se to ne desava. Mislim da je problem sto je vojska "siroce" jer kakva nam je ova drzava-zajednica-ko zna vec sta, tako i prolaze oni koji su pod njenom kapom.
Nazalost vojske se sete samo kada zagusti i to ozbiljno.
naravno ne zelim da kazem da je policija precenjena nego da je vojska podcenjena i to previse.
P.S.
Za informaciju nisam vojno lice niti sam ikada bio, sticajem (ne)srecnih okolnosti poznajem dosta oficira i podoficira, ucestovovao sam u ratu i.t.d.
A interes za vojnu tehniku i naoruzanje cisto hobi.
Pozdrav
 
vlater:
mshone:
vlater:
Nije americki vojnik placen bog zna sta, naravno vise od naseg ali za njihove uslove vrlo skromno, no americki vojnik zna kada ide u rov, koliko dobija extra i zna sta je iza njega. Logistika je nacin ratovanja pre svega Amerike, tako da se ne desava da vojnik nema svezu vodu, hranu ili ne daj boze municiju zato sto je tamo neko zatajio. Kod nas je to nazalost drugacije. Siromasni smo i to je to.
A sto se tice "ugodjaja" na terenu mislim da se svako sa odabirom vojnickog poziva mora pomiriti s tim.
Ma svakako je tacno da se onaj koji odabere ovaj posao treba pomiriti sa tim.Licno, od pradede su mi svi u cizmama i nije ni tada bilo tajni predamnom, tacno sam znao gde i koliko frke ogu da ocekujem.I to je OK!Mazohizam je taj koji me jos drzi ovde.Samo trazim da se ispostuje svaka stavka iz gorenavedenog cenovnika od strane onih koji vode drzavu i da nam se pruzi onoliko koliko je zakonom propisano, nista bolje.Nikada nisam razmisljao o stanu ili bogatstvu, kao o pokretackom motivu.Od ovog leba se nije niko na svetu obogatio.Samo da mogu miran da budem sa strane stava da ce mi porodica imati sta jesti ako mene nema zbog posla.Trenutno je u opticaju oko 40000 tuzbenih zahteva protiv drzavne zajednice, samo po osnovu postovanja zakonskog koeficijenta i odnosa plata profesionalnog vojnika/prosecni LD, koji treba da bude 1/3.Bice tu jos sra...a.
Koliko sam skontao, i vas nekoliko koji ucestvujete u ovoj temi je napustilo sluzbu i naslo hleb na drugoj strani.Uveren sam, ovako ad hok, da se radi o razlozima cisto ekonomske prirode.
Slazem se. Bruka je da policajac sa kursom od 6 meseci bude placen bolje nego vojnik. Takodje vojsci je normlano da plata kasni (posebno ljudima u C. Gori) a policiji se to ne desava. Mislim da je problem sto je vojska "siroce" jer kakva nam je ova drzava-zajednica-ko zna vec sta, tako i prolaze oni koji su pod njenom kapom.
Nazalost vojske se sete samo kada zagusti i to ozbiljno.
naravno ne zelim da kazem da je policija precenjena nego da je vojska podcenjena i to previse.
P.S.
Za informaciju nisam vojno lice niti sam ikada bio, sticajem (ne)srecnih okolnosti poznajem dosta oficira i podoficira, ucestovovao sam u ratu i.t.d.
A interes za vojnu tehniku i naoruzanje cisto hobi.
Pozdrav
Uvek mi je drago da pozdravim istomisljenike, narocito ako se radi o cenjenici da nismo kolege.Kako vreme prolazi, sve vise sam ubedjen da smo samo mi, janicari, svesni situacije u kojoj smo.
Priznajem, zvucis kao Miroslav Lazanski, sto je definitivno pozitivna konotacija u mom misljenju.
 
[/quote]
Uvek mi je drago da pozdravim istomisljenike, narocito ako se radi o cenjenici da nismo kolege.Kako vreme prolazi, sve vise sam ubedjen da smo samo mi, janicari, svesni situacije u kojoj smo.
Priznajem, zvucis kao Miroslav Lazanski, sto je definitivno pozitivna konotacija u mom misljenju.[/quote]

Nazalost zbog ovakve situacije vojsku je napustilo mnogo pametnih, skolovanih i sposobnih oficira/podoficira, u koje je drzava ulozila dosta.
Ono sto mozda moze malo da tesi jeste da se vojska oslobodila i onih koji nikada nisu ni trebali da udju u nju.
No siguran sam da 99% onih koji ostaju uz sve nedace i muke dobro znaju sta je patriotizam, oficirska cast i samopozrtvovanje.
Naravno ovo ne znaci da su oni koji su otisli manje vredni, situacija je takva da se nikom ne moze zameriti bas nista.
 
Uvek mi je drago da pozdravim istomisljenike, narocito ako se radi o cenjenici da nismo kolege.Kako vreme prolazi, sve vise sam ubedjen da smo samo mi, janicari, svesni situacije u kojoj smo.
Priznajem, zvucis kao Miroslav Lazanski, sto je definitivno pozitivna konotacija u mom misljenju.[/quote]

Nazalost zbog ovakve situacije vojsku je napustilo mnogo pametnih, skolovanih i sposobnih oficira/podoficira, u koje je drzava ulozila dosta.
Ono sto mozda moze malo da tesi jeste da se vojska oslobodila i onih koji nikada nisu ni trebali da udju u nju.
No siguran sam da 99% onih koji ostaju uz sve nedace i muke dobro znaju sta je patriotizam, oficirska cast i samopozrtvovanje.
Naravno ovo ne znaci da su oni koji su otisli manje vredni, situacija je takva da se nikom ne moze zameriti bas nista.[/quote]
-Potpuno se slazem sa tobom.Zao je samo sto ima onih koj ijednostavno su morali ici dalje a mogli su toj nasaj namucenoj zemlji da pruze jos mnogo samo da je ona bila malo vise rasirenih ruku.Ponavljam se "svaka cast onima koji su jos uvek na margini patriozma jer on je jedan od lepsih osecaja koji covek upozna i prilicno je tesko kad shvatate da se i on ko i recimo ljubav moze istrositi ako se ne neguje.
Sledeci deo je licne prirode.Ne znam koliko godina imas gos.Vlater ali pretpostavljm vise nego ja i lepo je uciti od tebe recimo strpljivosti i smirenosti.Ja vec spadam u generacije koje se tesko menjaju ali se iskreno nadam da ce neke mladje generacije nauciti po nesto iz nasih diskusija.Puno pozdrava.
 
rajlovac88:
Uvek mi je drago da pozdravim istomisljenike, narocito ako se radi o cenjenici da nismo kolege.Kako vreme prolazi, sve vise sam ubedjen da smo samo mi, janicari, svesni situacije u kojoj smo.
Priznajem, zvucis kao Miroslav Lazanski, sto je definitivno pozitivna konotacija u mom misljenju.

Nazalost zbog ovakve situacije vojsku je napustilo mnogo pametnih, skolovanih i sposobnih oficira/podoficira, u koje je drzava ulozila dosta.
Ono sto mozda moze malo da tesi jeste da se vojska oslobodila i onih koji nikada nisu ni trebali da udju u nju.
No siguran sam da 99% onih koji ostaju uz sve nedace i muke dobro znaju sta je patriotizam, oficirska cast i samopozrtvovanje.
Naravno ovo ne znaci da su oni koji su otisli manje vredni, situacija je takva da se nikom ne moze zameriti bas nista.[/quote]
-Potpuno se slazem sa tobom.Zao je samo sto ima onih koj ijednostavno su morali ici dalje a mogli su toj nasaj namucenoj zemlji da pruze jos mnogo samo da je ona bila malo vise rasirenih ruku.Ponavljam se "svaka cast onima koji su jos uvek na margini patriozma jer on je jedan od lepsih osecaja koji covek upozna i prilicno je tesko kad shvatate da se i on ko i recimo ljubav moze istrositi ako se ne neguje.
Sledeci deo je licne prirode.Ne znam koliko godina imas gos.Vlater ali pretpostavljm vise nego ja i lepo je uciti od tebe recimo strpljivosti i smirenosti.Ja vec spadam u generacije koje se tesko menjaju ali se iskreno nadam da ce neke mladje generacije nauciti po nesto iz nasih diskusija.Puno pozdrava.[/quote]
Eh kad bi moja supruga cule pohvale o smirenosti i strpljivosti :D
Inace odavno nisam cuo-procitao, bolju komparaciju na temu patriotizma,bravo...Da zaista je kao ljubav i lako moze da nestane pa cak se pretvori u ogorcenost i apatiju (sto je kod nas cini mi se upravo slucaj).
Zaista koliko ima "malih" ljudi heroja koji su svoje zivote rizikovali ili cak dali a o njima se nista ne zna kao da se ih se drzava stidi...
Naravno ne moze ova drzava da se svakom javno zahvali i oda priznanje ali moze im se nekim minimalnim "subvencijama" pokazati da im je zahvalna...
Sto se tice godina nisam bas tako mator celih 30 g.
Pozdrav
P.S.
Da li je lokacija Izrael prava?
Cisto znatizelja jer mi je to omiljena zemlja koju bih najradije posetio da kucni budzet dozvoljava takva putovanja.
 
vlater:
rajlovac88:
vlater:
P.S.
Da li je lokacija Izrael prava?
Cisto znatizelja jer mi je to omiljena zemlja koju bih najradije posetio da kucni budzet dozvoljava takva putovanja.
Da ,tacna je.Izbor ti ne bi bio los,ima ovde sta da se vidi.
A to sto imas samo 30 ti samo ide u prilog,iskreno receno mislila sam da si mnogo stariji.Komentari su ti jako zreli a i stoji pri tome da mi zvucis jako smireno i realno.
Pozdrav.
 

Back
Top