ko je lud a ko je zbunjen tu?

Paaaaaa... Onako.... Eno ti gore jedan ozbiljan post od starog jarca, a ti ga shvati kako oces...

Opet post iznad... Kasnim, ispalo se iz forme...

gde iznad?? :)
šalu na stranu, mislim da je to u stvari mnogo buke ni oko čega..
da je obrnuta situacija, tj. on da je našao neku novu drugaricu, ja bih ga pitala o čemu se tu radi, ako on kaže da je to samo prijateljstvo, da mu ona prija kao osoba, meni je to ok..
 
gde iznad?? :)
šalu na stranu, mislim da je to u stvari mnogo buke ni oko čega..
da je obrnuta situacija, tj. on da je našao neku novu drugaricu, ja bih ga pitala o čemu se tu radi, ako on kaže da je to samo prijateljstvo, da mu ona prija kao osoba, meni je to ok..

Aj ne kaki, ako naprasno postane blizak sa njom kao ti sa ovim tvojim ima odma da otvaras temu na forumu: Sta da radim, mislim da me vara sa drugaricom?
 
Da, ali čini mi se da dolazimo do tačke "on ili ja". Ako popustim, stalno će me tako ucenjivati, za bilo koga ko se pojavi u mom životu, nove kolege na poslu, oko svega će da mi pravi frku i zagorčava život. :(

Emotivna ucena je najgori vid ucene i tu treba biti iskljuciv - manje vise naravno jer totalna iskljucivost vodi u neizbeznu propast. Pitanje je koliko je vasa veza zaista kvalitetna. Treba voditi racuna i o tome da li je mozda patoloska ljubomora u pitanju. Ako jeste, bezi glavom bez obzira. Da li mozda on pokusava da manipulise tobom? Da li je mozda naslutio da se vasa veza blizi kraju?

Vidi, kao sto sam vec rekla, ovoga ne mora biti nuzno oboje svesni, cak sta vise, mozda ni jedno nije toga svesno. Mozda da porazgovaras sa nekom osobom van trougla koja je upoznata sa situacijom.
 
Eeee ovakoc...
ja sam jedna vrlo fina i druželjubiva devojka (27 god) koja ima gomilu drugarica i 2 jaaako dobra drugara iz škole s kojima nikad ništa više od prijateljstva nisam imala. Međutim, drugari se poženiše i sad više nemaju vremena za mene. Srećom, potrefilo se da sam pre nekog vremena upoznala jako dobrog druga moje drugarice i malo po malo, počeli smo da se družimo i nas dvoje. Razmenili smo brojeve, on me pozove ponekad da vidi šta radim, par puta smo se dopisivali, sve drugarski. Planiramo i da odemo na kaficu. Sve je to super, baš smo se lepo skontali, prija mi njegovo društvo, posebno sad kad se više skoro i ne družim s mojim starim drugovima.
Ali...mom dragom je to problem. U vezi smo 2.5 god, inače je jako ljubomoran, a sad mi baš pravi scene i stalno se svađamo oko mog novog druga. On ne veruje da mi možemo da budemo samo drugovi i da tu nema ništa više od toga. Ne znam šta da radim. Njemu je problem što smo mi počeli odjednom da se družimo, što me on nazove uveče da me pita kako sam jer je čuo da sam bolesna, što hoćemo da odemo da popijemo kafu. Ne znam kako da mu objasnim da to nije ništa strašno i da se on samo tripuje?

aj ti fina i druželjubiva devojko idi laži nekog drugog...možda neko i poveruje u tu tvoju priču....
 
Emotivna ucena je najgori vid ucene i tu treba biti iskljuciv - manje vise naravno jer totalna iskljucivost vodi u neizbeznu propast. Pitanje je koliko je vasa veza zaista kvalitetna. Treba voditi racuna i o tome da li je mozda patoloska ljubomora u pitanju. Ako jeste, bezi glavom bez obzira. Da li mozda on pokusava da manipulise tobom? Da li je mozda naslutio da se vasa veza blizi kraju?

Vidi, kao sto sam vec rekla, ovoga ne mora biti nuzno oboje svesni, cak sta vise, mozda ni jedno nije toga svesno. Mozda da porazgovaras sa nekom osobom van trougla koja je upoznata sa situacijom.

Evo, vi ovde ste moje osobe vam trougla, želim da čujem tuđe mišljenje o svemu ovome. E sad, patološka ljubomora. Možda. U pitanju je ljubomora koja se uglavnom i skoro isključivo pojavljuje kad se pojavi neka nova i njemu nepoznata muška osoba u mom životu.
 
Emotivna ucena je najgori vid ucene i tu treba biti iskljuciv - manje vise naravno jer totalna iskljucivost vodi u neizbeznu propast. Pitanje je koliko je vasa veza zaista kvalitetna. Treba voditi racuna i o tome da li je mozda patoloska ljubomora u pitanju. Ako jeste, bezi glavom bez obzira. Da li mozda on pokusava da manipulise tobom? Da li je mozda naslutio da se vasa veza blizi kraju?

Vidi, kao sto sam vec rekla, ovoga ne mora biti nuzno oboje svesni, cak sta vise, mozda ni jedno nije toga svesno. Mozda da porazgovaras sa nekom osobom van trougla koja je upoznata sa situacijom.

Eto, ovo ti kaže žena koja ima druga 15 godina i koji se namršti kad je neki drugi muškarac pogleda:lol:
 
..ja sve nekako mislim da se mi nismo dobro razumeli :)
ja svog momka volim najviše na svetu i ne bih ga prevarila ni za šta, niti sam ga ikad prevarila..ne čujem se ja s ovim drugom svaki dan, i ne dopisujemo se svaki dan, neko tako u nekoliko dana..on ima baš puno drugarica, eto jedna od mojih najboljih drugarica je njegova najbolja drugarica..ništa ne krijem od momka i sve što me pita za njega ja mu kažem..
 
..ja sve nekako mislim da se mi nismo dobro razumeli :)
ja svog momka volim najviše na svetu i ne bih ga prevarila ni za šta, niti sam ga ikad prevarila..ne čujem se ja s ovim drugom svaki dan, i ne dopisujemo se svaki dan, neko tako u nekoliko dana..on ima baš puno drugarica, eto jedna od mojih najboljih drugarica je njegova najbolja drugarica..ništa ne krijem od momka i sve što me pita za njega ja mu kažem..

E, tu je tvoja greska... :rotf:
 
Eeee ovakoc...
ja sam jedna vrlo fina i druželjubiva devojka (27 god) koja ima gomilu drugarica i 2 jaaako dobra drugara iz škole s kojima nikad ništa više od prijateljstva nisam imala. Međutim, drugari se poženiše i sad više nemaju vremena za mene. Srećom, potrefilo se da sam pre nekog vremena upoznala jako dobrog druga moje drugarice i malo po malo, počeli smo da se družimo i nas dvoje. Razmenili smo brojeve, on me pozove ponekad da vidi šta radim, par puta smo se dopisivali, sve drugarski. Planiramo i da odemo na kaficu. Sve je to super, baš smo se lepo skontali, prija mi njegovo društvo, posebno sad kad se više skoro i ne družim s mojim starim drugovima.
Ali...mom dragom je to problem. U vezi smo 2.5 god, inače je jako ljubomoran, a sad mi baš pravi scene i stalno se svađamo oko mog novog druga. On ne veruje da mi možemo da budemo samo drugovi i da tu nema ništa više od toga. Ne znam šta da radim. Njemu je problem što smo mi počeli odjednom da se družimo, što me on nazove uveče da me pita kako sam jer je čuo da sam bolesna, što hoćemo da odemo da popijemo kafu. Ne znam kako da mu objasnim da to nije ništa strašno i da se on samo tripuje?

Ja nemam takvih problema....Moja žena je uveliko dok smo se zabavljali išla kod bivšeg momka povremeno na kafu, jer mu je stan 20m od faxa, pa kad je pauza odu tamo, nekad sami, nekad sa još nekim, radili koliko puta neki seminarski i sl. Šta ćeš kad su u istoj grupi, bili u vezi, slagali se odlično kad je fax u pitanju, sve što je trebalo radili su zajedno. Jednostavno, ostali su u dobrim odnosima......ali ti dobri odosi su se zasnivali na obostranoj koristi...što je meni bilo potpuno jasno, a i imao sam poverenje uvek u nju. Takođe ima dosta drugova i meni ne smeta. Pre svega zato što ja imam 3 puta više drugarica nego drugova, neke znam od detinjstva, neke sam upoznao kasnije, a neke znam jedva godinu-dve pa se super družimo. Potpuno su mi normalna muško-ženska prijateljstva.
 
..ja sve nekako mislim da se mi nismo dobro razumeli :)
ja svog momka volim najviše na svetu i ne bih ga prevarila ni za šta, niti sam ga ikad prevarila..ne čujem se ja s ovim drugom svaki dan, i ne dopisujemo se svaki dan, neko tako u nekoliko dana..on ima baš puno drugarica, eto jedna od mojih najboljih drugarica je njegova najbolja drugarica..ništa ne krijem od momka i sve što me pita za njega ja mu kažem..

biras izmedju lika koga znas par meseci ili koliko vec i decka sa kojim si 2.5god ?
imas dilemu sta da radis?
pa otkaci kao "prijatelja" lika koga znas par meseci zarad ljubavi, ako je to uopste ljubav...kako se pojavio tako neka ispari taj"drug"

sa toliko godina sabijenih u doope verujes u musko zensko prijateljstvo (koje ne datira od vrtica tj. osnovne skole) ?
tvoj decko je zbunjen ti si luda da skratim ja pricu
 
Eeee ovakoc...
ja sam jedna vrlo fina i druželjubiva devojka (27 god) koja ima gomilu drugarica i 2 jaaako dobra drugara iz škole s kojima nikad ništa više od prijateljstva nisam imala. Međutim, drugari se poženiše i sad više nemaju vremena za mene. Srećom, potrefilo se da sam pre nekog vremena upoznala jako dobrog druga moje drugarice i malo po malo, počeli smo da se družimo i nas dvoje. Razmenili smo brojeve, on me pozove ponekad da vidi šta radim, par puta smo se dopisivali, sve drugarski. Planiramo i da odemo na kaficu. Sve je to super, baš smo se lepo skontali, prija mi njegovo društvo, posebno sad kad se više skoro i ne družim s mojim starim drugovima.
Ali...mom dragom je to problem. U vezi smo 2.5 god, inače je jako ljubomoran, a sad mi baš pravi scene i stalno se svađamo oko mog novog druga. On ne veruje da mi možemo da budemo samo drugovi i da tu nema ništa više od toga. Ne znam šta da radim. Njemu je problem što smo mi počeli odjednom da se družimo, što me on nazove uveče da me pita kako sam jer je čuo da sam bolesna, što hoćemo da odemo da popijemo kafu. Ne znam kako da mu objasnim da to nije ništa strašno i da se on samo tripuje?

Drug..drug,pa od druga dete.
 
biras izmedju lika koga znas par meseci ili koliko vec i decka sa kojim si 2.5god ?
imas dilemu sta da radis?

Ne bira između toga, nego bira između svog dostojanstva, slobode da diše, toga da sedne bilo s kim i bilo gde i opušteno ćaska, ne misleći šta će biti kad dođem kući i toga da nekom celi život polaže račune, a ko ti je taj kolega...a što ti radiš projekat sa njim...a ko je onaj što ti se javio na ulici...a što te onaj gleda...a koji te to zvao telefonom, a što profa našeg deteta ceo roditeljski gledao samo u tebe...bla, bla.. I sličnih pitanja iskompleksiranih muškaraca i žena nesigurnih u sebe i svoje kvalitete..;)
 
ovde konzilijum moze zastedati koliko 'oce, ali ako je tvoja priroda takva kakva jeste, druzeljubiva :))) nece te zaustaviti ni hiljadu dugogodisnjih veza :)))
zato ti je bitno da sa deckom rascistis i da te skapira takvu kakva jesi. i pamet u glavu :))))
 
pa da to ume da bude zaebancija sa novim ljudima

a hebi ga sasvim je prirodna stvar da ti novi ljudi ulaze u zivot...kao sto je prirodna stvar i da to nekom mozda izaziva sumnju

Potpuno prirodno je da ljudi prolaze kroz tvoj život, odlaze, da upoznaješ nove ljude, da prekineš kontakte sa nekim starim ortacima i ortakinjama, a stekneš nove...sve je to deo života....kad sednem pa motam film s kim sam se sve i kada družio u životu...i u kom periodu...s nekima sam bio nerazdvojan, a danas mu se jedva javim na ulici...život je to..
 
Ne bira između toga, nego bira između svog dostojanstva, slobode da diše, toga da sedne bilo s kim i bilo gde i opušteno ćaska, ne misleći šta će biti kad dođem kući i toga da nekom celi život polaže račune, a ko ti je taj kolega...a što ti radiš projekat sa njim...a ko je onaj što ti se javio na ulici...a što te onaj gleda...a koji te to zvao telefonom, a što profa našeg deteta ceo roditeljski gledao samo u tebe...bla, bla.. I sličnih pitanja iskompleksiranih muškaraca i žena nesigurnih u sebe i svoje kvalitete..;)

nisam video u njenom postu da zivi sa PATOLOSKI LJUBIMORNIM likom, ako takvog trpi 2.5 god onda je ona idijot i ne treba joj savet vec psihijatar.
jel pitala za savet? jeste
jesam li dao moje misljenje? jesam

da li si ti dao svoje misljenje? jesi

ko ti trazi da mi pojasnjavas temu? jel ti delujem retardirano da treba da mi crtas?
sta tebe zabole kako sam ja skapirao temu?

p.s. budi ljubazan nemoj da mi repliciras zabole me sta mislis
:pivce:
 
nisam video u njenom postu da zivi sa PATOLOSKI LJUBIMORNIM likom, ako takvog trpi 2.5 god onda je ona idijot i ne treba joj savet vec psihijatar.
jel pitala za savet? jeste
jesam li dao moje misljenje? jesam

da li si ti dao svoje misljenje? jesi

ko ti trazi da mi pojasnjavas temu? jel ti delujem retardirano da treba da mi crtas?
sta tebe zabole kako sam ja skapirao temu?

p.s. budi ljubazan nemoj da mi repliciras zabole me sta mislis
:pivce:

U jadan ti..idi popij nešto za smirenje..:D

P.S. Makar se ti šlogirao, moram da repliciram...:D
Lepo devojka kaže da je strašno ljubomoran na NOVE muškarce u njenoj blizini..;) ...A ona neće da živi u tegli ako se uda za njega..nego će sretati stalno nove i biti primorana da kontaktira s njima, da ispija kafe i sate provodi, sve i da neće...a tu tek počinju nevolje..;) Za sve drugo važi, ako na početku popustiš, kasnije teško da ćeš ispraviti. Ako jednom odjebeš nekog zbog ljubomornog dečka/devojke, to te čeka ceo život. Ako naučiš budućeg muža/devojku da si ti ta koja pere sudove na primer, onaj drugi nikad tanjir kasnije neće oprati...i tako..u krug..
 
Poslednja izmena:

Back
Top