Kako produhoviti čoveka?

Meliot

Elita
Poruka
20.648
Kako produhoviti čoveka? Jer bez produhovljena nema niti vere niti ljubavi, već samo ostaje pakost i zloba i sve ostalo što iz to sledi. Kako neproduhovljenog čoveka produhoviti i privući veri? Kritikom sigurno ne, ona samo stvara odbojnost i još veću mržnju. Kako postići nivo da čoveka više privlače duhovne a ne materijalne stvari?
 
Ljudi izgube i zdravlje i dušu jureći za nečim što će neko drugo naslediti. Na kraju takvi ljudi ostanu i bez duše i bez tih svojih materijalnih dobara.
Pa sad, da je do te mere da će neko naslediti i imati osnovno, u tome
nema ničeg lošeg. Mene su moji roditelji obezbedili, pa sam i ja svoju
decu. Da im ne ostaviš ništa, a možeš, to je već sebičluk.
 
Pa sad, da je do te mere da će neko naslediti i imati osnovno, u tome
nema ničeg lošeg. Mene su moji roditelji obezbedili, pa sam i ja svoju
decu. Da im ne ostaviš ništa, a možeš, to je već sebičluk.
Da, ali ako osoba pretera i sticanje materijalnih dobara joj postane primarni cilj izgubiće dušu a i deca joj neće biti bolja, i ona verovatno neće spoznati duhovnost, religiju i Boga. I na kraju ostanu samo materijalna dobra koja naslede neproduhovljeni naslednici koji to izgube ili nemaju kome na kraju to da ostave.

I uživanje u telesnim zadovoljstvima se podrazumeva pod materijalnošću, jer telo je materija, i igranje i uživanje sa njim zarad telesnog zadovljstva takođe nikako ne može biti povezano sa duhovnošću.
 
Da, ali ako osoba pretera i sticanje materijalnih dobara joj postane primarni cilj izgubiće dušu a i deca joj neće biti bolja, i ona verovatno neće spoznati duhovnost, religiju i Boga. I na kraju ostanu samo materijalna dobra koja naslede neproduhovljeni naslednici koji ili to izgube ili nemaji kome to da ostave.
Može biti tako u nekom najmračnijem scenariju, ali nije obavezno.
Sticanje materijalnog ako je primarni cilj, ne mora biti i posledica.
Mnogi se usmere na materijalno, pa ništa ne steknu. A nekima ide
lako, pa imaju vremena i za druge stvari. I tako dalje..
 
Može biti tako u nekom najmračnijem scenariju, ali nije obavezno.
Sticanje materijalnog ako je primarni cilj, ne mora biti i posledica.
Mnogi se usmere na materijalno, pa ništa ne steknu. A nekima ide
lako, pa imaju vremena i za druge stvari. I tako dalje..
Ljudi koji preterano stiču materijalna dobra čine to i zbog drugih žena (muškarci naročito). Tada nastaju preljube, razvodi, devijantno potomstvo i sve ostalo.
 

Back
Top