Како је Павлина, девојчица из Ораховца, постала предмет мржње "друге Србије"

Чекај,сво време потенцираш ту тему, и сад кад те неко пита у вези тога, хоће да разговара о томе, ти кажеш ,,Ма пусти то"?? :dontunderstand:

Znao sam da ne bi ukapirao sarkazam taman da ti u obliku klavira padne na glavu

Pitanje "Kako da se danas reši pitanje Kosova" je taman toliko umesno kao i pitanje kako da moj "komšija" reši ovu "ogrebotinu" na autu
 

Prilozi

  • Screen Shot 2024-01-19 at 22.32.13.png
    Screen Shot 2024-01-19 at 22.32.13.png
    485,5 KB · Pregleda: 1
Imali smo skoro sto godina za rešavanje ovog problema. Gde su tada bili rodoljubi i velike patriote? Kako smo tada bili potpuno nezainteresovani za sve što se dešava dole, a svašta se dešavalo? Toliko o tome koliko nam je zapravo sveta ta zemlja. Sad je već uveliko kasno. Nista bolje nismo ni zaslužili.

Tacno potpuno....Kraljevina Jugoslavija je pokusala da rijesi Kosovsko pitanje 1918-1941 g. sa kolonizacijom...cak i moj djed je kolonizovao na KiM...ali samo 60.000 ljudi pristalo...od tih 45.000 Crnogorci....nikog iz Srbije ili drugdje nije interesovalo da zivi na Kosovu medju Albancima....toliko o svetoj zemlji
 
Sećam se pesme Balaševića, Ne lomite mi bagrenje koja je maltene bila zabranjena ...

Била је на албуму изданом у једно двеста хиљада примерака.

У то време је и Чобе ускликнуо "нико не сме да вас бије!" и баријере према етнички упитним порукама су пале.
 
Значи немаш решење за Косово, али зато га користиш у пропаганди против власти?

Bitno je da ga imaju oni koji su na vlasti i koje ti podržavaš.

Ja imam rešenje za probleme koji su u mojoj nadležnosti a oni neka se bakću onim što su sami zakuvali.

Vidim, odlično im ide, zakivaju kako ga rešavaju.
 
Била је на албуму изданом у једно двеста хиљада примерака.

У то време је и Чобе ускликнуо "нико не сме да вас бије!" и баријере према етнички упитним порукама су пале.
Tačno ali se nije baš blagonaklono gledalo na to, sve dok onaj ne uskliknu ne sme niko da vas bije i junački pobeže kad su počeli neki da ga ganjaju :mrgreen:
 
Bitno je da ga imaju oni koji su na vlasti i koje ti podržavaš.
Њихово решење се поклапа са ставом лица која су гласала против њих.

Vidim, odlično im ide, zakivaju kako ga rešavaju.

Решавају га на начин, на који би га решили они који су наводно њихови политички противници.
 
Не бих рекао да су људи били незаинтересовани за оно што се дешавало на КиМ.

Jesu i te kako, naročito za vreme Tita i Jugoslavije. Moj otac, koji je živeo i u to vreme, se zalagao da Priština bude glavni grad Srbije, kao jedno od mogućih rešenja. Ali ne, Srbinu je uvek bilo draže da umesto da se hrabro uhvati u koštac sa gorućim problemom, pobegne od istog, proda sve i pohrli ni manje ni više nego u Beograd, da uživa u svim čarima komfornog života, i da se u kafanama busa u grudi junačke i bori za Kosovo pevajući o njemu sa tri prsta uvis. Majstori smo u obmanjivanju samih sebe.
 
Ovo rjesenje je svakako u interesu Srbije....no ste slabo isracunali
А јеси ли ти израчунао колико вреди имовина на Косову и Метохији?

Колико кошта изгубљена добит од те имовине?

Да ли си израчунао колико вреде рудна богатства и колики је још период њихове могуће експлоатације?

________________________________________________________________________________________

Ако Србија званично призна КиМ и успостави дипломатске односе, ко гарантује да неће кренути са новим територијалним и финансијским захтевима против Србије?
 
Jesu i te kako, naročito za vreme Tita i Jugoslavije. Moj otac, koji je živeo i u to vreme, se zalagao da Priština bude glavni grad Srbije, kao jedno od mogućih rešenja. Ali ne, Srbinu je uvek bilo draže da umesto da se hrabro uhvati u koštac sa gorućim problemom, pobegne od istog, proda sve i pohrli ni manje ni više nego u Beograd, da uživa u svim čarima komfornog života, i da se u kafanama busa u grudi junačke i bori za Kosovo pevajući o njemu sa tri prsta uvis. Majstori smo u obmanjivanju samih sebe.

Danas bi te lincovali da zagovoras premjestanje glavnog grada u Krusevac, a kamo li Pristinu ili Prizren....zamisli kada cak Srpski Patrijarh ne zelli da stoluje u Peci dje je drevna Patrijarsija....parodija
 
Jesu i te kako, naročito za vreme Tita i Jugoslavije. Moj otac, koji je živeo i u to vreme, se zalagao da Priština bude glavni grad Srbije, kao jedno od mogućih rešenja. Ali ne, Srbinu je uvek bilo draže da umesto da se hrabro uhvati u koštac sa gorućim problemom, pobegne od istog, proda sve i pohrli ni manje ni više nego u Beograd, da uživa u svim čarima komfornog života, i da se u kafanama busa u grudi junačke i bori za Kosovo pevajući o njemu sa tri prsta uvis. Majstori smo u obmanjivanju samih sebe.
Е, то нису патриоте. То су већ неки други људи, које и ја познајем и који су ми тешки.

Они мене не могу да обману, а не могу ни себе.
 
Била је на албуму изданом у једно двеста хиљада примерака.

У то време је и Чобе ускликнуо "нико не сме да вас бије!" и баријере према етнички упитним порукама су пале.
Preciznosti radi album je izdat '86 a Sloba je to izjavio godinu dana posle . Što znači da ... sami zaključite.
 
А јеси ли ти израчунао колико вреди имовина на Косову и Метохији?

Колико кошта изгубљена добит од те имовине?

Да ли си израчунао колико вреде рудна богатства и колики је још период њихове могуће експлоатације?

________________________________________________________________________________________

Ако Србија званично призна КиМ и успостави дипломатске односе, ко гарантује да неће кренути са новим територијалним и финансијским захтевима против Србије?

izracunaj koliko je srpske imovine na KiM (prilicno malo danas), plus ,,rudna bogatstva" (za koja treba dodatna ulaganja da bi vrijedjela), i onda izracunaj koliko bi kostalo 1. rat da se Kosovo vrati - dakle sankcije $$$, vojni gubitci, kupovine oruzja, tenkova, i moguca bombardovanja i 2. koliko danas srbija dobija od kosovo kao zamrznuti konflikt (0), a koliko trosi (placa struju i vodu svim KiM Srbima). 3. I racunaj koliko bi kostalo zadrzavanje Kosova u slucaju da ga Srbija vojno vrati (brojna milicija, patrole, vojnici, stalni teroristicki napadi, itd)
 
Шта је решење за Косово и Метохију?

За почетак Србија мора да каже "не".

Како?

1999. године, када је потписан споразум и Куманову, СРЈ је морала да инсистира на Резолуцији 1244 и да се захтева да се иста примењује. Шта је СРЈ, а касније Србија радила, након доношења Резолуције? Није била чврстог става. Стално је попуштала и правила неке компромисе на своју штету. То је резултовало повећањем ингеренција Шиптара, а смањивањем ингеренција Срба и Србије. Касније је Србија пристала на ЕУЛЕКС, па је пристала на царину, на граничне прелате, па је потписала Бриселски споразум и тако све редом, док нисмо дошли до данашњег положаја.

Сада исто постоји могућност да се каже "не". Која би била цена тога?

Тадић је рекао "не" 2012. године и изгубио је власт. Није било рата, није било санкција, није било мртвих и рањених. Само је смењена власт.

То је цена.
 
izracunaj koliko je srpske imovine na KiM (prilicno malo danas), plus ,,rudna bogatstva" (za koja treba dodatna ulaganja da bi vrijedjela), i onda izracunaj koliko bi kostalo 1. rat da se Kosovo vrati - dakle sankcije $$$, vojni gubitci, kupovine oruzja, tenkova, i moguca bombardovanja i 2. koliko danas srbija dobija od kosovo kao zamrznuti konflikt (0), a koliko trosi (placa struju i vodu svim KiM Srbima).
Борис Тадић је 2012. године рекао "не". Да ли је избио рат?
 
Шта је решење за Косово и Метохију?

За почетак Србија мора да каже "не".

Како?

1999. године, када је потписан споразум и Куманову, СРЈ је морала да инсистира на Резолуцији 1244 и да се захтева да се иста примењује. Шта је СРЈ, а касније Србија радила, након доношења Резолуције? Није била чврстог става. Стално је попуштала и правила неке компромисе на своју штету. То је резултовало повећањем ингеренција Шиптара, а смањивањем ингеренција Срба и Србије. Касније је Србија пристала на ЕУЛЕКС, па је пристала на царину, на граничне прелате, па је потписала Бриселски споразум и тако све редом, док нисмо дошли до данашњег положаја.

Сада исто постоји могућност да се каже "не". Која би била цена тога?

Тадић је рекао "не" 2012. године и изгубио је власт. Није било рата, није било санкција, није било мртвих и рањених. Само је смењена власт.

То је цена.

Pa Srbija da je stvarno mislila "ne" onda bi trebala da povuce ambasadore od svih zemalja koje su priznale nezavisno Kosovo 2008, mada to bi onda dovelo Srbiju do prosjackog staba...
 

Back
Top