Radnica iz Srbije oduševljena uslovima u Hrvatskoj

Ne spaja lova, lova je lova, ali ovde Srpstvo tek ne spaja nego jos i razdvaja....
Pa masi malo Srpstvom mamu ti ebem....ali ispostuj ga , a ne samo da provociras i da za politicke manevre iscedis ljude...
Ne kazem nekom licno , nego svi tako rade...

Mozda su i glupi , pa kad planira posao ne kaze ovoliko cu za platu ovoga, ovoliko za platu ovoga, ovoliko za troskove, ovoliko za vanredne troskove...a mozda i ne planira...

Slicna stvar koja se desava ja mislim samo u Srbiji , da placa vise novog radnika i to 40% vise, nego sto placa starog radnika na koga zna da moze da se osloni....
Da , ni ja nisam verovao kad sam cuo...kao treba mu.....
Cak ni da natezem logiku u smislu vanredne situacije pa ce radnika angazovati samo mesec dva, opet ne bi prosla logika...

Ili ono cuveno , mene proizvodnja kosta 20, a prodajna je 21, pa gde tu mislis da se ja ubicam, daj marginu od 4 ili 5 pa da radimo....ajd da krene bar od 3, ne i ne...
Pa nije to malboro 1000 kartona pa da ti se isplati da radis za pola pointa...cak i za manje, jer je pola pointa 250 000e...
Ok , ne...

Poslednja izmena:
radnica iz srbije koja je hrvatica je odusevljena a hrvatijanci ko hrvatijanci pate od kompleksa :cepanje:
Anlajkli što bi rekli Englezi. Neko ko je imao sreću da se rodi kao Hrvat u Srbiji već odavno ima putovnicu i otići će u Švajcarsku ili Nemačku, a ne u Hrvatsku. U Hrvatsku odlaze samo nesrećnici koji rade ilegalno ili sezonski posao preko leta.

Poslednja izmena:
Naravno da u Hrvatsku idu da rade Srbi, jer im se vise isplati da zive i rade u Hrvatskoj, nego u Srbiji, gde ih redovno jbu svi zivi.

Vasa nacionalisticka tupljenja ostavite za period kada vam je deda pricao kako je bilo kada je on isao u Split ili Zadar, to nikoga od ovih ljudi koji idu u Hrvatsku da zarade ne zanima.

Umesto sto trtljate o glupostima, bolje se koncentrisite na to kako da stvorite radna mesta tim Srbima u Srbiji, da oni ne bi Hrvatsku dozivljavali kao svoju bolju komparativnu sansu.

Hr treba radnike, Srbija treba poslove👍
Сви требају раднике а поготово Србија. Сад у сектору грађевине осим стандардних Турака, Курда, Непалаца, Индијаца, Киркиза, Кубанаца често виђам и Африканце. Срби одоше у ЕУ а црнци у Србију.

Back