Radnica iz Srbije oduševljena uslovima u Hrvatskoj

Milos 13

Iskusan
Poruka
6.469
1718451937808.png

https://n1info.rs/magazin/lifestyle...u-hrvatskoj-gazde-su-predivne-plata-je-dobra/

Ništa mi nije jasno. Mi smo ekonomski lider i tigar na Balkanu, ovde su nikad veće plate i penzije pa naši ljudi i dalje idu u Hrvatsku da rade. Zar se ti mučenici ne sete Jasenovca i svih logora po NDH, pa zar ne vide, kao i skoro sve kolege na Krsti, ko su nam najveći neprijatelji? Mislim, stvarno sramota.

Pogledajte prilog 1564404
https://n1info.rs/magazin/lifestyle...u-hrvatskoj-gazde-su-predivne-plata-je-dobra/

Ništa mi nije jasno. Mi smo ekonomski lider i tigar na Balkanu, ovde su nikad veće plate i penzije pa naši ljudi i dalje idu u Hrvatsku da rade. Zar se ti mučenici ne sete Jasenovca i svih logora po NDH, pa zar ne vide, kao i skoro sve kolege na Krsti, ko su nam najveći neprijatelji? Mislim, stvarno sramota.
radnica iz srbije koja je hrvatica je odusevljena a hrvatijanci ko hrvatijanci pate od kompleksa :cepanje:

To su sve izdajnici srBstva!

Drugosrbijanci i autosovinisti.

Nisu izdajnici, niti drugoSMRDijanci poput tebe, već sezonski konobari. Zašto nezaposleni konobari u sred sezone ne bi išli na jadransku obalu. Uostalom, najviše sezonaca tamo je iz same Hrvatske. Hrvati su se pretvorili u narod konobara i spremačica, a mi im samo pomažemo.

Takođe, izBosne je bilo 38.000 ljudi. Nemoguće je da su sve to Bošnjaci i Hrvati. Zašto naše kolege sa Krste koji su izBosne ne reaguju? Zašto dozvoljavaju da njihovi sunarodnici rade za ustaške kune?
pa imas ljudi koji izdaju drzavu za 1000 evra mesecno a ne da nece raditi u ndh kilfi normalan posao za 2 puta vise para gde ti zivis ? :cepanje:

da znamo za te brojke najmanje 80 hiljada je bilo kad se laze nek se laze masno u srbiji ne zive samo hrvati nego ima dosta veliki broj i drugih nacija sto nije slucaj u kifli
Masa Srba je zadnjih godina radilo po Dalmaciji, najviše u hotelima.
To mi nisu pričali nikakvi Hrvati koji prenapuhuju i naslađuju se, već i hrvatski Srbi koji ljetuju po Dalmaciji.
Zbog čega se upuštaju u tu po meni nezgodnu avanturu, to treba pitati njih.

Masa Srba je zadnjih godina radilo po Dalmaciji, najviše u hotelima.
To mi nisu pričali nikakvi Hrvati koji prenapuhuju i naslađuju se, već i hrvatski Srbi koji ljetuju po Dalmaciji.
Zbog čega se upuštaju u tu po meni nezgodnu avanturu, to treba pitati njih.

Pitanje sigurnosti je još uvek pipavo, mada je u Istri drugačije. Postoje i neka nezgodna iskustva sa poslodavcima. Međutim, sasvim je logično da u sred letnje sezone ideš tamo gde je tvoja struka najtraženija. Šta je u glavama osoba koje se time naslađuju, bez obzira da li su hrvatski nacionalisti ili njima srodni drugoSMRDIjanci, ne znam.

Nema ništa jadnije od naslađivati se ovim zato što neki ljudi žive loše i imaju priliku da zarade gde god, pa makar i tamo neki dinar i sad vi preko njihovih leđa koristite priliku da pokažete kako je Srbija mala, loša, propala ili šta god.

To što su Hrvatima dali najbolje od obale i što je glupi Đilas crtao kartu tako da Srba na moru nema, a za ostatak su se pobrinuli MIlo i ekipa, to je drugo.

I Hrvate da nisu nagradili sa najlepšim delom Jadrana dolazili bi i oni kod nas da rade.

Pitanje sigurnosti je još uvek pipavo, mada je u Istri drugačije. Postoje i neka nezgodna iskustva sa poslodavcima. Međutim, sasvim je logično da u sred letnje sezone ideš tamo gde je tvoja struka najtraženija. Šta je u glavama osoba koje se time naslađuju, bez obzira da li su hrvatski nacionalisti ili njima srodni drugoSMRDIjanci, ne znam.
Ne razumes kontekst toga cime se 'Drugosrbijanci' nasladjuju po ovom pitanju.

Hint- Ne, to nije jer pljuju i ismevaju ljude koji idu da rade u Hrvatskoj.

prema podacima mupa a nigde ne pise koje su nacionalnosti bili ti ljudi samo hrvata ima oko 65 hiljada u srbiji a gde su ostale nacionalne manjine
Hrvati i hrvatski Srbi koji su u Srbiji, većina ima i hrvatske dokumente. Takav se u Hrvatskoj vodi kao domaći radnik i ne treba radnu dozvolu pa ne ulazi u tu statistiku. Znači zapravo može biti samo više iz Srbije i BiH.

Back