Кад Црна Гора и Република Српска постану чланице Европске уније, хоћемо ли се ми, Срби из Србије селити у друге две српске државе?

Pobuna mapetovaca
Plači malo s njom.
257272E7-C93D-444C-B262-C4A2B18ADEB8.jpeg
 
Кад Црна Гора уђе у Европску унију и кад БиХ (тј. Република Српска) уђе у породицу европских народа, да ли ће се ток српских миграција променити?

Углавном Срби из Црне Горе и Републике Српске долазе у Србију,

међутим,

кад прве две српске државе буду део заједничког европског економског и политичког тржишта, живот у тим српским земљама ће бити диван,

те ће Срби из Србије моћи да бирају, да ли ће живети као грађани другог реда у Црној Гори и Српској или ће живети у распалој источној деспотији?

Где бисте се селили из Србије?

Да ли на црногорско јадранско море или међу див-јунаке из Републике Српске? Прича кружи да Бања Лука има онај аустријски шмек.

Или можда у Бијељину, па преко реке и одма' сте кући?
Crna Gora kada postane članica EU, jer u ovu varijantu sa BiH ne verujem da će se desiti u dogledno vreme, trebaće jedno 20-ak godina da uđe u Šengen pa da im pasoš nešto vredi.
A o preseljenju nema govora, čak ni ovdašnji doseljeni crnogorci a kamoli autohtono srpsko stanovništvo centralne Srbije i Vojvodine.
Ja bih naravno voleo da se ovi odozdole vrate kućama, ali dok ne provale Monako jednoga dana :p , Beograd će im i dalje biti stvar prestiža i mera uspešnosti.

Inače kao vlasnik nekretnine par decenija tamo, dovoljno je da otvorim neki doo i plaćam sebi doprinose odavde i da dobijem stalni boravak relativno brzo, ali zaista ne bih živeo tamo bez preke potrebe, a to bi bilo neko ratno stanje ili kada kineski krediti dođu na naplatu a Vučić i sekta pobegnu u Dominikanu :lol: (verovatnije)
Inače mađarski pasoš mi je neuporedivo korisniji. Tako da bukvalno CG mi deluje kao varijanta baš za ne daj Bože privremeno pošto ne moram kiriju da plaćam što bi u HUN ili DE morao a nije mala stavka ;)
 
Poslednja izmena:
Crna Gora kada postane članica EU, jer u ovu varijantu sa BiH ne verujem da će se desiti u dogledno vreme, trebaće jedno 20-ak godina da uđe u Šengen pa da im pasoš nešto vredi.
A o preseljenju nema govora, čak ni ovdašnji doseljeni crnogorci a kamoli autohtono srpsko stanovništvo centralne Srbije i Vojvodine.
Dobro, oni nece, ali nekome iz npr. Trebinja ili Gacka ce Niksic ili HN biti u najmanju ruku ko Slovenija. :D
 

Back
Top