Radnica iz Srbije oduševljena uslovima u Hrvatskoj

Naravno da u Hrvatsku idu da rade Srbi, jer im se vise isplati da zive i rade u Hrvatskoj, nego u Srbiji, gde ih redovno jbu svi zivi.

Vasa nacionalisticka tupljenja ostavite za period kada vam je deda pricao kako je bilo kada je on isao u Split ili Zadar, to nikoga od ovih ljudi koji idu u Hrvatsku da zarade ne zanima.

Umesto sto trtljate o glupostima, bolje se koncentrisite na to kako da stvorite radna mesta tim Srbima u Srbiji, da oni ne bi Hrvatsku dozivljavali kao svoju bolju komparativnu sansu.

Хрватска је нормална, успешна земља.

Србија је русјачка ноћна мора.

Пре бих рекао очајни људи. За мало већу плату оду из Србије у Хрватску.
Ma jok.

Jedino, tamo idu gde se duze i vise radi, ali je organizacija posla bolja nego u Srbiji. Srpske gazde su obicno uzas u organizacionom delu posla.

To je za neradnike los trade off, ali je za dobre radnike fenomenaln trade off.

Tako da se neradnici i ne vracaju na druge sezone, ali ovi dobri radnici idu vec stalno, svake sezone tamo.

Inace, ta levicarska propaganda srednje klase da je onaj covek koji ide da radi ocajan i jadan, je posebna tema.

Znaci nije jadan onaj neradnik i lenstina koji jbe sistem, jadan je vredan radnik.

Srbija je poptuno nacionalisticko i komunjarsko blato, zaista.

Ma jok.

Jedino, tamo idu gde se duze i vise radi, ali je organizacija posla bolja nego u Srbiji.

To je za neradnike los trade off, ali je za dobre radnike feneomenaln trade off.

Tako da se neradnici i ne vracaju na druge sezone, ali ovi dobri radnici idu vec stalno, svake sezone tamo.

Inace, ta levicarska propaganda srednje klase da je onaj covek koji ide da radi ocajan i jadan, je posebna tema.

Znaci nije jadan onaj neradnik i lenstina koji jbe sistem, jadan je vredan radnik.

Srbija je poptuno nacionalisticko i komunjarsko blato, zaista.
Jedino blato u Srbiji ste vi, neokomunisti, razne NVO, LGBT i svi ostali levičari. Vi ste ti koji ste neradnici, uvek bili i bićete.
Vredan radnik lepo radi i u Srbiji, Americi, Hrvatskoj ili bilo gde drugo.

Nije malo veća nego po 3x veća. U Srbiji kuvar prima 500€ a u HR zaradi 1,500€ mesečno.
Hajde nađi profesionalnog kuvara u Beogradu koji hoće da radi za 500€...dajem proviziju od razlike :lol:

Malo realnosti molim. Jeste bolje u Hrvatskoj ali niko neće iz kreveta ni ovde ustati za 500€ , većina neće ni slušati ponudu ispod 100.000 rsd i to početnici i očajnici. Kuvari su prilično deficitarno i traženo zanimanje. Naročito leti.
Sa 700-800 € možeš priučene tetkice u menzi da vabiš jedino i ove "majstore" iz palačinkarnica i pljeskara. Za restoran zaboravi.

Poslednja izmena:
Malo si napisao...
Dobri kuhari danas mogu bez problema zaraditi između 2000 i 2500 eura..
Pa i meni čudno...kako navabiš nekoga ko toliko uzme manje više i ovde još obim posla gde nema turista nekoliko puta manji, da ne ulazim sad u druge troškove.

Isto kao što profesionalni vozač i ovde uzme par hiljada evra...tržište učinilo svoje...poslodavci nude kule i gradove samo da nahvataju nekog sa licencom.....prošla vremena "ako nećeš ti ima ko hoće".
Jbg nažalost ima i dalje administrativaca i NKV tipa kasirke i prodavačice, naročito van ovih glavnih centara BG,NS i sl. kojima plata ne prelazi 500-600€ i onda im 1.000€ i dalje deluje kao ne znam kakva cifra...pa projektuju.
Trenutno daleko veći problem u Srbiji nije nominalna visina plate nego nenormalne cene po prodavnicama da se i London postidi. To je srozalo životni standard, ne plata u €.

Pa kad je Hrvat. Ne znam nijednog Srbina koji se zove Mario, a kod vas je to ime relativno često.
Ne znam baš, Mario je neka avangarda.
Evo prije neki tjedan piše da se tu i tamo nađe na kavi s vrhunskim plastičarima koji mu onda pričaju kako je botoks loš.
Druži se s eltom, političarima, slavnima, nuklearnim fizičarima, nikada ne letuje u kamenjaru i nekim vukojebinama već isključivo 5* all inclusive, okružen manekenkama, majstor je borilačkih vještina, a zna i luster namontirati.

U Beogradu, pusti Beograd. U unutrašnjosti kuvari imaju i po 450€.
To nisu kuvari druže. To spada pod priučeni pizza majstor,roštiljdžija....njih možeš da uzmeš u smislu daj šta daš. mada čisto sumnjam i njih da možeš sa minimalcem privući čak ni po Vladičinim Hanovima i Surdulicama.
Kvalifikovani kuvar koji radi za minimalac je extremno nesposoban ili neambiciozan lik...ali baš extremno. Barem posla za njih ima da biraju i da određuju uslove.

Ne znam baš, Mario je neka avangarda.
Evo prije neki tjedan piše da se tu i tamo nađe na kavi s vrhunskim plastičarima koji mu onda pričaju kako je botoks loš.
Druži se s eltom, političarima, slavnima, nuklearnim fizičarima, nikada ne letuje u kamenjaru i nekim vukojebinama već isključivo 5* all inclusive, okružen manekenkama, majstor je borilačkih vještina, a zna i luster namontirati.
Znam dva Srbina koji se zovu Dario. Jedan je zapravo polutan (mater mu je Hrvatica), drugom su oboje roditelja Srbi ali je rođen u Zagrebu. Ne znam nijednog Srbina sa imenom Mario. To ime je češće u Dalmaciji i Istri nego u ostatku HR, zbog italijanskog uticaja u tim krajevima. Mario Ančić bivši teniser iz Splita.

Back