Како је Павлина, девојчица из Ораховца, постала предмет мржње "друге Србије"

Хвала ти што си ме подсетио на ово. Коначно да разговараш као нормалан саговорник, а не као провокатор. Да користиш аргументе, а не да исмеваш своје саговорник и да се правиш луд.

Слажем се. Срби су нападнути и то је био прави погром. Е сад, ја тебе питам друго: Ко гарантује да не би био погром и са пристанком и са признањем? То је једна ствар.

Друго: Власт после 5. октобра је била доста кооперативна и ти погроми су доказ, да чак и ако све дајеш, опет добијаш насиље и претње.

У поређењу са неким другим актерима на сцени, Тадић је ту испао већи Србин од разних. Но, он је имао пропусте на другој страни, али о томе нећемо овде.

Не. Србија је према томе поступала као да је добила на коцки. Ради ко шта хоће, паушална власт, све може и не може. Пусти Шиптаре да живе како хоће, они имају своје законе, за њих наши закони не важе, они су тамо, ми смо овде.

Јесу. Обреновићи су имали планове да врате Косово, но они су били много ефикаснији и много бољи. Тамо где су они ослобађали, ту се не поставља питање чије је.

Карађорђевићи су правили неке труле компромисе и нису имали никада чисту ситуацију.
Izvini, o Obrenovićima ima mnogo mitova ali oni su Srbiju vodili iz poraza u poraz. Počev od katastrofe na Đunisu pa nadalje. Vladavina Kralja Petra je posle Nemanjića i Karađorđevih pobeda bila naveći period srpske istorije. Sutjesku je već Broz ukaljao svojim boljševizmom.
 
Naše dete je Vanda iz Subotice, Ramiza iz Sjenice, Ana iz Kragujevca... Mala Pavlina je dete Kosova, nema ništa sa nama.
Šta i može da ima Srpkinja s Kosova sa velikobugarinom “srpskim satanistom”?
FEF0CDF3-1DAB-4B22-8098-953C5B159091.jpeg
C22665D9-96FF-4684-8038-33ED81ECE0BC.jpeg
 
разболе се лисица
који пашалук паћеници :rotf:
Ma koja lisisica i pasaluk, evo ti izvini ali ti zvucis ko da si ispao s' kruske! Ko bi se opterećiv'o tim glupostima kad ima puno važnijih stvari u životu? Ajde, stavi te fore na stranu i fokusiraj se na nešto pametnije!
 
Gde nije, ne znas. decu su terali da pevaju. Puna je Srbija danas toga, tako da ne vidim, cemu davati tome
publiciteta... problem bi bio kad bi decu od 7 terali da pevaju po osnovnim skolama, na silu,
ko sto su mene, ovi to ne rade...
Nisi valjda pevao? Ja sam samo otvarao usta :lol:
 
Nisi valjda pevao? Ja sam samo otvarao usta :lol:
"Ne shvataš, ne shvataš uopšte..." zamumljah, prekrivajući lice rukama. "To nije bilo samo pevanje.

To je bilo nešto više, nešto dublje, nešto... što se ne može izraziti rečima.

To je bila melodija duše, zvuk koji je prodirao kroz svaku ćeliju mog bića, proširujući granice mog postojanja...

To je bila pesma koja nije dolazila iz grla, već iz srca, iz samog temelja mog postojanja..."

Moje reči su izvirale iz dubine duše, poput reke koja nezaustavljivo teče, noseći sa sobom teret neizrecivih emocija.
 

Back
Top