Кад Црна Гора и Република Српска постану чланице Европске уније, хоћемо ли се ми, Срби из Србије селити у друге две српске државе?

Кад Црна Гора уђе у Европску унију и кад БиХ (тј. Република Српска) уђе у породицу европских народа, да ли ће се ток српских миграција променити?

Углавном Срби из Црне Горе и Републике Српске долазе у Србију,

међутим,

кад прве две српске државе буду део заједничког европског економског и политичког тржишта, живот у тим српским земљама ће бити диван,

те ће Срби из Србије моћи да бирају, да ли ће живети као грађани другог реда у Црној Гори и Српској или ће живети у распалој источној деспотији?

Где бисте се селили из Србије?

Да ли на црногорско јадранско море или међу див-јунаке из Републике Српске? Прича кружи да Бања Лука има онај аустријски шмек.

Или можда у Бијељину, па преко реке и одма' сте кући?
Ne bi se selili tamo ali bi mnogi uzimali bosanske i crnogorske pasoše da lakše odu na zapad, kao što Krajišnici uzimaju hrvatske. Puno ljudi u Srbiji ima bar djelimično bosansko i crnogorsko porijeklo a ima dosta i čistokrvnih, tako da bi aplikanata za bosanske i crnogorske pasoše bilo puno kad bi BiH i CG ušle u EU prije Srbije.
 
Poslednja izmena:
Кад Црна Гора уђе у Европску унију и кад БиХ (тј. Република Српска) уђе у породицу европских народа, да ли ће се ток српских миграција променити?

Углавном Срби из Црне Горе и Републике Српске долазе у Србију,

међутим,

кад прве две српске државе буду део заједничког европског економског и политичког тржишта, живот у тим српским земљама ће бити диван,

те ће Срби из Србије моћи да бирају, да ли ће живети као грађани другог реда у Црној Гори и Српској или ће живети у распалој источној деспотији?

Где бисте се селили из Србије?

Да ли на црногорско јадранско море или међу див-јунаке из Републике Српске? Прича кружи да Бања Лука има онај аустријски шмек.

Или можда у Бијељину, па преко реке и одма' сте кући?
Roblje puni brodove, Srbijanci..rekao bi Zdravko Colic
 
Banja Luka moze ima i tu cetnickih pjesama i krkanluka ali mozes naci dosta dobre kulturne raje i grad je lijep sa puno zelenila AU su je projektovali ali Bijeljina je jedna velika selendra koja cak ni kanalizaciju nije imala prije rata, nakon rata je postala 4 puta veca ali sve nabacano veliki broj zgrada se izgradio bez ikakave ljepote, jedno veliko krkansko cetnicko selo, zaobidji velikim krugom.

До јаја!!!

Ми ћетници волимо таква места.
 
Можда би на време требало обезбедити некретнину у Рафаиловићима (будућа ЕУ).

Једино је проблем што Црногорци не дају држављанство ни њиховима, а камо ли нама осталим Србима.


каква је ситуација са држављанством у поседу Додика?
Мој ђед који је рођен у ЦГ није могао добит држављанство...
 
Ne bi se selili tamo ali bi mnogi uzimali bosanske i crnogorske pasoše da lakše odu na zapad, kao što Krajišnici uzimaju hrvatske. Puno ljudi u Srbiji ima bar djelimično bosansko i crnogorsko porijeklo a ima dosta i čistokrvnih, tako da bi aplikanata za bosanske i crnogorske pasoše bilo puno kad bi BiH i CG ušle u EU prije Srbije.
У РС ја мислим да свако ко је Србин, може добити држављанство, ако се не варам?
 
Мој ђед који је рођен у ЦГ није могао добит држављанство...

Да, али има нека фора са улагањем у ЦГ па добијеш држављанство.

Уложићу велике паре у ЦГ, па ћу да купим некретнину у Рафаиловићима.

Ти купи у Бечићима, па ћемо у Будву да пијемо јутарњу кафу и гледамо Јадранско море са обала Европске уније.
 
Да, али има нека фора са улагањем у ЦГ па добијеш држављанство.

Уложићу велике паре у ЦГ, па ћу да купим некретнину у Рафаиловићима.

Ти купи у Бечићима, па ћемо у Будву да пијемо јутарњу кафу и гледамо Јадранско море са обала Европске уније.
Већ сам имао у бечићима бунгалове...шиптари их сравнили 2004. и дан данас, нико није одговарао за то :/
 
Већ сам имао у бечићима бунгалове...шиптари их сравнили 2004. и дан данас, нико није одговарао за то :/
Тј, имали су их моји
 
Кад Црна Гора уђе у Европску унију и кад БиХ (тј. Република Српска) уђе у породицу европских народа, да ли ће се ток српских миграција променити?

Углавном Срби из Црне Горе и Републике Српске долазе у Србију,

међутим,

кад прве две српске државе буду део заједничког европског економског и политичког тржишта, живот у тим српским земљама ће бити диван,

те ће Срби из Србије моћи да бирају, да ли ће живети као грађани другог реда у Црној Гори и Српској или ће живети у распалој источној деспотији?

Где бисте се селили из Србије?

Да ли на црногорско јадранско море или међу див-јунаке из Републике Српске? Прича кружи да Бања Лука има онај аустријски шмек.

Или можда у Бијељину, па преко реке и одма' сте кући?
Čikago, Beč ništa?
 
До јаја!!!

Ми ћетници волимо таква места.
Na cetnike mislim isto kao i na ustase i druge nacionaliste tj drugi naziv ali ista grupa, to su obicno krezubi tipovi kockastih glava koji rade za 600 eurica.
 
Кад Црна Гора уђе у Европску унију и кад БиХ (тј. Република Српска) уђе у породицу европских народа, да ли ће се ток српских миграција променити?

Углавном Срби из Црне Горе и Републике Српске долазе у Србију,

међутим,

кад прве две српске државе буду део заједничког европског економског и политичког тржишта, живот у тим српским земљама ће бити диван,

те ће Срби из Србије моћи да бирају, да ли ће живети као грађани другог реда у Црној Гори и Српској или ће живети у распалој источној деспотији?

Где бисте се селили из Србије?

Да ли на црногорско јадранско море или међу див-јунаке из Републике Српске? Прича кружи да Бања Лука има онај аустријски шмек.

Или можда у Бијељину, па преко реке и одма' сте кући?
Ah taj kompleks inferiornosti, tako te muči.
 
Европска унија није војни, већ економски и политички савез.
Viš kako se sam nameštaš da te susedi zahebavaju.

Hint: svako hebe one bez samopoštovanja.
 
Кад Црна Гора уђе у Европску унију и кад БиХ (тј. Република Српска) уђе у породицу европских народа, да ли ће се ток српских миграција променити?

Углавном Срби из Црне Горе и Републике Српске долазе у Србију,

међутим,

кад прве две српске државе буду део заједничког европског економског и политичког тржишта, живот у тим српским земљама ће бити диван,

те ће Срби из Србије моћи да бирају, да ли ће живети као грађани другог реда у Црној Гори и Српској или ће живети у распалој источној деспотији?

Где бисте се селили из Србије?

Да ли на црногорско јадранско море или међу див-јунаке из Републике Српске? Прича кружи да Бања Лука има онај аустријски шмек.

Или можда у Бијељину, па преко реке и одма' сте кући?
Hahaha, pa ovo je kao da si se izgubio u nekom jeftinom kvartovskom sapunicu! Pa zar ti stvarno misliš da će ljudi da se sele kao u nekom lošem filmu? Kao da će Srbi da naprave "epsko" putovanje samo da bi odabrali gde će živeti!

Prestani da fantaziraš i probudi se iz tog izmišljenog sveta. Ljudi se sele zbog posla, sigurnosti, boljeg života, ne zato što žele da budu junaci nekog lažnog dramskog scenarija. Ako već pitaš gde bismo se selili iz Srbije, možda bi bilo pametnije da pitaš šta ljudi zaista žele, umesto da se igraš sapunica.

Uostalom, Banja Luka ima "austrijski šmek"? Haha, pa ako to nije najveća glupost koju sam čuo! Misliš li ti da je grad kao neka boca parfema? Ljudi se sele zbog posla, porodice, kvaliteta života, ne zbog nekakvog "šmeka"!

Evo, umesto da praviš ove smešne priče, baci se na nešto korisno. I prestani da maštaš o tome kako će Srbi da biraju gde će biti junaci sapunice. Očigledno si upao u neki loš san!
 
E32E3C23-7561-4086-B415-3DBA7FB59EC0.jpeg
 

Back
Top