Iz grada u selo

Dok sutra ne budem imao decu i izveo ih na put tako da mogu da se udaljim, ne bih išao na selo jer ne vidim zašto bih im pravio problem sutra vozarenja do škole, dodatne komplikacije i uskratio ih za urban život koji sam i ja imao.
 
Ja od drustva i desavanja i pobegoh al nije dovoljno mora dalje da nema kuce u vidokrugu
Nije to bežanje.
To je traženje mesta pod suncem.

Meni danas ne treba imanje koje mi je trebalo ranije.

Sad mi je dovoljna kućica za babu i mene sa sobicom da prenoće deca i unučad ako budu imali vremena da nas povremeno posete kad je raspust.
 
Pozdrav optimizmu.

Pa nije optimizam, već sam i sam dete ovog grada, prošao to sve, video to sve, a opet ispao kulturan čovek sa manirima, sa ozbiljnim zanimanjem, imam sve što mi treba i zdravu porodicu matičnu, bez poroka i gluposti.

Znači, može. Ali moraš da se baviš sutra decom, a ne uvali u ruke telefon da te ne pita ništa. U šta ulažeš tu će rezultata i biti.
 
Pa nije optimizam, već sam i sam dete ovog grada, prošao to sve, video to sve, a opet ispao kulturan čovek sa manirima, sa ozbiljnim zanimanjem, imam sve što mi treba i zdravu porodicu matičnu, bez poroka i gluposti.

Znači, može. Ali moraš da se baviš sutra decom, a ne uvali u ruke telefon da te ne pita ništa. U šta ulažeš tu će rezultata i biti.
Alal vera, bez obzira na koji grad si mislio.

Editovao sam post radi pojašnjenja.
Pozdrav optimizmu u svakom slučaju
 
Alal vera.
Editovao sam post radi pojašnjenja.
Pozdrav optimizmu u svakom slučaju

Posle sam tek video... Slažem se da je problem i mesto, parking, sve to stoji. Ali isto tako ovde imaš i pozorišta, bioskope, galerije, mesta za napredak, povezivanje, sva Ministarstva i svi dokumenti su ti na ruku. Ima i pozitivnih stvari. :)
 
Nije to bežanje.
To je traženje mesta pod suncem.

Meni danas ne treba imanje koje mi je trebalo ranije.

Sad mi je dovoljna kućica za babu i mene sa sobicom da prenoće deca i unučad ako budu imali vremena da nas povremeno posete kad je raspust.
Ja bih veliiko imanje livade i sume,oko 2ha ima neka dedovina ali ima naslednika koje ocima ne mogu da gledam nista od toga,poskupelo sve pa mora bas nedodjija
 
Posle sam tek video... Slažem se da je problem i mesto, parking, sve to stoji. Ali isto tako ovde imaš i pozorišta, bioskope, galerije, mesta za napredak, povezivanje, sva Ministarstva i svi dokumenti su ti na ruku. Ima i pozitivnih stvari. :)
U pozorište, bioskop, galeriju, možeš da dođeš i ako živiš na pola sata vožnje.

Ovde se i razgovara o tome koliko je pozitivnih stvari na kojoj strani
 
U pozorište, bioskop, galeriju, možeš da dođeš i ako živiš na pola sata vožnje.

Ovde se i razgovara o tome koliko je pozitivnih stvari na kojoj strani

Možeš, ali kao što rekoh zašto bih sutra svesno pravio deci problem prevoza, komplikacija stotinu, kad mogu i da ih poštedim toga? Bar ja tako razmišljam. Jer svakako nije isto kad živiš u gradu i kad živiš pola sata odatle. To je meni i tebi svejedno, sedneš u auto i odeš. Sa našim prevozom, naročito zimi, ne znam šta bih rekao.
 
Možeš, ali kao što rekoh zašto bih sutra svesno pravio deci problem prevoza, komplikacija stotinu, kad mogu i da ih poštedim toga? Bar ja tako razmišljam. Jer svakako nije isto kad živiš u gradu i kad živiš pola sata odatle. To je meni i tebi svejedno, sedneš u auto i odeš. Sa našim prevozom, naročito zimi, ne znam šta bih rekao.
Meni je apsolutno u interesu da prodam kuće i imanje pare podelim deci i odem u garsonjeru sa daljinskim grejanjem.

Duša ište šumu i reku
 
Ima svako svoje gledište.

Devojka otvorila temu da dobije podršku za život u selu, a okupilo se društvo "Gargamel".

Na kraju treba reći da su većina gradova u Srbiji zapravo selendre sa statusom grada.

Da se iz najzabitije zabiti u grad stiže za sat vremena.

Da danas živeti u selu ne znači biti poljoprivrednik ni Robinson Kruso
 
Poslednja izmena:
Ima svako svoje gledište.

Devojka otvorila temu da dobije podršku za život u selu, a okupilo se društvo "Gargamel".

Na kraju treba reći da su većina gradova u Srbiji zapravo selendre sa statusom grada.

Da se iz najzabitije zabiti u grad stiže za sat vremena.

Da danas živeti u selu ne znači biti poljoprivrednik ni Robinson Kruso
Апсолутно се слажем!!
 
Ima svako svoje gledište.

Devojka otvorila temu da dobije podršku za život u selu, a okupilo se društvo "Gargamel".

Na kraju treba reći da su većina gradova u Srbiji zapravo selendre sa statusom grada.

Da se iz najzabitije zabiti u grad stiže za sat vremena.

Da danas živeti u selu ne znači biti poljoprivrednik ni Robinson Kruso
Bolje ih ubedjuj i plasi da ne idu na selo zagadice ga
 
Ima svako svoje gledište.

Devojka otvorila temu da dobije podršku za život u selu, a okupilo se društvo "Gargamel".
Svako treba da bude tamo gde mu je "udobno". Nigde ne mora da bude poslednja adresa, uvek se može ponovo "dići i otići. " Ali treba sebi pružiti šansu i probati.
Na kraju treba reći da su većina gradova u Srbiji zapravo selendre sa statusom grada.
Paaa, došlo je do preliva stanovništva, više ćeš imati "seoskih" komšija u gradu,nego u selu 😁
Da se iz najzabitije zabiti u grad stiže za sat vremena.
U Srbiji , ako daš jači gas , ti si na svakoj granici za 3 sata, a nećeš biti u obližnjem gradu za 20min, nemoguće.
Da danas živeti u selu ne znači biti poljoprivrednik ni Robinson Kruso
Nikad se manje nije živelo u selima "po seoski" nego sad
 
Svako treba da bude tamo gde mu je "udobno". Nigde ne mora da bude poslednja adresa, uvek se može ponovo "dići i otići. " Ali treba sebi pružiti šansu i probati.

Paaa, došlo je do preliva stanovništva, više ćeš imati "seoskih" komšija u gradu,nego u selu 😁

U Srbiji , ako daš jači gas , ti si na svakoj granici za 3 sata, a nećeš biti u obližnjem gradu za 20min, nemoguće.

Nikad se manje nije živelo u selima "po seoski" nego sad
Svaka ti je ka' u Njegoša... :deda:
 

Back
Top