IN MEMORIAM

Jedan mali Snupi baš nije imao sreće u životu i na kraju je juče izgubio borbu. :( Bio je ubedljivo najgori pseći pacijent kog je mm ikad imao, ali i razumem ga. Vlasnici su ga prodali predstavljajući ga telefonom kao štene, a kad ga je videla, odraslog, asocijalnog i zapuštenog, rešila je da ga spasi. I bila je njegov anđeo čuvar, senka koja je bdela nad njim i čuvala ga od svih nevolja u koje bi jedan pekinezer sa Napoleonovim sindromom lako upao. Pre tri dana nije bila tu, njen muž ga je ispustio iz vidokruga i od komšija čuo da je Snupi rešio da zaštiti kuću i dvorište od pitova u prolazu. Na žalost, ti vlasnici su se uklopili u kliše koji vlada o ljudima koji nabavljaju takve pse i nisu ništa uradili da ih spreče. I tako sad jadni Snupi čeka kod Duginog mosta da mu dođe njegova teta-Lola. Nisam uspela da uspostavim odnos sa tim psom, kao što i moja Mrvica i dalje vuče posledice zlostavljanja, ali svejedno mi je žao što mu se to desilo i što je žena ostala bez ljubimca u kog je uložila toliko pažnje i ljubavi. I mislim da je zaslužio barem jedan post.
 
Joj, mm, bas mi je zao kuce i te zene :sad2:
Uvek mi je zao kad neka zivotinjica umre, ali posebno kad strada tako od tudje "ruke"... to saznanje da bi bio ziv da nije nekog/nekih tamo kretena mi je uzasno :(
 
Mislila sam da jos dugo dugo necu pisati na ovoj temi ali osecam odgovornost,prema svim onim divnim ljudima sa f odeljenja koji su se radovali sa mnom kada sam je dobila,da vam kazem da sam posle teske borbe izgubila svoju devojcicu Zaklinu.
 
Mislila sam da jos dugo dugo necu pisati na ovoj temi ali osecam odgovornost,prema svim onim divnim ljudima sa f odeljenja koji su se radovali sa mnom kada sam je dobila,da vam kazem da sam posle teske borbe izgubila svoju devojcicu Zaklinu.
O Bože :(
Žao mi je...
Kad budeš želela... reci nam šta se dogodilo...
Baš sam se rastužila...
 
:sad2:

attachment.php
attachment.php


Ava

24. avgust 2003 - 10. septembar 2014. godine
 
Dobri ljudi, ima li neko neku utesnu rec ili savet kako da se nosim sa ovim bolom :(
Macka mi je pregazio auto pre dva dana, i hocu da umrem od tuge... :(
Moj lepotan, samo sto je napunio dve godine, moja bebica najlepsa, toliko nam je radosti i ljubavi uneo u zivote, ne znamo kako cemo dalje bez njega, ni ja, ni muz, ni kcerka...Skrhani smo od bola...:(
Nisam verovala da zivotinja ovoliko moze da se voli, jedva disem od stene u grudima... :(
Volela bih da mi neko da savet ko je prosao kroz slucnu situaciju, gubljenje ljubimca... :(
 
Шта да ти кажем, умиру и драги људи не само животиње, то је реалност, суровост живота због које не смемо спавати и због које јачамо.
Мени је кад сам био мали преминула мачка коју сам много волео и баш ми је значила, плакао сам два-три дана. Али тад сам био дете.

То је помало и филозофски проблем, сама смрт. Људи је се увек боје, највише због других који умиру јер наноси тугу.
Време лечи све, тако кажу, ја се делом слажем са тим, али време је само малтер који маже читав проблем. Као аспирин, ублажава бол, али га не решава.
 
Dobri ljudi, ima li neko neku utesnu rec ili savet kako da se nosim sa ovim bolom :(
Macka mi je pregazio auto pre dva dana, i hocu da umrem od tuge... :(
Moj lepotan, samo sto je napunio dve godine, moja bebica najlepsa, toliko nam je radosti i ljubavi uneo u zivote, ne znamo kako cemo dalje bez njega, ni ja, ni muz, ni kcerka...Skrhani smo od bola...:(
Nisam verovala da zivotinja ovoliko moze da se voli, jedva disem od stene u grudima... :(
Volela bih da mi neko da savet ko je prosao kroz slucnu situaciju, gubljenje ljubimca... :(

plakao sam mesecima,sve prolazi.
 
Dobri ljudi, ima li neko neku utesnu rec ili savet kako da se nosim sa ovim bolom :(
Macka mi je pregazio auto pre dva dana, i hocu da umrem od tuge... :(
Moj lepotan, samo sto je napunio dve godine, moja bebica najlepsa, toliko nam je radosti i ljubavi uneo u zivote, ne znamo kako cemo dalje bez njega, ni ja, ni muz, ni kcerka...Skrhani smo od bola...:(
Nisam verovala da zivotinja ovoliko moze da se voli, jedva disem od stene u grudima... :(
Volela bih da mi neko da savet ko je prosao kroz slucnu situaciju, gubljenje ljubimca... :(

Sad plači, svakog dana ćeš plakati malo manje, dok se na kraju ne navikneš na tugu. Sa svakim od njih umre i mali deo nas, veruj mi, nisam samo jednog izgubila. A i ovaj video može da pomogne, na duže staze. Sad će verovatno da te rasplače još više, mene UVEK rasplače. Ali vredi pogledati.

 
Sad plači, svakog dana ćeš plakati malo manje, dok se na kraju ne navikneš na tugu.


Baš tako.....
Sa tugom se nauči živeti, baš kao i sa srećom...samo te nekad tako strašno odalami da jedva ustaneš, ali ustaneš.
Jelena danas kaže mojoj Cic na FB da je našla slike svo četvoro.....njena Žaklina i moji MMM......
 
Poslednja izmena:
Ajoj... I ja imam problema sa pregledanjem starih albuma, uvek mi iskoče Gizmo, Bili, Blondi... Ali eto, Bilijeve zelene oči su deo mog online identiteta, a kad gledam ovako njegove slike... :sad2:
 
Razbolela se,10 dana smo se borili,ona,veterinar i mi.Bila je zdrav pas zato je i izdržala toliko.Krpelj je verovatno bio uzrok.Sad i nebitno više.Nisam dozvolila obdukciju.
Ona sada trči sunčanim poljima a ja eto kroz suze pišem ove reči.Ne volim da pričam o zadnjim danima jer su oni bili teški.Radije ću da se sećam onih divnih za 5 godina koliko je bila moja pegava devojčica ...
Našla sam slike,i raspala se.Deca me mole da uradimo par slikica i da ih uramljene drže u sobi ...
 
Iz istog razloga te ja ne zovem, Cic je na FB i sve znam, jer ne mogu da podnesem da uđem u to stanje...ne smem da se raspadnem. Iz istog razloga ne smem ni slike da pogledam, a stalno mi je u glavi njena slika u Miloševim rukama (kad je ono došao motorom po kišurini pa smo se zajedno vraćali, on na motoru, a mi ga pratimo kolima.....a Žake ima šareno maramče na glavi....stomače joj ispalo koliko se nabokala.....:heart:
Napravi slike deci, ako možeš.
 
Vodili smo je kod tri veterinara od kojih je samo jedan, onaj za koga sam iskreno najmanje očekivao, uvideo u čemu je problem - imala je piometru, koja je otišla predaleko iako smo je odveli kod veterinara čim smo primetili da nešto nije u redu...samo što prva dvojica ''specijalista'' nekim čudom nisu primetili sve simptome koje su mogli videti i koje smo im mi plus opisali i da su je samo pipnuli osetili bi matericu koja se nadula kao da je nosila 6-oro štenića(koje nažalost nikada nije imala). :l
Jedva su je pogledali i pipnuli i odmah rešili da to mora biti samo obično 'teranje''. I iako ih je žena u suzama molila da vide da nije nešto drugo u pitanju, jedva da su bilo šta uradili.


Laku noć, Aska, mirno spavaj. Zbogom zauvek. :(
 

Back
Top