IN MEMORIAM

Možda ova tema već postoji, ako postoji nek mi ne zameri onaj ko ju je postavio.

Ja sam danas izgubila moju dragu Mašu, macu staru 7 meseci, moju ljubimicu, drugaricu, sestricu...nazovi te me ludom, blesavom, jesam sve to...al uginula je moja duša, moja srećica, dobrica, lepotica...sve to i još mnogo više...Maša je pre tri dana skočila sa terase jureći se sa svojim bratom ...peti sprat, dole beton...tri dana je lečili, operisali, hranili iz ruke i pojili isto tako, na rukama nosili na wc...nažalost njeno srce danas je stalo i moje sa njom...:sad2:
Jadna maca, baš mi je žao
kad mi je stradao kunić, samu sebe sam iznenadila količinom tuge koja je izbila iz mene.
Mislila sam da ne volim kuniće,
ali kad se to desilo (komšijski pas je preskočio ogradu i u našem dvorištu udavio kunića)
3 dana samo svi plakali, mislim da sam ja najviše.:cry:
 
Poslednja izmena:
Možda ova tema već postoji, ako postoji nek mi ne zameri onaj ko ju je postavio.

Ja sam danas izgubila moju dragu Mašu, macu staru 7 meseci, moju ljubimicu, drugaricu, sestricu...nazovi te me ludom, blesavom, jesam sve to...al uginula je moja duša, moja srećica, dobrica, lepotica...sve to i još mnogo više...Maša je pre tri dana skočila sa terase jureći se sa svojim bratom ...peti sprat, dole beton...tri dana je lečili, operisali, hranili iz ruke i pojili isto tako, na rukama nosili na wc...nažalost njeno srce danas je stalo i moje sa njom...:sad2:

Боље да је стало него да се мучило у таквом животу. Животиње немају душу али имају срце, емоције.. Имам другара који ради на фарми деценијама и каже кад се изгалами на краву а да она није крива да крава пусти сузе и растужи се.
 
Ja sam kao klinac, u trecem osnovne ostao bez svog papagaja.
Vise nisam uzimao nijednog kucnog ljubimca i od tada izbegavam da se vezujem za zivotinje.
Ok, izigram se sa tudjim itd ali od tada nisam u fazonu da mi se desi nesto slicno.
Dakle, ja ocigledno nisma preboleo jer sam ocigledno jos tada, nesvesno odlucio da izgradim zid oko sebe kada su kucni ljubimci u pitanju.
 
Nedavno mi je uginula gugutka, Našao sam je pre dva meseca kada sam sekao drvo, nisam znao da je gore. Bila je mala, mlađa od 10 dana, nije ni perje skroz imala. Hranio sam je ručno, kupovao vitamine i na kraju se od jednom razbolela i uginula posle dva dana muke. Vežeš se za životinju pogotovo ako provodiš mnogo vremena sa njom. Vidiš da i ona ima ličnost, o tome nikada ni ne razimišljamo.
Služio sam vojsku, rastajo se sa drugovima ni nije mi bilo teško kao sada. Možda zato što sam stariji, ko će ga znati. Još uvek mi nije sve jedno kada vidim slike.

IMAG0002.jpg


IMAG0011.jpg


IMAG0012.jpg


IMAG0021.jpg


IMAG0039.jpg


IMAG0042.jpg


IMAG0045.jpg
 
Poslednja izmena:
Кад је мој коњко рикно, плакао сам недељама за њим. Сама помисао да њега више нема ме натера на сузе. Мој Мрки, надам се да ти је боље на другом свету
 
Možda ova tema već postoji, ako postoji nek mi ne zameri onaj ko ju je postavio.

Ja sam danas izgubila moju dragu Mašu, macu staru 7 meseci, moju ljubimicu, drugaricu, sestricu...nazovi te me ludom, blesavom, jesam sve to...al uginula je moja duša, moja srećica, dobrica, lepotica...sve to i još mnogo više...Maša je pre tri dana skočila sa terase jureći se sa svojim bratom ...peti sprat, dole beton...tri dana je lečili, operisali, hranili iz ruke i pojili isto tako, na rukama nosili na wc...nažalost njeno srce danas je stalo i moje sa njom...:sad2:
moj Frile mačor ima grob,to me je diglo,opet kad razmislim,veoma sam bio tužan,ali tu su druge životinje koje su me spasile od beskrajne tuge!
 
Kupiš ili nabaviš novog. Ako to pak neuspes trebaće ti godine. Ja sam imao nekada papagaja koga sam zvao Fuci. Mnogo sam ga voleo, noćima sam ga sanjao(posle njegove smrti) trebale su mi godine da ga prebolim
 
o, Boze... :(
Rasplakah se danas kad sam videla...
Druzismo se ovde sa njom otprilike isto koliko se druzimo i sa tobom...
Imala je lep i ispunjen zivot... i nikad nije dovoljno...
Nedostaje...
 
@Donamileva, kada je uginula Dona?
Sećam se tvojih rpiča na forumu.
Nisam pratila forum redovno, već neko vreme...
Baš mi je žao!

- - - - - - - - - -

Gugutka je baš slatka na slikama! Samo mislim da mali golubovi retko i prežive kada se tako uzgajaju...
A za macu koja je pala sa petog sprata... Tuga. Mogu da zamislim kako ti je.
 
Jos ne mogu da pisem o njoj
kos me sve tako boli
pa onda odjednom ne osecam nista
ali bas nista
kao mrtva sam

a opet
zelim da napisem nesto

DOna je do pre desetak dana bila kao stene
u savrsenoj kondiciji, lepo jela, setala i po 8 km bez problema
vesela, raydragana kao da nema 12 godina

i onda odjednom
ali bas odjedom
desna zadnja noga se oduzela
do uvece i leva
vet odmah dosao, pogledao
dao terapiju
DOna je bila vesela i lepo raspolozena salo sto nije mogla na noge

vec ujutru se pridigla
narednih par dana bivalo je sve bolje, trcala je na tri noge, skakakla na jadnog potara da ga izede
uygred on je sve vreme pitao za nju i kad sam mu rekla da je nam bas mu je bilo zao...bez obzira na onoliko lajanje...

ali
kako se noge oporavljale, pa cak i ta zadnja desna pocela da se oslanja na nju i mislili smo da je pitanje dana kada ce da bude kao pre
javili su se problemi sa unutrasnjim organima
postala je nevesela
nije htela da jede vrlo nevoljno pa povrati
prekinuli smo sa lekovima za kicmu poceli sa infuzijama, ranisanima, aminokiseninama, vitaminima
i cinilo se da to daje rezultate
pocela je pomalo da jede
bez povracanja
da na nesrecnog postara cim oseti da dolazi laje onako lezeci
pocela je i da se sama iz lezeceg polozaja mislim bocno lezeceg nekako prebaci u polulezeci polusedeci
mislili smo da ide na bolje pogotovu sto je bila potpuno normalnog ponasanja, gurala glavu da je mazimo, bistro na sgledala radila i rayumela sve sto joj kazemo
ali
od cetvrtka je pocela da se nekako gasi
noga u kojoj je ranije imala kanilu *istina izvadjenu par dana ranije, pocela je da otice i biva meka
ona je sva postala mlitava
pocela je i da povraca vodu koju je htela da pije jer nije htela da jede i to je bilo onako bje kafe sto ukazuje na krvarenje u zelucu
jednostavno se gasila
i shvatili smo da je to ona tacka posle koje nema nade da ce biti bolje
nismo hteli da je uspava vetrinar
ona je bila nasa
i to smo uradili mi
ne kao sto rade veterinari
nego da je nista ne boli i onda inekcija
bili smo sve vreme uz nju
mazili je naizmenicno i pricali joj

onda je uvili njen roze za devojcice carsaf
i najgori deo
kao zadnji kriminalci krenuli da je sahranimo

ponizavajuce je to sto nema gde da na miru sahranis necu da kazem ljubimca jer Dona to nije
ona je bila nasa, ona je bila Dona MItic
nego tako Rade i ja sa asovima i lopatama kopamo za moju DOnu....

sahranili smo je tamo gde cesto idemo pa cemo da i dlaje na neki nacin budemo uz nju

i tako

tesi me sto nakon nesrecnog detinjstva i mladosti koju je imala
ljubavi koju nikad nije osetila
ipak je dospela kod nas
iako su nam priali da to nije pas za pocetnike, ni slucajno za decu
da je agresivna i da ne mogu da izadju na kraj sa njom osim drskom od lopate
ona je postala nas pas
moja devojcica
kod nas je prvi put neko pomazio
ona se toga plasila kad god bi posli rukom
kad vidi metlu, lopati i sl blezala
na prvom izlasku na ulicu bila ubunjena jer kola nije nikada videla

ali
posle takvog pocetka i tako istraumatizovanog psa ona je postala nas
vezana za nas za decu
neko u koga sam imala neograniceno poverenje
i tako punih 11 godina

nikad gladna, nikad zedna, nikad udarena nikad bez nege i paznje....
setana, mazena i pazena....

moja Dona, moja ljubav, moja devojcica
jedna i jedina
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam ovaj forum pronasla tako sto sam u google ukucala pas antihrist .... I naletela na vase price. Koliko se secam odmah sam naletela na Donine i Mesove nestasluke i bilo mi je malo lakse jer sam shvatila da moja Lara nije izuzetak. Da joj ne fali neka daska u glavi vec pripada specijalnim psima.
Secam se i price o Doninom prvom stenjenju ispricane sa stilom i humorom...
Mnogo mi je zao ....
Ako je za utehu, boli i to puno zato sto je vredela.
 
Jako mi je zao i Mase i Done i svih ostalih o kojima ste pisali da su vas napustili :(
Samo moram da prokomentarisem da ova tema, sto se poslednjih par stranica tice, ne lici ni na sta. Stvarno ne zelim da ovde citam o tome kako zivotinje nemaju dusu, kako "kazu" da tuga traje toliko i toliko, kako se ljudima desavaju vece tragedije i bla bla! Idite pa prosipajte te price na drugom mestu, ne ovde!
Od svih bica koja su mi umrla, racunajuci i najbliskije ljude, meni najvise nedostaje Boni i za njom sam najduze tugovala, a to moze da razume samo neko ko je imao "ljubimca" koji je bio ravnopravan clan porodice i ko je osetio tu vrstu ljubavi i povezanosti i, naravno, ko je svestan toga da svaka zivotinja ima svoju licnost.
 
Poslednja izmena:

Back
Top