Има ли смисла вјеровати у Свето Писмо ако не вјерујеш у Православну Цркву?

И шта у том уговору ти видиш да може довести до национализације?
Нови Закон државе, који ће у складу са ЕУ прописима да промене власника имовине на њиховој територији КРОЗ НОВЕ НАЗИВЕ
 
па зато и кажем да то питање не треба отварати. треба се држати праксе каква је од почетка Цркве- игнорисати тзв. Откривење. ту је, али као да није.
То није тзв. Откривење већ Апокалипсис св. Јована Богослова, Христовог љубљеног ученика.

Нови Закон државе, који ће у складу са ЕУ прописима да промене власника имовине на њиховој територији КРОЗ НОВЕ НАЗИВЕ
И опет ће бити литије ако се тако нешто проба.
 
Зато јер то руши све остале скупа са том једном. Писмо је цјелина. Ако је једна књига лажна логично питање је а које су још.
Радиће новотарци шта год желе... кад могу да укидају каноне Васељенски сабора и Праксе, што не би и целе књиге избацивали и преводили у новом духу новог времена?
 
Зато што Васељенски сабори НЕ МОГУ ДА ДОНЕСУ НЕИСТИНУ...

Хулите на Бога и на Црквене установе поодавно, и не мислите да нећете бити кажњени ако се промени ситуација у свету
па ти први хулиш на одлуке 7. Васељенског Сабора у погледу икона.

а на које то одлуке ја хулим?
 
Радиће новотарци шта год желе... кад могу да укидају каноне Васељенски сабора и Праксе, што не би и целе књиге избацивали и преводили у новом духу новог времена?
па ти си новотарац, јер браниш латинске новотарије украјинског митрополита Петра Могиле, које су противне одлукама Седмог Васељенског Сабора.
 
па ти први хулиш на одлуке 7. Васељенског Сабора у погледу икона.

а на које то одлуке ја хулим?
Ђуро, ти си навео Пидалион и натег-тумачења лудог Тасе, а не одлуке сабора И ПРАКСУ КОЈУ ЈЕ САБОР одмаш извршио исти дан после одлука...

Питао сам те шта је било на крају Сабора, која црквена и саборна служба са иконама, и ниси одговорио, јер се правиш блесав за службу Торжества Православља по типику одређенм сваке године од тада, где се молитвено освећују све поругане иконе и мошти...

Прво хулиш на то што опет масонски покрећеш питања, које су Сабори запечатили и решили...

Друго, не знаш каквог си духа, хулећи на ''грешке'' Сабора о аутентичном Апокалипсису...

Треће и четврто и пето, ћеш тек да артикулишеш, јер си кажњен духом обмане, не верујући у Светост Предања и Праксе Православне Цркве
 
Друго, не знаш каквог си духа, хулећи на ''грешке'' Сабора о аутентичном Апокалипсису..
Оци Лаодикијског Сабора одлучите да тзв. Откривењу није место у Светом Писму.
 
ни Апостолска Правила не прихватају тзв. Откривење међу књиге Новог Завета.
Не мора више да се правиш блесав и наводиш каноне који се не тичу Апокалипсиса...

Нађи оне који се тичу, и радуј се кад сазнаш да си протестант који Откровење негира као канонску и пророчку Новозаветну књигу
 
а тело није материја? или сматраш да има више благодатне силе у телу неког смртног човека, него у Имену Живога Бога?
Telo je stvoreno ali direktno od Boga, dok je ikona pisana od coveka, stvorena indirektno od Boga ali preko coveka tako ja to shvatam.
Ne smatram da ima, nego se telo coveka zbog bogougodnog zivota napuni Duhom Svetim, covek postane riznica Svetoga Duka kako se to kaze.
Kada su pitali svetog Serafima Sarovskog sta je cilj hriscanskog zivota, on je odgovorio zadobijanje Duha Svetoga.
 
та двојица блаженопочивших епископа, о којима ти овде пишеш погрдно, су наши нови светитељи. јер се прославио Господ у њима. стрпи се мало, гледаћеш њихове иконе по нашим богомољама и православним домовима ;)
Ne pisem ja nista ja sam preneo tekst, ako je podrzavao ekumenizam tesko....
 
а шта ћемо са моштима светитеља од којих су остале само кости, а све остало (ткиво) је пропало? они нису свети? или јесу, али њихове мошти нису? :lol:
.....ne znam, mozda su manje sveti, ne bih bas ulazio u tu filozofiju jer to mi i nije bas za spasenje duse.
 
та двојица блаженопочивших епископа, о којима ти овде пишеш погрдно, су наши нови светитељи. јер се прославио Господ у њима. стрпи се мало, гледаћеш њихове иконе по нашим богомољама и православним домовима ;)
Zizjulas svetac... :hahaha: pa taj unakazio pravoslavlje.
 
Не мора више да се правиш блесав и наводиш каноне који се не тичу Апокалипсиса...

Нађи оне који се тичу, и радуј се кад сазнаш да си протестант који Откровење негира као канонску и пророчку Новозаветну књигу
85. Апостолско правило и 60. канон Лаодикијског Сабора искључују тзв. Откривење из новозаветних књига Светог Писма. што је потврђено и 2. каноном Трулског Сабора. посебно је значајно то што Лаодикијски Сабор, као сабор Цркава Мале Азије, где је Откривење и настало, одбацује ту књигу, не сматрајући је надахнутом Духом Истине.
 
Уз онакво јавно исповедане јереси и новотарије, код њих има места у духу само за сатану...

Онакав дух противљења још није виђен међу екуменистима
sve je to posledica visokoumlja i nesmirenja.
 
хоћеш да кажеш како Адам и Ева нису заслужили ад, него су се ту нашли грешком?
Zaboravio si da je Bog zatvorio raj nakon izgnanja Adama i Eve iz Edemskog vrta i da je postavio dva Heruvima kao strazare ako me secanje dobro sluzi.
 
Screen Shot 2023-10-17 at 7.25.31 AM.png

Ekspresno nema sta :D

1697520597540.png
 
Zaboravio si da je Bog zatvorio raj nakon izgnanja Adama i Eve iz Edemskog vrta i da je postavio dva Heruvima kao strazare ako me secanje dobro sluzi.
нисам те питао за то, него да ли су се њих двоје у хаду нашли заслужено или грешком?
 
Poslednja izmena:

Back
Top