I ja sad moram da postavim temu!

Ako je nešto ogromnoprocentno ženska osobina, bar ovde na forumu, strašno dominira u žena, ne toliko naspram muškaraca, nego što su baš grlate kad treba da se hvale...

To je opis sebe i svojih osobina, sposobnosti & principa.

Van svake pameti je koliko daleko to ide, do kojih vasionskih destinacija, u koju se sve rupu kosmosa nisu zavukle te velike reči - do izjava poput "meni se ne može desiti da ostanem bez posla jer sam, o bože kako sam, tako jebeno turboultramegateragigasposobna, o koliko sam samo sposobna! Šta ja sve mogu, sineeeeeee, svi ostali mogu da mi pljunu pod prozor!!!" ili "možda se nekim tamo jadnicama dešavaju te vrste nezgoda ali MENI nikada jer JA verujem razumu i straašno sam racionalno biće sa sve četiri noge na zemlji i razmišljam svojom glavom i vanserijskom inteligencijom koju, zaista, ne smem sebi da osporim jer je prosto prevelika...!", ili, recimo, "ja sam u firmi napredovala, jednostavno, jer se od mene ne očekuje manje, ko ne može u današnje vreme da nađe posao taj je nesposoban, a ko ostane bez posla sam je kriv, jer se to, recimo, primera radi, MENI ne može desiti, jasno je kao dan!", najzad "ja vrlo dobro znam ko sam i kako izgledam i da mogu da imam koga god hoću, ali pošto sam tako savršena i imam pravo da biram, normalno da moj izabranik treba da je bar sposoban, lep i pametan kao ja, i da ima para jer je to slika sposobnosti..."
"Ja sam održala firmu i zahvaljujući MENI je još uvek na nogama, a i dalje sam samo sekretarica jer se koleginica koja je dobila unapređenje švalerisala, a JA imam principe!"
"Ja sam žrtvovala karijeru da bih bila majka mojoj deci i nije mi žao ni za šta, to je bio pravilan izbor!"
"Ja sam zaposlena žena i nemam vremena za brak i naravno da bih se udala do sada jer su me prosili po trojica, četvorica mesečno; i prose me i danas iako imam 50 godina i to mnogo mlađi i bogati i lepi, manekeni! nego ja nisam HTELA to i to je bio pravilan izbor, jer sam previše sposobna da bih se žrtvovala za tamo nekog majmuna..."
"NIJE MI ŽAO NI ZA ŠTA, sve izbore u životu koje sam napravila i dalje potpisujem i savršeni su jer sam JA racionalna i sposobna osoba. Ako je nešto i krenulo naopako to je zato što sam ja tako htela" :lol:
"MENI da se desi da se zaljubim u nekoga, pa da me on ispali ili prevari? Hahahahaha to mogu samo ja njemu da uradim, jer je moj mentalni sklop mnogo čvršći i stabilniji i racionalniji i ja sam baš ono mnogo sposobna i sve..."
"Ja sam čula da tamo negde postoje neki čvarci, svinje i selo, ali odrasla sam u gradu i mnogo sam urbana, nešto kao keri bredšo, i nije sad da bežim od rada ali ne mogu bez pozorišta, baleta & opere."
"Naravno da sam domaćica, ali samo kad JA to odaberem, evo prošle godine sam napravila kolač, svima se dopao. Inače mi uglavnom dolazi (sad ide muljavi akcenat) žeeeeena (sa mekim ž, onako da zvuči što jadnije) da čisti, i ja naravno ovom izjavom uopšte nisam htela da vam objasnim kako imam nadprosečnu platu (sigurno i hiljadu dinara više od prosečne), pa to sebi mogu da priuštim jer sam sposobna i urbana."
"Fora je što ja to kad napravim onda valja, a kad mi dođe jetrva, koja je tamo neki veliki inženjer, da mi pomogne oko ručka, brate sve usere i zaprlja. Ja znam da su te njene velike škole za poštovanje i sve ali neka se ne meša tamo gde joj nije mesto, ne može ona u kuhinji da bude bolja od mene (samim tim što je inženjer)."

Moja neka prva misao na ovakve izjave, tj. prvi utisak jeste da pokušavaju sebi da dokažu da su lepe, pametne i sposobne (sa zaista velikim akcentom na >> sposobne), jer imaju strašan trip od toga da su same krive za svoje nesreće i promašaje. A svi imamo nesreće i promašaje u životu, n e i z b e ž n o j e.

Šta je to sa ženama i tripu o sposobnosti :( Čemu brate naglašavanje toliko? Znam da nijedna neće napisati za sebe da je nesposobna, ali čemu insistiranje na tome, toliko?

I sad govorim u trećem licu jer se ovde neće javiti one koje bi pisale u prvom, jer nijedna zapravo to ne bi :D jer su sve previše "sposobne" da bi bile pod negativnom notom i na ovoj temi :lol: pa je najbolje ili ignorisati je ili odmah šlajmaru po "autoru" iste :sad2:

Pa ajde onda neka bude ovako: šta mislite o razlozima, je l sam u pravu ili ne? I poznajete li ovakve u okolini? (ovo sam samo povećala da bi bilo uočljivo kao pitanje, pošto ćete me naguziti kako je predugačka tema i kako vas mrzi da čitate :( )

Nije mi jasno da l ne vide da je providno i da li je moguće da je baš toliki broj žena dovoljno tupav da se i dalje krije iza toga? Nešto poput

Pa nemojte mi to raditi :(

evo ja cu da priznam da sam savrsena za svoj posao :mrgreen: ali nesposobna sam da sredim svoju sobu koja lici na svinjac :mrgreen: :hvala:
 
Yep, ali ja i nisam pisala o tome. Nego o ženskoj karakteristici (dominantno ženskoj) da, bar ovde na forumu, pišu o svojim izborima kao o nepogrešivim. O principima i stavovima. Muškarcima nije potrebno takvo dokazivanje.

A to "drugačija si, my dear", je promašena tema.

Форум је чудно село у којем на неки начин влада закон џунгле. :confused:
Ако покажеш слабост - појешће те за доручак.
Ако отвориш тему у којој ћеш изнети неку своју муку - одмах ће те саранити они који ће препознати да си тренутно слаб и тиме рањив...а то им је прилика да се покажу као моћни (''МЕНИ се то никада не би могло десити!'').
Због тога се многи крију иза а п с о л у т н е анонимности, јер их она штити...а неки се крију иза баш тог става:''Ја савршен(а), ја најбољи!'':confused:
И једно и друго је тако људски...:confused:

П.С.
Мислим да си у поставци теме мало помешала неке ствари: сигурност у сопствене животне изборе је субјективна ствар и никако не може бити третирана на исти начин као сигурност у своју савршеност. Стога мислим да примери као што су:''сигурна сам да је мој избор права ствар и да нисам погрешила'' није исто што и ''ја најбоља, ја најпаметнија, ја незаменљива, ја савршена''!
Степен задовољства нашим изборима зависи само од нас, а да ли смо заиста најпаметнији, најбољи и најсавршенији - то је питање објективне процене.;)
 
Сад сам тек прочитала целу тему и видела да су многи већ рекли слично што и ја.
Но, оно што ме је обрадовало то је неколико заиста добрих постова.:)...(а ја немам права на више репутација :()
 
Ako je nešto ogromnoprocentno ženska osobina, bar ovde na forumu, strašno dominira u žena, ne toliko naspram muškaraca, nego što su baš grlate kad treba da se hvale...

To je opis sebe i svojih osobina, sposobnosti & principa.

Van svake pameti je koliko daleko to ide, do kojih vasionskih destinacija, u koju se sve rupu kosmosa nisu zavukle te velike reči - do izjava poput "meni se ne može desiti da ostanem bez posla jer sam, o bože kako sam, tako jebeno turboultramegateragigasposobna, o koliko sam samo sposobna! Šta ja sve mogu, sineeeeeee, svi ostali mogu da mi pljunu pod prozor!!!" ili "možda se nekim tamo jadnicama dešavaju te vrste nezgoda ali MENI nikada jer JA verujem razumu i straašno sam racionalno biće sa sve četiri noge na zemlji i razmišljam svojom glavom i vanserijskom inteligencijom koju, zaista, ne smem sebi da osporim jer je prosto prevelika...!", ili, recimo, "ja sam u firmi napredovala, jednostavno, jer se od mene ne očekuje manje, ko ne može u današnje vreme da nađe posao taj je nesposoban, a ko ostane bez posla sam je kriv, jer se to, recimo, primera radi, MENI ne može desiti, jasno je kao dan!", najzad "ja vrlo dobro znam ko sam i kako izgledam i da mogu da imam koga god hoću, ali pošto sam tako savršena i imam pravo da biram, normalno da moj izabranik treba da je bar sposoban, lep i pametan kao ja, i da ima para jer je to slika sposobnosti..."
"Ja sam održala firmu i zahvaljujući MENI je još uvek na nogama, a i dalje sam samo sekretarica jer se koleginica koja je dobila unapređenje švalerisala, a JA imam principe!"
"Ja sam žrtvovala karijeru da bih bila majka mojoj deci i nije mi žao ni za šta, to je bio pravilan izbor!"
"Ja sam zaposlena žena i nemam vremena za brak i naravno da bih se udala do sada jer su me prosili po trojica, četvorica mesečno; i prose me i danas iako imam 50 godina i to mnogo mlađi i bogati i lepi, manekeni! nego ja nisam HTELA to i to je bio pravilan izbor, jer sam previše sposobna da bih se žrtvovala za tamo nekog majmuna..."
"NIJE MI ŽAO NI ZA ŠTA, sve izbore u životu koje sam napravila i dalje potpisujem i savršeni su jer sam JA racionalna i sposobna osoba. Ako je nešto i krenulo naopako to je zato što sam ja tako htela" :lol:
"MENI da se desi da se zaljubim u nekoga, pa da me on ispali ili prevari? Hahahahaha to mogu samo ja njemu da uradim, jer je moj mentalni sklop mnogo čvršći i stabilniji i racionalniji i ja sam baš ono mnogo sposobna i sve..."
"Ja sam čula da tamo negde postoje neki čvarci, svinje i selo, ali odrasla sam u gradu i mnogo sam urbana, nešto kao keri bredšo, i nije sad da bežim od rada ali ne mogu bez pozorišta, baleta & opere."
"Naravno da sam domaćica, ali samo kad JA to odaberem, evo prošle godine sam napravila kolač, svima se dopao. Inače mi uglavnom dolazi (sad ide muljavi akcenat) žeeeeena (sa mekim ž, onako da zvuči što jadnije) da čisti, i ja naravno ovom izjavom uopšte nisam htela da vam objasnim kako imam nadprosečnu platu (sigurno i hiljadu dinara više od prosečne), pa to sebi mogu da priuštim jer sam sposobna i urbana."
"Fora je što ja to kad napravim onda valja, a kad mi dođe jetrva, koja je tamo neki veliki inženjer, da mi pomogne oko ručka, brate sve usere i zaprlja. Ja znam da su te njene velike škole za poštovanje i sve ali neka se ne meša tamo gde joj nije mesto, ne može ona u kuhinji da bude bolja od mene (samim tim što je inženjer)."

Moja neka prva misao na ovakve izjave, tj. prvi utisak jeste da pokušavaju sebi da dokažu da su lepe, pametne i sposobne (sa zaista velikim akcentom na >> sposobne), jer imaju strašan trip od toga da su same krive za svoje nesreće i promašaje. A svi imamo nesreće i promašaje u životu, n e i z b e ž n o j e.

Šta je to sa ženama i tripu o sposobnosti :( Čemu brate naglašavanje toliko? Znam da nijedna neće napisati za sebe da je nesposobna, ali čemu insistiranje na tome, toliko?

I sad govorim u trećem licu jer se ovde neće javiti one koje bi pisale u prvom, jer nijedna zapravo to ne bi :D jer su sve previše "sposobne" da bi bile pod negativnom notom i na ovoj temi :lol: pa je najbolje ili ignorisati je ili odmah šlajmaru po "autoru" iste :sad2:

Pa ajde onda neka bude ovako: šta mislite o razlozima, je l sam u pravu ili ne? I poznajete li ovakve u okolini? (ovo sam samo povećala da bi bilo uočljivo kao pitanje, pošto ćete me naguziti kako je predugačka tema i kako vas mrzi da čitate :( )

Nije mi jasno da l ne vide da je providno i da li je moguće da je baš toliki broj žena dovoljno tupav da se i dalje krije iza toga? Nešto poput

Pa nemojte mi to raditi :(


Bona!
 
...ja sam (skoro pa) savršena sama sebi...Jedino me sad fata onaj "crevni grip" pa ću prolivom da upropastim sliku o sebi...Hebi ga, i mi doktori fasujemo viruse...

Eto, priznala sam...

Lexo, ti si moja ljubimica-buntovnica! Hebaćeš mu mater- samo da ga nađeš!:zag:
 
Poslednja izmena:
Мислим да си у поставци теме мало помешала неке ствари: сигурност у сопствене животне изборе је субјективна ствар и никако не може бити третирана на исти начин као сигурност у своју савршеност. Стога мислим да примери као што су:''сигурна сам да је мој избор права ствар и да нисам погрешила'' није исто што и ''ја најбоља, ја најпаметнија, ја незаменљива, ја савршена''!
Степен задовољства нашим изборима зависи само од нас, а да ли смо заиста најпаметнији, најбољи и најсавршенији - то је питање објективне процене.;)
Mnogo manje sam i mislila na prostu samohvalu (ja najbolja i td.) baš se radi o tome da sam primetila izvestan nerealan stepen sigurnosti u sebe, koja deluje izveštačeno samim tim što je toliko prenaglašena. Zadnji primer zbog koga i otvorih temu (a daleko da je jedini, i pre toga sam htela ovo, ali me mrzelo) je forumašica koja je napisala "meni život nikako ne može prirediti da ostenam bez posla i da me sutra muškarac izdržava, ja to jednostavno ne bih dozvolila, pa da me onda izbaci na ulicu blabla (nastavak se podrazumeva)".
Ako je neko hiljadu puta pisao o tome koliko jest glupo da neko bude izdržavano lice, a ne mora, to sam ja :( ali ovo je šablon koji se ovde ponavlja baš mnogo često, primer dva: "meni se NIKAKO NIKADA ne bi moglo desiti da neplanirano zatrudnim, jer o tome vodim računa, što mahom pišu devojčice mlađe od mene, ovde je to bitno jer se njihovo seksualno iskustvo svodi na jednog do dva tipa do kojih im verovatno nije bilo ni stalo.

To muškarac retko izjavljuje. Tj. bar ne na forumu, iskreno, u životu ne čujem ovako ambiciozne izjave. Nijedna se ne busa baš toliko. Ali ovde je veoma često i zapravo me zanima zašto. Ne zbog forumaša, pošto neke to čudi, nego zato što je skoro fenomen, pa je zanimljivo.
 
nije valjda da verujes svemu sto ovde procitas ili sto cujes?
valjda svako ima prava da se predstavlja kako hoce...samim tim, ti licno nemas nista s tim, osim ako neko pocne da te ugrozava...
ali bas da te svako ovde ugrozava samo sto pise i doteruje biografiju, bice da ipak problem nije u svima...

Ja sada nisam bitna, niti čemu >> ja << verujem, valjda si uspela da pročitaš toliko? U pitanju je opservacija, ne moje neko uverenje, svađa, stav ili prepirka, 90% tema koje otvorim su opservacije, nešto što je primećeno, i postavlja se kao fenomen, i očekujem na temi ljude koji bi da pričaju o tome, primetili su isto, ili to uopšte nisu primetili pa ne znaju odakle to meni.

mene si sasvim nepravedno zalepila nekoliko puta...prvo si me provocirala da ti odgovorim, pa kad si dobila iskren odgovor, onda si iskonstruisala celu pricu koja nije imala veze sa tim sta sam uopste napisala...iz ovoga zakljucujem da tvoj uvodni post prosto nije tacan niti su primeri koje si navela zaista merodavni...
Pričaš hipotetički "jednom si mi to i to i bila si nepravedna", što je skroz glupo jer vrlo dobro znaš da svaka priča ima dve strane, a ja nemam pojma o čemu uopšte govoriš, ne pamtim imena ovde, već tekstove. Ako smatraš da priča o kojoj govoriš nije završena, nastavi je. Ja na forum i dolazim zbog toga.

da, ima nesrecnih, promasenih i neuspesnih ljudi ovde...ako umes da citas izmedju redova, videce se to...ali zasto takve ljude onda jos dodatno opterecivati i maltretirati?
sta ce dobro izaci iz toga sto ces nekoga da "raskrinkas" u svoj svojoj bedi? mozda taj covek ima samo ovo....mozda je u nekoj cudnoj fazi...mozda mu treba podrska ili drugacija slika o sebi od one koja mu je ionako stalno pred nosom?
A možda u svojoj bedi ja radim takve stvari i odakle tebi pravo da sada mene sabotiraš u luftiranju mozga ovde?

Glup primer za isto tako glup primer.
objasni mi kako mislis da ces time da unapredis forum ili da nekog ucinis srecnijim...
Unapredim forum :eek: i nekog učinim srećnijim? :eek:

Bojim se da nisam deda mraz da činim ljude srećnim, znam gde sam i čemu ovo služi. Zašto ti sad, recimo, smeta ova tema? I šta želiš da postigneš svojim postovima na njoj? Ako ćemo na taj način da razgovaramo...
 
Zato....taj "fenomen" koji si primetila nekako ipak ima vise veze sa tobom nego sa forumom.
Neki dobar psihotarapeut pitao bi te - dobro ajde sad da cujemo zasto tebe to toliko ljuti, nervira?
Ja nisam psihotarapeut al znam da sve moze da se resi jednim udarcem na crveni x.
Ne ljuti me i ne nervira. To je fenomen koji sam primetila. Zašto izbvlačiš najgore iz ljudi?
Ili je karakterna osobina ili je osveta, kako reče, pitao bi te neki psihoterapeut.
 
Mnogo manje sam i mislila na prostu samohvalu (ja najbolja i td.) baš se radi o tome da sam primetila izvestan nerealan stepen sigurnosti u sebe, koja deluje izveštačeno samim tim što je toliko prenaglašena. Zadnji primer zbog koga i otvorih temu (a daleko da je jedini, i pre toga sam htela ovo, ali me mrzelo) je forumašica koja je napisala "meni život nikako ne može prirediti da ostenam bez posla i da me sutra muškarac izdržava, ja to jednostavno ne bih dozvolila, pa da me onda izbaci na ulicu blabla (nastavak se podrazumeva)".
Ako je neko hiljadu puta pisao o tome koliko jest glupo da neko bude izdržavano lice, a ne mora, to sam ja :( ali ovo je šablon koji se ovde ponavlja baš mnogo često, primer dva: "meni se NIKAKO NIKADA ne bi moglo desiti da neplanirano zatrudnim, jer o tome vodim računa, što mahom pišu devojčice mlađe od mene, ovde je to bitno jer se njihovo seksualno iskustvo svodi na jednog do dva tipa do kojih im verovatno nije bilo ni stalo.

To muškarac retko izjavljuje. Tj. bar ne na forumu, iskreno, u životu ne čujem ovako ambiciozne izjave. Nijedna se ne busa baš toliko. Ali ovde je veoma često i zapravo me zanima zašto. Ne zbog forumaša, pošto neke to čudi, nego zato što je skoro fenomen, pa je zanimljivo.

Ок, онда ја нисам баш најбоље разумела.;)

Што се тога тиче ја сам, мислим бар, супротан пример и због тога често критикована како све релативизујем и како избегавам да се одредим према ''добром-лошем'', а самим тим и оптуживана да сам превише толерантна према неким појавама које се сматрају негативним:confused: : на теми о лаким дрогама на пример, о превари (е, ту сам била највећи блудник града Чикага :mrgreen::zcepanje:, а ко ме стварно зна умро би од смеха на то :lol:), у разговорима о људским слабостима...

Некако, мој генерални став је да нико не може са сигурношћу да зна шта носи живот... Боље да унапред себи направим одступницу, него да се заричем ово или оно - па после да се посипам пепелом! ;)
 
Da vi'š mislim da je kod tebe problem nalik mom ovde. Toliko pokušavam da relativizujem stvari da na kraju uvek ispadne da branim drugu stranu, što nije poenta.
Samo sam primetila da na forumu ima mnogo više isključivosti nego u rl, a taj deo ne umem da skapiram, jer mislim da sama nisam takva.
 
Mnogo manje sam i mislila na prostu samohvalu (ja najbolja i td.) baš se radi o tome da sam primetila izvestan nerealan stepen sigurnosti u sebe, koja deluje izveštačeno samim tim što je toliko prenaglašena. Zadnji primer zbog koga i otvorih temu (a daleko da je jedini, i pre toga sam htela ovo, ali me mrzelo) je forumašica koja je napisala "meni život nikako ne može prirediti da ostenam bez posla i da me sutra muškarac izdržava, ja to jednostavno ne bih dozvolila, pa da me onda izbaci na ulicu blabla (nastavak se podrazumeva)".
Ako je neko hiljadu puta pisao o tome koliko jest glupo da neko bude izdržavano lice, a ne mora, to sam ja :( ali ovo je šablon koji se ovde ponavlja baš mnogo često, primer dva: "meni se NIKAKO NIKADA ne bi moglo desiti da neplanirano zatrudnim, jer o tome vodim računa, što mahom pišu devojčice mlađe od mene, ovde je to bitno jer se njihovo seksualno iskustvo svodi na jednog do dva tipa do kojih im verovatno nije bilo ni stalo.

To muškarac retko izjavljuje. Tj. bar ne na forumu, iskreno, u životu ne čujem ovako ambiciozne izjave. Nijedna se ne busa baš toliko. Ali ovde je veoma često i zapravo me zanima zašto. Ne zbog forumaša, pošto neke to čudi, nego zato što je skoro fenomen, pa je zanimljivo.

Obično to izjavljuju osobe koje to nisu prošle i u stvari se nadaju da to nikada neće proći... kao kad sam ja izjavila da ne bi preživela razvod od mm-a... nisam mislila da će me ljudi shvatiti bukvalno... iako ja to mislim... i mogu samo da mislim... mogu i da tvrdim, ali to ja u stvari mislim da tvrdim... jer su takve stvari nepredvidive...;)
Baš sam umorna i mlatim... ne znam ni sama šta pišem...:confused:
 
Сад сам тек прочитала целу тему и видела да су многи већ рекли слично што и ја.
Но, оно што ме је обрадовало то је неколико заиста добрих постова.:)...(а ја немам права на више репутација :()

e al ja imam..i upravo si dobila jednu, ne zato sto si rekla da ovde ima dobrih postova, a znam sto posto da si i moj svrstala medj te, i to nije da sam ja neskroman nego prosto znam sta mislis, i to nije zato jer sam ja vidovida zorka, nego..huh:rotf:
ma svi sve znamo. nije to ni lose.:)
zna i lexa-nego voli da prica s ljudima.
ko i teta koto. :)
 
"meni život nikako ne može prirediti da ostenam bez posla i da me sutra muškarac izdržava, ja to jednostavno ne bih dozvolila, pa da me onda izbaci na ulicu blabla (nastavak se podrazumeva)".

Ja pratim tu temu o životu na selu, i uopšte nisam tako shvatila taj post. Ali to je peh sa pisanjem, i kada ne poznaješ autora - stvarno može da se čita na dva načina:
1 kao da je napisano arogantno - meni ne ože da se desi, mnogo sam jaka
2 kao obećanje samoj sebi da ne želim da mi se nešto poput toga desi

A ti pošto si Serpico, odmah paranoja.
 
Da vi'š mislim da je kod tebe problem nalik mom ovde. Toliko pokušavam da relativizujem stvari da na kraju uvek ispadne da branim drugu stranu, što nije poenta.
Samo sam primetila da na forumu ima mnogo više isključivosti nego u rl, a taj deo ne umem da skapiram, jer mislim da sama nisam takva.

svaki forum je kavez, bukvalno svaki...dobro, nije bas svaki neki su i akvarijumi. niko ne bira sa kim ulazi u kavez, odnosno sa kim ce da pliva u akvarijumu. pri tome, forumi postoje da bi se iznosilo misljenje i sve sto imas na forumu su reci. druga stvar je sto na forumu nikovi i avatari pricaju o svemu i svacemu, o cemu najverovatnije ne bi pricali sa nepoznatim ljudima u rl. u rl tok je malo drugaciji, obicno se pocinje od nekih bzvz tema, ispituje se teren, polako se vrsi razvrsatvanje ljudi koji se srecu, ulaze i/ili prolaze kroz zivot. na forumima toga nema. neko postavi temu i svi istovremeno brbljaju. i svako hoce da bude u pravu, bas zato sto je ovde rec sve. e, vremenom se ljudi "upoznaju" ili se upoznaju u rl, postanu rl ili vl prijatelji i onda lakse spustaju loptu cak i onda kada im se ne slazu misljenja i stavovi. tako nekako.
 
Ja pratim tu temu o životu na selu, i uopšte nisam tako shvatila taj post. Ali to je peh sa pisanjem, i kada ne poznaješ autora - stvarno može da se čita na dva načina:
1 kao da je napisano arogantno - meni ne ože da se desi, mnogo sam jaka
2 kao obećanje samoj sebi da ne želim da mi se nešto poput toga desi

A ti pošto si Serpico, odmah paranoja.

..takodje..
..i sporni post nije glasio "da ostanem bez posla" vec "da nemam svoj posao"
tj da svojevoljno bude domacica bez prihoda..
 
Mnogo manje sam i mislila na prostu samohvalu (ja najbolja i td.) baš se radi o tome da sam primetila izvestan nerealan stepen sigurnosti u sebe, koja deluje izveštačeno samim tim što je toliko prenaglašena. Zadnji primer zbog koga i otvorih temu (a daleko da je jedini, i pre toga sam htela ovo, ali me mrzelo) je forumašica koja je napisala "meni život nikako ne može prirediti da ostenam bez posla i da me sutra muškarac izdržava, ja to jednostavno ne bih dozvolila, pa da me onda izbaci na ulicu blabla (nastavak se podrazumeva)".

Pogledaj sad šta sam ja napisala:
"Meni ne može da priredi da nemam svoj posao i finansijsku nesigurnost tj. da me muž izdržava pa danas-sutra ako odluči da me zameni za noviji model ja da završim na ulici. To ne dolazi u obzir."

Da li sam napisala to što ti navodiš? Nisam. Zapitaj se malo kako i zašto praviš tako iskrivljene konstrukcije u glavi.
 
Peci krompire,caj od dunjinog lista,i odmor.
Eto,sve naopako,mora pravnik da leci lekarke...:)

4.gif



.
 
Ja pratim tu temu o životu na selu, i uopšte nisam tako shvatila taj post. Ali to je peh sa pisanjem, i kada ne poznaješ autora - stvarno može da se čita na dva načina:
1 kao da je napisano arogantno - meni ne ože da se desi, mnogo sam jaka
2 kao obećanje samoj sebi da ne želim da mi se nešto poput toga desi

A ti pošto si Serpico, odmah paranoja.
Naravno da je ovo drugo :roll: ali to ne potire izjavu, koja je glupa.

I ako kažeš nešto tako, a ne misliš, da li si onda lažov? Da li je tvoja drugarica lažov, dakle?

PS, kad ne poznaješ nekoga ko piše, to takođe dodaje na objektivnosti ;)
 

Back
Top