Da li žene treba da stupe u generalni štrajk zbog cena kod kozmetičarki i idu zapuštene?!

Ne moze sve sta nije osnovna zivotna potreba da se zove luksuzom i naplacuje kao da se koristi gama tehnologija.
Sve to rade priucene zene. A bi da naplati kao da je hirurg.
Da bilo koja od tih usluga podlijeze odgovornosti, garanciji, pa i hajde. Tebi vodoinstalater zeli da naplati ali on ce vodu da pusti i da radi sve dok voda ne potece.
A ovamo iscrtaju one nakaradne obrve, pretvore zene u strasilo i ajmo sto hiljada. Potpuno neuredjeno trziste
Ne može sve ali ovo može . Za žene kojima ta stavka ne remeti budzet nije,za onu koja ima prazna frizider jeste. Luksuz je jako rastegljiva karegorija.

Kakva garancija i odgovornost za nokte, depilaciju, frizuru... osim mera higijene.
Za depilaciju i nokte i nije potrebno išta više osim priučenosti, za kozmetičara obuka, za frizera obuka, talenat i iskustvo. Svejedno, nije potrebna neka posebna škola da bi se opravdala cena - nju direktno diktira kvalitet usluge i spremnost da se plati.
Ali nebitno to, za razliku od proizvođača hleba koji uz pomoć kombajna, mlinova, pekara itd. može da namiri stotine ljudi, ovde je usluga 1 na 1 pri čemu nije potreba, a možeš i sama, i zato uvek spada u luksuz.
Higijena, talenat, iskustvo, samim tim kvalitet usluge...malo li je?
Kad sam prvi put radila pramenove, odem sa fotkom, ista boja kao moja sa samo povrsinskim tankim pramenovima, kosa je trebalo da izgleda kao osuncana...covjek kazu mag za boje. Kad je osusio kosu, ja kao bajadera. Neki debeli plavi pramenovi.
I covjeka nije bilo stid da kaze da to kosta koliko inace kod njega kostaju pramenovi.
To prosto ne moze tako.

Zasto je danas toliko problematicno spomenuti da je nesto skupo. Da li je ljudima toliko bitno da istaknu da nisu sirotinja, pa je sve u fazonu, nije to skupo nego si se lose udala.

Higijena, talenat, iskustvo, samim tim kvalitet usluge...malo li je?
Kad sam prvi put radila pramenove, odem sa fotkom, ista boja kao moja sa samo povrsinskim tankim pramenovima, kosa je trebalo da izgleda kao osuncana...covjek kazu mag za boje. Kad je osusio kosu, ja kao bajadera. Neki debeli plavi pramenovi.
I covjeka nije bilo stid da kaze da to kosta koliko inace kod njega kostaju pramenovi.
To prosto ne moze tako.

Zasto je danas toliko problematicno spomenuti da je nesto skupo. Da li je ljudima toliko bitno da istaknu da nisu sirotinja, pa je sve u fazonu, nije to skupo nego si se lose udala.
Ne kažem da i sirotinja ne treba sebi ponekad da priušti frizuru, ali je to u osnovi (objasnila sam zašto) luksuz. Zamisli da ti svako pranje kose i feniranje radi frizer.
To je sistem i moj sluga slugu traži pa tako nikad ne može da se usavrši toliko da mašine zamene ljudski rad kojim bi za red veličine brže odredile nego što bi ti sama sebi.
Ovde je problem što kozmetičarka brže i lakše isprati ogromnu stopu inflacije cenom koju formira prema sebi, dok ostale gazde odugovlače. Tako da nije kriva kozmetičarka nego gazda i država što je izazvala inflaciju.

Zene su se decenijama fenirale kod frizera. I sad medju starijim koleginicama imam zene koje ne peru same kosu.
Cijene su bile razumne. Formirane na osnovu satnice, sredstava rada, materijala. Danas se koristi situacija da se maksimalno cijene napucaju. Krenulo sa ukrajinom.
Kao sto danas kunu Ruse sto su skocile cijene zakupa stanova. Kao da je do Rusa a ne lakomosti naroda.

Zene su se decenijama fenirale kod frizera. I sad medju starijim koleginicama imam zene koje ne peru same kosu.
Cijene su bile razumne. Formirane na osnovu satnice, sredstava rada, materijala. Danas se koristi situacija da se maksimalno cijene napucaju. Krenulo sa ukrajinom.
Kao sto danas kunu Ruse sto su skocile cijene zakupa stanova. Kao da je do Rusa a ne lakomosti naroda.
Rusi su nam napravili pometnju na tržištu, to je sad specifičan faktor. Koji neće valjda trajati večno (valjda, pre svega zbog rata). Što se tiče kozmetičkih usluga to je privremeno i najmanje bolno.

Da li žene treba da stupe u generalni štrajk zbog cena kod kozmetičarki i idu zapuštene?!
Nađoh ovo na ispovestima pa rekoh da podelim sa vama.
Šta vi mislite?!:ceka:

Pogledajte prilog 1527079
Zapuštena osoba ne vodi računa o higijeni, a stvar je ličnog doživljaja estetike npr. da li neko voli plastične dodatke na svojim noktima.Ja to ne volim.
Ne volim kada su skupe frizerke, a ne urade kako treba.
Poštujem jako kad urade naizgled nemoguće npr. kada uđem crvenokosa, a izađem kao plavuša.
Pitanje sa početka: pa trebalo bi da ponese osmeh umesto veštačkih trepavica i noktiju.

Онда нико неће уплаћивати порез, јер велики то свакако не плаћају :rotf:

Ја не говорим о оружаном устанку, пучу и преврату у ком би ОЛИГАРХИЈА плаћала ПРОГРЕСИВНИ ПОРЕЗ као што се плаћа на западу.

Од сиротиње и пуњење буџета нема ништа, ако не распродајеш државу или ако олигархија пуни

Blanš prži kosu, možda je tvoja kvalitetna pa je izdržala.
Dobro, izgleda da je ipak moguće.
Зависи од фризерке, а и бланш више није као некада, много је пријатељскије настројен према коси.
Ја три године бланширам праменове, ћерка је бланширала целу косу, косе су нам потпуно здраве.

Зависи од фризерке, а и бланш више није као некада, много је пријатељскије настројен према коси.
Ја три године бланширам праменове, ћерка је бланширала целу косу, косе су нам потпуно здраве.
Stavljaju neku zaštitu , zaboravila sam kako se zove , radile su me u timu i bogme naplatile. :lol: Al dobro uradile, svaka čast.

Stavljaju neku zaštitu , zaboravila sam kako se zove , radile su me u timu i bogme naplatile. :lol: Al dobro uradile, svaka čast.
Мени је ова моја објаснила да је сада више на биљној бази, нема толико киселине, немам појма. Важно да ради.

Back