I ja sad moram da postavim temu!

Ali se zato teme tipa: "Oterala sam kućnu pomoćnicu, štrokava krava došla je sa dugim noktima moj pod da riba i moje lustere od kristala i moje prozore i kožni nameštaj takvim rukama da pipa fuj fuj fuj", iako u centru pažnje - ne zatvaraju. A njihov opstanak je jedna potpuno suludo nebitna stvar. Ova je trebala da ostane, i da se na svaka dva dana pomalo podigne, i tako mesec dana. Pa da kaže sebi da je i to pokušala.
 
Ali se zato teme tipa: "Oterala sam kućnu pomoćnicu, štrokava krava došla je sa dugim noktima moj pod da riba i moje lustere od kristala i moje prozore i kožni nameštaj takvim rukama da pipa fuj fuj fuj", iako u centru pažnje - ne zatvaraju. A njihov opstanak je jedna potpuno suludo nebitna stvar. Ova je trebala da ostane, i da se na svaka dva dana pomalo podigne, i tako mesec dana. Pa da kaže sebi da je i to pokušala.

Pa pokušala je, a to je ipak bitno, ali najbitnije je to njeno dete, kako su neki rekli, zašto dete ne da bivšem da se brine o njemu ako već ima mogućnosti. Razumem ja majčinska osećanja, ali bih 'vako sa "gledalačke" strane ipak rekla: - daj to dete ocu da se o njemu brine, a ti kad uzmogneš, vratićeš dete- možda zvuči blesavo, ali mislim da ipak nije baš toliko blesavo. I ja sam neko tamo dete koga mati nije dala NIKOME, pa mi uskratila poprilično. Jesam je poštovala i volela beskrajno ali mi je stalno bilo u malom mozgu: - zašto ja nisam mogla sa tatom ako je već mama bila u takvom bedaku, zašto sam i ja morala taj bedak da proživljavam -
 
Pa pazi, napisala je: molim vas ne pitajte me za to, i samo to ne predlažite. Dakle, moja pretpostavka su sledeće opcije, dodati po volji (pošto ste svi pametni predložili to, pa i ja sa vama):

- Otac je tukao;
- Otac je tukao dete;
- Otac je nemaran i ne interesuje ga dete, samo ispunjava obavezu;
- Otac (i njegovi roditelji) lobira detetu protiv majke;
- Otac je alkoholičar;
- Otac je nasilan, nije nikoga tukao ali redovno razbija stvari i besni, urla i td.
- Otac je 24/7 naduvan ko bulja;
- Otac ne ume da vodi računa o sebi, kamoli o detetu;
- Otac ustvari i ne želi da uzme dete;
- Otac je švaleraš koji dovodi u stan novu curu svaki dan, čak i da uzme dete bolje da to ne gleda :neutral:
- Otac je kockar/kriminalac/mafijaš

.........
 
Da, napisala je da joj ne predlažemo da se otac uključi više u vaspitanje i odrastanje deteta, ako je otac sve gore što je Lexa navela, kako onda daje redovno alimentaciju, a i ona radi u firmi njegovih roditelja...ona se u tom postu nije mnogo žalila na oca i na njegove roditelje, više je iznela problem, ne mogućnosti i prilika da zaradi više novca, i sebi i detetu omogući bolji život...ona je iznela opšti problem, vrlo realno, meni je ona zvučala sasvim u redu, čak je i za pohvalu, osetio se očaj ali vrlo odmeren....bilo je nekih nelogičnosti u priči, ali ne moguće je izneti problem, i biti kratak i totalno jasan, a nije mali problem u pitanju....ja joj verujem da nema mogućnosti da se javi, jer joj je pristup internetu otežan, pa i ako ga ima na poslu, verovatno da ima strah i ne dovoljno vremena da piše na ovoj ili njenoj temi....
 
Poslednja izmena:
Ovo gore su sve opcije. Njegovi su je zadržali u firmi sa platom od 150 evra :lol: učinili joj magareću uslugu, to su pare koje daju svojm unuku, ništa vam nije tu malo čudno?! Tj. ne govori vam dovoljno o tome koliko zaista a koliko formalno brinu.
Bolje da su je šutnuli s posla, za 9 meseci bi na birou uzela veće pare :neutral:
Najzad, možda otac nije nikakav frik već ona jednostavno zna da jedva čekaju da se odrekne deteta, i kad ga jednom dobiju teško će ga dobiti nazad. Predlažete da daa dete njemu, kao da je to mala stvar... "pa što jednostavno..." NIJE jednostavno :neutral: nisam majka ali toliko mogu da razumem.
 
Možemo da se bavimo da pretpostavkama, u takvim slučajevima uvek se sasluša i druga strana.....mi samo znamo njenu, nije fer da osuđujemo drugu stranu kada to ni ona nije uradila....ko zna u kakvom je stanju firma njenog svekra, koliko dobro stoje. Neka su oni fer i korektni prema njoj, ona kod njih za sada ima posao, moguće je i da oni daju posebno neki novac unuku, nije navela, ali hajde da pretpostavimo.
Uglavnom, ne samo njoj, mada je to možda isuviše idealistično sa moje strane, svakome želim zaposlenje i što nezavisniji život....
 

Back
Top