Hvatate li buket?

mislim da upravo zbog tih dupliranja, a i zbog moguceg neukusa pri odabiru, ljudi kazu ako cete poklanjati - dajte mi pare...

Slazem se sa Banshee (o tome smo vec jednom pricale) - nije u redu traziti novac. Ako se plasis dupliranih poklona - reci ljudima da ne donose poklone. Ili izaberi neku radnju u kojoj ti se svidjaju stvari, napravi spisak onoga sto zelis, dogovori se sa vlasnikom radnje i zvanicama... Svadba - ako je uopste potrebna - je valjda zato da se podeli veselje, a ne da se skupljaju pare ili pokloni. Dupliran poklon? Pa pokloni nekome ko nema! Kako to nikome ne pada na pamet? Da daruje, umesto da samo uzima? Pih, otimacina na sve strane :)
 
Jeli se neka udala koja je uhvtila buket..i hvatate li ih ...???

Ne znam sta vam je da imate tako negativan stav prema svadbama..u smislu ne idem ..i slicno..A sta ako se zeni ili udaje neko vama stvarno blizak..Da li i onda necete otici.. na svadbe se ide samo nama dragim i bliskim ljudima.pa u to ime ne vidim cemu toliki negativizam..Stara je izreka na Svadbi kao na Vasaru..mnoge svadbe su stvar mentaliteta i sredine u kojoj mladenci zive...Ja jos nisam dozivela da je neko na svadbi na kojoj sam bila trazio pare..Meni je to glupo ako i ono sa poklonima..sto veci i sto skuplji..i ono kao na onoj reklami na tv-u ..secate se..A sada od Kuma ..pa se ljudi koji su doneli mali pristojan poklon osramotise uz dnevne garniture,ves masine i kola...Hocu da kazem..sve je stvar shvatanja a moje je da radim onako kako ja mislim da je najbolje..Furam svoj fazon..poklanjam sta ja mislim da je prigodno..ponasam se kako ja mislim da treba..Ispostujem svacije a sta bih i kako bi ja e to je druga stvar...
 
Slazem se sa Banshee (o tome smo vec jednom pricale) - nije u redu traziti novac. Ako se plasis dupliranih poklona - reci ljudima da ne donose poklone. Ili izaberi neku radnju u kojoj ti se svidjaju stvari, napravi spisak onoga sto zelis, dogovori se sa vlasnikom radnje i zvanicama... Svadba - ako je uopste potrebna - je valjda zato da se podeli veselje, a ne da se skupljaju pare ili pokloni. Dupliran poklon? Pa pokloni nekome ko nema! Kako to nikome ne pada na pamet? Da daruje, umesto da samo uzima? Pih, otimacina na sve strane :)



U pravu si da je glupo reci ljudima sta da ti donesu ili da donesu novac, ali ako vec pitaju, a nas su pitali, onda im lepo kazes da donesu onoliko koliko su isplanirali da daju za poklon osim ako vec nisu nesto kupili. Ovo zato sto mnogi ljudi nemaju para, ali zato imaju nesto od "onih dupliranih" poklona koje su dobili za svoju svadbu ili slavu, pa planiraju to da donesu. Tako budes i fin i zadovoljan.
 
Slazem se sa Banshee (o tome smo vec jednom pricale) - nije u redu traziti novac. Ako se plasis dupliranih poklona - reci ljudima da ne donose poklone. Ili izaberi neku radnju u kojoj ti se svidjaju stvari, napravi spisak onoga sto zelis, dogovori se sa vlasnikom radnje i zvanicama... Svadba - ako je uopste potrebna - je valjda zato da se podeli veselje, a ne da se skupljaju pare ili pokloni. Dupliran poklon? Pa pokloni nekome ko nema! Kako to nikome ne pada na pamet? Da daruje, umesto da samo uzima? Pih, otimacina na sve strane :)
citaj malo pazljivije sta sam napisala. TO NIJE MOJ STAV O MOJOJ SVADBI (koje nece biti sigurno!!!) nego prenosim, iz iskustve sebe kao gosta na pojedinim svadbama kako ljudi gledaju na to. upravo jesam pisala O SVOM DAROVANJU i nacinu na koji gledam na sve to.

svadba nije mala kucna zabava i mislim da je dobra organizacija (ako se ljudi vec upuste u to) bitna. ne radi se o TRAZENJU POKLONA, vec o cinjenici da SE TI POKLONI IONAKO VEC DONOSE - PA ONDA ZASTO TO NE URADITI ORGANIZOVANO, BEZ DUPLIRANJA, A NA RADOST MLADENACA, kojima je valjda to i namenjeno.
takodje sam napisala da je to sa rezervisanom prodavnicom za poklone korisna ideja.

volim da poklanjam u skladu sa onim koga darujem, i ja sam uvek jedan od onih gostiju na svadbi koji ce pitati mladence da li im je neko vec najavio kupovinu onoga sto planiram da kupim. volim da moji pokloni budu na radost i ne volim da budu duplikati, pa da zavrse kod nekog drugog.
takodje i samoj mi je veoma bezveze da prosledim poklon nekom trecem. to mi je pomalo uvreda za darodavca, a takodje i uvreda za onoga kome ja kao namenski poklanjam tudji poklon samo da ga se resim.
 
hmm a kad se vencava neko vama drag?postavljate pricu kao da su mladenci neki neprijatelji kojima iz inata ne date pare:p

Kad se venchava neko meni drag. Nije mi zao (mnogo) ni da sve to istrpim a za poklone mi nikad nije zao. Samo ako njemu nesto znachi to moje prisustvo na svadbi.
Ja takodje znam da bi ljudima znachilo i da se vesele na mojoj , ali meni je to mucenje.Jer nisam taj tip ljudi koji uziva u tome.Trubaci , narodjnaci,prezderavanje,kafana,kolo.Zato ne volim svadbe.

E sad je ljubav rodbine Vs. moj najgori dan u zivotu
...pa sad sta ce da prevagne , to sto volim sebe(da ne izlazem mukama kad bi trebalo da budem srecna) ili sto volim rodbinu i postujem im zelje...
 
svadba NE MORA da bude sa narodnjacima niti sa trubacima.
nijenda svadba kojoj sam prisustvovala nije imala takvu muziku.
a veselili se ljudi... starogradska, obrade stranih hitova, i to ti je to...

(a pazi mene sto branim svadbe a sama je nikad ne bih pravila... o boze...a u stvari me smarate sto pljujete ljude a ipak im idete na svadbe... ja kad nekog volim na njegovoj svadbi cu da se ponasam kako on/ona hoce. pocev od poklona ili para pa do svega ostalog... nisam ja centar sveta nego covek u svetu... i buket cu da hvatam ako to mojoj drugarici znaci)
 
joj banshee ja to uopste ne vidim tako
postoje ljudi koji imaju sve sto bi mogli da dobiju
postoje ljudi koji imaju zayeban ukus
pare su univerzalni poklon
da znas kakve je kic slike dobio moj dever na svadbi,i jos koliko slika ladno moze galeriju da otvori.problem je sto ljudi ne razmisljaju sta ce da poklone(ne oslanjaj se na sebe,nego pomisli na sve drage ali bez ukusa strine ujake i babe) i ja bih zaista vise cenila 10€ da stavi u kovertu nego da mi kupi nesto tako glupo da ne mogu ni da koristim ni da poklonim
ovde postoji fina varijanta gde mladecni odu u prodavnicu i izaberu poklone,a gosti posle dolaze i potpisuju se pored poklona koji ce oni finasirati.nista romanticno u toj prici ali izbegava 12 fritezi na jedno domacinstvo.kad sam to ispricala svojoj porodici rekli "ma pazi,narucujes poklon"
onda jbg bolje da mi se nista ne donosi da ne bi obe strane bile razocarane
medjutim neeeee,kod nas to ne ide tako.nisam pravila svadbu u sriji ali kad sam dovela cerku prvi put izricito sam zabranila bilo kakvo zlato da joj se poklanja jer po mom misljenju dete od 8 meseci ne treba da nosi ni zlato ni crvene konce vec samo cuclu oko vrata.i pazi dobila je lance,narukvicu i mindjuse(a usi nisu ni u najavi za busenje)i sta cu sad ja s tim???a oni koji su joj dali kintu lepo sam to skupila,pretvorila u evre i stavila na njenu stednju pa ce joj koristiti kad bude imala pravo da je koristi

Bash si lepo ovo rekla.Ali to ti je nash mentalitet.Samo neko meni da objasni , cemu sve to , i sta ima 100 ljudi meni da se mesha u zivot? Ja to tako vidim.
Kao svadba veselje , a ispod toga problemi. Tacno niti mi treba 100lampi i slika niti bih volela da mi donose pare.A naravno da bi bila uvreda za celu familiju ta medjuvarijanta sa odabranim poklonima.E to smo ti mi , Srbija.
I dobro si uradila sa zlatom , bar zlato uvek mozes da prodash.
 
svadba NE MORA da bude sa narodnjacima niti sa trubacima.
nijenda svadba kojoj sam prisustvovala nije imala takvu muziku.
a veselili se ljudi... starogradska, obrade stranih hitova, i to ti je to...

(a pazi mene sto branim svadbe a sama je nikad ne bih pravila... o boze...a u stvari me smarate sto pljujete ljude a ipak im idete na svadbe... ja kad nekog volim na njegovoj svadbi cu da se ponasam kako on/ona hoce. pocev od poklona ili para pa do svega ostalog... nisam ja centar sveta nego covek u svetu... i buket cu da hvatam ako to mojoj drugarici znaci)

Sta pljujem ljude , idem na svadbe samo kad me pritegnu da idem! Bila sam na tri do sada i bilo je tako.Nije mi se svidelo.
E sad ta medjuvarijanta sa starogradskim pesmama i manjim brojem gostiju.Fino zvuchi ,mozda je to i najoptimalnije reshenje/
Ali ja bih najradije potpis u opstini , i niko ne mora ni da zna.
 
svadba NE MORA da bude sa narodnjacima niti sa trubacima.
nijenda svadba kojoj sam prisustvovala nije imala takvu muziku.
a veselili se ljudi... starogradska, obrade stranih hitova, i to ti je to...

(a pazi mene sto branim svadbe a sama je nikad ne bih pravila... o boze...a u stvari me smarate sto pljujete ljude a ipak im idete na svadbe... ja kad nekog volim na njegovoj svadbi cu da se ponasam kako on/ona hoce. pocev od poklona ili para pa do svega ostalog... nisam ja centar sveta nego covek u svetu... i buket cu da hvatam ako to mojoj drugarici znaci)
Svaka čast:-D
 
Meni je stvarno bezveze ovaj stav "ja ne idem po svadbama jer ih ne volim".
Ako me neko već zvao na svoju svadbu, znači MENE LIČNO je zvao, dobijem pozivnicu, stavio me na spisak zvanica kad je jedne večeri pokušavao da se uklopi u šemu "150 ukupno-pola njenih-pola mojih", negde, na nekoj stolici u restaurantu stoji moje ime ( i prezime), plaćeno je za mene i predjelo i čorba i pečenje, možda potajno računaju i na moju tortu, ali neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ja ne volim svadbe, pa me boli dupe za sve to, i neću da idem.

Mislim, malo je reći da ne volim svadbe, ali baš da ne ispoštujem osobu koja se udaje/ženi na taj dan, e to ne mogu.
 
Ne verujem u to.I smeshno mi da gledam matore tetke kako se lome oko buketa.

Уф! А ја баш некако размишљам да ми дошло време поново да ватам букет. А и ко ће, кад се ви све измичете од њега? Што онда не бисмо ми тетке обрнуле још који круг?:wink::lol:


Ма, ја сам у неким стварима баш велики традиционалиста. Волим обичаје, волим и свадбе (када су добро организоване и веселе), живим у Војводини међу Лалама где нема трубача (мада и њих волим да слушам у одређеним околностима), свадбе су углавном културне, нема расипања, нема јавног објављивања поклона (''А од кума....''), често то буду тамбураши, буде и много забавњака и валцера, полки, чардаша...
Мислим да сам у животу била само на две лоше свадбе, а осталих двадесетак на којима сам била биле су занимљиве и забавне.

Мени на свадбама најтеже пада то што ми увек представљају родбину који ја никако да попамтим, и што ме увек довате неке тетке, стрине, ујне да ме цмачу - а ја не волим кад ме цмачу!
 
Meni je stvarno bezveze ovaj stav "ja ne idem po svadbama jer ih ne volim".
Ako me neko već zvao na svoju svadbu, znači MENE LIČNO je zvao, dobijem pozivnicu, stavio me na spisak zvanica kad je jedne večeri pokušavao da se uklopi u šemu "150 ukupno-pola njenih-pola mojih", negde, na nekoj stolici u restaurantu stoji moje ime ( i prezime), plaćeno je za mene i predjelo i čorba i pečenje, možda potajno računaju i na moju tortu, ali neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ja ne volim svadbe, pa me boli dupe za sve to, i neću da idem.

Mislim, malo je reći da ne volim svadbe, ali baš da ne ispoštujem osobu koja se udaje/ženi na taj dan, e to ne mogu.

Pa na svadbe te uglavnom zovu rodjaci ili prijatelji sa kojima si blizak i koji žele da si tu i da sa njima podeliš njihovo veselje. Ne vidim ništa loše u njihovoj ideji, niti u tvojoj da to ispoštuješ, niti mogu da shvatim ljude koji na nečiju pažnju ostanu ''hladni''.

Ja sam bila do sada na bar 50 svadbi .... sve su tu i tamo iste .... na nekima mi je dobro, na nekima se smorim, ali ako sam pozvana uvek odem.

Jedino, što buket ne hvatam .... Jednom davno sam uhvatila jedan, koji je bio jedan od najružnijih bidermajera koje sam ikada videla. Od tada sam rešila da se bavim izradom cvetnih aranžmana ... čisto da ljudima pokažem šta se sve od cveća može ... i da je svilen cvet i til, odavno izašao iz mode :D
 
(a pazi mene sto branim svadbe a sama je nikad ne bih pravila... o boze...a u stvari me smarate sto pljujete ljude a ipak im idete na svadbe... ja kad nekog volim na njegovoj svadbi cu da se ponasam kako on/ona hoce. pocev od poklona ili para pa do svega ostalog... nisam ja centar sveta nego covek u svetu... i buket cu da hvatam ako to mojoj drugarici znaci)

:lol: pa ja idem na svadbu zato sto sam stalno kuma. a ne verujem u svadbe. ali ipak se nisam toliko odrodila od nase kulture da odbijem kumstvo. znaci - stalno sam nekome kuma, ako nisam ja onda je moj muz, moram da idem u razne pzdm na svadbu i jos da se istrosim k'o luda... a ne verujem u svadbe. e, pa kad vec sve to odradim - iz postovanja prema prijateljima i da im ne kvarim veselje... mislim da imam pravo da zvocam na forumu :lol:

covece, ja kad sam se udala niko nije ni znao. lepo sam pozvala ljude na zurku, da im dam da piju i da jedu i da se veselimo, BEZ POKLONA. ne volim da kao zovem ljude na zezanje, a u stvari ih obavezem... ali ok, kapiram da smo svi drugaciji.

(a inace nisam prozivala tebe konkretno, nego taj stav)
 
@muvalo .... a šta ima da veruješ u svadbe :shock:

Svadba je samo način da se obeleži venčanje ..... nema nikakvu simboliku .... samo skup više desetina/stotina ljudi sa kojim želiš to da podeliš ..... Šta tu ima da se voli ili ne voli.

To što ti nisi pravila svadbu, isto može neko da ti zameri .. npr. najbolja prijateljica i da kaže ''e, jbg kad joj bilo teško bila mi na gajbi 24 sata, a sad kad je srećna, ne može da me pozove ni na venčanje'' ... Eto ti samo primer ....
 
@muvalo .... a šta ima da veruješ u svadbe :shock:

Svadba je samo način da se obeleži venčanje ..... nema nikakvu simboliku .... samo skup više desetina/stotina ljudi sa kojim želiš to da podeliš ..... Šta tu ima da se voli ili ne voli.

To što ti nisi pravila svadbu, isto može neko da ti zameri .. npr. najbolja prijateljica i da kaže ''e, jbg kad joj bilo teško bila mi na gajbi 24 sata, a sad kad je srećna, ne može da me pozove ni na venčanje'' ... Eto ti samo primer ....

Mislim da mi nece zameriti - to jest, znam da nije. Kad sam ja proslavljala svoje vencanje pila je i jela celu noc kod mene, samo sa mojom/nasom ekipom, i nije morala nista da mi da. Ja sam za tu cast da se cmacem sa njenim tetkama i sirom porodicom dala celu mesecnu platu. I jos sam morala da slusam odvratnu muziku :lol:
 
Jel te molicu lepo ..da nisam ja postavila pogresno pitanjeeee ..pitala za buket a ustvari mislila na kitu ( cveca) pa vi sada toliko zapele oko svadbi..dal idete ili ne..ja brate jedva cekam da neko moj se zeni ili udaje pa da idem....veselo je tada kako god....
Hvatate li breee te bukete i da li verujete da ako ga uhvatite da cete se za godinu dana udati.. iskustva udatih je dobrodoslo..Pazi mene..Ako GA uhvtite.:wink:.pa naravno da cemo se ondaK udati...:p:oops:
 
Ne verujem da ces da se udas ako uhvatis buket.
I mislim da obicaj ponizavajuci - pazi, da se guras sa ostalim zeljnicama da bi se udala ... mozda kao ideja ili obicaj to i nije tako strasno, ali u kontekstu nase zemlje i kulture, gde je prvo i jedino pitanje koje se postavlja zeni posle 24. godine "da li se se udala?" - i to jos u zemlji gde je pola (muske) populacije emigriralo, a pola onih sto su ostali ne mogu da nadju posao i zive sa porodicom... mi je fuj. Izvini to ti sirim negativnu energiju na temi, ali cisto da bude obrazlozen i jedan krajnje negativan stav. A tebi naravno zelim da uhvatis taj famozni buket - ako ti je stalo i verujes u to :)

(I da: ja sam se udala a nikada nisam uhvatila buket)
 
Muvalo je lijepo objasnila o cemu se radi...

Hebi ga Kucko, stvarno mi nije ni na kraj pameti da hvatam buket, sad kad budem isla na svadbu.
Nagovarala sam kumu da to radi, ali nece... Kaze - uhvatila sam jedan prije 10 godina i evo, jos se nisam udala... Doduse, zivi sa momkom... :lol:
Na svadbi, inace, nece biti koverti, niti ikakvog skupljanja love i/ili poklona. Niko nije obavezan bilo sta da donese, osim dobrog raspolozenja.
Svejedno, kod jednog akademskog slikara narucili smo im ulje na platnu. Vrlo pazljivo smo izabrali i slikara i motiv, vodeci racuna i o ukusu nevjeste i o cinjenici da je veliki poklonik umjetnosti.
To je nasa draga koleginica i zaista imamo zelju da je obradujemo...
 
To je lep poklon.. Stvarno .. navedite neke prigodne poklone..mada to zavisi od mnogo cega ali onako ..generalno..koji bi to bili lepi i prikladni pokloni za mladence po vama..onako po meri ni puno ni malo..
 

Back
Top