Da li perete sudove pre spavanja?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Mnogi ne vole da ostave preko noci sudove u sudoperi i operu ih .Medjutim ima kada nas umor savlada pa nam nije do pranja sudova.Ipak ne bi trebalo da nas umor odvoji od pranja sudova iz razloga prema narodnom verovanju prljavi sudovi u sudoperi prizivaju zle duhove i samim tim u našu kuću unose negativnu energiju i strah.

Da li je to samo mit i legenda ili je zaista tako,svejedno je jer cete se ujutro osecati mnogo bolje
ako u sudoperi ne zateknete sudove i na miru u cistoj i srtedjenojkuhinji spremite sebi kafu ili caj
 
Ja ne verujem da prljavi sudovi u sudoperi prizivaju zle duhove :lol: ali spadam u one koji obavezno operu sudove uvece ako ih ima...

Medjutim, šta biva sa zlim duhovima ako se sudovi odlože u mašinu za pranje sudova?
Perete li sudove uvece ili ih ostavite u sudoperu za sutra ?
 
Pomalo mi je ogavno da mi se čvare sudovi prljavi u gomilama čitav dan dok se ne pusti, a opet i to mora da se očisti , prelije vodom, kad već to radim mogu i da ga operem tako razmišljam.
Odlična stvar za proslave ili ogromne porodice.
Tačno tako, gadi mi se da mi stoji mašini koju ne mogu napuniti tako lako, palim je kad imam goste, kad želim "osvježiti" neko pusuđe i sl.
Ručno perem najčešće, a uvijek sve operem prije spavanja. Ni čaša od vode ne ostaje neoprana. Prokletstvo odgoja bake "dolaze šejtani i igraju kolo na neopranom suđu dok spavaš"
 
Tačno tako, gadi mi se da mi stoji mašini koju ne mogu napuniti tako lako, palim je kad imam goste, kad želim "osvježiti" neko pusuđe i sl.
Ručno perem najčešće, a uvijek sve operem prije spavanja. Ni čaša od vode ne ostaje neoprana. Prokletstvo odgoja bake "dolaze šejtani i igraju kolo na neopranom suđu dok spavaš"
Smejem se zbog ovog poslednjeg dela. Da, još uvek nisam videla da to izgleda pristojno i uredno. Moraš očistiti taj tanjir potpuno , ili isprazniti čašu itd.
Što se oatavljanja tiče uglavnom se radi o sitnicama i jednostavno o nekom ležernijim pristupu jer ne moram baš biti OKP totalka :D Trudim se da se borim
 
Smejem se zbog ovog poslednjeg dela. Da, još uvek nisam videla da to izgleda pristojno i uredno. Moraš očistiti taj tanjir potpuno , ili isprazniti čašu itd.
Što se oatavljanja tiče uglavnom se radi o sitnicama i jednostavno o nekom ležernijim pristupu jer ne moram baš biti OKP totalka :D Trudim se da se borim
Ma ja operem i prije stavljanja u mašinu, sve skinem ubrusom pa sperem mlazom vode (dakle ćao teorija da je isplatnije) i onda čekam da se napuni bar do pola, najčešće mi zatreba baš ono što je na čekanju, pa izvadim operem ručno. Nije da nemam dovoljno suđa, ali svi imamo omiljene komade. I nije mi velika, uži je model pa opet jedva napunim dovoljno da palim bez grizodušja što će trošiti struju, vodu, tabletu, so, živce. A teek što mrzim složiti suđe i mašine...
 
Ma ja operem i prije stavljanja u mašinu, sve skinem ubrusom pa sperem mlazom vode (dakle ćao teorija da je isplatnije) i onda čekam da se napuni bar do pola, najčešće mi zatreba baš ono što je na čekanju, pa izvadim operem ručno. Nije da nemam dovoljno suđa, ali svi imamo omiljene komade. I nije mi velika, uži je model pa opet jedva napunim dovoljno da palim bez grizodušja što će trošiti struju, vodu, tabletu, so, živce. A teek što mrzim složiti suđe i mašine...
Mislila sam na mašinu, majke mi!
 

Back
Top