Hteo bih da uchim englseki!

work and travel USA? Te programe imaju neke agencije turisticke, najbolje da ti ljudi odgovore iz prve ruke posto iam svacega a i vukao se onaj skandal po novinama proslog leta...
Uglavnom, treba da si 3. ili 4. godina i onda pocev od februara (uskoro!) idu prijav e, testovi, selekcije...
Javi mi se na pp ako te ovo intresuje.
 
Ne znam da li te zanima da radis negde i usput ucis engleski, ili bi hteo da pohadjas kurs jezika u nekoj skoli. Ja sam isla u skolu International House u Londonu, i bas sam zadovoljna. Jesu malo skuplji, ali nisu najskuplji, a jako su kvalitetni. Tamo sam upoznala dve devojke koje su promenile nekoliko skola, i obe su se slozile da je ova najbolja. E sad, sve zavisi od toga koliko novca planiras da ulozis u sve to, i koja su tvoja ocekivanja.
 
Ne znam da li te zanima da radis negde i usput ucis engleski, ili bi hteo da pohadjas kurs jezika u nekoj skoli. Ja sam isla u skolu International House u Londonu, i bas sam zadovoljna. Jesu malo skuplji, ali nisu najskuplji, a jako su kvalitetni. Tamo sam upoznala dve devojke koje su promenile nekoliko skola, i obe su se slozile da je ova najbolja. E sad, sve zavisi od toga koliko novca planiras da ulozis u sve to, i koja su tvoja ocekivanja.

Zvuci dobro... Koje si ti godiste?
 
:D :D Starija sam od tebe, ali ja sam tamo isla na strucni kurs, ne na obican kurs jezika, pa je kod mene na grupi bilo i bas bas starijih ljudi. Bila sam smestena u jednoj kuci gde su bili i ostali polaznici te skole, a oni su isli na obicne kurseve, pa sam gore prenela i njihova iskustva. U skoli ima najvise onih koji su studenti, oko 20tak godina, ima tinejdzera, ali ima i poneko stariji, i svi su izmesani. Prvog dana kada se dodje u skolu, radi se test, i onda te oni stave u grupu, u kojoj svi znaju manje-vise koliko i ti. Velika je skola, pa ima raznih godista, ali se sa svima brzo sprijateljis. Neki iz te kuce u kojoj sam bila smestena su bas puno ucili i posle skole, a neki nisi, sve zavisi od osobe i toga zbog cega je ko dosao tu.
E sada, Malta je dosta popularna zemlja kada su u pitanju skole jezika, i tamo ima mnogo vise onih koje su tvoje godiste, oko15-16god. Skole jezika su jeftinije, i zemlja je jako bezbedna, ali se tamo u skolama ne uci puno, jer vecina tinejdzera je tu dosla na letovanje, a ne zbog skole.
 
Ne znam da li te zanima da radis negde i usput ucis engleski, ili bi hteo da pohadjas kurs jezika u nekoj skoli. Ja sam isla u skolu International House u Londonu, i bas sam zadovoljna. Jesu malo skuplji, ali nisu najskuplji, a jako su kvalitetni. Tamo sam upoznala dve devojke koje su promenile nekoliko skola, i obe su se slozile da je ova najbolja. E sad, sve zavisi od toga koliko novca planiras da ulozis u sve to, i koja su tvoja ocekivanja.

ja bi da pohadjam kurs jezika po mogucstvu u Londonu!!! A shto se tiche cena nemam predstavu koliko bi to moglo da bude! Koliko si ti platila? Koliko dana si bila tamo?
 
Mesec dana, i sve ukupno, sa svim troskovima, mi je izaslo negde oko 3500 evra. S tim sto je moj kurs bio nesto skuplji od ovih obicnih. Mogla sam da prodjem i jeftinije, sada bih vec znala kako, a mogla sam naravno i skuplje. London je jako skup grad. Samo mesecna karta za gradski prevoz kosta otprilike 180evra. Smestaj sam placala 165evra nedeljno, ali to je zbog toga sto mi je skola nasla smestaj. Sto se cena kursa tice, postoje razne opcije, zavisi od toga koliko casova dnevno zelis da pohadjas. Moja drugarica je placala 400evra nedeljno, imala je casove od 8 ujutru do 3, sa nekim pauzama izmedju. S tim sto je ona isla na pripremu za polaganje IELTSa, to je test engleskog koji se polaze pri upisu na fakultete, pa mislim da je placala malo skuplje. Casovi traju otprilike sat, sat i po, zaboravila sam, tako nesto na primer, mozes da izaberes, jedan cas je gramatika, drugi konverzacija, treci pisanje... Postoji mogucnost da se prijavis i za neke grupe u skoli koje drze profesori engleskog koji se tu obucavaju, te su grupe na pocetku besplatne, a posle placas nesto malo, oko 30evra nedeljno. Ovo je sajt skole www.ihlondon.com
 
Avionom ;)
Salim se, otisla sam na sajt skole, popunila prijavu za kurs koji me je interesovao i poslala tu prijavu skoli. Onda su me oni kontaktirali mejlom, a posle sam ja njih zvala telefonom. Platila sam depozit od 200evra, a oni su mi poslali mejlom potvrdu da sam primljena na kurs i adresu kuce gde je trebalo da budem smestena. Sa te dve potvrde, i ostalim papirima koji su bili potrebni, otisla sam u ambasadu Velike Britanije (prvo sam naravno morala da se prijavim za predaju dokumenata, to sam uradila isto preko interneta, na sajtu njihove ambasade) Vizu su mi izdali istog dana. Sledeceg dana sam platila ceo iznos skoli koji su trazili i kupila avio kartu. Nisam htela da kupujem kartu, niti da placam nesto vise skoli, osim tog minimuma od 200evra, dok ne dobijem vizu. Bez tih 200evra skola ti nece izdati potvrde o kursu i smestaju koje ti trebaju za vizu. Postoje razne agencije, ili skole jezika, koje ce celu ovu prijavu uraditi za tebe, ali zasto da im platis nesto sto mozes da uradis i sam.
Postoji nekoliko opcija kada je u pitanju smestaj- smestaj u porodici, u tim kucama za studente, ili u domu za ucenike te skole, isto tako, mozes da izaberes opcije da se hranis kod njih ili sam. Ako vec imas svoj smestaj u Londonu, nisi u obavezi da uzimas njihov. Skola isto tako moze da ti organizuje prevoz od aerodroma do tog smestaja, znaci da te neko saceka i odvede tamo gde si smesten, ali se to placa dodatnih 75evra. Ja nisam imala puno stvari, pa sam sama metroom otisla tamo gde sam bila smestena.
Naravno, ne moras ti da ides u ovu skolu, postoji jako puno drugih skola, ali sve manje-vise imaju isti princip prijave.
Ja nemam nesto puno para, i dugo sam morala da stedim za sve ovo, ali ni jednog trenutka se nisam pokajala. Bilo mi je prelepo, ljudi koje sam upoznala, sam zivot u gradu, pa i taj kurs. Svakome ko moze, preporucila bih da sebi priusti ovakvo jedno iskustvo
 
Da, da pogledacu jos neke skole (cula sam da je Hampstead School of English isto dobra), ali me zanimaju iskustva svih koji su isli na te kurseve.
A da li ste casove imali samo radnim danima i da li ste imali slobodnog vremena za setnje po gradu...? Izvini ako puno pitam, naravno da ne moras da odgovoris ako ne zelis. :oops:
 
Zavisi od toga koliko znas engleski pre programa koji pocnes...
Iz iskustva: najbolje/najbrze se uci engleski kad nemas nikoga sa kime mozes da pricas srpski (ili bilo koji drugi jezik)... Kad si primoran da koristis engleski, jako brzo se savlada...

pa ja pricam engleski solidno,znaci znam da pricam i da se sporazumevam ali nista posebno...ja bih tamo bio recimo nekih 3 meseci i to planiram a odem sam odavde da ne bi pricao srpski.sta mislis jel dovoljno 3meseca da dobro i tecno progovorim engleski?
 
pa ja pricam engleski solidno,znaci znam da pricam i da se sporazumevam ali nista posebno...ja bih tamo bio recimo nekih 3 meseci i to planiram a odem sam odavde da ne bi pricao srpski.sta mislis jel dovoljno 3meseca da dobro i tecno progovorim engleski?

E, sad zaista hoces i kristalnu kuglu da imam, pa da vidim i sadasnjost i buducnost?

Koliko ti treba da bi naucio tecno engleski zavisi od veoma mnogo faktora:
- Koliko je tvoje trenutno znanje ("solidno" i "nista posebno" nisu neke mere znanja).
- Koliko brzo ucis (nekima treba 2-3 nedelje, a nekima ni 2-3 godine nije dovoljno)
- Koliko ces iskoristiti tu novu okolinu (da li ces samo sedeti i slusati sa 'yes/no' odgovorima ili ces biti aktivan i koristiti (i prosirivati) tvoje trenutno znanje)
- Sta po tebi znaci "tecno progovorim engleski"? - ako umes da se sporazumes, to se obicno smatra da znas engleski...

I ima tu jos mnogo faktora...
 
E, sad zaista hoces i kristalnu kuglu da imam, pa da vidim i sadasnjost i buducnost?

Koliko ti treba da bi naucio tecno engleski zavisi od veoma mnogo faktora:
- Koliko je tvoje trenutno znanje ("solidno" i "nista posebno" nisu neke mere znanja).
- Koliko brzo ucis (nekima treba 2-3 nedelje, a nekima ni 2-3 godine nije dovoljno)
- Koliko ces iskoristiti tu novu okolinu (da li ces samo sedeti i slusati sa 'yes/no' odgovorima ili ces biti aktivan i koristiti (i prosirivati) tvoje trenutno znanje)
- Sta po tebi znaci "tecno progovorim engleski"? - ako umes da se sporazumes, to se obicno smatra da znas engleski...

I ima tu jos mnogo faktora...

ok razumem mozda nisam bio precizan,ali ocu da kazem da znam da se sporazumevam,ali naravno mi se desava da neku rec neznam pa onda zastanem dok se setim.znaci prvo formulisem na srpskom recenicu,pa onda prevedem u glavi na engleski i tek onda kazem to sto sam hteo na engleskom,znaci treba mi nekad malo vremena,ali uglavnom na kraju kazem to sto sam hteo,ali ja zelim da malo brze govorim znaci da mi treba manje vremena da formulisem recenice u glavi i da imam veci fond reci.

a sto se tice boravka tamo,naravno da planiram sve da pitam sto me zanima,jer ja hocu u Englesku prvenstveno da bi usavrsio jezik,a ne da se zajebavam tamo.
 
Potrudi se da uopste neprevodis recenice samo ih govori i razmisljaj na engleskom

Mislim da tu ne moze mnogo da se uradi... Ne mozes da 'silis misli'. To da ne prevodis, nego samo da pricas bez prethodnog razmisljanja na srpskom je nesto sto dolazi samo po sebi - vremenom i praksom... Koristis engleski u svakodnevnoj komunikaciji i pre ili kasnije ces poceti da razmisljas na engleskom...
 

Back
Top