Quantcast

Hteo bih da uchim englseki!

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.128
Pa ja sam se prijavila u tu skolu i rekli su mi da ce poslati neka dokumenta ovde u ambasadu, i zatim moram na neki intervju...
Maki, da li je sigurno da ti salju dokumente u ambasadu? Da ne salju u agenciju ili tebi pa treba da ih odneses u ambasadu???
Intervju moras imati bar za vizu - to ti je intervju u ambasadi i na osnovu dokumenata koje predas i intervjua ce da odluce da li ce da ti daju vizu ili ne.

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.128
Hm.. pa ne znam, rekli su da ce mi poslati na kucnu adresu, pa posle da idem u ambasadu sa tim papirima. Ja ne idem preko agencije, imam rodjake u Engleskoj pa sam se prijavila u skolu stafford-house koja ne zahteva smestaj.
Nije bitno da li ides preko agencije ili ne - niko ne moze da 'odradi' intervju u ambasadi umesto tebe...
Od skole dobijes papire da si primljena i treba da imas dokumente koji ce da potvrde da imas da platis skolovanje (ono sta nije pokriveno stipendijom - ako je imas) i kad to skupis, onda nazoves ambasadu i zakazes intevrju. Na intervjuu ce da te pitaju gde ides, zasto, da li planiras da se vratis i sl... kad to prodjes onda dobijas vizu i tek onda mozes da krenes sa 'pravim' planiranjem, jer cula sam da ne dobije bas svako vizu... ali necu sada da te plasim sa tim temama... otom-potom.

ILO

Aktivan član
Poruka
1.059
Margaret Tačer?! Ona već nekih 15tak godina nije premijer UK. Čula sam da se još uvek bavi pomalo politikom, ali sasvim sigurno nije u poziciji da nešto zahteva.

Može sa EU pasošem da se ide u UK.
Problem za nas sa srpskim pasošem, jeste što UK nije u šengenu, tako da se ne može tamo ući sa i jednom drugom vizom izuzev UK vize. Niti se sa UK vizom može otići u neku drugu zemlju Evropske Unije (ne računajući Irsku)

BernardBlack

Domaćin
Poruka
4.139
Margaret Tačer?! Ona već nekih 15tak godina nije premijer UK. Čula sam da se još uvek bavi pomalo politikom, ali sasvim sigurno nije u poziciji da nešto zahteva.

Može sa EU pasošem da se ide u UK.
Problem za nas sa srpskim pasošem, jeste što UK nije u šengenu, tako da se ne može tamo ući sa i jednom drugom vizom izuzev UK vize. Niti se sa UK vizom može otići u neku drugu zemlju Evropske Unije (ne računajući Irsku)
Pa Margaret je prva osnovala takve odnose i oni se nisu menjali vec 18 godina.

ILO

Aktivan član
Poruka
1.059
Škole svuda naplaćuju to što ti traže stan, nekada je ta usluga uračunata u cenu stana, a nekada posebno traže doplatu za to, zbog toga je smeštaj uvek skuplji. Koliko se sećam, oko 100funti nedeljno je za London, je l tako? Koliko sam se ja raspitivala, za obične stanove (sobu) ljudi plaćaju oko 80funti negde na periferiji, bliže centru su cene više. Ali ko bi tebi izdao stan na samo nekoliko nedelja? Ipak ti se više isplati ova varijanta, više nego hosteli. Postoje i razni koledži koji preko leta izdaju sobe u svojim domovima, ali mislim da ni to nije povoljnije.
Ono što mnogi ljudi ne znaju, ako nisi zadovoljan smeštajem, kućevlasnicima... imaš pravo da odeš u službu za smeštaj i tražiš da ti nađu drugi, ili da ti vrate novac (stvarno vraćaju!) Isto tako, ako budeš tražio smeštaj preko škole, traži od njih da ti nađu nešto što je bliže školi, ili da imaš samo jedan prevoz do stana do škole, jer je prevoz skup.
:)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.