Škutor Kićo
Ističe se
- Poruka
- 2.597
Citiraju stranca seselja i saricaPS kad ćeš citirat nekog stranog stručnjaka da potvrdi to šta drobiš?![]()
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Citiraju stranca seselja i saricaPS kad ćeš citirat nekog stranog stručnjaka da potvrdi to šta drobiš?![]()
Zato šta imamo prezimena u uporabi skoro iljadu godina pa se stiglo svašta skupit u to vrime dok ste ih vi dobili u prošlom stoljeću pa nije ni čudo šta je 90% njih završava na -ić.Posrbljenih Cincara, Grka,.. ima, nije sporno. Ali 300 puta manje nego kroatiziranih. Pa vidi samo prezimena. I ona koja zvuče hrvatski kad zagrebeš vidi se da imaju češko, nemačko, madjarsko, srpsko, talijansko, jbm li ga više čije poreklo
U njih su kraljevi kojin se ponose dobili prezimena tek u 19 stZato šta imamo prezimena u uporabi skoro iljadu godina pa se stiglo svašta skupit u to vrime dok ste ih vi dobili u prošlom stoljeću pa nije ni čudo šta je 90% njih završava na -ić.
Ti nabrojiš ljude koji se i ne izjašnjavaju kao Srbi. Koji si ti ŠabanSaban saulic ceca sinan sakic ivica kralj ivan golac seselj brnabicka dokovic
Koji od njih je srbin?
Saban cigan, za Cecu ne znam, Sinan isto Cigan, ovibsu skorije SFRJ mešavine, za Šešelja sam ti već objasnio da je SrbinTo se zove patronimik i to nije prezime. Znači ono Petrović kod Đorđa Petrovića nije prezime, nego patronimik. Srbi nisu imali prezimena do 19. stoljeća. Oni Srbi koji su ih imali od ranije bili su oni koji su živjeli na prostorima Habsburške monarhije.U njih su kraljevi kojin se ponose dobili prezimena tek u 19 st
Karadorde se prezivao po caci sto nije nasljedno pa nije ni surname
"Svašta skupit?"Zato šta imamo prezimena u uporabi skoro iljadu godina pa se stiglo svašta skupit u to vrime dok ste ih vi dobili u prošlom stoljeću pa nije ni čudo šta je 90% njih završava na -ić.
Pa slepče, svako drugo najmanje vam je stranog porekla a ne računamo one koji su promenili skroz prezime da se ne prepozna. Znaš o kome pričam?Kod vas je jedina razlika u tome što prezime zvuči naoko srpsko, ali nositelj nije etnički Srbin."Svašta skupit?"Pa slepče, svako drugo najmanje vam je stranog porekla a ne računamo one koji su promenili skroz prezime da se ne prepozna. Znaš o kome pričam?
Što kažeš iljada a ne tisuća? Nije turska reč. I to baš kao mi, bez hZato šta imamo prezimena u uporabi skoro iljadu godina pa se stiglo svašta skupit u to vrime dok ste ih vi dobili u prošlom stoljeću pa nije ni čudo šta je 90% njih završava na -ić.
Jedini koji nose naša prezimena a nisu Srbi su srpski cigani. Analogija je ista kao kod dobijanja britanskih prezimena afričkih robova u USAKod vas je jedina razlika u tome što prezime zvuči naoko srpsko, ali nositelj nije etnički Srbin.
Netočno. Sudeći po iskazima Aleksandra Popovića takvih je i ogroman broj bivših Cincara, a ništa manji nije ni broj Vlaha koji se kriju iza prezimena naoko sličnih srpskima. Zašto pišem naoko sličnima? Zato što se točno zna iza kojih se prezimena kriju asimilirani Cincari i Vlasi. To je na vrijeme zapisano i danas se može pratiti. Svi se oni danas smatraju Srbima, možda si baš ti jedan od njih, ali nisu etnički Srbi.Jedini koji nose naša prezimena a nisu Srbi su srpski cigani. Analogija je ista kao kod dobijanja britanskih prezimena afričkih robova u USA
Jel ti znaš otkad se na prostoru Hrvatske koristi (h)iljada ili neke druge riči bez h tipa 'oću, a ne hoću?Što kažeš iljada a ne tisuća? Nije turska reč. I to baš kao mi, bez h
talijani su srbi jer ne govore h
https://www.google.com/amp/s/www.espreso.co.rs/amp/980261/ovo-su-vlaska-prezimena-u-srbijiNetočno. Sudeći po iskazima Aleksandra Popovića takvih je i ogroman broj bivših Cincara, a ništa manji nije ni broj Vlaha koji se kriju iza prezimena naoko sličnih srpskima. Zašto pišem naoko sličnima? Zato što se točno zna iza kojih se prezimena kriju asimilirani Cincari i Vlasi. To je na vrijeme zapisano i danas se može pratiti. Svi se oni danas smatraju Srbima, možda si baš ti jedan od njih, ali nisu etnički Srbi.
Ima pravo govoriti kako ga je volja. Nećeš mu ti određivati kako će govoriti/pisati.Što kažeš iljada a ne tisuća? Nije turska reč. I to baš kao mi, bez h
Kod vas je jedina razlika u tome što prezime zvuči naoko srpsko, ali nositelj nije etnički Srbin.
Ima pravo govoriti kako ga je volja. Nećeš mu ti određivati kako će govoriti/pisati.

Moram da se ispravim jer meni je istina na prvom mestu tj. nisam konvertit kao većina vas ovde na forumu.Netočno. Sudeći po iskazima Aleksandra Popovića takvih je i ogroman broj bivših Cincara, a ništa manji nije ni broj Vlaha koji se kriju iza prezimena naoko sličnih srpskima. Zašto pišem naoko sličnima? Zato što se točno zna iza kojih se prezimena kriju asimilirani Cincari i Vlasi. To je na vrijeme zapisano i danas se može pratiti. Svi se oni danas smatraju Srbima, možda si baš ti jedan od njih, ali nisu etnički Srbi.
Pa kako to baš tamo gde se srećete sa Srbima? Što nije oko Bjelovara, Čakovca?Jel ti znaš otkad se na prostoru Hrvatske koristi (h)iljada ili neke druge riči bez h tipa 'oću, a ne hoću?
Vinodolski Zakon 1280.
13) Jesam i hoću mogu se pokratit i onda, kad se u štokavskom narečju cela izgovoriti moraju, t. j. na početku govora, i u odgovoru na pitanje; n. p. sil bil va crikvi ? — san: ćešil poć va crikvu ili crikav? • — ću. To je u Vinodolu jednako dobro, kao god: jesil bil? — jesan ; i oćešil poć? — oću. — Ovde imam opazit, da se slovo h u svakoj drugoj reći jasno izgovara, samo ga nije čuti u jedinom glagolju »otiti, oću;« a neki vele i »oditi« mesto hoditi.

Hiljada je grecizam ne srbizamPa kako to baš tamo gde se srećete sa Srbima? Što nije oko Bjelovara, Čakovca?
Daklem, još jedno otkriće i hiljada je izvorno hrvvatska![]()
Tebe je davno provalio @Zvonimir Božić , konvertitu.Ima pravo govoriti kako ga je volja. Nećeš mu ti određivati kako će govoriti/pisati.

Pa kako to baš tamo gde se srećete sa Srbima? Što nije oko Bjelovara, Čakovca?
Daklem, još jedno otkriće i hiljada je izvorno hrvvatska![]()

Dobro je sve dok ne dodu do trstaPa jel ti znaš di je Vinodol sinko mili?
Pogledajte prilog 1796446
Etnička granica pomaknuta s Cetine na Kvarner![]()
Nikad vlajine od tebeNema moga![]()
Sve to stoji sinko, znam to bolje od tebe. Pa i Srbi u Dušanovom zakoniku koriste tisuću.Hiljada je grecizam ne srbizam
Tisuca je slavenska ric
A h se ne cita ni u talijanskon ni u francuskon