GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj prijatelj je , i ako je predao kompletnu dokumentaciju za vizu, dobio vizu ali su je
njegovoj ženi uskratili pravdajući se diskrecionim pravom konzulata. Šta nam rade "prijatelji " Grci, dupe nam pomeraju. Zato ove godine idem u Hrvatsku. Nema viza a i razumem ih.
 
Juce sam podigao pasose i svi troje smo dobili vize. Kad sam video koliki je red deprimiriao sam se, ali neverovatno brzo ide. Ja sam recimo bio 200. u redu, a zavrsio sam za 15 minuta.
 
Ima li onih koji su rezervisali smestaj preko interneta i dobili vizu?
Vidim da svi postavljaju isto pitanje, kakav papir treba da dobiju od vlasnika apartmana???? Nase prijatelje su neki dan vratili iz ambasade jer nisu imali taj neki EOT od vlasnika, iako su imali njegovu ispecatiranu potvrdu o rezervaciji. I mi smo dobili neko pismo iz grcke s pecatom vlasnika i pecatom nekog KEP-a (stagod to bilo). Pitala sam onu drazesnu damu koja radi u kol centru, i ona nema pojma kakav papir treba, kaze znaju oni grckoj... pa izgleda niko ne zna. Bilo bi zgodno kad bi Grci to lepo stavili na sajt ambasade umesto sto nas ovako maltretiraju
 
ako grk-vlasnik ima dozvolu EOT( dozvola za rad objekta od min turizma),onda je uz nju dovoljna obicna izjava vlasnika sa vasim podacima i njegovim potpisom i pecatom.Ako nema dozvolu EOT ili nece da je salje (vadi iz rama-okvira-obicno je tako grci imaju),onda je dovoljna i izjava(ili odogovorna izjava-"ipeftini dilosi") koju overava u KEP(sluzba na usluzi gradjanima) ili policiji.ali....u tom slucaju,ponekad u ambasadi traze i kopiju l.karte vlasnika,jer osim njegove potpisane izjave nemaju druge podatke o njemu.dok na onoj dozvoli EOT pise bas sve....
 
ovako izgleda potvrda da ste rezervisali i treba da pise destinacija,ime smestaja,datum i vasi podaci.treba da bude potpisana i overena od strane vlasnika.ovu potvrdu treba da "prati" i dozvola za rad objekta-EOT. Ako je nema onda treba ova prva potvrda da bude overene u KEP ili jos bolje u policiji. u tom slucaju,ponekad traze i licnu kartu vlasnika (fotokopiju),pa zatrazite i to....pozzz
 
Mobilni, hvala ti puno!
Ali moja situacija se pogorsava....Nece grci da mi posalju tako kao sto ti velis, nece ni pecat od firme da mi udare ( valjda nemaju )...Samo su mi poslali na mail ( u formi maila) otkucanu potvrdu. Sta da radim? Ja vec uplatila depozit od 100 evra. Imam i potvrdu iz banke. Jel ovi iz ambasade hoce da prihvate to kao garant?

Pojma nemam sta mi je ciniti....JOOOOJ!
 
Mobilni, hvala ti puno!
Ali moja situacija se pogorsava....Nece grci da mi posalju tako kao sto ti velis, nece ni pecat od firme da mi udare ( valjda nemaju )...Samo su mi poslali na mail ( u formi maila) otkucanu potvrdu. Sta da radim? Ja vec uplatila depozit od 100 evra. Imam i potvrdu iz banke. Jel ovi iz ambasade hoce da prihvate to kao garant?

Pojma nemam sta mi je ciniti....JOOOOJ!
verovatno da nemaju registrovan smestaj (veoma cest slucaj u gr) zato trazi da ti posalju kopiju licne karte vlasnika(uz potvdru bice dovoljno u ambasadi) ili da ti vrate rezervaciju.i to naglasi....
 
Pitala sam ih da mi posalju kopiju licne...Nadam se da ce makar to poslati. Ako ne valjda, ce mi vratiti pare...Ne verujem da su bas takav nesvet. A ja jos naglasila da potvrda mora biti sa pecatom, pre nego sto sam uplatila depozit i gospodja rece nema problema...

Uzasss...

Hvala jos jedared:)
 
Skoro sam zavrsio fakultet i nezaposlen sam...
Intresuje me sta mi je potrebno za grcku vizu? Znam da treba potvrda od fakulteta da sam zavrsio? A da li i meni treba kopija indexa i ona potvrda od roditelja da me izdrzavaju kao i kod studenata??

Puno hvala na pomoci!
 
Ljudi, da li neko zna da mi kaze da li može da prodje ovo- dete od 5 godina, koje je upisano u pasoš jednog roditelja ali nema svoju fotografiju u tom pasošu. Nije valjda da moram da dodajem fotografiju pošto sada ima 5 godina ?!
 
Pozdrav svima, prvi put se javljam.

Dobio sam papire od vlasnika smeštaja. Mislim da je tu i EOT ali bih da proverim za svaki slučaj.

Na grčkom je: ΧΟΡΗΓΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΆ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.
Google kaže da je to: Grant the special mark OPERATING :)

Po onome što je mobilni napisao, trebalo bi da je to to. Molim da mi potvrdite ako je moguće.

Hvala unapred.
 
Pozdrav svima, prvi put se javljam.

Dobio sam papire od vlasnika smeštaja. Mislim da je tu i EOT ali bih da proverim za svaki slučaj.

Na grčkom je: ΧΟΡΗΓΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΆ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.
Google kaže da je to: Grant the special mark OPERATING :)

Po onome što je mobilni napisao, trebalo bi da je to to. Molim da mi potvrdite ako je moguće.

Hvala unapred.
To je to.....objektu je dodeljen znak "eot" da moze da funkcionise kao turisticki objekat koji ispunjava predvidjene uslove.taj papir ima "tezinu" u ambasadi,treba samo da imate jos obicnu potvrdu-izjavu potpisanu od vlasnika i na njoj vase podatke....
 
To je to.....objektu je dodeljen znak "eot" da moze da funkcionise kao turisticki objekat koji ispunjava predvidjene uslove.taj papir ima "tezinu" u ambasadi,treba samo da imate jos obicnu potvrdu-izjavu potpisanu od vlasnika i na njoj vase podatke....

Da, dobio sam overenu i potpisanu izjavu (od strane vlasnika, kako si i objasnio prethodno). Hvala puno! :)
 
Pozdrav svima,imam jedno pitanje koje me zabrinjava.Bila sam u ambasadi u petak,da predam dokumentaciju za vizu i naravno sve regularno odnela papire,s obzirom da sam student treba mi izjava roditelja,koju mi je potpisala mama i overila u opstini.Kada sam otisla tamo pitali su me ko me izdrzava ja rekla roditelji i vratili me da sledece nedelje odnesem potvrdu roitelja o zaposlenosti i fotokopiju njihove radne knjizice..Ono sto mene zabrinjava je to sto je na mom formularu napisao potvrda o zapolsnosti OCA a Mama mi je potpisala izjavu....da li sada treba da vadim i tatinu izjavu ili mogu samo da odnesem potvrde i fotokopije oba roditelja bez novog overevanja...Mislim sve je to veliko maltretiranje idem od svoje 2.god detinjstva u Grcku i zaista nikad nisam imala ovakvih problema.Hvala unapred!
 
U posldnje dve godine daleko su 'kolegijalniji' u grčkoj ambasadi, nabavi to što treba (što su tražili) i dobićeš vizu, pre nešto više godina ukoliko ti neki papir fali, samo ti lupe pečat 'odbijeno' što je otežavajuća okolnost za neki drugi put. Dakle, grčka viza se sada daleko lakše dobija, potrebno je samo doneti papire koje traže, pošto žive od turizma, a kriza je, sve će učiniti da svako od nas donese sve što treba i dobije je.
 
U posldnje dve godine daleko su 'kolegijalniji' u grčkoj ambasadi, nabavi to što treba (što su tražili) i dobićeš vizu, pre nešto više godina ukoliko ti neki papir fali, samo ti lupe pečat 'odbijeno' što je otežavajuća okolnost za neki drugi put. Dakle, grčka viza se sada daleko lakše dobija, potrebno je samo doneti papire koje traže, pošto žive od turizma, a kriza je, sve će učiniti da svako od nas donese sve što treba i dobije je.

Hvala videcemo sutra sta cu da uradim!Moyda jeste lakse u smislu nema redova ...samo ja i dalje mislim da smao zavisi kod koga ceš otići na šalter i kakvog su raspoloženja...valjda cemo uskoro prestati da se davimo s ovim vizam.Hvala još jednom!
 
Jedno pitanjce....preko booking.com bih rezervisala hotel za brata u Atini ali se pitam da li ce biti nekih problema u ambasadi prilikom predaje dokumenata jer rezervisem iz Svedske(brat mi nema visa karticu kojom bi rezervisao)...
hvala unapred
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top