Gde je izlaz iz problema

Naravno da ne možeš, ali nemoj ni tako razmišljati...moram da oženim i da imam dijete-to svara pritisak.

Po redu....prvo da nađeš djevojku. Kažeš da si fin i kulturan mladić i da izlaziš sam. To nije problem uopšte čak je i prednost ali po tvom izlaganju stičem utisak da nisi nametljiv. Djevojaka finih ima ali treba im prići.


Imaš li ti neki hobi? Da se učlaniš u neku sekciju tipa plesna škola, kurs jezika, slikarstvo, plivanje, ljubitelji prirode itd...nešto gdje ima i ženskih. Tu je mnogo lakše upoznavanje, ostvariti kontakt sa nekom djevojkom nego u kafiću gdje svi "bleje" u društvu.

Ne gubiti nadu već u akciju. Ako se zatvoriš u kuću piši propalo. Tu te niko neće naći. Ima i toga npr.moja drugarica je upoznala svog sadašnjeg muža koji je došao kao vodoinstalater da joj izvrši neke popravke. 😁 Ali to su rijetkosti.
Zahvaljujem na savetu
Dobra ideja
 
Pa baš zbog tih koji startuju sve živo, zato žene i jesu takve. Posle kuknjava kako su svi muškarci svinje i kako samo hoće "ono". Posle čovek koji neće "ono" nego je ozbiljan i normalan, ispada budala jer neće da startuje bilo koga. I tako u krug.

Ljudi, džaba tupljenje slova ovde, izaći napolje, sesti u kafić, prošetati ulicom, pogledati malo i sve će biti savršeno jasno.
Problem ne postoji.Stvari su tako funkcionisale od uvek...i u kamenom dobu.Muškarci prilaze onoj koja im se sviđa,startuju,pokažu šta imaju da ponude a žene izaberu onog koji im se najviše sviđa od ponuđenbih.Tu ne može da se kaže da je zato što nije izabrala tebe kriv onaj koji je poželjniji od tebe,niti je žena koja je birala najbolju opciju za sebe tu nešto kriva...niko nije tu ništa kriv.Možda sa sledećom imaš bolje šanse,možda ne...možda moraš da poradiš na sebi da bi imao bolje šanse.
Neko treba da bude jako ogorčen da tvrdi kakao im to nekako kvari šanse jer daje ženama osećaj da su poželjne i da imaju zato suviše visoke standarde.Ako ti misliš da se ne uklapaš u standard toga šta je poželjno ženama onda nije problem u standardima nego u tebi jer ti ne kapiraš da svaka ima drugačije standarde i ako se ne uklapaš baš u nijedan onda je problem u tebi,ne u njima,ni u konkurenciji...jer da su standardi suviše visoki i nemogući onda niko od nas nikad ne bi imao devojku...a to nije tačno.
Ako ti ne želiš da se trudiš da privučeš pažnju ženi koju startuješ onda ne možeš ni da očekuješ pažnju od nje.
Ako ti želiš da tebe neko šarmira i da ti se bori za pažnju onda očigledno tražiš pažnju od porešnog pola.
 
Poslednja izmena:
Problem ne postoji.Stvari su tako funkcionisale od uvek...i u kamenom dobu.Muškarci prilaze onoj koja im se sviđa,startuju,pokažu šta imaju da ponude a žene izaberu onog koji im se najviše sviđa od ponuđenbih.Tu ne može da se kaže da je zato što nije izabrala tebe kriv onaj koji je poželjniji od tebe,niti je žena koja je birala najbolju opciju za sebe tu nešto kriva...niko nije tu ništa kriv.Možda sa sledećom imaš bolje šanse,možda ne...možda moraš da poradiš na sebi da bi imao bolje šanse.
Neko treba da bude jako ogorčen da tvrdi kakao im to nekako kvari šanse jer daje ženama osećaj da su poželjne i da imaju zato suviše visoke standarde.Ako ti misliš da se ne uklapaš u standard toga šta je poželjno ženama onda nije problem u standardima nego u tebi jer ti ne kapiraš da svaka ima drugačije standarde i ako se ne uklapaš baš u nijedan onda je problem u tebi,ne u njima,ni u konkurenciji...jer da su standardi suviše visoki i nemogući onda niko od nas nikad ne bi imao devojku...a to nije tačno.
Ako ti ne želiš da se trudiš da privučeš pažnju ženi koju startuješ onda ne možeš ni da očekuješ pažnju od nje.
Ako ti želiš da tebe neko šarmira i da ti se bori za pažnju onda očigledno tražiš pažnju od porešnog pola.
Sve je to super Loki, standardi, name of the game i ostalo.. Nego me interesuje jedno. To izlazi i iz domena relacije m i z u smislu kako je tako je, vec je stvar arsina. Da li bi ti i da li si, tako burno reagovao na neku forumasicu(a bilo ih je) koja dodje na forum i napise na pr: Zasto su svi muskarci, ili vecina, svinje koje interesuje samo spoljni izgled i sex i gledaju na zene kao na objekat?
Da li bi ti isto tako oparen skocio na nju, poredio joj karakter sa kantom za smece i poceo da joj burgijas bez imalo saosecanja kako je zapravo problem u njoj i da je trziste takvo, tejk it or liv it?
 
Da li bi ti isto tako oparen skocio na nju, poredio joj karakter sa kantom za smece i poceo da joj burgijas bez imalo saosecanja kako je zapravo problem u njoj i da je trziste takvo, tejk it or liv it?
Pa trebali bi. Problem sa generalizovanjem je što, čak i kad je neko u pravu i kaže istinu, ti ne mož promeniti druge, pogotovu ne mnoštvo (hiljade, milione xD) drugih. Opcije koje postoje su ili da teraš svoju priču kao do sada ali bez da se žališ ili da menjaš sebe, bilo kroz pristup drugima, svoja očekivanja ili ponudu koju daješ. Izlaza ima (pomoć: na vrata), više pitanje gde će posle da uđe (isto na vrata xD).
 
Pa trebali bi. Problem sa generalizovanjem je što, čak i kad je neko u pravu i kaže istinu, ti ne mož promeniti druge, pogotovu ne mnoštvo (hiljade, milione xD) drugih. Opcije koje postoje su ili da teraš svoju priču kao do sada ali bez da se žališ ili da menjaš sebe, bilo kroz pristup drugima, svoja očekivanja ili ponudu koju daješ. Izlaza ima (pomoć: na vrata), više pitanje gde će posle da uđe (isto na vrata xD).
Ma sve to stoji. Stvar je pristupu. Ne treba njemu sad neko da mu prica koliki je gad, kako je ispod lige, da mu zigosemo "incel" na celo, da treba da pocne da se bavi tenisom da uleti na atp inace nema nista od zene. Inace mu tako bas i potvrdjujemo to iskustvo koliko su ljudi surovi, odvratni i licemerni. U krajnjem slucaju bolje je cutati ako ne umes nekome da pomognes nego da glumis jutjub gurua sa duplim arsinima. Ako vec znas filozofiju i delis je sakom i kapom, onda budi i dosledan, inace ticu u kaficu.
 
Sve je to super Loki, standardi, name of the game i ostalo.. Nego me interesuje jedno. To izlazi i iz domena relacije m i z u smislu kako je tako je, vec je stvar arsina. Da li bi ti i da li si, tako burno reagovao na neku forumasicu(a bilo ih je) koja dodje na forum i napise na pr: Zasto su svi muskarci, ili vecina, svinje koje interesuje samo spoljni izgled i sex i gledaju na zene kao na objekat?
Da li bi ti isto tako oparen skocio na nju, poredio joj karakter sa kantom za smece i poceo da joj burgijas bez imalo saosecanja kako je zapravo problem u njoj i da je trziste takvo, tejk it or liv it?
da...i jesam kad primetim,jer nravno da ni to nije ok...nije ok uopšte genralizovati bilo koga i tvrditi da zato što neko pripada nekoj grupi deli kolektivu svest i jedan jedini način razmišljanja.
A to što je neko imao iskustva sa ljudima kakvi su im obojni nema nikakve veza sa ostalim ljudima iz te neke grupe ili čega već jer su svi različiti i to nije razlog da se te osobine pripisuju celoj toj grupi...
Ono što kod ovoga mene nervira je da lik ubeđuje sebe a i mene pokušava da ubedi kakao zbog toga što ja i bilo ko drugi prilazimo dejkama i pokušavamo da im budem zanimljivi kvarmo šanse njemu koji bi da im priđe da one šarmiraju njega pa zbog mene i takvih kao ja on deluje kao loša opcija jer ne bi da se trudi nego bi da on bude šarmiran.
Ako hoće da neko njega šarmira nek ode u neki gay lokal,i ako izgleda bar prosečno ima da mu se okači najmanje jedan udvarač da ga šarmira celo veče ili dok mu ne kaže da nije zainteresovan XD
 

Back
Top